Info o majitelích Škody Spartak

Vše co se týká aut a motocyklů dříve vyrobených

Moderátor: habitat3

TOBiAS02
Příspěvky: 16
Registrován: 08 kvě 2009 18:17

Info o majitelích Škody Spartak

Příspěvek od TOBiAS02 »

Zdravím,
sháním kontakty na lidi, kteří vlastní Spartaky, případně podobné modely, do kterých by pasovaly stejné díly.
Děda je sběratel odpadu ("to se může hodit") no a jelikož vlastnil několik Spatraků a Felicií, a zbylo mu pár pěkných dílů ve výborném stavu, za vše mluví nová spojka ještě v původním obalu (cca rok 70, je mi 17, moc sem na to nekoukal a nepamatuju si to) a dalších stovek součástek, které obsadily celou půdu. Ženy se ale tohoto "bordelu" chtějí zbavit a tak jsme se rozhodli, že než to hodit do kontejneru, bude lepší to předat nebo prodat nějakému sběratelovi, nbo hrdému majitelovi tohoto vozu.. pokud by se objevil někdo, kdo by měl zájem, pracujeme na kompletní soupisce známých i neznámých dílů a dodáme ji každému, kdo si řekne i s fotografiemi..
Jsem si jistý, že několik lidí určitě krásné kabrioletové Felicie '56 mají a pár nových dílů se jim hodit bude.. Pokud o komkoliv takovém víte, prosím, vyrozumte mě.

Jardafox
Moderátor
Příspěvky: 6530
Registrován: 02 srp 2004 11:27

Re: Info o majitelích Škody Spartak

Příspěvek od Jardafox »

tohle stopro prodáš na aukru za dobrý částky....
doma podobná situace, díly ze starejch aut a mama věčně buzeruje, takže tata to postupně prodává na aukru
taky zkus http://www.i-veteran.cz" onclick="window.open(this.href);return false; tam se určitě zájemců najde též dost
Fiat Panda 1.2 >> AR 155 2.0 TS >> BMW E30 318i >> AR Giulietta 2.0 TD >> Ford Sierra 2.0i DOHC >> Saab 9000 CSE 2.0t >> AR 164 2.5 TD >> Ford Sierra 2.0i >> Lancia Lybra 2.4jtd

Uživatelský avatar
Hitman
Příspěvky: 122
Registrován: 26 led 2008 13:27
Bydliště: Starý Plzenec

Re: Info o majitelích Škody Spartak

Příspěvek od Hitman »

Zdravim,
moh bys zkusti tohle http://www.spartaky.cz/,http://www.octavia1962.wz.cz/inzerce.php, http://www.skoda440.estranky.cz/ určitě se s někym domluvíš 8)
http://renaultdauphine.wz.cz

TOBiAS02
Příspěvky: 16
Registrován: 08 kvě 2009 18:17

Re: Info o majitelích Škody Spartak

Příspěvek od TOBiAS02 »

mě nejde ani tak o to se zbavit krámů, ale že sou am fakt díly jak vzácnější, tak i nové a zachovalé.. Snažím se hledat na všemožných veteránských fórech a udělat si obrázek jak se co dá dobře sehnat a za kolik, myslim, že třeba spojka, nebo nový vfukový svody, či třeba původně lakvané listové pružimy a sposusta dl od motoru se nedaj sehnat v každym novym motoshopu, ale spíš v bazarech použitý, opravte mě jesi se pletu..
proto si myslím, že těm co mají Feliny a jezdí po srazech by takové díly ocenily i slušným penízem.. ono je zas dědovi líto dát tu spojku na aukro a čekat, že ji prodá za 10 krun.. každopádně budou prázdniny a příde čistka :D takže čim dřív se někdo objeví, tim líp..
zatim sem moc fór nenašel, ale ono je to docela i časově náročné, všude samá registrace a znáte to.. zrovna když to potřebujete, je internet jako šnek :D
no nic, ještě sem zavítám a dám na vaše rady ;) zatim čuste

Uživatelský avatar
Boháček
Příspěvky: 406
Registrován: 24 kvě 2005 00:00

Re: Info o majitelích Škody Spartak

Příspěvek od Boháček »

já bych tobě i dědovi poradil koupit kvalitní zámek a zamezit ženám vstup na půdu !
o ceny bych se nebál, ale spíš o to, že to skoupí překupníci, kteří jedou ve 100% maržích

no a čím dýl to na půdě vydrží, tím víc peněz za to bude, nehledě na to, že inflace nemá na spojkový kotouč vliv 8)
vzdělání není zárukou inteligence

Uživatelský avatar
Breakthru
Příspěvky: 1804
Registrován: 05 dub 2006 19:59
Bydliště: Třebíč...

