Opel Kadett GSi 2,0 8V

Na čem pracují členové TF

Moderátoři: Fáboš, Kane13, Tom_, tholis

Uživatelský avatar
PepeGSi
Příspěvky: 90
Registrován: 24 lis 2009 23:32
Bydliště: Nýřany Plzeň-Sever

Re: Opel Kadett GSi 2,0 8V

Příspěvek od PepeGSi »

Tak jsem zhodnotil veskere varianty, a diky vasim radam a poznatkum jsem predelal celou zastavbu. Z temer celeho prostoru kufru se ted stala ozvucnice pro woofer a nahoru hodim dva ovaly. Rad bych kdyby jste mi ted pomohli (treba ty Pufy) s vyberem onoho 10" sobwoofru a tech ovalu. Zesik bych tam osobne nechal ten Magnat co tam je (600W) a k tomu bych si predstavoval asi neco take od Magnatu. Hifonics, ktery mi doporucoval Pufy je na muj vkus docela drahy (myslim nove veci), nebo pokud by byly jine alternativni znacky, ktere by jste mi doporucili?
Jinak takhle vypada zastavba ted, vsechny komponenty jsou tam jen tak nastrcene, bile kartony naznacuji ovaly.
P1000119.JPG
P1000119.JPG (204.28 KiB) Zobrazeno 3614 x
P1000120.JPG
P1000120.JPG (211.57 KiB) Zobrazeno 3614 x
P1000121.JPG
P1000121.JPG (191.99 KiB) Zobrazeno 3614 x
Lepší ztratit v životě minutu, než v minutě život!

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Kadett GSi 2,0 8V

Příspěvek od m.artty »

Nečekal jsem, že se do toho pustíš znovu... Co se týče vzhledu, musím říct, že to bude asi teď lepší :potlesk: jen to chce nějak dobře nakombinovat černou a červenou až to budeš potahovat.

Komponenty co ti zbyly hoď na aukro, možná je ještě dobře prodáš 8)
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
PepeGSi
Příspěvky: 90
Registrován: 24 lis 2009 23:32
Bydliště: Nýřany Plzeň-Sever

Re: Opel Kadett GSi 2,0 8V

Příspěvek od PepeGSi »

m.artty píše:Nečekal jsem, že se do toho pustíš znovu... Co se týče vzhledu, musím říct, že to bude asi teď lepší :potlesk: jen to chce nějak dobře nakombinovat černou a červenou až to budeš potahovat.

Komponenty co ti zbyly hoď na aukro, možná je ještě dobře prodáš 8)
Ted nevim zda budu vubec barvy kombinovat, puvodne jsem chtel potahnou cele cervenou jen ten kousek podlahy do cerny, ale ted kdyz nad tim tak premyslim tak nevim zda opet nakombinovat cervenou s cernou, mozna nechat ten pruh ve prostred cerveny a boky opet cerny, no nevim?? Nazory?
Lepší ztratit v životě minutu, než v minutě život!

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Opel Kadett GSi 2,0 8V

Příspěvek od pufko »

