Wesly´s GtTi uphill Race Car

Na čem pracují členové TF

Moderátoři: Fáboš, Kane13, Tom_, tholis

Odpovědět
Uživatelský avatar
wesly.TDI
Příspěvky: 6763
Registrován: 26 kvě 2006 09:26
Bydliště: Karviná, město, které chcíplo
Kontaktovat uživatele:

Wesly´s GtTi uphill Race Car

Příspěvek od wesly.TDI »

Tak, i s Váme se podělím o svou novou studnu na peníze :D , je to kapesní raketa Daihatsu Charade 1.0 12V Turbo z roku 1987, auto jsem vzal s tím, že se od gruntu posatví na závody do vrchu, a nahradilo tak můj projekt Punta GT, historie tohodle auta sahá až do hloubi tuning-fora :lol: , auto zrenovoval místní elvis :wink: , pak auto putovalo do řady těch nesprávných rukou :( . Až se dostalo ke mě,obouchané,zrezlé,jízdy neschopné, za pomocí Filipa Gtti, se mu dostalo základního oživení ve formě servisu brzd,kapalin,přetěsnění a zázračného swapu turba z Isuzu Trooper 3.1 TD 8) . pak auto odcestovalo ke karosáři, kompletně se odstrojilo, a začalo broušení, vyvařování, kitování a kupa další práce 8) , a stále se na něm pracuje, již jsou na cestě komponenty na další upgrade 8) ,

aktuálně pár foto :
stav po elvissovi :wink:
Obrázek
Obrázek

komplet u fildy
Obrázek
Obrázek

u karosáře :wink:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

turbo swap :D
Obrázek
Naposledy upravil(a) wesly.TDI dne 22 čer 2012 12:18, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mr. Favo
Příspěvky: 1545
Registrován: 30 čer 2004 20:47
Bydliště: Karviná

Re: Wesly´s GtTi uphill Race Car

Příspěvek od Mr. Favo »

pekne snad ti aspon tyden nebo dva vydrzi))))
:D
Mazda xedos 9 2,5v6
bmw e39 523i
mercedes vito 116 cdi work car

Uživatelský avatar
wesly.TDI
Příspěvky: 6763
Registrován: 26 kvě 2006 09:26
Bydliště: Karviná, město, které chcíplo
Kontaktovat uživatele:

Re: Wesly´s GtTi uphill Race Car

Příspěvek od wesly.TDI »

jak řikal mr. zitec, rok práce, první vrchařská zatáčka a pak už jen magnet :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
FilipGTti
Příspěvky: 1737
Registrován: 07 dub 2008 01:13
Bydliště: poblíž PL
Kontaktovat uživatele:

Re: Wesly´s GtTi uphill Race Car

Příspěvek od FilipGTti »

no konečně .. 8) jsem zvedav na další foto z karosařské prace ale jde to spávnym směrem .. :potlesk:
DRS Daihatsu Racing Service

Daihatsu Charade 1.0 GTti car racing E85 cca 140HP on the XXR 8Jx15 wheels
Daihatsu Applause 1.6 daily 105HP
Benelli Tornado tre 1130 3 cilinder 163HP / 128Nm

Uživatelský avatar
Luke_TDI
Příspěvky: 5841
Registrován: 22 říj 2006 13:13
Bydliště: Sucha Gorna Near OV
Kontaktovat uživatele:

Re: Wesly´s GtTi uphill Race Car

Příspěvek od Luke_TDI »

drzim palce ty skrcku podvyziveny ;)
VODA,TOPENI,PLYN - Kompletni realizace vytapeni tepelnym cerpadlem nebo plynovym kotle vc. servisu zarucniho i pozarucniho. tzv. plnime sny na pockani

kubajz von odry
Příspěvky: 60
Registrován: 20 kvě 2010 16:51

Re: Wesly´s GtTi uphill Race Car

Příspěvek od kubajz von odry »

tak paráda tak se přeci jen na kopcích potkáme :)

