alfa 156

Na čem pracují členové TF

Moderátoři: Fáboš, Kane13, Tom_, tholis

Odpovědět
Uživatelský avatar
D´ice
Příspěvky: 654
Registrován: 02 črc 2010 20:18
Bydliště: České Budějovice

alfa 156

Příspěvek od D´ice »

Pořád si tady projíždím projekty ostatních, tak bych také rád napsal něco o svém autě. Nevím jestli je to přímo projekt, ale jde mi o to auto dát do co nejlepšího stavu, plus pár úprav.
Jedná se tedy o alfu romeo 156 2.4jtd. Auto je z roku 1998, takže jeden z prvních dieselů co se do alfy dával má mít papírově 100kw. Auto s tímto motorem nejede špatně, ale nějaké menší oživení by to sneslo, konkrétně by se mi líbilo větší turbo, jiné vstřiky, intercooler v nárazníku + chip a dostat se výkonem někam k 180koním, to je ale jen úvaha do budoucna. Co mě u motoru překvapilo je jeho spotřeba, která se při klidné jízdě dostává na cca 5l/100km, většinou ale jezdím za cca 6 - 7litrů.
Abych to vzal od začátku, auto mám chvíli, kupoval jsem ho v říjnu roku 2011, jako zachovalé auto s malými vadami. Po několika mailech a telefonátech jsem se dozvěděl, že auto má špatné jedno zadní ložisko, jedno bylo měněné, bylo lehce bourané na levou přední část, auto mělo xenonová světla (v parabole :roll: ), měl být i nějaký problém s připojením na diagnostiku(zatím jsem nepotřeboval řešit), před pěti lety byla dělaná generálka motoru, kdy se motor rozebral, vyčistil a měnilo se tam kde co, přesně už ani nevím co všechno + ještě asi pár detailů, ale teď si nevzpomenu.
Auto mě zaujalo, především kvůli výbavě, vždycky jsem chtěl mít střešní okno a kůži(světle béžovou), tyhle podmínky auto splňovalo, navíc mělo klimu, bohužel nefunkční(momentálně pracuji na zprovoznění). No prostě mi to nedalo a jel jsem se na auto podívat, když jsem dorazil na místo, před panelákem stála černá 156ka, nablýskaná a na první pohled velmi hezká. Chvíli na to přišel majitel a začal mi auto ukazovat. První dojem z interiéru byl pecka(byl jsem zvyklý z předchozích fiatů punto na něco jiného), vše vypadalo čistě a zachovale. Motorový prostor na tom byl také relativně dobře, mírná vrstva prachu tam sice byla, ale to mě nějak neodrazovalo, nejnápadnější byla asi červeně lakovaná rozpěrná tyč. Po obhlídce jsme se jeli projet, když alfa nastartovala(na otočení), docela nadskočila palubní deska(což me vyděsilo, ale už jsem si zvykl :D ), z recenzí co jsem si četl, jaký má alfu zvuk( i dieselová) jsem byl trochu zklamaný, byl to prostě diesel. Auto se během jízdy chovalo hezky, necukalo, motor se zahříval na cca 70 stupňů, výše pouze, když jsme stáli chvíli na místě(měnil jsem i termostat, ale ničemu to nepomohlo). Do kopce mě motor překvapil svou silou, ale srovnávat 2.4 diesel s 1.1 a 1.6 benzínem v puntech to asi nejde :D . S autem jsme byli i na kanálu a prohlíželi ho ze spodu, motor byl čistý, bez průsaku oleje a karoserie na první pohled bez vážnější koroze (pouze na první pohled). Slovo dalo slovo a alfu jsem si vezl domů, cestou se mi ale stala nepřijemná věc, a to že mi motor během jízdy z ničeho nic chcípnul (dokonce 2x), zastavil jsem a auto opět bez problémů naskočilo. Řešil jsem čím by to mohlo být, ale víckrát to auto už neudělalo, největší pravděpodobnost chcípání byla přechodem na jinou naftu(jezdím jedině na shell vpower, nebo omw carerra). Druhý den po nastartování mi začala blikat kontrolka žhavení( bliká dodnes, ale auto chytá perfektně, v létě i v zimě).
Auto mám asi jako dítě, veškeré peníze, které mám dávám do auta, a jelikož jsem student tak to moc peněz není. Baví mě to a to je hlavní.
Snad to pro zatím stačí, na autě se udělalo docela dost práce, mám to vše zapsané v deskách, takže budu postupně přidávat, jak budu mít čas a náladu, přikládám pár fotek ještě z inzerátu
Přílohy
pred koupi 2.jpg
pred koupi 2.jpg (230.42 KiB) Zobrazeno 12661 x
pred koupi 3.jpg
pred koupi 3.jpg (234.96 KiB) Zobrazeno 12661 x
pred koupi 4.jpg
pred koupi 4.jpg (235.01 KiB) Zobrazeno 12661 x
Life is too short to drive boring cars

