Mazda 323

Na čem pracují členové TF

Moderátoři: Fáboš, Kane13, Tom_, tholis

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirka.Kolouch
Příspěvky: 1630
Registrován: 27 úno 2008 20:56

Mazda 323

Příspěvek od Jirka.Kolouch »

Takže nějaké tjůningy a stajlingy na Puntu asi končí ( kormě teď nějakých oprav, tlumičů atd.), protože auto zůstává rodičům a já mám nový "kočár" - Mazdu 323. Je to z roku 1992 - 1994, ale přihlášené na papíry z auta z roku 1988 ( všechno legálně, samozřejmě, takže VINka atd. sedí ). Vlastně i kvůli tomu se z okna vyhodilo zbytečně 7000,-. Teda kvůli NĚČÍ chybě. Ono auto samotné totiž plní EURO II, ale jak se to přepisovalo na tento TP, tak někomu asi přišlo zbytečné tam napsat, co to plní za normu, takže na úřadě mi bylo řečeno, ať jim dám 10 000,- za Bursíkovu "SUPER" daň nebo ať si s tím udělám co chci. Takto to funguje, někdo se na to vyse*e a já za jeho chybu budu zbytečně platit. Navíc pro mě je to peněz dost. No, už s tím nic nenadělám.

Původně jsem si jel pro auto, u kterého byla v inzerátu psána cena 10 000,-, ale nakonec jsem se dostal i s ALU, pojistkou atd. ( prostě sakumprdum, jak se říká) na trojnásobek.

Ale za to auto to stojí, je to ( jak už jsem psal) kulatá 323ka, která je podle mě ze série 323 nejhezčí, vždy jsem o ní snil, protože to je legenda, jak auto samotné, tak nařádí v rally a hlavně - výborně jede a sedí. Auto má perfektní potenciál stát se závoďákem a tak se i stane.
Auto jede a sedí výtečně, když bylo auto u nás úplně nové, tak jsme jeli tak na půl plynu ( neznali jsme auto, tak jsme měli strach na to šlapat) a dávali si "závodeček" s Octavií II Combi 1.9 červené TDi a nějak zůstavala pozadu... A je pravdou, že Octavia krásně táhne a jede, pokud se prošlápne.

Auto má pod kapotou 1.6 16V, v sérii to má nějakých 65 kW, tady je výkon zvýšen na 130 koníků ( mám to dokonce zapsáno i ve velkém TP, papírů jsem se u toho auta nejvíce bál a jsou nejmenší problém - až na nedopsané větší, širší ALU, ale ty by tam měly být napsány příští týden. A tu EUROnormu, ale to už je jedno, protože se platí jen při jednom přepisu). A výkon je opravdu znát... Pořád se nemůžu nabažit pocitu z auta - sedí se v tom jak v motokáře ( v Puntu se oproti tomu sedí úplně jinak, do Punta se sedne vysoko, človek všude kolem sebe vidí, je tak 3 metry nad zemí) a v Mazdě se tělo posádky utopí do krásných sportovních sedaček, které jsou brutálně nizoučko, drží pěkně tělo ( a to je budu čalounit a při té příležitosti boční vedení ještě zvětším - pokud nekoupím skořápky, teda skořápky tam budou určitě, ale nevím kdy... a... Prostě, je to auto úplně někde jinde a úplně pro jiného člověka. Já osobně jsem ve vzteklejším autě v životě nejel. Je to pro mě výtečné auto - spojka krásně tuhá oproti Puntu ( taky je to babské auto), řazení krátké a tužší, ale řízení s posilovačem tak akorát, ani těžké ani moc lehké. Navíc ten výkon. Tam, kde jsme dneska jeli s Punťasem 60km/h, tak tam jsme to s taťkem včera kotlili s Mazdou 110km/h a ještě měla opravdu velké rezervy - ani se nehnula, žádný náklon a o tom, že gumy nežvýkaly ještě vůbec ani nemluvím, prostě - rozdíl jako hrom. Punto = rodinné vozítko spíš pro ženskou, která chce lehké řazení, samé prkotiny ( jako například zbytečnosti u Mazdy, jakými je např. 5 dveří ) a Mazda = auto pro mladého kluka na vyblbnutí. Schválně jsme si to v tomto zatáčkovitém úseku měřil a porovnával... Prostě mazec.