To už vyzerá omnoho lepšie a tiež to bude aj omnoho lepšie hrať. Len neviem či si oddelil box zvlášť pre ovály a zvlášť pre subwoofer. Inak miesto tých oválov by som určite použil komponentnú sadu - to znamená samotný 165mm repro + samostatný výškač. Koaxialne repro či už oval alebo aj kruhové nemajú zakrýtý stred, tzv "klobúčik" čo má za následok nasávanie všetkoho "bordelu" okolo kmitačky (cievka reproduktora) čo bude skôr či neskôr spôsobovať skreslenie a pri zachytený nejakej vačšej častice (pilina z drevotriesky) ti budú iba chrčať. Další problém lacných repro je že nemajú gumový ale penový záves, ktorý sa časom rozpadá, hlavne pôsobením slnka a tiež býva ovela mäkší ako gumový. Mäkší preto , lebo sas jedná o menej kvalitné repro ktoré je slabé a aby to "čosi" hralo musí byť záves poddajnejší aby dokázal vytvoriť zvuk. Lepšie oválne či kruhove komponentné reprá stoja 2x viac ako koaxiálne. Reprák ktorý znesie poriadnu nálož máva velmi tuhý gumový záves, jednoducho preto aby pri poriadnej nakladačke nevyletela membrána von (za predpokladu že nezhorí kmitacia cievka), priemer jeho cievky býva okolo 50mm a tiež má poriadne ťažký a silný magnet.
Z lacných basákov celkom dobre vyzerá MACROM M2W.104 za cenu 1 096 Kč (50mm kmitačka, priemer magnetu 145mm , gumový záves),
Obrázek
prípadne použiť 12" verziu.
Ako komponentnú sadu by som tam hodil tiež niečo od Macrom, napríklad
Obrázek
Určite to nie je značka ktorá oplýva kvalitou, ale predpokladám že nechceš investovať vela, tak nejaký ten kompromis tam byť musí. U komponentnej sady bude asi po kvalite zvuku slabší výškač ale za tú cenu tam asi nič lepšie nie je. Pochromované koše, podsvietené membrány, či kryty reproduktorov vesmírneho designu vravia viac o nekvalite výrobku ako repra skromnejšieho designu obyčajnej čiernej farby. Jedno je isté že voči terajším , teda to čo tam bolo, to bude ovela lepšie. Inak tá ozvučnica pre basak sa mi zdá príliš velká na to že tam pôjde iba 10" woofer aj ked berem do úvahy iba časť v ktorej je namontovaný. Príliš velký objem spôsobí to ako keby ani v žiadnej ozvočnici nebol.

A vidím tam to hrozné rádio od Sony ktoré sa nedá ovládať pretože vždy stlačíš niečo iné ako chceš a ten jeho zvuk okolo slova kvalita ani len neprešiel. Ja mám v aute Alpine CDE9881, v inzeráte je také za 2300,- to je ako zadarmo... Pozor tiež na akékolvek designom vesmírne autorádio , s možnosťou USB/SD karty, sú to vačšinou vraky, ani nové značkové radia už nie sú to čo kedysi, pozor na to.
Obrázek
Vo švagrovom aute ja autorádio JVC KDG 821, ktoré má síce USB , ale zasa to nebolo rádio za 2000,- nové čiže kvalita tam je zaručená, ním pohána spomínaný Hifonics Eagle...
jeho R19 už zožrala na podobné veci nemalú sumu... :mrgreen:
Obrázek

Uživatelský avatar
JOE_Cik
Příspěvky: 4742
Registrován: 17 srp 2008 20:56
Bydliště: Sokolov-Březová
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Kadett GSi 2,0 8V

Příspěvek od JOE_Cik »

tak s touhle variantou souhlasim... :) 8) 8) 8)
Renault Clio 1,2 rv 97-plonkovka...SOLD
Renault Clio 1,8 16V-letadlo..SOLD
Renault Clio Sport 172 Ph2 rv02 - hají v garáži
Renault Megane Grandtour 1,5dCi rv18 - family wagen
Fiat Doblo Maxi 1,6 MTJ 120SX rv18 - služební

Uživatelský avatar
PepeGSi
Příspěvky: 90
Registrován: 24 lis 2009 23:32
Bydliště: Nýřany Plzeň-Sever

Re: Opel Kadett GSi 2,0 8V

Příspěvek od PepeGSi »

Pufy moc dik za veskere rady, s tou velikosti ozvucnice tedy neco udelam, rozpulim to a snizim jeste i strop tim vnikne rovnou i ozvucnice pro stredy. Repra stejne hned kupovat nehodlam, uvidim jaka bude vyplata anez bych neco kupoval ozvu se ti. Jen by me jeste zajimal vas nazor na to jak to tedy potahnout nejdriv jsem premyslem ze bych to udelal cele cervene, nebo jak rikla Marty opet nakombinovat cernou a cervenou zhruba tak jako to bylo predtim. Kterou variantu by jste zvolili vy???? Diky za nazory ci klidne i nejake jine napady na kombinaci barev. Diky vsem Pepe
Lepší ztratit v životě minutu, než v minutě život!

Uživatelský avatar
PepeGSi
Příspěvky: 90
Registrován: 24 lis 2009 23:32
Bydliště: Nýřany Plzeň-Sever

Re: Opel Kadett GSi 2,0 8V

Příspěvek od PepeGSi »

Pro predstavu jak by zhruba vypadala kombinace barev
P1000119.JPG
P1000119.JPG (104.08 KiB) Zobrazeno 3554 x
Lepší ztratit v životě minutu, než v minutě život!

