Mazda 323

Na čem pracují členové TF

Moderátoři: Fáboš, Kane13, Tom_, tholis

Odpovědět
Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda 323

Příspěvek od maRkus »

jojo seda je finalni, ale pak na tmavy auta nebo na dokonalost je este zluta nebo tusim svetle fialova, ktera zajisti to aby na aute nebyli ty fleky po lesteni 8)
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda 323

Příspěvek od Tom_ »

mas link na presne zneni te sede lestenky a i te zlute nebo te fialove?Chci to koupit,ale urcite ne cele baleni.
Audi Coupe Quattro

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda 323

Příspěvek od maRkus »

hele link nemam, kamos se tim zivi takze pro vlastni potrebu mam vsechno zdarma i s vykladem co a jak :lol:
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

DOEMIXXX
Příspěvky: 3625
Registrován: 01 srp 2006 13:09
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda 323

Příspěvek od DOEMIXXX »

proc nemas ackovej sloupek nabarvenej taky???

Jinak parada....btw. kdy zacne skladani?
http://www.facebook.com/djdoemixx

Uživatelský avatar
Jirka.Kolouch
Příspěvky: 1630
Registrován: 27 úno 2008 20:56

Re: Mazda 323

Příspěvek od Jirka.Kolouch »

Nechal jsem namíchat málo laku :roll: , musím to dofouknout :wink:
O víkendu nebo teď v týdnu chci ještě do interiéru dát druhou vrstvu bílé a až proschne, tak natahám elektriku a poté tam budu házet ostatní věci :wink:
Bramborák f paketu s motorem - bejvávalo

Český sen a pár dalších krámů

DOEMIXXX
Příspěvky: 3625
Registrován: 01 srp 2006 13:09
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda 323

Příspěvek od DOEMIXXX »

Jirka.Kolouch píše:Nechal jsem namíchat málo laku :roll: , musím to dofouknout :wink:
O víkendu nebo teď v týdnu chci ještě do interiéru dát druhou vrstvu bílé a až proschne, tak natahám elektriku a poté tam budu házet ostatní věci :wink:

juchu 8)

Jsem zvedavej na skladani. Nahazuj prubezne fota :wink:
http://www.facebook.com/djdoemixx

Uživatelský avatar
H.o.m.i.e.
Příspěvky: 655
Registrován: 14 črc 2008 16:08
Bydliště: kósek vod Brna

Re: Mazda 323

Příspěvek od H.o.m.i.e. »

Těším se na to jak malé děcko :D Bude to pecka

Uživatelský avatar
Jirka.Kolouch
Příspěvky: 1630
Registrován: 27 úno 2008 20:56

Re: Mazda 323

Příspěvek od Jirka.Kolouch »

Na auto nemám vůbec chuť. Do ničeho se mi nechce... Všechna práce a finance vložené do laku jsou jako vyhozené z okna :no: Těch X tisíc by se možná i dalo překousnout, ale to, že jsem s přípravou doslova piplal kopu času mě štve nejvíc. Na vině je zřejmě špatně namíchaný lak ( protože podklad, odmaštěno, připraveno atd. bylo tak jak má být). Po nanesení v pohodě, ale při dozrávání se mi lak skrabatil, jako kdybych nanesl laky rozdílného složení, které si nesednou a popraskal. Vinu přikládám tomu, že v lakovně míchají i silikonové barvy, PUR a já nevím co všechno a že asi pořádně neodmastili mašinu, která to míchá a tím se akrylát znehodnotil, protože toto se jim tam nestalo poprvé. Uvidíme, neříkám, že já jsem něco nepokazil, je to možné, vinu na nikoho nehážu. Zítra do prodejny zajdu, poptám se a uvidím, jak se k tomu postaví. Buď chybu přiznají nebo nepřiznají nebo objeví chybu na mé straně...
Každopádně do zimy už si nezajezdím, protože to znova nalakovat nestihnu :( O tom, že bych to nestihnul po novém laku doskládat nemluvím... Dost mě to štve a mrzí. Pohrával jsem si i s myšlenkou, že auto zkusím prodat...
Sakra...
Bramborák f paketu s motorem - bejvávalo

Český sen a pár dalších krámů

Uživatelský avatar
Spiral
Příspěvky: 820
Registrován: 03 kvě 2007 19:21
Bydliště: Okanagen