Uživatelský avatar
D´ice
Příspěvky: 654
Registrován: 02 črc 2010 20:18
Bydliště: České Budějovice

Re: alfa 156

Příspěvek od D´ice »

ještě jedna fotka interiéru
Přílohy
pred koupi 5.jpg
pred koupi 5.jpg (189.32 KiB) Zobrazeno 12657 x
Life is too short to drive boring cars

Uživatelský avatar
Lordík
Příspěvky: 1501
Registrován: 31 črc 2011 16:12
Bydliště: Budvar city

Re: alfa 156

Příspěvek od Lordík »

to auto má prostě svoje kouzlo, nevím čím to je ale i po těch letech se mi i tak hrozně líbí 8) když jsem tehdá obvolával moje potencionální auto byly to první 3 alfy 156 (samozřejmě měli všechny buď přidřenej motor na klice nebo dokonce zadřenej) tehdá jsem plánoval předek přestavět na face dokonce se pokusit o paket od AUTODELTY... po zklamání jsem doma přece jen jednu zaparkoval a nebojím se jí razantně přestavět! :lol: hold srdeční záležitost je srdeční záležitost :evil:
Přílohy
P1030246 – kopie.JPG
P1030246 – kopie.JPG (244.14 KiB) Zobrazeno 12644 x
Ophell Vectra B Zender Sport 2.1 16V BIG Turbo Nitro! 300HP / 350HP / 400HP Club! Clean engine / car design , Airlift 3P dual Viar, 8piston brake 370mm wave rotor RS3, 3tlg. Schmidt vn-line 19" stretch, Prosport EVO, Sparco, Coming soon 2K18!

Uživatelský avatar
D´ice
Příspěvky: 654
Registrován: 02 črc 2010 20:18
Bydliště: České Budějovice

Re: alfa 156

Příspěvek od D´ice »

to auto má holt něco do sebe, i na to jak je starý. Taky jsem uvažoval nad různými přestavbami na facelift a podobně, nakonec chci ale ,,pouze,, origo gta paket(bude sranda ho sehnat i dostat na auto). Jinak tvůj projekt sleduji už delší dobu, a těším se až to doděláš, zatím to vypadá dosti zajímavě 8)
Life is too short to drive boring cars

Uživatelský avatar
Starlet
Příspěvky: 2217
Registrován: 01 led 2007 16:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: alfa 156

Příspěvek od Starlet »

Tu koncovku výfuku pryč 8)
Fiat UNO Logo 1.3 D R.I.P
Toyota Starlet 1.3 16V R.I.P
Opel Zafira A 2.0 16v DTi
www.blackhawks.cz
www.fitnessworld.cz
výživa QNT, Peak Sport Nutriton a doplňky Mad Max za super ceny
500PS 4x4 na všechny korejské vozy za hubičku

Uživatelský avatar
D´ice
Příspěvky: 654
Registrován: 02 črc 2010 20:18
Bydliště: České Budějovice