Zatím auto na pohled nevypadá nejlépe, ale je to zatím ta nejposlednější věc a bude se na tom pracovat až po zpevňování, vaření, vyztužování, rámování apod.; z výbavy to má akorát tak ALU - ale jsou to závodní kola MOMO Racing ( nevím, co to je za slitinu, protože Kohula potvrdí, že jsou brutálně lehoučké), má to centrál a možná ještě něco.
Jo - ještě to má nárazníky z LIMITED EDITION, ale v hrozném stavu , takže se budou opravovat

Jinak auto se bude kompletně rozdělávat ( do posledního šroubku) a stavit se z toho bude rally auto.

No, dost keců, kdo se v tom autě neprojede, neuvěří... Kohula potvrdí, že to fakt jede perfektně ( akorát s tím nemohl tolik jet kvůli špatné pneu - ale příště strach mít nemusí, protože na druhý den vydrželi v zatáčkách veliké rychlosti - CENZURED )

Jinak auto při normální jízdě nežere moc, vezme si prý 6 až 7 litrů, ale když jsme nestíhali, tak nebyl problém jet za 15 litrů :P Zatím nějvětší průměrné spotřeby jsem dosáhl něco kolem 25 litrů na 100km. Ale tak u tohoto auta se na spotřebu moc nedívá, ono se zdá, že to žere i tak moc, kvůli malé nádržičce ;) Nádrž je malá kvůli tomu, aby auto nebylo "zbytečně" těžké...
Jinak prostoru je v tom fakt moc, opravdu dost. V interiéru pro posádku víc než v Octavii a kufr veliký, akorát trošinku mělčí - asi je tam placatá nádrž??? Jedině mě napadlo kvůli rozložení váhy.

Jinak berte v úvahu, že toto auto je ze stejných let jako Favority, takže i výbava někde úplně jinde, o jízdě, motoru a podvozku nemluvím ( je ale pravda, že taky cenově je to auto úplně, ale úplně jinde).
Jinak poměr váha:výkon u Favorita je zhruba 18:1 a u mého auta ZATÍM 8,4:1 - čili taky někde jinde.
Nic proti Favoritům, jsou to totiž jedny z mých nejoblíbenějších aut - nemají velký výkon ani nějaký extra poměr ( ale lepší než Fabie), ale na druhou stranu je tam suprově živý motor, takže akcelerace je u něj celkem v normě, sám bych ho volil, kdybych nekoupil Mazdu :whistling:
Prostě - nebe a dudy ( když nebudeme přihlížet na situaci kdysi dávno u nás a v Japonsku). Favoritům se o takovém motoru a technice mohlo ( bohužel) jenom zdát
Naposledy upravil(a) Jirka.Kolouch dne 07 říj 2010 19:45, celkem upraveno 2 x.
Bramborák f paketu s motorem - bejvávalo

Český sen a pár dalších krámů

Uživatelský avatar
Jirka.Kolouch
Příspěvky: 1630
Registrován: 27 úno 2008 20:56

Re: Mazda 323

Příspěvek od Jirka.Kolouch »

Tady konečně nějaké fotky, prvně břichoplaz rodičů
Obrázek

Ještě před koupí u předešlého majitele ( automechanik, sám říkal, že s auty jezdí a nemá k nim nějaký vztah, možná i pro to vypadá tak jak vypadá - ale přece na lak to auto nejezdí, ne?
Obrázek

Takto jsme ji přivezli:
Obrázek

A na druhý den:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

A už velmi hrdý majitel:
Obrázek

Obrázek

Fotíš ještě?
Obrázek

A zasviněný motůrek, ale důležité co pod tou špínou je, špína se umyje přece, když se bude dělat celý motor :whistling:
Obrázek

PAT a MAT :D :
Obrázek

PAT a MAT 2:
Obrázek

Zase taková sranda to ale nebyla :shock:
Obrázek

I Kohula se zapojil
Obrázek

Obrázek

A makalo se až do večera, spát se šlo kolem 2:00
Obrázek

Po tvrdé práci zasloužená odměna
Obrázek
Bramborák f paketu s motorem - bejvávalo

Český sen a pár dalších krámů

Uživatelský avatar
Jirka.Kolouch
Příspěvky: 1630
Registrován: 27 úno 2008 20:56

Re: Mazda 323

Příspěvek od Jirka.Kolouch »

A takto jsme ji na druhý den vzbudili
Obrázek

Jinak takto byl "opraven" přední nárazník z limitované edice ( jedna z mnoha prasklin)
Obrázek

Tak se to slouplo
Obrázek

Počkat Alešova oblíbená písnička
Obrázek

A pak se to zavařilo - přesně tak, jak by to mělo vypadat :)
Obrázek

A taky jsme ji trochu vyslekli
Obrázek

Fuj, takový čurbes tam snad nikdy nebyl
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A díly na půdě
Obrázek