Re: Info o majitelích Škody Spartak

Příspěvek od Breakthru »

tak ti ze srdce gratuluju, protože náhradní díly na Spartaka, Octavii a nedejbože na Felicii jsou velmi vysoko.Sám to vím, jelikož jsem Octavii vlastnil už od 15ti a sehnal jsem na ni spoustu ND a vím, kde se ceny pohybují.Záleží na tobě, můžeš prodat za cenu, jakou prodávají překupníci nebo to prodat lidem, kteří to potřebují na svoje škodověnky.Tak jako tak na tom vyděláš moc slušný peníze.Takže v 18ti si budeš moct vozit zadek v docela slušným autě.Ale na tvým místě bych si asi sehnal nějakou předrenovační Octavii nebo Spartaka a dal si to do kupy.To auto ti udělá větší radost než nějaký BMW nebo tomu podobný a nehledě na to, že cena těch dílů a aut půjde neustále nahoru.Navíc, pokud máš nějakej vztah k autům, se na těhle autech naučíš strašně moc věcí a je to věc, která ti otevře spoustu dveří.Rozhodně budeš větší frajer, když budeš stát s naleštěnou Octavií na srazu veteránů, než s nějakým novějším autem na tuning srazu a ke všemu na tom de facto už v životě neproděláš.Veterán je jedna z nejlepších investic a Octavie je skvělý auto na začátek....Nech si to projít hlavou, abys třeba za pět let nelitoval toho, že jsi všechno prodal... :wink:
svět dospělých je pro mne záhadou......

TOBiAS02
Příspěvky: 16
Registrován: 08 kvě 2009 18:17

Re: Info o majitelích Škody Spartak

Příspěvek od TOBiAS02 »

o to mi právě jde, ne to prodat nějakýmu hrabálkovi ale někomu kdo to užije.. ceny by mě zajmaly, ale bohužel zatim vim jen tu spojku a listy, vubec sem se neska na půdu nedostal, makáme na baráku.. proto hledm někho kdo to auto má a je na takovejdlech fóreh a jezdí po srazech, ten by si to vzal a skákal by radostí.. :D
ano, vztah k autům mam, děda taky, jinak by toho nebyla plná půda, včera z babičky vypadla věta "měl si tři děcka a místo abyses staral ti futr nohy čouhaly zpodauta" :D
ale zas je problém v tom, že sem takovej "laik", těžko bych auto spravil nebo složil, nic o tom nevim, dokumentaci nemam, nemam to v paneláku kde dělat a na chalupě je stodola i dvůr plnej "užitečnýma" věcma.. navíc by asi nebyli nadšeí, kdybych domu přiáh nějakej vrak a navíc já na to bohužel ani nemám.. jezdíme v pežotku za 30K a jsme rádi že jezdíme.. Felinu kabrio taky asi nikdo neprodá, jen blázen... v tom autě je tolik nostalgie, je to parádní kára, i když dnešní mládež se vysměje 38KW výkonu.. ti jsou zvyklí na ty bavoráky, i když co sibudem povídat, to taky nejsou špatný auta.. bylo by to skvělý mít vlastní felinu, bo todlecto auto, ale pro mě spíš jen sen.. :( ale kdyby se našel někdo, kdo by mi chtěl pomoct?:D
btw, dík že mi to přejete, ale já nevim, nepočítám, že na tej spojce trhnu 10K a takhle i na dalších dílech, jsem realista.. ;) ještě ale ani sám nevim, co tam všechno je.. :D
vim ale že tam sou třeba i kusi karosérie na stodvácu, páč tu nám nabourali a tak z ní něda nechal ty rovný plechy :D takže až na středhu a dva blatníky je tam taky celý auto :D
koukám, že sem narazil na ezva fórum, sem čekal, že spíš budou reagovat na veterán fórech a tam zatim nic..