Re: alfa 156

Příspěvek od D´ice »

ano koncovka mi už taky docela leze na nervy, půjde určitě :wink:
Life is too short to drive boring cars

Uživatelský avatar
D´ice
Příspěvky: 654
Registrován: 02 črc 2010 20:18
Bydliště: České Budějovice

Re: alfa 156

Příspěvek od D´ice »

tak se pohneme o kus dál.
Na autě prozatím vyměněno:

Hned po koupi:
olejový, vzduchový, palivový filtr
pravé i levé lanko ruční brzdy
olej (hawoline diesl extra 10w40 - předchozí majitel na něj jezdil po celou dobu co auto měl, tak proč to měnit)
obě dvě zadní tyčky stabilizátorů

pak se zjistilo, že řemenice klima kompresoru je nějaká volná, tak se měnil celý kompresor, zároveň se měnilo i ložisko zadního kola(při koupi auta mi bylo řečeno, že to je otázka max. 1500kč, oprava i s prací stála 5600,- :lol: ). Dále se vyměnily komplet rozvody(obě dvě kladky, řemen) včetně vodní pumpy. Pak jsem řešil mírný průsak oleje zpod ventilového víka, což obnášelo pouze nové tesnění, zároveň se měnily žhavící svíčky, silentblok motoru(tzv. kost), kabinový filtr.

O něco později se zjistilo, že auto má praské obě vnitřní manžety(kloubům naštestí nic nebylo), ty se vyměnily, vydržely asi 2000km a prasky opět(i přes to, že byly originální), takže opět výměna a pomohlo větší našponování manžety, od té doby je klid(asi to také bude snížením auta). Přední podběhy držely tak nějak silou vůle, takže se musely pořádně dopasovat a přichytit znovu. Hadice, která vede od chladiče do motoru už byla také na pokraji životnosti, takže i tu čekala výměna. Co se týče klimatizace tak tam se měnilo několik trubek, expanska, ale pořád to ještě nešlape.
A pak přišla na řadu ta největší sranda, a to koroze. Vyházel jsem interiér auta, vyndal polorozpadlé tlumení a to co na mě čekalo nebylo zrovna hezké, ale co jsem mohl čekat, je to ital a z roku 1998. Přidávám pár fotek 8)
Přílohy
u řidiče pod sedačkou.jpg
u řidiče pod sedačkou.jpg (64.69 KiB) Zobrazeno 12262 x
strana u spolujezdce.jpg
strana u spolujezdce.jpg (111.02 KiB) Zobrazeno 12262 x
strana u řidiče.jpg
strana u řidiče.jpg (104.63 KiB) Zobrazeno 12262 x
Life is too short to drive boring cars

Uživatelský avatar
D´ice
Příspěvky: 654
Registrován: 02 črc 2010 20:18
Bydliště: České Budějovice

Re: alfa 156

Příspěvek od D´ice »

další koroze
Přílohy
pravá zadní strana pod sedačkou.jpg
pravá zadní strana pod sedačkou.jpg (98.53 KiB) Zobrazeno 12258 x
opět levá zadní část.jpg
opět levá zadní část.jpg (74.56 KiB) Zobrazeno 12258 x
levá zadní strana pod sedačkou.jpg
levá zadní strana pod sedačkou.jpg (99.6 KiB) Zobrazeno 12258 x
Life is too short to drive boring cars

Uživatelský avatar
D´ice
Příspěvky: 654
Registrován: 02 črc 2010 20:18
Bydliště: České Budějovice

Re: alfa 156

Příspěvek od D´ice »

a po vyvaření
Přílohy
pravá strana.jpg
pravá strana.jpg (61.23 KiB) Zobrazeno 12258 x
podvozek, levá strana.jpg
podvozek, levá strana.jpg (80.1 KiB) Zobrazeno 12258 x
po vyvaření.jpg
po vyvaření.jpg (93.15 KiB) Zobrazeno 12258 x
Life is too short to drive boring cars

Uživatelský avatar
D´ice
Příspěvky: 654
Registrován: 02 črc 2010 20:18
Bydliště: České Budějovice