Na střeš cosi prasklo, tak se to odsekalo, je to zamazané tmelem ( kvůli evidenčce), pak se to možná ještě bude kepat, ale už je to celkem v pohodě, aspoň tam není ta sádra nebo co to bylo
Obrázek

Obrázek

Taková vrstva tam byla ( cca 3 mm )
Obrázek

Obrázek

Když už byl venku, tak jsem jí odecpal nos = udělal jsem sání k váze vzduchu ( Vlastně to bude možná zbytečné, protože blatníky budu dělat asi z laminátu - pokud se povedou )
Obrázek

Tmel se míchal rovnou na střeše:
Obrázek

A zase blatník:
Obrázek

Obrázek

Pracovalo se v garáži, protože venku pršelo...
Obrázek

Na této profesionální věci mi držel starý nárazník - podobných kuriozit najdu podle mě více ( když nepočítám opravy nárazníku...
Obrázek

Nahodil se socka nárazník
Obrázek

Kde je kurník ERROR?
Obrázek

Skelné vlákno se při broušení nedýchá nejlíp, tak nahodit něco s čím se bude dýchat líp
Obrázek
Bramborák f paketu s motorem - bejvávalo

Český sen a pár dalších krámů

Uživatelský avatar
Jirka.Kolouch
Příspěvky: 1630
Registrován: 27 úno 2008 20:56

Re: Mazda 323

Příspěvek od Jirka.Kolouch »

Zavodniko
Obrázek

Měnili jsme i kapotu ( kvůli evidenčce, aby neřekli, že ta závodní tam nemá být)
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Kdosi to kdysi nalepil kapánek křivo
Obrázek

Kterou masku?
Obrázek

Obrázek

Mazaná fotka
Obrázek

No není k nakousnutí?
Obrázek

Pracovní verze, fuj, ta je ale škaredá
Obrázek

Narostly tomu růžky?
Obrázek

Uááááááááááááá, ten zvouček žeru
Obrázek

Závodní kola a WRC zástěrky
Obrázek

A nárazník dělám ve druhé garáži ať se nenudím
Obrázek

Netuším, na co tam ta páska byla, ale už tam není a nebude ( možná tam byla proto, aby ten nárazník nějak držel po kupě)
Obrázek

Obrázek

Takové to bylo a už nebude
Obrázek

Obrázek

Jinak nějak se nám ty závoďáky v baráku začaly rozmnožovat - toto měl půjčené soused ( repliku Felicie Kit-Car jsem chtěl původně stavit i já, ale pořádně by to nejelo a navíc by to byla pořád JENOM Felicie...)
Obrázek

Obrázek


Jinak poděkovat chci hlavně rodičům za to, že mi ke koupi půjčili penízky a nemám přesně určený termín a velikost splátek ( když jsou prachy, tak splácím a hotovo), dále za to, že mám výběr ze 3 garáží ( díky rodičové a babi :) ), za jejich ochotu nějak to vydržet a dále nějakým kámošům za pomoc (Kohoutěk a pan Deka) - díky moc chlapi :pifko:
Bramborák f paketu s motorem - bejvávalo

Český sen a pár dalších krámů

Uživatelský avatar
Jirka.Kolouch
Příspěvky: 1630
Registrován: 27 úno 2008 20:56

Re: Mazda 323

Příspěvek od Jirka.Kolouch »

Tak zase přináším nějaké fotky, včera se s tím naposledy na delší dobu pořádně pojezdilo, protože už se kompletně rozebírá a nechtěl jsem ji odstavit bez nějaké poslední vyjížďky ... Najeli jsme asi 40 - 45 km, ale spotřebu jsem vypočítal na 20 - 25 litrů benzínu na 100km :shock: Svezení to bylo vynikající, nejvíce se mi líbilo, že při ostrých pomalých zatáčkách při rychlém průjezdu nádherně decentně uplavává záď - prostě přesně tak, jak by se malý rally prcek měl chovat. Jinak svezení samozřejmě nebylo na veřejné komunikaci, ale mimo silnice. Teď už bude Karkulka zhruba půl roku spát a léčit se :whistling:

Pokud někdo máte nějakou pěknou inspiraci na vytažení blatníků ( budu je asi dělat z laminátu), tak neváhejte a hažte mi to sem :) I vše kolem, na věci do interiéru, nějakou repliku nárazníku z tovární limitované edice na 323ku ( s jedním takovým už jsem auto koupil, ale nebyla by škoda mít další) apod.