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Opel Kadett GSi 2,0 8V

Příspěvek od pufko »

Ja si myslím že by to dobre vyzeralo aj celé červené, za prvé to bude jednoduchšie na prácu, aj kvalita práce bude lepšia pretože budeš mať menej spojov. Ked zoberem do úvahy že auto je celé čierne tak po otvorení kufra by mi asi viac sedelo všetko červené. Rozdeliť to farebne podla zadnej sedačky by asi nevyzeralo dobre, zadná sedačka je proste samostatný kus...
K tým repro, subwoofer nutne nemusíš vymienať, možno časom kúpiš niečo lepšie, ale rozhodne by som kúpil nejakú komponentnú sadu, skrátka bez samstatných výškačov to nebude ono, a tiež je dobré použiť kruhové repro a to z dôvodu že na výber je ich podstatne viac ako oválnych. Ovály by som použil vyslovene iba v prípade že v aute by som chcel vymeniť origo za nejaké lepšie a montáž kruhových repro by bola velmi problematická (niektoré autá typu sedan, ktoré majú v zadnom plate otvory na takéto repro). Pre kvalitnejší zvuk by bolo dobré vymeniť hlavne to autorádio, kúp si nejakú jazdenku vyššej rady.

Uživatelský avatar
PepeGSi
Příspěvky: 90
Registrován: 24 lis 2009 23:32
Bydliště: Nýřany Plzeň-Sever

Re: Opel Kadett GSi 2,0 8V

Příspěvek od PepeGSi »

pufko píše:Ja si myslím že by to dobre vyzeralo aj celé červené, za prvé to bude jednoduchšie na prácu, aj kvalita práce bude lepšia pretože budeš mať menej spojov. Ked zoberem do úvahy že auto je celé čierne tak po otvorení kufra by mi asi viac sedelo všetko červené. Rozdeliť to farebne podla zadnej sedačky by asi nevyzeralo dobre, zadná sedačka je proste samostatný kus...
K tým repro, subwoofer nutne nemusíš vymienať, možno časom kúpiš niečo lepšie, ale rozhodne by som kúpil nejakú komponentnú sadu, skrátka bez samstatných výškačov to nebude ono, a tiež je dobré použiť kruhové repro a to z dôvodu že na výber je ich podstatne viac ako oválnych. Ovály by som použil vyslovene iba v prípade že v aute by som chcel vymeniť origo za nejaké lepšie a montáž kruhových repro by bola velmi problematická (niektoré autá typu sedan, ktoré majú v zadnom plate otvory na takéto repro). Pre kvalitnejší zvuk by bolo dobré vymeniť hlavne to autorádio, kúp si nejakú jazdenku vyššej rady.
Jen se zeptam, muzu ten subac necat takto otoceny? Magnetem vzhuru? Vypada to takto celkem lip vim ze se to normalne dela jen nevim zda na to nejsou primo urcene suby ci nejak upravene ozvucnice?
Lepší ztratit v životě minutu, než v minutě život!

Uživatelský avatar
AR166
Příspěvky: 5538
Registrován: 01 bře 2009 19:36
Bydliště: Sokolov-Svatava
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Kadett GSi 2,0 8V

Příspěvek od AR166 »

k tem barvam, za me: cela cerna bedna, podlaha cervena.
www.ar166.galerie.cz..........................................................................................................................................Mattig SSF (Sokolov-Svatava-Felgen) :D

bassmistrkuca
Příspěvky: 64
Registrován: 25 črc 2009 22:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Kadett GSi 2,0 8V

Příspěvek od bassmistrkuca »

muzes ho nechat takto ale musis ho prepolovat sw.a bude ti to hrat spis ven nez dovnitr lepsi je na zvuk podle mne kdyz je normalne ale to je na tobe co se ti vic libi

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Opel Kadett GSi 2,0 8V

Příspěvek od pufko »

bassmistrkuca píše:muzes ho nechat takto ale musis ho prepolovat sw.a bude ti to hrat spis ven nez dovnitr lepsi je na zvuk podle mne kdyz je normalne ale to je na tobe co se ti vic libi
Tiež som skúšal otočiť opačne ale určite to normálne hrá lepšie. Ešte by si tam mal nejako vymyslieť bassreflex...