Uživatelský avatar
wesly.TDI
Příspěvky: 6763
Registrován: 26 kvě 2006 09:26
Bydliště: Karviná, město, které chcíplo
Kontaktovat uživatele:

Re: Wesly´s GtTi uphill Race Car

Příspěvek od wesly.TDI »

kubajz určitě, ale nevím zda letos, včera jsme se vrhli na spodek auta a je to žalsotné :( , uvidíme jak to vše půjde rychle 8) , přes zimu se zapracuje na rámu atd, dokonce proběhla idea s nc power, že celá pohnilá podlaha by šla do řiti a auto se výrámovalo jako komplet, ale to je jen otázka dolaru :lol:, ale lestos pár závodů šímy bych chtěl stihnout, at se může testovat, nastavovat atd, každopádně v kategorii 2 u šímy ty 120cítky lituji :lol: . Napřesrok už chci do Berg Cupu do H1A -2000. Ale to je hudba budoucnosti :wink: . Auto stále nemá podvozek,brzdy,výfuk,sedadlo,volant,pás a pár drobností :lol: , teď leží u karosáře na zahradě na boku na gumách a čeká na flexu :lol:

Uživatelský avatar
wesly.TDI
Příspěvky: 6763
Registrován: 26 kvě 2006 09:26
Bydliště: Karviná, město, které chcíplo
Kontaktovat uživatele:

Re: Wesly´s GtTi uphill Race Car

Příspěvek od wesly.TDI »

trocha toho podvozku :(
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
wesly.TDI
Příspěvky: 6763
Registrován: 26 kvě 2006 09:26
Bydliště: Karviná, město, které chcíplo
Kontaktovat uživatele:

Re: Wesly´s GtTi uphill Race Car

Příspěvek od wesly.TDI »

tak, s kastlí se hlo 8) , komplet se to obrousilo, kde bylo třeba povařilo,zakitovalo eprosinem atd, a ve finale šlo do bodyčka 8) , nicméně se při broušení kapoty zjistilo, že je na ní asi tuna kitu a tak jsem raději objednal novou.
Obrázek


...a konečně dorazilo pár komponentů :

exedy clutch Stage 1 a Tarox growed disk
Obrázek

zadní kotouče bohužel dorazily uplně jinačí, ikdyž borci psali že to je na model GtTi :( , opak byl pravdou :( , orginál tvoří součást s ložisky 8)
Obrázek

o víkendu se to skompletuje, pokud tedy dorazí slibovaný podvozek do zítra :roll: , s kolegama z PL je fekt super domluva někdy :roll: , už mi to posílaj 14 dní :alien:
Naposledy upravil(a) wesly.TDI dne 25 čer 2012 10:59, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Vavris.cz
Příspěvky: 446
Registrován: 23 zář 2009 18:59

Re: Wesly´s GtTi uphill Race Car

Příspěvek od Vavris.cz »

Paráda :) Budu vyhlížet někde na Šímovi - chtěl bych jet podzimní Vítkov, tak se třeba potkáme...

JInak s tou první zatáčkou bacha. Docela živě si vybavuju, jak jsem se takhel před závodama bavil s týpkem, který se chlubil, že před 3 dny konečně přestavěl Imprezu RA z RHD na LHD a pak jí poslal ve 3. zatáčce do svodidel a oškubal jí celou pravou stranu... no, nechtěl bych být v tu chvíli v jeho kůži :mrgreen:
IF everything seems Under Ccontrol, you should Know, you're just not going fast EnoUgh.

Uživatelský avatar
wesly.TDI
Příspěvky: 6763
Registrován: 26 kvě 2006 09:26
Bydliště: Karviná, město, které chcíplo
Kontaktovat uživatele:

Re: Wesly´s GtTi uphill Race Car

Příspěvek od wesly.TDI »

no já to vidím na první race ve šternberku 8) , dříve asi ne :( , ono auto bude skoro hotove krom rámu, ale problem jsou finance, hlavně co se týče obutí a ráfků, na tom šetřit nechci 8) , a bohužel na baraku teď krvácím :( , ale myslím že do měsíce,dvou bude auto hotové na testy :wink: , pokud dojde ten podvozek, v utery se to veze ke kolegovi na celý výfuk.systém, od turba až dozadu. celo nerez 60mm takže to zase bude dolaru v hajzlu :D