Nějaké fotky, ještě včera:
Obrázek

A dnes dopoledne, momentálně už je vevnitř holá, není tam stropnice, koberec, prostě nic. Je tam jen palubka, volant, řadička, ručka a řidičova sedačka + všechny pásy a osvětlení na stropě ( sundám ho, až od něj vydělám dráty )
Obrázek

Nová sportovní židle
Obrázek

Zavodniko
Obrázek

Soused a pomocník v jedné osobě
Obrázek

Jak to tady vypadám? Ale ta fotka se mi i přes ne zrovna nejlepší výraz líbí
Obrázek

Ale tato fotka nemá chybu, strašně se mi líbí
Obrázek
Bramborák f paketu s motorem - bejvávalo

Český sen a pár dalších krámů

Uživatelský avatar
Jirka.Kolouch
Příspěvky: 1630
Registrován: 27 úno 2008 20:56

Re: Mazda 323

Příspěvek od Jirka.Kolouch »

A co říkáte, zkusti to takto rozšířit? Ale mám strach, pak musím dát nová kola, nobé toto a tamto a ještě navíc mám strach, aby se mi některé díly nepokazili po 50 kilometrech :kladivo:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Jinak WALLPAPER:
Obrázek
Bramborák f paketu s motorem - bejvávalo

Český sen a pár dalších krámů

Uživatelský avatar
Rolljoin
Příspěvky: 1779
Registrován: 26 lis 2006 17:39
Bydliště: BV city?
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda 323

Příspěvek od Rolljoin »

pěkný kousek, hodně šťastných kiláků 8) projekt budu určo sledovat
EX: Audi A4 Avant 1,9TDi quattro
NOW: TDpoVWa GIII

Mory
Příspěvky: 260
Registrován: 20 úno 2004 08:35
Bydliště: Takovej ten hodně velkej zapadákov (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda 323

Příspěvek od Mory »

Mazda pěkná, sám mám tu samou, akorát s 1.3 motorem, což i tak je docela jízda, když se tomu šlápne :). Psal si, že v sedačkách se ti sedí dobře, schválně, jestli budeš mít někdy možnost si sednout do sedaček z modelu GT (ty mám já) nebo do sedaček z Mazdy MX3 (má je kamoš taky ve stejné mazdě - Mefistisko) tak budeš mluvit uplně jinak a do těchto soc originálů už nebudeš chtít sednout :) . Každopádně doufám že se ti přestavba podaří a že se setkáme na nějakým Mazda nebo tuning srazu 8)

PS: Kdybys chtěl, tak ti můžu někam ahrát vic jak 350 fotek těchto Mazd všelijak upravených pro inspiraci
Past: Škoda 120
Present: Mazda 323
Future: Nissan Primera GT

Uživatelský avatar
Mustang88
Příspěvky: 193
Registrován: 13 bře 2009 19:56
Bydliště: Praha 4

Re: Mazda 323

Příspěvek od Mustang88 »

Hmm koukám pustil ses do toho s chutí tak ať ti to vydrží z toho by mohlo jednou něco být taky budu sledovat 8) GL
Renault Avantime 3.0 V6 - 152 kw
Renault Laguna II 1.8 16V - 88 kw
Renault Megane II 1.6 16V - 81 kw
Renault Laguna 1.6 16V - 79 kw
Renault 21 sedan 1.8 8V - 66 kw

http://mustang88.rajce.idnes.cz/

jonny85
Příspěvky: 110
Registrován: 21 led 2007 23:26
Bydliště: Praha

Re: Mazda 323

Příspěvek od jonny85 »

kdybys potřeboval nějaké náhradní díly tak se ozvi (774 187 878) mám toho na tyhle auta v garáži ještě dost.
Jinak s bobíkem si hraješ hezky, jen škoda že jsi ho nekoupil ve verzi 1.8 GT DOHC to je pak teprve svezení -130 PSů v takovym malym hajzlíkovi :) (mimo jiné z téhle verze pochází ten tvuj přední nárazník).
největší peklo ale byla verze GT-R nebo GT-X s motorama 1.8 DOHC Turbo a taky měli i pohon 4 x 4 a to fakt pak nechápeš co to auto dokáže.
323f Bg special edition

Uživatelský avatar
Fifi
Příspěvky: 657
Registrován: 15 lis 2006 20:20
Bydliště: Ostrava

Re: Mazda 323

Příspěvek od Fifi »