Uživatelský avatar
Breakthru
Příspěvky: 1804
Registrován: 05 dub 2006 19:59
Bydliště: Třebíč...

Re: Info o majitelích Škody Spartak

Příspěvek od Breakthru »

zdokumentuj to, nafoť a roztřiď.Pokud to přímo nevadí, tak bych to nechal ještě u ledu s tím prodejem.Felinu asi jentak neseženeš, bo dneska každej jouda v ní vidí přinejmenší Fabii 1.2 De lux.....Auto to bylo bezesporu parádní, ale už nevím, jestli se někdy ještě k Octavii vrátím....
svět dospělých je pro mne záhadou......

TOBiAS02
Příspěvky: 16
Registrován: 08 kvě 2009 18:17

Re: Info o majitelích Škody Spartak

Příspěvek od TOBiAS02 »

jenže babička a maminka mají na čekání jiný názor :( chtěj se zbavit rovnou celé půdy..
nápad mít vlastní felinu by se i líbil, ale babičce moc ne :D největší problém by asi byl sehnat a za kolik...

Uživatelský avatar
habitat3
Moderátor
Příspěvky: 3804
Registrován: 06 srp 2005 22:24
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o majitelích Škody Spartak

Příspěvek od habitat3 »

udelej foto.. 8)

TOBiAS02
Příspěvky: 16
Registrován: 08 kvě 2009 18:17

Re: Info o majitelích Škody Spartak

Příspěvek od TOBiAS02 »

no, ono tady je docela problém:D je to všechno asi v 20ti bednách, pod vrstvou prachu, ale už sem identifikoval třeba tacháč do spartaka, oba listy, světlo, vejfu, prsa motoru, olejovej filtr, pumpu a celou přední nápravu, ale nevim, jesi je na spartaka nebo moskviče.. kdyby chtěl někdo přiject a pomoct s identifikací, bude vítán i občerstven ;)
přes týden bude děda na chalupě sám, tak sem ho donutil, ať vybaluje a fotí..

Uživatelský avatar
Breakthru
Příspěvky: 1804
Registrován: 05 dub 2006 19:59
Bydliště: Třebíč...

Re: Info o majitelích Škody Spartak

Příspěvek od Breakthru »

spartak má na přední nápravě listový péro a octavie vinutý pružiny.....
svět dospělých je pro mne záhadou......

TOBiAS02
Příspěvky: 16
Registrován: 08 kvě 2009 18:17

Re: Info o majitelích Škody Spartak

Příspěvek od TOBiAS02 »

je tam komplet nezávislé přední zavěčení, dle mě dost podivného tvaru, ale buď je na spartaka, nebo moskviče, něco je tam na moskviče, ptotože to dědovo děda sháněl kamarádovi na moskviče ale ten ho sešrotoval, než mu to stihnul dát.. většina dílů byla ve voskových papírech s popisem na cedulce, ale čas si na nich vybral velkou daň a nelze poznat co to je a od čeho..
fota sou v plánu, nejspíš ztrávím na půdě celý příští výkend.. potřeboval bych někoho na pomoc :D

Uživatelský avatar
Boháček
Příspěvky: 406
Registrován: 24 kvě 2005 00:00

Re: Info o majitelích Škody Spartak

Příspěvek od Boháček »

TOBiAS02 píše:jenže babička a maminka mají na čekání jiný názor :( chtěj se zbavit rovnou celé půdy..
.
vždyť to povídám, kvalitní zámek a pak s dědou zatloukat a zatloukat.

jestli na to máš čas, tak si pročti nějakou inzerci a úplně nejlépe, objet nějaké veteránburzy.

abys měl představu o cenách
no a pak už jen ĆEKAT A ČEKAT až se za ty díly dá postavit barák

PS : kdyby tam bylo něco na Kadeta - děda to bude znát jako Olympie, tak mi dej vědět :)
vzdělání není zárukou inteligence