Re: alfa 156

Příspěvek od D´ice »

další po vyvaření
Přílohy
po vyvaření + rodexol.jpg
po vyvaření + rodexol.jpg (96.95 KiB) Zobrazeno 12257 x
po vyvaření, s první vrstvou rodexolu.jpg
po vyvaření, s první vrstvou rodexolu.jpg (104.58 KiB) Zobrazeno 12257 x
Life is too short to drive boring cars

Uživatelský avatar
Venca Brody
Příspěvky: 3338
Registrován: 09 črc 2006 18:04
Bydliště: jižní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: alfa 156

Příspěvek od Venca Brody »

ty woe, slušně sežraná mrcha. :shock:
EX citroen saxo 1,4vts,. EX bmw e36 316i,. EX BMW e36 328 iT,. EX Golf III 1,8i, OOOO A4b5 avant 1,9TDI, BMW e36 316i compakt
A teď jedna merdka OOOO A6C5 avant 2,8i quattro

Uživatelský avatar
D´ice
Příspěvky: 654
Registrován: 02 črc 2010 20:18
Bydliště: České Budějovice

Re: alfa 156

Příspěvek od D´ice »

no momentálně je podvozek už nastříkaný, základní barva rodexol, na to hodopur a nakonec body 930.
Z dalších oprav, jízda v noci byla naprosto strašná, protože světla co na autě byly(značka depo) prostě nesvítily, tak jsem je vyměnil za origo carella, trochu jsem si pomohl, ale pořád to není ono.
Jinak naskytla se mi docela výhodou koupě i zadních světel, tak jsem se také vzal.
Přílohy
gta.jpg
gta.jpg (93.92 KiB) Zobrazeno 12246 x
nová světla.jpg
nová světla.jpg (92.7 KiB) Zobrazeno 12246 x
zadní.jpg
zadní.jpg (101.71 KiB) Zobrazeno 12246 x
Life is too short to drive boring cars

Uživatelský avatar
D´ice
Příspěvky: 654
Registrován: 02 črc 2010 20:18
Bydliště: České Budějovice

Re: alfa 156

Příspěvek od D´ice »

původní alfácký kola jsou hezký to jo, ale chtěl jsem 17tky, a zaujaly mě bbs le mans. Ty jsem ovšem koupil se špatnou pneu, takže jsem ještě kupoval jiné gumy, konkrétně pirelli p7000 215/45. Na autě jsem je zatím ještě neměl, nebyl na to čas, takže foto jen s původní gumou 205/40
Přílohy
bbs le mans( repliky).jpg
bbs le mans( repliky).jpg (106.89 KiB) Zobrazeno 12244 x
origo kola.jpg
origo kola.jpg (90.5 KiB) Zobrazeno 12244 x
Life is too short to drive boring cars

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: alfa 156

Příspěvek od JRD McLAREN »

tak ono to nakonec klimu malo..a funkcnu ..jak pozeram...
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

Uživatelský avatar
AR166
Příspěvky: 5538
Registrován: 01 bře 2009 19:36
Bydliště: Sokolov-Svatava
Kontaktovat uživatele:

Re: alfa 156

Příspěvek od AR166 »

no tvl, tady asi muselo byt neco spatne. povodne, zatekani vody po nejakym stouchu...

156 je hezka, drzim palec a fandim kazdym dalsim krokum. 8)
www.ar166.galerie.cz..........................................................................................................................................Mattig SSF (Sokolov-Svatava-Felgen) :D

Uživatelský avatar
D´ice
Příspěvky: 654
Registrován: 02 črc 2010 20:18
Bydliště: České Budějovice

Re: alfa 156

Příspěvek od D´ice »

jo koroze si na tom smlsla dost, snad to teď něco vydrží, vystříkával jsem i dutiny tak by to snad zimu mělo přežít a pak bude obnova nastřiku podvozku i dutin.
jrd mclaren: nějak jsem nepochopil tvůj příspěvek :?
ar166: díky, budu se snažit dělat vše co nejvíc poctivě a snad se bude alfa líbit i dál :wink:
Life is too short to drive boring cars