Re: Mazda 323

Příspěvek od Spiral »

k tomu tezko co napsat.... breki dost.. :cry: :cry: :cry:
1991 VW Golf GTI

Uživatelský avatar
miveccolt
Příspěvky: 355
Registrován: 09 bře 2009 09:18
Bydliště: Praha

Re: Mazda 323

Příspěvek od miveccolt »

Tak to je opravdu smůla, po tom, co všechno si s tím autem provedl :roll: Držím palce, ať to nakonec dobře dopadne 8)
Mitsubishi Colt CJ0 1.3 12V
Ronal R46 7x16 ET37
Pirelli PZeroNero 195/45 R16

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda 323

Příspěvek od m.artty »

To je velká škoda, sám to dobře znám.... když se přestane dařit a všechno dosavadní snažení je k ničemu. Dej si 14 dní, 3 neděle klid - ani k tomu autu nechoď a ono se to srovná a zas tě to začne bavit :wink:
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
Eon
Příspěvky: 112
Registrován: 13 zář 2008 21:55
Bydliště: Zlín

Re: Mazda 323

Příspěvek od Eon »

A podklad jsi měl jaký? Dvousložkový stříkací tmel? Když se to skrabatí, (alespoň co jsem měl zkušenost já) je to špatný podkladem, spodek vyleze.. A ta bílá barva je jaká? Normál nitro dvousložková?
Toyota Corolla TS TTE Compressor 165Kw.
Peugeot 106 37Kw.

Uživatelský avatar
Jirka.Kolouch
Příspěvky: 1630
Registrován: 27 úno 2008 20:56

Re: Mazda 323

Příspěvek od Jirka.Kolouch »

Všechno na sobě tak, jak by mělo být resp. na stejné bázi. Podklad 1K plnič ( pod ním ještě základ) a na to 2K lak.
Ono to nebylo tím, že by byly 2 rozdílné typy laků, to by udělalo hned. Udělalo to až teď, dozráváním cca po týdnu. Už jednou jsem tam nechával míchat lak na Punto a tam mi rozpraskal, to jsem ale neřešil. S tímto tam už ale zajdu.

Ale nic na ně nesvádím, třeba to mohla být i má chyba, ale netuším v čem by mohla :?
Bramborák f paketu s motorem - bejvávalo

Český sen a pár dalších krámů

Uživatelský avatar
Rolljoin
Příspěvky: 1779
Registrován: 26 lis 2006 17:39
Bydliště: BV city?
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda 323

Příspěvek od Rolljoin »

nikdy nejde všechno podle plánu a občas se nějaká chyba najde. Neveřím že někdo kdo si s tím tak parádně hrál a udělal už kopu práce by byl schopný se na to kvůli jednomu zádrhelu vysrat. Držim palce dál 8)
EX: Audi A4 Avant 1,9TDi quattro
NOW: TDpoVWa GIII

Satepek
Příspěvky: 20
Registrován: 20 črc 2009 15:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda 323

Příspěvek od Satepek »

Nevzdávej to :-) tenhle projekt sledují mraky lidí. :-)
Jezdím autobusem a vlakem :(
Papíry jsou tady za 316 dní... stav k 28.10.2010

Uživatelský avatar
crazyape
Příspěvky: 1610
Registrován: 25 říj 2005 20:55
Bydliště: doma

Re: Mazda 323

Příspěvek od crazyape »

Ty blaho to zamrzi :( hele a neni chyba treba v kompresoru? Mas tam odlucovac? .... jinak me jeste napadlo ze si proste nesedli ty vrstvy pod sebou a takhle se to jakoby naleptalo.vylezlo....

Me se zase u auta na 3 mistech udelali takovy mista s teckama a dubkama.. nikdo nevi cim to je.
Ale nevzdavej to, ja jsem toho uz zkurvil taky dost a zase budes o neco moudrejsi. Zkus zajit do tech laku kde ti to michali a popis jim co se ti stalo a ze to neni poprve. Snad ti objasni co je spatne nebo uznaji svoji chybu.