GT bobík nejede zle, přes týden jsem v něm jel hned několikrát (má ho kamarád, předtím měl mrkačku se stejným motorem co je tady) sport filtr+ průchozí výfuk tomu dodává dobrou kulisu, takže to pak vypadá ještě rychleji než to ve skutečnosti je, to ale nic nemění na tom, že je to celkem hbité... V tomto případě (1,6l SOHC) bych byl ale s tím navýšením výkonu z 65kw na cca 94kw co je těch uváděných 130ps (mimochodem taky seriový výkon GTčka) velice opatrný, skoro o 1/2 větší výkon nějakým pochybným "čipem" co bylo tuším psáni i v inzerátu bez dalších úprav které by vycházely na na několikanásobek ceny auta, to je nemožné a kdyby ano, tak by to auto určitě nebylo za 10tis. Těch 25l na 100km by odpovídalo neodbornému zásahu do map nebo třeba mrtvé lambdě, protože GT si při "kudle" vezme 17-18l na 100... Věřím, že když si přesedlal z punta, tak to prostě jede jinak, ale těmi 130ps bych se nikde nechlubil, protože seriové gt tě prostě musí udělat...

Edit: http://www.sportovnivozy.cz/index.php?a ... alozkaFoto" onclick="window.open(this.href);return false;
Mě konkrétně by od koupi silně odradil již "Doplňující popis:", jinak ti přeji pevné nervy, protože je budeš určitě potřebovat! Ať se daří!
Naposledy upravil(a) Fifi dne 18 črc 2009 20:00, celkem upraveno 1 x.
Když někomu řekneš že je blbec, chytrého to z tebe neudělá!

Uživatelský avatar
Idaho
Moderátor
Příspěvky: 4345
Registrován: 24 kvě 2004 13:55
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda 323

Příspěvek od Idaho »

jonny85 píše:kdybys potřeboval nějaké náhradní díly tak se ozvi (774 187 878) mám toho na tyhle auta v garáži ještě dost.
Jinak s bobíkem si hraješ hezky, jen škoda že jsi ho nekoupil ve verzi 1.8 GT DOHC to je pak teprve svezení -130 PSů v takovym malym hajzlíkovi :) (mimo jiné z téhle verze pochází ten tvuj přední nárazník).
největší peklo ale byla verze GT-R nebo GT-X s motorama 1.8 DOHC Turbo a taky měli i pohon 4 x 4 a to fakt pak nechápeš co to auto dokáže.

jj velká chyba a tomu výkonu také moc neveřím, doufám že jsi si to nejak oveřil nebo jsi dal jen na slovo prodávajícího "mechanika" ? :D
Je mezi námi stále více lidí, kteří poskytují konzultace a vědí jak se co má udělat, ale stále méně tech kteří do udělat dokáží.
web : www.dicompracing.cz / www.jdmengines.cz

mawe-ric
Příspěvky: 537
Registrován: 06 bře 2007 15:20
Bydliště: Mělník, Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda 323

Příspěvek od mawe-ric »

nebude to tím že je to na starých papírech? typoval bych papíry z 1.6 turbo :)

Jinak přední nárazník není limitovaná edice, ale prostě GT nárazník.

Ale jinak si stím hraješ pěkně
Mazda 323F BG- parts for sale
BMW 330dA MPacketI (Steelgray)

Uživatelský avatar
Jirka.Kolouch
Příspěvky: 1630
Registrován: 27 úno 2008 20:56

Re: Mazda 323

Příspěvek od Jirka.Kolouch »

Zase něco nového :)
Po příjezdu vypadalo takto:
Obrázek

Po chvilce tak:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

A po půlce dne zase takto:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Jinak plastový kryt na A sloupky zase NĚKDO přilepil nějakým hnusným lepidlem + silikonem, které jsou strašně blbě sundat, pokud vůbec jdou
Obrázek

Takže kryt dopadl takto ( nevadí, stejně bych kupoval nový, protože navrchu byl kousek uštíplý už při koupi)
Obrázek

Zajímalo by mě, kdo to tam lepil :no:
Obrázek

Druhá strana naštěstí v pohodě
Obrázek

Ať do toho tolik nepaří
Obrázek

A panty předních dveří jsem už očistil, odrezil, ošetřil - prostě zgenerálkoval. Takto před:
Obrázek

Obrázek

V průběhu
Obrázek

Obrázek

A po:
Obrázek

Obrázek

Takto mi dneska taťka naservíroval oběd. Jedli jsme venku a řekl jsem mu: "Někde to tu polož, já si jdu umýt ruce a dojdu za chvíli". Pak jsem se díval a musel jsem se smát :P
Obrázek
Bramborák f paketu s motorem - bejvávalo

Český sen a pár dalších krámů

Uživatelský avatar
Jirka.Kolouch
Příspěvky: 1630
Registrován: 27 úno 2008 20:56

Re: Mazda 323

Příspěvek od Jirka.Kolouch »