Uživatelský avatar
PepeGSi
Příspěvky: 90
Registrován: 24 lis 2009 23:32
Bydliště: Nýřany Plzeň-Sever

Re: Opel Kadett GSi 2,0 8V

Příspěvek od PepeGSi »

pufko píše:
bassmistrkuca píše:muzes ho nechat takto ale musis ho prepolovat sw.a bude ti to hrat spis ven nez dovnitr lepsi je na zvuk podle mne kdyz je normalne ale to je na tobe co se ti vic libi
Tiež som skúšal otočiť opačne ale určite to normálne hrá lepšie. Ešte by si tam mal nejako vymyslieť bassreflex...
Ten chci hodit vedle toho subu, do leveho dolniho rohu, ale nevim jaky prumer a delku, vim ze na tom asi tolik nezalezi kdyz je to sesmolene takto doma bez nejakych propoctu objemu ale nerad bych tam hodil zase nejakou kravinu, kolikatku bassreflex bych tak tak asi mel dat? Diky
Lepší ztratit v životě minutu, než v minutě život!

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Opel Kadett GSi 2,0 8V

Příspěvek od pufko »

http://www.repromania.net/teorie/co-je- ... lex.phpTie" onclick="window.open(this.href);return false;ž by som tam hodil niečo oklo 60-80mmm viac sa mi zdá už vela. Nevhodným si môžeš pohoršiť, alebo nebude to až tak výrazné ako keby si tam mal bandpass, tam to nesprávným návrhom totálne pochováš.

Uživatelský avatar
Fifi
Příspěvky: 657
Registrován: 15 lis 2006 20:20
Bydliště: Ostrava

Re: Opel Kadett GSi 2,0 8V

Příspěvek od Fifi »

Ty snad znáš TS parametry měniče, že radíš BR? Co když má Qts vysoko nad 1? Už tak by byla uzavřená ozvučnice pouze přibližný odhad a ty by jsi tam dal ještě BR? Jaký pro to máš důvod? Podle čeho by jsi zvolil jeho délku? Podle hvězd jsem to zkoušel, ale úspěšnost byla bohužel mizivá... Nechci flame, ale takhle se to prostě nedělá a jestli mu radíš k takovému rádoby repru ještě BR, tak asi tvé znalosti nebudou na takové výši jak se tady snažíš prezentovat!
Když někomu řekneš že je blbec, chytrého to z tebe neudělá!

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Opel Kadett GSi 2,0 8V

Příspěvek od pufko »

Fifi píše: Původně jsem se k audiu vůbec nechtěl vyjadřovat, ale jak už bylo řečeno, méně je někdy více...

Ty snad znáš TS parametry měniče, že radíš BR? Co když má Qts vysoko nad 1? Už tak by byla uzavřená ozvučnice pouze přibližný odhad a ty by jsi tam dal ještě BR? Jaký pro to máš důvod? Podle čeho by jsi zvolil jeho délku? Podle hvězd jsem to zkoušel, ale úspěšnost byla bohužel mizivá... Nechci flame, ale takhle se to prostě nedělá a jestli mu radíš k takovému rádoby repru ještě BR, tak asi tvé znalosti nebudou na takové výši jak se tady snažíš prezentovat!
Ja sa nepokladám za najväčšieho znalca autohifi, a tiež nemám žiadny presný údaj o repro. Ono o tých basreflexoch sú napísané všeliaké komplikované teorie, ale podla mna je na stavbu velmi jednoduchá a málokedy sa podarí vyrobiť "nepodarok". Ako som vyššie písal ked to porovnám z bandpass, tak tam by som osobne nikdy neexperimentoval a jednoznačne okopíroval nejaký box. Úspešnosť nahodne vyrobiť kvalitný bandpass je tak mizivá ako vyrobiť nepodarok u bassreflexu. Inak nechápem prečo si sa ozval až teraz, kludne si mohol autorovi témy radiť od začiatku aby nevytvoril to čo sa mu podarilo... Ja som to len zbežne navštevoval , ale už som sa na to nemohol pozerať, tak som sa kôli tomu zaregistroval a vdaka pomoci aj iných užívatelov sa dostal na správnejšiu cestu... Nebolo ti blbé sa pozerať kolko tento chalan na to obetuje času, penazí a potom by bol z výsledku velmi sklamaný ??? Videl si že kráča po nesprávnej ceste a nič si neurobil preto aby si ho nasmeroval správne, práve si sa tváril akoby bolo všetko OK