Uživatelský avatar
Fiku
Příspěvky: 268
Registrován: 17 lis 2007 13:41
Bydliště: Nechanice u HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o majitelích Škody Spartak

Příspěvek od Fiku »

a odkud jsi?Jeden můj známý do toho docela dělá a už má doma pár zrekonstruovanejch auťáků těhle starších..
Je:Škoda OI 1.9tdi 81kw Elegance,family caar:-)
Bylo:
VW Golf III Cabrio 2.0 16V 110kw->Red Power :))
Aprilia RS 125 30PS
Y.Aerox 15PS

TOBiAS02
Příspěvky: 16
Registrován: 08 kvě 2009 18:17

Re: Info o majitelích Škody Spartak

Příspěvek od TOBiAS02 »

to se lehce řekne.. místo půdy budou pokojíčky, ložnice a koupelna.. a fakt už to neni kam dát, chlív je plnej, sklep je plnej a stodola jako kráva taky :D
bydlim v Písku, chalupa je kousek blíž ku Praze, u Čimelic.. ale na kadeta tam asi nic nebude.. spíš bych ale ptořeboval pomoct s tim co tu je.. :D chtěl bych taky mít spartaka, alias kabrio felicii, tak to znám já, to je kára, ale na to nemam :(

Uživatelský avatar
Boháček
Příspěvky: 406
Registrován: 24 kvě 2005 00:00

Re: Info o majitelích Škody Spartak

Příspěvek od Boháček »

jo ták, takže bejváček...
tak to jste dopředu prohráli, tady ženský vždycky zvítězej :cry:

skus objet nějaké ty burzy, trochu pokoukat a nasát nějaké informace
to je asi nejlepší cesta, oni jsou veteránisti takoví.............. specifičtí

a bacha, není kadet jako kadet
http://www.autogallery.org.ru/opelkd.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
vzdělání není zárukou inteligence

TOBiAS02
Příspěvky: 16
Registrován: 08 kvě 2009 18:17

Re: Info o majitelích Škody Spartak

Příspěvek od TOBiAS02 »

rád bych se někde kouknul a získal přehled, ale absolutně netušim dke, projíždim weby co znám.. trochu mi pomoz pls ;) jsem nováček, mam málo času, a anrozdíl od vás veteránů nemam zkušenosti :(

TOBiAS02
Příspěvky: 16
Registrován: 08 kvě 2009 18:17

Re: Info o majitelích Škody Spartak

Příspěvek od TOBiAS02 »

takže, konečně mam soupisku!
bohužel není uplně přesná, protože spoustu malých dílů jsme nedovedli identifikovat, ale fota omohou.. bohužel foťák si mamka vzala když jela ke kamrádce na hory, takže bude tak možná příští týden..:( snad omluvíte..
o cených nemam páru, ale kdyby měl někdo o něco zájem a konkrétní nabídku, sem s ní..