Obrázek

Kousek auta někam zdrhl :lol: :blush: :shock:
Obrázek

Další překvapení :(
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Panty - každý asi pozná, který je před a který po :D
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Volant bude stejně jiný ( doufám) :lol:
Obrázek

Pro jistotu všechno popsat :shock:
Obrázek

A "nové" panty
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Na zahradě se na chvilinku udělal sklad :blush:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A nová místnost - pro představu stačí, ještě se tam bude líčit ( pro neznalé malovat, aby to jakštakš vypadalo) a pak dělat různé věšáčky, poličky atd. - prostě aby tam toho bylo co nejvíc a hlavně aby to to bylo přehledné
Obrázek
Bramborák f paketu s motorem - bejvávalo

Český sen a pár dalších krámů

Uživatelský avatar
Idaho
Moderátor
Příspěvky: 4345
Registrován: 24 kvě 2004 13:55
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda 323

Příspěvek od Idaho »

mawe-ric píše:nebude to tím že je to na starých papírech? typoval bych papíry z 1.6 turbo :)
Jinak přední nárazník není limitovaná edice, ale prostě GT nárazník.
Ale jinak si stím hraješ pěkně
trosku jsem nepochopil pointu - tím že to bude mít papíry z 1,6 gtx to určite nezíská 130PS :)

..btw do toho GT nárazníku se suprove řeže díra na intercooler:)
Je mezi námi stále více lidí, kteří poskytují konzultace a vědí jak se co má udělat, ale stále méně tech kteří do udělat dokáží.
web : www.dicompracing.cz / www.jdmengines.cz

Uživatelský avatar
Jirka.Kolouch
Příspěvky: 1630
Registrován: 27 úno 2008 20:56

Re: Mazda 323

Příspěvek od Jirka.Kolouch »

Tak něco nového...

Před:
Obrázek

A po:
Obrázek

Obrázek

Pomalu už jdu i na čištění motoru, nádobka na kapalinu do ostřikovačů :shock:
Obrázek

A už "nový" díl ( na fotkách rozdíl moc poznat nejde, ale čistil jsem to více než hodinu a rozdíl jde ve skutečnosti fakt poznat)
Obrázek

Obrázek

A nakonec nějaké foto interiéru:
Obrázek

Doufám, že to ještě bude někdy jezdit :blush:
Obrázek

Nějaký ten komentářek potěší :)
Bramborák f paketu s motorem - bejvávalo

Český sen a pár dalších krámů

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda 323

Příspěvek od Tom_ »

pekne pekne,vidim ze se neflakas a makas,asi budu muset dneska taky skocit do garaze neco delat :lol: :lol: 8) 8)
Jinakt jen tak dale,at se dari
Audi Coupe Quattro

Uživatelský avatar
Jirka.Kolouch
Příspěvky: 1630
Registrován: 27 úno 2008 20:56

Re: Mazda 323

Příspěvek od Jirka.Kolouch »

Zase něco, nějaká věc, co drží kapotu :?: ...
Před:
Obrázek

V základu:
Obrázek

A příště se to dá do nějaké normální barvy ať to taky trochu vypadá 8)
Bramborák f paketu s motorem - bejvávalo

Český sen a pár dalších krámů

Uživatelský avatar
sparco-ikaros
Příspěvky: 336
Registrován: 30 kvě 2007 10:26
Bydliště: kousek od Opavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda 323

Příspěvek od sparco-ikaros »

No pěknyy.. jsem zvědavej na další pokroky 8)
Jsem zarytý koncernista protože vlastním GTi ........ to chceš !

Uživatelský avatar
Jirka.Kolouch
Příspěvky: 1630
Registrován: 27 úno 2008 20:56

Re: Mazda 323

Příspěvek od Jirka.Kolouch »

Super, zítra si jedu pro další sadu ALU - na závody se to vždycky hodí :oops: Pak čekejte foto :potlesk:
Bramborák f paketu s motorem - bejvávalo

Český sen a pár dalších krámů

Uživatelský avatar
Jirka.Kolouch
Příspěvky: 1630
Registrován: 27 úno 2008 20:56

Re: Mazda 323

Příspěvek od Jirka.Kolouch »

Tak mám další disky - na závody se to vždycky hodí... Teď už je jen opískovat a hodit do laku ( bílého, samozřejmě)

Obrázek

Obrázek
Bramborák f paketu s motorem - bejvávalo

Český sen a pár dalších krámů

Uživatelský avatar
Jirka.Kolouch
Příspěvky: 1630
Registrován: 27 úno 2008 20:56

Re: Mazda 323

Příspěvek od Jirka.Kolouch »

Takže dlouho jsem nehodil žádný UPDATE, protože jsem dělal novou dílnu, pak se dělala nová okna a aby toho nebylo tak málo, tak se ještě dělala střecha u strýce, takže jsem byl v zápřahu :mrgreen: No, stručně řečeno - nenudil jsem se :whistling: Navíc byla sposuta jiných "povinností", práce a tak...