Uživatelský avatar
crocjirka
Příspěvky: 3627
Registrován: 05 kvě 2011 12:53
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: Wesly´s GtTi uphill Race Car

Příspěvek od crocjirka »

co jsem tak nekde cetl, tak prakticky vubec neni potreba uz za turbo davat nejake tlumice, protoze turbo jako takove dostatecne vraci plyny... takze si muzes dat hned za kola rouru a vyjde to :D
ex:opel tigra 1.4 16v,opel tigra 1.6 16v,peugeot 106 1.4 sport,seat leon 1.8T 200PS+,ibiza 1.9TDI 6L 170PS, octavia RS combi 1.8T
NOW: family car skoda octavia 2 RS combi 2.0TSI 200 teplejch poniku...
facebook.com/jiriprokopfotograf

Uživatelský avatar
wesly.TDI
Příspěvky: 6763
Registrován: 26 kvě 2006 09:26
Bydliště: Karviná, město, které chcíplo
Kontaktovat uživatele:

Re: Wesly´s GtTi uphill Race Car

Příspěvek od wesly.TDI »

to moc dobře vím, ono až dozadu pujde trubka 60mm zakončení bude tlumič leoVince 60mm z mašiny co se mi válí doma, ono teď všichni pořadatelé požadují u takových kategorií alespoň 1 tlumič (kat,tlumič), kam si ho dáš je tvá věc a musí tam být, a měření hluku nesmí přesáhnout 90db :roll: :roll: :roll: . jak tam bylo pův turbo, byla jen trubka a bylo to v klidu, hluk o něco vetší něž serie, teď jak tam je to z Isuzu 3.1TD tak už je to hlučné dost :wink: , hlavně mi jde o to, ať mi koelga vyrobí přírubu přímo na to turbo a na ní navaří trubky.

Uživatelský avatar
wesly.TDI
Příspěvky: 6763
Registrován: 26 kvě 2006 09:26
Bydliště: Karviná, město, které chcíplo
Kontaktovat uživatele:

Re: Wesly´s GtTi uphill Race Car

Příspěvek od wesly.TDI »

tak po 14 ti denním čekání konečně dorazil pan podvozek :evil: ...........a může se začít skládat :rock:

Obrázek

Uživatelský avatar
rallik
Příspěvky: 1594
Registrován: 14 črc 2005 15:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Wesly´s GtTi uphill Race Car

Příspěvek od rallik »

Vypadá celkem robustně, co je to za značku?
Jinak super projekt 8)
KEHO rennsport

Uživatelský avatar
wesly.TDI
Příspěvky: 6763
Registrován: 26 kvě 2006 09:26
Bydliště: Karviná, město, které chcíplo
Kontaktovat uživatele:

Re: Wesly´s GtTi uphill Race Car

Příspěvek od wesly.TDI »

Ta-Technix serie EVO :wink:

viz.
http://tatechnix.de" onclick="window.open(this.href);return false;

není to žádná vrchařská diskotéka ale zatím na testy stačí :wink: , jde o to to co nejřívě zprovoznit ať se ví co a jak, přes zimu bych chtěl udělat HP sporting. Ale tohle jsem objednal přes kolegu v polsku, sice čekačka než to došlo z DE byla, ale cena za 4 stavitelné tlumiče 4500kč byla vice než dobrá, za to nekoupíš ani oryginální na tuhle krabičku :D. A co jsem četl různé recenze tak není k zahození 8)

Uživatelský avatar
rallik
Příspěvky: 1594
Registrován: 14 črc 2005 15:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Wesly´s GtTi uphill Race Car

Příspěvek od rallik »

Za tu cenu neni co řešit, jinak vim, že ten podvozek jezdí pár lidí na e30 a kamarád na Miatě a zatim žádnej problém. A přesně jak řikáš, žádná hitparáda, ale za ty prachy to neni vůbec špatný :wink:
KEHO rennsport