doc nelze nahrát, tak takto:
zadní poloosa 3 ks nov
zadní diferenciál 1 ks rep
výfukové svody 1 ks
výfukové potrubí přední 1 ks nov
rozvodová kola s řetězem 1 ks nov
přední a zadní listové pero 1 ks rep
vodní čerpadlo 1 ks nov
čep poloosy diferenciálu 2 ks nov
teploměr octavia 1 ks nov
startér ?? (02-9142.06) 1 ks
dynamo 2 ks nov
dynamo 1 ks pou
kompletní sada těsnění 1203 sada nov
tyčka zvedátek ventilů 3 ks nov
zapalovací cívka 12V 1 ks nov
odrušovací kondenzátor VK713 42 1 ks nov
rozdělovač 2 ks rep + pou
ložiska ? ks
simerinky ? ks
redukce na svíčku 1 ks
sací ventily 2 sada nov
výfukové ventily 2 sady nov
rozdělovač brzdového potrubí 1 ks nov
manžeta poloosy diferenciálu 1 ks nov!
těsnění pod výfuk, vodní pumpu, .. krabice
prsa motoru 2 ks nov
kryt ?? (2-210-1) 3x2 ks nov
olejové čerpadlo 1 ks nov
sítko olejového čerpadla 1 ks nov
kohout topení 1 ks nov
péra ventilů ? ks nov
trubka koleno ?? 1 ks nov
trubka topení 1 ks nov
řemenice 1 ks
kompletní přední náprava ?moskvič? set
věnec setrvačníku 1 ks
pomocný čep 1 ks
čep tyče řízení 1 ks
pomocný čep řízení 1 ks
ozubená kola převodovky, posuvníky ? ks
sklenička a čistič benzinu 1 ks
komplet k ventilům.. 4 ks
ložisko spojky 5+ ks
křížový kloub 1 ks
olejový čistič + 3x vložka 1 ks
hadičky + pumpička + vak ostřikovače „Gejzír“ 1 ks
gumičky brzdových válečků ? ks
hadice chladiče koleno 1 ks
motorek stěračů 1 ks
přední ramena octavia 2 ks
přední okénko 1 ks
úplná lamela spojky 12O 3 ks
mlhovka přední 2 ks nov
rámeček klaksonu 2 ks
klika kufru „škoda“ 1 ks
ojnice 4 ks nov
gumové těsnění předního okénka 3 ks
blinkr přední 2 ks nov
zpětné zrcátko 1 ks nov
přední světlomet 1 ks nov
poklice 3 ks nov
rámeček nad SPZ 1 ks
nožní spínač dálkových světel 1 ks
držák zadních sedadel octavia combi 2 ks
zpátečkové světlo 1 ks
spodní rozovodvé kolo 1 ks
hadice topení 40 cm 2 ks
tlumič pérování 1 ks
držák výfuku střední a koncový 1 ks
popelníček 1 ks
řemenice klikového hřídele 1 ks
klika dveří 1 ks
kolo náhonu tachometru (část od motoru) 1 ks
krabice plná pryžových dílů – gumové těsnění, kroužky, o-kroužky,
prachovky, náboje, brzdové hadice krabice
silentblok tyče řízení 1 ks
?úchyt? náhonu diferenciálu 1 ks
hadice chladiče 1 ks
brzdová trubička 3-5 m
válec brzdy nebo spojky 1 ks
kryt zadního světla 1 ks
tachometr 1 ks
tyč řízení levá nebo pravá 1 ks
svíčkový kabel 6-8 m
spínač startéru na klíček 1 ks
kabel od baterie 1,5 m
přední světlomet 1 ks
lano ruční brzdy 2 ks
baroskop brzdy? 1 ks
kontakty rozdělovače ? ks
náhradní kryt přední mlhovky 2 ks
přední brzdová trubička 1 ks
spínač startéru 2 ks
kohout sytiče karburátoru 1 ks
nápisy „škoda“, „octavia“ 3 ks
náhradní kryt předního světlometu 2 ks
těleso topení 120 1 ks

nov=nový rep=repasovaný pou=použitý ? ks=15+

Uživatelský avatar
Boháček
Příspěvky: 406
Registrován: 24 kvě 2005 00:00

Re: Info o majitelích Škody Spartak

Příspěvek od Boháček »

nějaký seznam je třeba tady
http://www.i-veteran.cz/forum/viewforum.php?f=9" onclick="window.open(this.href);return false;

já taky nejsem "kovaný" veteránista, prostě jsem si udělal radost

jo a čím dřív začneš - myslím věkově - tím líp
když si vezmu, že ve 20 jsem dokázal skůtra Čezetu zrepasovat za týden, škodovku 100 za 3 týdny i s lakem...
dneska není buď čas - práce, nebo i chuť, takže se to vleče
a krom toho, dokud ti děda může pomoct, třeba i radou, tak to jsou věci, který už pak zaplatíš svýma chybama.

krom toho, nemusíš kupovat Felicii, poněvadž je neskutečně drahá, on i ten Spartak nebo Octavia, když bude pěkně udělaná, tak udělá dost radosti a hlavně si můžeš říct
TOHLE JSEM DĚLAL JÁ !!!!
vzdělání není zárukou inteligence

Uživatelský avatar
habitat3
Moderátor
Příspěvky: 3804
Registrován: 06 srp 2005 22:24
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o majitelích Škody Spartak

Příspěvek od habitat3 »