Ale přece se nějaký ten čas našel, takže se rozebíralo a hlavně se čistily všechny díly co už jsou venku, aby do nové dílny mohly být uloženy nezašpiněné. To zabralo času nejvíce.

Takže, čistilo se a čistilo, nefotilo se a nefotilo. Přece jenom něco:
Nádobka na ostřikovače dozadu ( motorek se koupí, protože nádobka netěsnila, takže stála ve vodě a motorke to logicky nevydžel)...
Obrázek

Po:
Obrázek

Myslím, že díly by se nemusely lakovat, ale tady jsem to zkoušel jen tak zhruba vyleštit :)
Obrázek

Hever před:
Obrázek

A po ( do auta na závody stejně bude nový, tento je jen do dílny):
Obrázek

Tady jsem rozebíral zrcátko a hopla :no: Naštěstí mám 3 skla náhradní :lol:
Obrázek

V průběhu:
Obrázek

A takto jsem to uklidil - už jen vykitovat, vybrousit a hotovec... Prozatím
Obrázek

Před
Obrázek

Po
Obrázek

Blatník jsem zkoušel jen vybrousit od rzi
Obrázek

:cry:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

A
Obrázek

Tento papír co zbyl se musí zpevnit... Nebo se udělají blatníky z laminátu a bude po starostech :whistling:
Obrázek

Už jen natřít, ať to "nekvete" zbytečně dál
Obrázek

Obrázek

Pásy - jeden nejde oddělat, tak sviňsky zarezlý šroub, že jsem ho ztrhl na všech 6 stranách očkem - zásadně to povoluju očkem ( někdo říká prstýnek, tak si vyberte)
Obrázek

Všichni znají, před
Obrázek

Po
Obrázek

Před
Obrázek

Po
Obrázek

Hezky svítí :lol:
Obrázek

Takto jsme se loučili večer
Obrázek

"Sport síts"
Obrázek

Obrázek

A na druhý den
Obrázek

Zase něco od strojovny, před
Obrázek

V průběhu
Obrázek

A hotovo
Obrázek

Před ( držák, vzpěra kapoty)
Obrázek

Abyste neřekli, že nemám srdce, tak jsem to zběžně vyčistil a vyleštil :lol:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Takto byly spojeny dráty, zajímalo by mě, který (s prominutím) magor to tak zapojil, divím se, že auto někde nevyhořelo :x
Obrázek

Už se vyklízí u motoru
Obrázek

Obrázek

Spy photo
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Teď ta horší věc - nevím čím to, jestli mou debilitou či něčím jiným, ale začalo to téct až když jsem to přivezl domů a poprvé rozdělal čumák :no: Ale to je stejně jedno - celý motor budu generálkovat a tedy i přetěsňovat, kupovat syntetiku olej, takže těch pár "kapek" venku mi nevadí :)
Obrázek

A tohle na čištění teprve čeká - toto je konkrétně váha vzduchu pro neznalé ;)
Obrázek

A tuhle krabici snad všichni poznají :shock:
Obrázek

Takže závěrem...
Jak jste poznali, celý motor jde ven, o víknedu se ho snad s převodovkou podaří vyhoupnout ven, pak zbývá jen elektrika + palubka se řízením a můžeme auto obrátit přes kolébku a vrhnout se na podvozek...
Jinak teď jednáms jedním borcem z Brna a chci koupit ještě další auto na díly, ale nějak extra se neozývá... Uvidíme. Byla by to 1.6 4x4...

Už teď se těším, až bude auto dostaveno. Až bude hotové podle mých představ a ujedu s ním několik kilometrů, tak se to půjdu nehorázně oslavit :pivo:
Bramborák f paketu s motorem - bejvávalo

Český sen a pár dalších krámů

Uživatelský avatar
Rolljoin
Příspěvky: 1779
Registrován: 26 lis 2006 17:39
Bydliště: BV city?
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda 323

Příspěvek od Rolljoin »

no myslím že si nato pivo ještě chvilku počkáš :D

jestli ti ještě dokážeš složit :D

ale pokračuješ pěkně 8)
EX: Audi A4 Avant 1,9TDi quattro
NOW: TDpoVWa GIII

Uživatelský avatar
crazyape
Příspěvky: 1610
Registrován: 25 říj 2005 20:55
Bydliště: doma

Re: Mazda 323

Příspěvek od crazyape »

Taky se koukam nenudis,, koupis auto a cele rozeberes :lol: nerikaji ti na to doma ze nejsi normalni a ze to uz nikdy nepojede? :lol: u me uz si na to okoli nastesti nejak zvyklo i kdyz posledni dobou kazdej kdo vleze do garaze tak cumi s otevrenou hubou a pta se jestli to jeste nekdy pojede :lol:

Budes taky asi koukam vyvarovat ze?