Uživatelský avatar
Michelin
Příspěvky: 705
Registrován: 24 říj 2004 18:43
Bydliště: Prague, North Moravia
Kontaktovat uživatele:

Re: alfa 156

Příspěvek od Michelin »

D´ice: jrd myslel ze to klimavalo vsema tema dirama 8) :D
babyCupra

Uživatelský avatar
D´ice
Příspěvky: 654
Registrován: 02 črc 2010 20:18
Bydliště: České Budějovice

Re: alfa 156

Příspěvek od D´ice »

Michelin píše:D´ice: jrd myslel ze to klimavalo vsema tema dirama 8) :D
a kua :D to mě fakt nenapadlo 8)
Life is too short to drive boring cars

Uživatelský avatar
D´ice
Příspěvky: 654
Registrován: 02 črc 2010 20:18
Bydliště: České Budějovice

Re: alfa 156

Příspěvek od D´ice »

tak dneska se mi povedlo sehnat přední xenonová světla, tak uvidíme až mi dorazí domů. Snad to už konečně bude k tomu a budou svítit podle mých představ.
Life is too short to drive boring cars

Jardafox
Moderátor
Příspěvky: 6530
Registrován: 02 srp 2004 11:27

Re: alfa 156

Příspěvek od Jardafox »

tady ty 156ky se neska prodávaj za pár korun, není tajný kolik tě to stálo? jestli mělo smysl se srát s tím vyvařováním nebo koupit jinou, případně kastli
Fiat Panda 1.2 >> AR 155 2.0 TS >> BMW E30 318i >> AR Giulietta 2.0 TD >> Ford Sierra 2.0i DOHC >> Saab 9000 CSE 2.0t >> AR 164 2.5 TD >> Ford Sierra 2.0i >> Lancia Lybra 2.4jtd

Uživatelský avatar
Lordík
Příspěvky: 1501
Registrován: 31 črc 2011 16:12
Bydliště: Budvar city

Re: alfa 156

Příspěvek od Lordík »

netuším proč jsi vyměnil ty gumy za širší s větším profilem :? vždy se najde někdo kdo jde proti proudu :lol:
Ophell Vectra B Zender Sport 2.1 16V BIG Turbo Nitro! 300HP / 350HP / 400HP Club! Clean engine / car design , Airlift 3P dual Viar, 8piston brake 370mm wave rotor RS3, 3tlg. Schmidt vn-line 19" stretch, Prosport EVO, Sparco, Coming soon 2K18!

Uživatelský avatar
D´ice
Příspěvky: 654
Registrován: 02 črc 2010 20:18
Bydliště: České Budějovice

Re: alfa 156

Příspěvek od D´ice »

cenově to tajný není, samozřejmě ať posoudí každý sám jestli to cenu má nebo ne. Myslím si, že já k tomu už nic říkat nemusím, fotky to udělaly za mě. Auto jsem kupoval za necelých 60 000, a podobnou částku jsem už dal do oprav, dílů atd. samotné vyvaření vychází na cca 12 000,- , nevím to přesně, na autě se dělaly zároveň i jiné věci 8)
lordík: pneumatiky jsem dával jiné z dvou důvodů: 1) proměřoval by tachometr a za 2) vypadalo to hodně blbě, oproti těm kolům co tam byly předtím se zvětšila mezera mezi kolem a podběhem, na obvodu kola to byl rozdíl 10 cm což není zrovna málo
Life is too short to drive boring cars

Uživatelský avatar
D´ice
Příspěvky: 654
Registrován: 02 črc 2010 20:18
Bydliště: České Budějovice