Uživatelský avatar
Jirka.Kolouch
Příspěvky: 1630
Registrován: 27 úno 2008 20:56

Re: Mazda 323

Příspěvek od Jirka.Kolouch »

V sobotu mi má dojít jeden chlápek od nás z dědiny, který jim tam dělá technika přes laky, tak uvidíme, jak se vyjádří :wink:
Chyba mohla být jak u mě, tak u nich. Podklady jsou tak, jak mi doporučili, na tom 1K plnič proschnutý ( myslím, že po skoro 2 týdnech už byl proschlý), tak nevím. Olejem v kompresoru to nebylo, protože schválně kvůli lakům jsem kupoval bezoleják 8)

Bude si brát vzorek plniče ( ve kterém si myslím, že to není) a možná lak, pokud něco vyštrachám - i když pochybuju, protože všechen je na autě :|

Uvidíme, každopádně nic na ně svádět nebudu a problémy taky dělat nebudu. S nima jsem se vždycky setkal se solidním a tolerantím jednáním, takže já se k nim budu chovat taky slušně. :wink:
Bramborák f paketu s motorem - bejvávalo

Český sen a pár dalších krámů

Uživatelský avatar
HANYSx
Příspěvky: 1009
Registrován: 26 kvě 2005 11:51
Bydliště: vinohradycity

Re: Mazda 323

Příspěvek od HANYSx »

obávám se, že problém bude v plniči :( 1k je nejhorší co si mohl udělat... a to co popisuješ se mi dřív stávalo poměrně často, nejčastěji to bylo způsobeno moc velkou vrstvou 1k plniče, 1k věci když dáš moc velkou vrstvu tak nedotvrdnou nikdy :evil: takže ti to potom tvrdidla a ředidla v barvě nebo laku rozpouštěj a zvedá se to... kromě toho plnič před celolakem 2tejny... to neni nic moc. Mi sme měli v září lakovat druhý GTX a nakonec z toho sešlo, 2k plnič glazurit(snad nejtvrdší co jde u nás sehnat) měsíc vodleželej se tvářil jakože je všechno ok tak sme ho obrousili pod vodou do finále a když sme druhej den auto vzali do boxu tak sme na světle objevili několik malinkejch prasklinek a pár dalších neduhů, který tam 100% před broušením nebyly, takže mazda je znova naplněná a tvrdne už druhej měsíc a eště minimálně dva bude... a to byla a je umístěna ve stálejch 23-25°C. Vono je něco jinýho lakovat novej díl a něco jinýho lakovat kastli která byla kompletně voholená a poslední tři měsíce se na ní jenom vrstvily nový materiály... Každopádně je mi tě líto protože ten pocit zmaru kterej momentálně pociťuješ moc dobře znám, jak už někdo psal nejlepší je se dva tejdny k autu ani nepřibližovat, držim palce ať je chyba někde jinde než si myslim a nejlépe ať ti to prodejce všechno zaplatí :pray:

Uživatelský avatar
Jirka.Kolouch
Příspěvky: 1630
Registrován: 27 úno 2008 20:56

Re: Mazda 323

Příspěvek od Jirka.Kolouch »

Díky za info :wink: 8)
Laku je mi líto, ale už s tím asi nic neudělám... Bohužel.
Teďka si hraju s věcna z auta, ale tak, že kolem auta velice nechodím a hlavně ho neskládám. Včera jsem si repasoval řízení, dneska ho budu skládat, ale na auto ho montovat nebudu.
No a vlastně na dnešek mám jinou práci. Kamarádka má oslavu a bude to ve stylu začátku 90.let, takže musím sehnat nějaké epesní hadry a hlavně - zprovoznit Babettu :D
Bramborák f paketu s motorem - bejvávalo

Český sen a pár dalších krámů

Uživatelský avatar
HANYSx
Příspěvky: 1009
Registrován: 26 kvě 2005 11:51
Bydliště: vinohradycity

Re: Mazda 323

Příspěvek od HANYSx »

to je správnej přístup 8) když mě auto sere tak šup na párty za čubkama :potlesk:

Uživatelský avatar
crazyape
Příspěvky: 1610
Registrován: 25 říj 2005 20:55
Bydliště: doma

Re: Mazda 323

Příspěvek od crazyape »

Ja to mam taky zmrdany tak vas to snad potesi :lol:

Uživatelský avatar
Angličák
Příspěvky: 832
Registrován: 02 pro 2005 18:27
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda 323

Příspěvek od Angličák »

crazyape píše:Ja to mam taky zmrdany tak vas to snad potesi :lol:

Mas to hnusny, co dodat :mrgreen:
www.vh-autoservis.cz
H S2000 AP1 / V 850 SW

mm-airbrush
Příspěvky: 24
Registrován: 29 črc 2010 18:27
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda 323

Příspěvek od mm-airbrush »

Je to věda, ale 1K plnič jsi tedy rozhodně neměl použít- tam bude pravděpodobně chyba. Má špatnou soudržnost. Když máš na to kompresor, proč jsi nepoužil 2K ? :(
Jakou jsi použil bázy a kolik vrstev? Nechal jsi jí před vrchním lakem dostatečně proschnout? nelaboroval jsi s tužidlem-ředidlem?
Pokud by byly v pistoli nebo na vstupním filtru nějaký silikon,či podobná mastná sračka, vznikly by spíše kráterky, ďolíčky. Praskliny budou způsobeny buďto špatným tvrzením vrchního clarlaku, nebo podkladem, který závisí na správné přípravě od plechu a všeho, co je na něm naneseno.
Myslím si, že jakmile řekneš v obchodě, že jsi použil 1K plnič, více se s Tebou bavit nemusí...

Máš detailní fotku, jak ten lak vypadá? třeba by se dalo říct, čím se to stalo, aby ses tomu příště vyvaroval :wink:
http://www.mm-art-airbrush.cz

Subaru Legacy GT Wagon
Suzuki GS1000S ´79
Suzuki GS750 ´76 Cafe-racer
Ducati 900SS

Satepek
Příspěvky: 20
Registrován: 20 črc 2009 15:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda 323

Příspěvek od Satepek »

Tak co jak to vypadá ?
Jezdím autobusem a vlakem :(
Papíry jsou tady za 316 dní... stav k 28.10.2010

Uživatelský avatar
H.o.m.i.e.
Příspěvky: 655
Registrován: 14 črc 2008 16:08
Bydliště: kósek vod Brna

Re: Mazda 323

Příspěvek od H.o.m.i.e. »

Tak jak jdou práce?

Uživatelský avatar
Jirka.Kolouch
Příspěvky: 1630
Registrován: 27 úno 2008 20:56

Re: Mazda 323

Příspěvek od Jirka.Kolouch »

Omlouvám se, že jsem nenapsal. Ale nemám vytápěnou garáž, takže teď v té kose jsem moc nedělal a pokud jo, tak to byly jen věci, které nemělo smysl fotit. Ale až bude nějaký pokrok, určitě sem nahážu fotky 8)
Btw.: Jsem rád za zájem :wink:
Bramborák f paketu s motorem - bejvávalo

Český sen a pár dalších krámů

Uživatelský avatar
Jirka.Kolouch
Příspěvky: 1630
Registrován: 27 úno 2008 20:56

Re: Mazda 323

Příspěvek od Jirka.Kolouch »

Sehnal jsem 2 disky. Měly být jako náhradní k těm MOMO, co mám od začátku. Jsou sice trošičku jinší ( kapánek designově, ET o 10 mm jinší), ale za ty směšné prachy, co byly :D

Obrázek

Obrázek
Bramborák f paketu s motorem - bejvávalo

Český sen a pár dalších krámů

Uživatelský avatar
deywis
Příspěvky: 608
Registrován: 15 zář 2008 17:09
Bydliště: Vyškov

Re: Mazda 323

Příspěvek od deywis »

ty moma sem měl taky, teď mě mrzí že sem je prodal, zbyly mi z nich jenom pokličky..
OpenWine.cz - jedinečná vína z Chille, Argentiny a Uruguaye dodávaná přímo od výrobce. V případě většího odběru využijte množstevní slevy. Kontaktujte mne prostřednictvím soukromých zpráv.

Uživatelský avatar
H.o.m.i.e.
Příspěvky: 655
Registrován: 14 črc 2008 16:08
Bydliště: kósek vod Brna

Re: Mazda 323

Příspěvek od H.o.m.i.e. »

Kolik těch kol už proboha máš? :D

Uživatelský avatar
Jirka.Kolouch
Příspěvky: 1630
Registrován: 27 úno 2008 20:56

Re: Mazda 323

Příspěvek od Jirka.Kolouch »

Pár sad :D Něco ale přijde prodat a místo toho pořádné disky 8) To ale až časem, jsou důležitější výdaje :wink:
Bramborák f paketu s motorem - bejvávalo

Český sen a pár dalších krámů

Odpovědět

Zpět na „Projekty“