Uživatelský avatar
Jirka.Kolouch
Příspěvky: 1630
Registrován: 27 úno 2008 20:56

Re: Mazda 323

Příspěvek od Jirka.Kolouch »

Doma slýchávám přesně to co ty :lol:
Při koupi jsem měl plný vozík a kufr ND a teď chci dotáhnout ještě jedno auto na díly, takže kousky auta mám všude :D Navíc po Mazdě chci kupovat nějakého veterána zadokolku, ať si užiju taky trochu srandy :?:
Jinak vaření tam doufám moc nebude - vzadu na čele je pár dírek + na spodku čela díra, pak něco na uložení tlumiče je a další místa se pravděpodobně ještě objeví po odstrojení podvozku a vším, co s ním souvisí ( sundat díly, asfalt atd.). Ale auto se bude stejně rámovat a vyztužovat, takže by se vařilo tak i tak :wink: Původně byl v plánu favorit nebo felicie, ale obzvlášť u favorita se mi nechtělo vařit znova komplet celé auto :D A navíc - nikdy by to nejelo a nesedělo tak jako Mazda.
Bramborák f paketu s motorem - bejvávalo

Český sen a pár dalších krámů

Uživatelský avatar
crazyape
Příspěvky: 1610
Registrován: 25 říj 2005 20:55
Bydliště: doma

Re: Mazda 323

Příspěvek od crazyape »

Tak to mas v pohode... ja delam skoro celou podlahu, prahy atd :lol: viz moje tema.. je to fakt omrd uz se taky tesim az to bude hotove...

ram by se me libil dozadu jen takove Xko vzhledem k tomu ze sedacky tam uz nebudou a budou tam pasy.... budes delat doma nebo nejakej holomogovanej?

Uživatelský avatar
Jirka.Kolouch
Příspěvky: 1630
Registrován: 27 úno 2008 20:56

Re: Mazda 323

Příspěvek od Jirka.Kolouch »

No podlahu teprve uvidím, ale tajně doufám, že bude držet :|
A rám bych chtěl napevno v autě, jenže mám strach kvůli STK :( Takže ho chci udělat tak jak je pevný, akorát tu pásovinu, co se vaří na spoj trubka rámu - sloupek chci dát jako by dvakrát vedle sebe a na jednu přivařit matku a druhou, co bude na rámu tam přišrubovat. Držet by to mělo skoro tak jako navařené, akorát se bude dát rám sundat. Sice pevně navařený by byl super, ale mám strach ( známosti na STK nemám).

A rám mi bude svařovat známý karosář - na ten bych si sám netroufl, kvůli pevnosti :wink:
Bramborák f paketu s motorem - bejvávalo

Český sen a pár dalších krámů

Uživatelský avatar
Jirka.Kolouch
Příspěvky: 1630
Registrován: 27 úno 2008 20:56

Re: Mazda 323

Příspěvek od Jirka.Kolouch »

Tak dneska se toho moc neudělalo...
Jako rpvní věc jsem praskl táhlo otvírání přední kapoty :no:
Takto by to mělo vypadat:
Obrázek

A po mé úpravě :( No nic, trochu to provařím tak, jak se zavařují plasty a zalepí se to nějakým superlepidlem a snad to bude držet :)
Obrázek

A udělal jsem i motorek stěrač, nezdá se to, ale je to zdlouhavá mravenčí práce :shock:
Obrázek

Fuj
Obrázek

Obrázek

Hotovo, skoro. Ještě šroubečky dát do pucu
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Příště dobrousím a můžu nalakovat :)
Obrázek
Bramborák f paketu s motorem - bejvávalo

Český sen a pár dalších krámů

Uživatelský avatar
H.o.m.i.e.
Příspěvky: 655
Registrován: 14 črc 2008 16:08
Bydliště: kósek vod Brna

Re: Mazda 323

Příspěvek od H.o.m.i.e. »

Pěkná práce. Je vidět že tě to baví. Taky teď na něčem dělám tak vím jakou to dá dřinu. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Projekty“