Re: alfa 156

Příspěvek od D´ice »

tak auto už stojí na nových kolech (repliky bbs) s pneu pirelli. Včera jsem byl pro hliníkový kryt pod motor a koupil jsem si přední čočková světla, takže teď pracuji na předelání elektroinstalace celého světla abych tam dostal startér od hid xenonů a výbojku originál d2s, plus naklápění světel. Není to taková sranda jak jsem si původně myslel, časem to snad nějak zprovozním :wink:
Přílohy
DSC_0331.jpg
DSC_0331.jpg (112.6 KiB) Zobrazeno 11811 x
Life is too short to drive boring cars

Uživatelský avatar
D´ice
Příspěvky: 654
Registrován: 02 črc 2010 20:18
Bydliště: České Budějovice

Re: alfa 156

Příspěvek od D´ice »

něco málo změn, snad se budou líbit. Jinak mám praský přední nárazník, takže do léta chci nový. Ale jak jsem psal výše, rád bych gta paket, a jako nejlevnější varianta mi přijde koupit laminátový.
http://www.tuning-no1.cz/zbozi/16206-al ... raznik-gta" onclick="window.open(this.href);return false;
jak jsou na tom tyto nárazníky s kvalitou? jednak jak budou pasovat a taky co vydrží, na internetu jsem se dočetl, že při ťuknutí praskají a že to omlátí i kamínky, nemám s laminátem žádné zkušenosti takže opravdu nevím.
Přílohy
maska.jpg
chrom před, karbon po.jpg
Life is too short to drive boring cars

Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Re: alfa 156

Příspěvek od tholis »

Moc se mi libi jak se snazis aby auto bylo ve stavu jqk z vyroby..moc se mi libis jak postupujes a sam se o neco podobneho snazim u FRS. Drzim palec
" www.autowerks.cz "

Uživatelský avatar
D´ice
Příspěvky: 654
Registrován: 02 črc 2010 20:18
Bydliště: České Budějovice

Re: alfa 156

Příspěvek od D´ice »

tholis píše:Moc se mi libi jak se snazis aby auto bylo ve stavu jqk z vyroby..moc se mi libis jak postupujes a sam se o neco podobneho snazim u FRS. Drzim palec
myšleno ironicky nebo ne? :D
Life is too short to drive boring cars

BIGPAPA
Příspěvky: 9161
Registrován: 09 čer 2007 01:50
Bydliště: PIT-STOP
Kontaktovat uživatele:

Re: alfa 156

Příspěvek od BIGPAPA »

kamoš koupil tyto a nevypadalo to vubec zle

Obrázek
Obrázek
Svět by byl o mnoho bezpečnejší, když by každý před vstupem do letadla musel sníst kousek slaniny....

Uživatelský avatar
D´ice
Příspěvky: 654
Registrován: 02 črc 2010 20:18
Bydliště: České Budějovice

Re: alfa 156

Příspěvek od D´ice »

tahle alfa se mi svýho času strašně líbila, když si vezmu jak vypadá dneska tak to je hrůza. inzerát toho řekne asi nejvíc
http://auto.bazos.cz/inzerat/21004356/P ... YMENIM.php" onclick="window.open(this.href);return false;

jinak k těm nárazníků, ten přední je docela hezkej,ale u nás v podstatě nesehnatelnej a zadek to je klasika gta. Taky ho mám v plánu :wink:
Life is too short to drive boring cars

Uživatelský avatar
Motor
Příspěvky: 4041
Registrován: 05 bře 2007 07:32
Bydliště: Orlová (Ostrava)
Kontaktovat uživatele:

Re: alfa 156

Příspěvek od Motor »

nejsou ted na prodej kola z alfy? videl jsem bazosi stejne...
Audi A6 Avant 1.9TDi
Felicia BlueSky 1.9D
BMW e30 Coupe
MB W201 190e
VW Golf I GTI
Škoda Rapid

Uživatelský avatar
D´ice
Příspěvky: 654
Registrován: 02 črc 2010 20:18
Bydliště: České Budějovice

Re: alfa 156

Příspěvek od D´ice »

jojo jsou na prodej na bazosi i tady :wink:
Life is too short to drive boring cars

Odpovědět

Zpět na „Projekty“