Boháček:
měl jsi čízu skutrika? Ja mam 175 501, ale nijak mi mrcha nechce davat jiskru. Koupil jsem ji s tim, ze 15 let stala a ze nejede. Byl taky sundany dekl zapalka. Kdyby te neco napadlo, prosim info do sz.. Diky moc 8)

Uživatelský avatar
habitat3
Moderátor
Příspěvky: 3804
Registrován: 06 srp 2005 22:24
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o majitelích Škody Spartak

Příspěvek od habitat3 »

inzerat z i-veteran


Koupím nove ND na škodu octavia a octavia combi. Skladam po laku combika a chci , aby vypadal tip top. Chromove vička narazniky sklenička na brzdnou kapalinu , kliky , zamečky dveri , tesneni gumičky sedačky a ine veci do motoru i interieru. Praha


E-Mail: tamago@centrum.cz
Tel.: 00420-608913155 Kraj: ČR - Praha

TOBiAS02
Příspěvky: 16
Registrován: 08 kvě 2009 18:17

Re: Info o majitelích Škody Spartak

Příspěvek od TOBiAS02 »

jee, díky, hned mu píšu ;) ještě se tam porozhlídnu, dle mě je i-veterán strašn+ nepřehledný.. nevím, kde sjou tam inzeráty, co jsem koukal, tak jsou za poplatky..

Uživatelský avatar
habitat3
Moderátor
Příspěvky: 3804
Registrován: 06 srp 2005 22:24
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o majitelích Škody Spartak

Příspěvek od habitat3 »

prdlajs neprehledny.. koukni treba http://www.i-veteran.cz/inzerce/?rubrik ... obrazit=50" onclick="window.open(this.href);return false; 8)

Uživatelský avatar
Hitman
Příspěvky: 122
Registrován: 26 led 2008 13:27
Bydliště: Starý Plzenec

Re: Info o majitelích Škody Spartak

Příspěvek od Hitman »

Nemáš kkulobej čep na řízení někdo ho shání:
Veteránům ZDAR.Mám prosbu,nechá se ještě v dnešní době sehnat kulový čep řízení na Octavii.Díky [P.S.] 03.09.2008

http://www.veteranforum.cz/index.php?id ... dtop=60439
http://renaultdauphine.wz.cz

Uživatelský avatar
WRCteam
Příspěvky: 664
Registrován: 21 črc 2005 16:10
Bydliště: turnau
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o majitelích Škody Spartak

Příspěvek od WRCteam »

zdravim mas jeste neco?
wrceho mazlicek a dvojcatko a http://www.tuningxcars.com/

TOBiAS02
Příspěvky: 16
Registrován: 08 kvě 2009 18:17

Re: Info o majitelích Škody Spartak

Příspěvek od TOBiAS02 »

zdravím, no, zatím se na mě všichni zájemci vyprdli a mám všechno :D

Uživatelský avatar
WRCteam
Příspěvky: 664
Registrován: 21 črc 2005 16:10
Bydliště: turnau
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o majitelích Škody Spartak

Příspěvek od WRCteam »

ukazu ten seznam mlady at se na to mrkne co by se ji hodilo tedka si poridila octavku 60s...nahodu nejaky dily na Mbecko?:
wrceho mazlicek a dvojcatko a http://www.tuningxcars.com/

TOBiAS02
Příspěvky: 16
Registrován: 08 kvě 2009 18:17

Re: Info o majitelích Škody Spartak

Příspěvek od TOBiAS02 »

na MB snad jen to co by z toho sparataka na něj pasovalo.. ledy ty spojkový talíře, ty sou na 1203 a podobný takže to yb tam jít mělo.. víc envim, hale tak technicky tomu až moc enrozumim abych věděl, jaký součástky maj auta společný :D ale na moskviče by tam byla komplet přední náprava..

Uživatelský avatar
WRCteam
Příspěvky: 664
Registrován: 21 črc 2005 16:10
Bydliště: turnau
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o majitelích Škody Spartak

Příspěvek od WRCteam »

odkad ses? mozna bych si v brzky dobe udelal pro neco vejlet...
wrceho mazlicek a dvojcatko a http://www.tuningxcars.com/

Odpovědět

Zpět na „Veteráni“