Uživatelský avatar
Hondzik
Příspěvky: 561
Registrován: 03 úno 2006 23:30
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Wesly´s GtTi uphill Race Car

Příspěvek od Hondzik »

já to vozím na krabici ( espace ) a spokojenost. Za ty prachy je to fajn, ale jediný co an autě tohodle typu nastalo je že pod tím neproběhne vlčák a jde nastřelovat kruháč o 15 rychleji. Sportovní vyžití od toho nečekám

Pěknej projektík
Alfa Romeo 75 2,0TS
Alfa romeo 155 V6 by Engstler
Espasitel

Uživatelský avatar
wesly.TDI
Příspěvky: 6763
Registrován: 26 kvě 2006 09:26
Bydliště: Karviná, město, které chcíplo
Kontaktovat uživatele:

Re: Wesly´s GtTi uphill Race Car

Příspěvek od wesly.TDI »

tak včera se cosi opět hlo 8) , jelikož swap turba sebou přínášel a stále přináší spoustu překvapení v podobě nutných úprav, bylo třeba dodělat propojení IC s turbem pomocí několika kolen z trubek , a také odstranění původního chladiče z důvodu, že zasahoval do svodu od turba, takže se dal větší a tenčí chladič, a nyní je jen třeba domyslet ventilátor a jeho zapojení.

původní chladič:
Obrázek

nový zepředu a zhora( zatím není uchycný)

Obrázek
Obrázek

dopojení IC
Obrázek

dále se měnil podvozek a brzdy, jelikož byl ten nový podvozek určen pro Golf II (na auto se dáva 2x přední sada z golfa) bylo třeba pořešit úpravu horního uložení, zkrácení dorazu a také opilování spodního uložení, tímto moc díki Filipovi, že si včera na mě udělal čas a př. tlumiče upravil 8)
podozek je zatím nastaven na vysoko, až se to vše skompletuje, budu si s tím hrát
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
wesly.TDI
Příspěvky: 6763
Registrován: 26 kvě 2006 09:26
Bydliště: Karviná, město, které chcíplo
Kontaktovat uživatele:

Re: Wesly´s GtTi uphill Race Car

Příspěvek od wesly.TDI »

jinak alu jsou sříkána novinkou od Foliatec- gumový film 8) , za 2 hodky cela sada hotová :D

Ritchma
Moderátor
Příspěvky: 9432
Registrován: 11 úno 2004 21:38

Re: Wesly´s GtTi uphill Race Car

Příspěvek od Ritchma »

Hezkej projekt. Jsem zvědavej na nějaký videa až to bude komplet. Pravopis neřešim, ale hystorie a oryginál je celkem masakr :lol:
Build shit car, call everyone haters....
Function > Form

Uživatelský avatar
wesly.TDI
Příspěvky: 6763
Registrován: 26 kvě 2006 09:26
Bydliště: Karviná, město, které chcíplo
Kontaktovat uživatele:

Re: Wesly´s GtTi uphill Race Car

Příspěvek od wesly.TDI »

to víš, to je tak jak jsi denně v kontaktu s polákama tak k tomu slengu přilneš :lol: :lol: :lol:

Ritchma
Moderátor
Příspěvky: 9432
Registrován: 11 úno 2004 21:38

Re: Wesly´s GtTi uphill Race Car

Příspěvek od Ritchma »

Chápu. Já zase jak už moc nemluvim česky, mam občas naprosto příšernej slovosled... Kolik taková krabička bude ve výsledku s rámem vážit a odhadovanej hrubej výkon? Já snad koncem roku taky konečně koupim něco nafoukanýho 8)
Build shit car, call everyone haters....
Function > Form

Uživatelský avatar
wesly.TDI
Příspěvky: 6763
Registrován: 26 kvě 2006 09:26
Bydliště: Karviná, město, které chcíplo
Kontaktovat uživatele:

Re: Wesly´s GtTi uphill Race Car

Příspěvek od wesly.TDI »

já myslím že s rámem a makrolonem by se to mohlo do 700kg vejít :wink: , výkon těžko říct, s tím větším turbem to snad bude kolem 150 HP, nicméně zvažuji nad el. BC,protože teď je to diesel turbo nastaveno WG na 1 bar, ono to do 4500ot. přemýšlí co bude dál a v 5000ot. příjde kopanec a hrabe to i na trojku :lol: takže to chci regulovat. Každopádně je to třeba do konce víkendu doskládat a v pondělí se to veze borcovi na komplet výfuk 8) , pak samozřejmě příjdou i nějaká ty videa a graf z brzdy 8)

Uživatelský avatar
wesly.TDI
Příspěvky: 6763
Registrován: 26 kvě 2006 09:26
Bydliště: Karviná, město, které chcíplo
Kontaktovat uživatele:

Re: Wesly´s GtTi uphill Race Car

Příspěvek od wesly.TDI »

každopádně teď jak to bylo odstrojené těžko říct kolik to vážilo, ale ve dvojku jsem to dali na bok :lol:

Uživatelský avatar
wesly.TDI
Příspěvky: 6763
Registrován: 26 kvě 2006 09:26
Bydliště: Karviná, město, které chcíplo
Kontaktovat uživatele:

Re: Wesly´s GtTi uphill Race Car

Příspěvek od wesly.TDI »

tak aktuálně z garáže 8)

začalo se pracovat na zadní nápravě , sundaly se zadní tlumiče, kotouče, ložiska, vše přijde nové 8)

rozpracováno.......
Obrázek
Obrázek
Obrázek
zadní kotouče :roll:
Obrázek
zadní "tlumič" s "racing" fedrou :roll:
Obrázek

kubajz von odry
Příspěvky: 60
Registrován: 20 kvě 2010 16:51

Re: Wesly´s GtTi uphill Race Car

Příspěvek od kubajz von odry »

masakr - 700kg / 150hp u šímy kategorie 1 - volná do 1400ccm (horší je to u zbylých podniků tam jsi v kategorii do 2000ccm protže všude jinde je koeficinet pro turbo 1,7 a kategorie do 1600ccm a pak do 2000ccm) no myslím, že budeš dost rychlý :)

Uživatelský avatar
Hondzik
Příspěvky: 561
Registrován: 03 úno 2006 23:30
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Wesly´s GtTi uphill Race Car

Příspěvek od Hondzik »

jedeš hezky.

Jen taková technická, poslední dobou tu pozoruju jak všichni berete gumoasfaltem podběhy a podvozky a máte to hotový za odpoledne. To je to vše tak čistý a bez koroze, nebo to berete na hulváta přes povrchovku? Jen mě to zajímá, kdyš se jebu pečlivě se spodkem Alfy ( není schnilá, jen občas liška), tak obrousit, odrezit, základ, karosářskej tmel kde je spoj a pak "bodýčko" a nakonec barva, tak mi to trvá o dost dýl :oops:
Alfa Romeo 75 2,0TS
Alfa romeo 155 V6 by Engstler
Espasitel

Uživatelský avatar
wesly.TDI
Příspěvky: 6763
Registrován: 26 kvě 2006 09:26
Bydliště: Karviná, město, které chcíplo
Kontaktovat uživatele:

Re: Wesly´s GtTi uphill Race Car

Příspěvek od wesly.TDI »

u šímy to je 980ccm x1.4 to máš kat.2 do 1400ccm, tam jsou samé škoduly a 130 RSa atd, RSa mají o dost lepší trakci, takže nevím , zkusíme uvidíme 8) , příští rok chci Berg, tam historik do 2000ccm 8)

Uživatelský avatar
wesly.TDI
Příspěvky: 6763
Registrován: 26 kvě 2006 09:26
Bydliště: Karviná, město, které chcíplo
Kontaktovat uživatele:

Re: Wesly´s GtTi uphill Race Car

Příspěvek od wesly.TDI »

honzo s tou podlahou se synek jebal cca tyden 8) takže to udělal pořádně 8)

Odpovědět

Zpět na „Projekty“