Uživatelský avatar
PepeGSi
Příspěvky: 90
Registrován: 24 lis 2009 23:32
Bydliště: Nýřany Plzeň-Sever

Re: Opel Kadett GSi 2,0 8V

Příspěvek od PepeGSi »

Chalpci moji, moc se mi tu nehandrkujte, vzdyt prece nejde o vase auto, verim ze jak jeden tak druhy by jste si do sveho milacka vytvorili urcite neco mnohem kvalitnejsiho s ohledem na pouzite repra, objemy apod. Ja jsem jiz od zacatku vedel ze at to udellam jakoliv nebude to sice ta nejdrazsi a nejlepe hrajici hifi v CR, ale pro nas mene narocne a ne tak kvalitnim sluchem obdarene to myslim staci. Bez vas bych tam mel asi doted ten prvni paskvil s vedomim ze jsem vytvoril cosi kvalitniho, ale opak by byl pravdou. Oba mate zasluhy na tom, ze jsem se poucil a predelal to. Dnes jsem to potahl a nahrubo odzkousel se starym subem a basy jsou uplne nekde jinde, a to to jeste neni ani poradne vytlumene a dodelane. Kdyz je to takhle v ozvucnici je to opravdu nekde jinde. Ted se prosim jen shodnete zda tam ten bassreflex davat nebo ne, at vim zda ho schanet. Az bych objednal nejake ty nove repra budu to znovu vyndavat a dodelavat, tak ze bych ho tam hned vyzizl. Prozatim vsem diky za ochotnou spolupraci. Zde foto potazeneho vysledku, nakonec to vyhrala cela cervena :rock: .
P1000128.JPG
P1000128.JPG (198.89 KiB) Zobrazeno 3465 x
P1000129.JPG
P1000129.JPG (177.09 KiB) Zobrazeno 3465 x
P1000131.JPG
P1000131.JPG (215.71 KiB) Zobrazeno 3465 x
Lepší ztratit v životě minutu, než v minutě život!

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Opel Kadett GSi 2,0 8V

Příspěvek od pufko »

Nakolko nikto nevie čo to je za repro tak ti 100% nikto nepovie, ale vôbec by som sa toho nebál, pretože originál uzavretých ozvučníc sa robi asi najmenej, každy robí vačšinou bassreflex, či je to tuba alebo box bez ohladu na to aké repro do toho srtčí... Urob na to jednoduchý pokus, hod ho do nejakej kartonovej krabice odskúšaj a potom tam hod nejaký bassreflex a budeš určite počuť rozdiel, ja verím tomu, že tomu že to iba prospeje... Hlavne pozor na objem, niekde si niečo naštuduj , trebárs katalogové udáje podobne velkých repro

Uživatelský avatar
Fifi
Příspěvky: 657
Registrován: 15 lis 2006 20:20
Bydliště: Ostrava

Re: Opel Kadett GSi 2,0 8V

Příspěvek od Fifi »

Pufko: Nereagoval jsem, protože mi to bylo jedno (sorry Pepe, ale tak to prostě je, takovýchto paskvilů jsem už viděl povícero a většinou nemělo cenu jejich majitelům cokoli vysvětlovat), ale když jsem viděl, že jsi ochotný s tím něco dělat (na popud ostatních) tak jsem přispěl i já. Bandpass tady teď nepleť a jen pro tvou informaci, oba druhy se dají celkem úspěšně nasimulovat a pak doladit (chce to ale umět - tím netvrdím, že to ovládám na 100%) o tom, že je potřeba znát Ts (které musí splňovat určité požadavky pro určitý druh ozvučnice) ani netřeba psát a v případě BR to platí úplně stejně! Myslet si, že trefíš BR k reproduktoru který se stěží hodí do uzavřené je maximálně nezodpovědné a to mi prostě nevyvrátíš! Navíc to omlouvat tím, že je malá šance to pokazit... Jak jsi dospěl k závěru, že BR je to nejlepší co může udělat, když o tom repru nevíš zhola nic? BR od oka je nejkratší cesta jak to "skoro" repro utrhnout, protože ten slabý magnet + DF zesu tu těžkou membránu prostě neuhlídají! Pokud ale chce autor poslouchat hrb třeba 8-10dB na třeba 60-70hz tak směle do toho, alespoň bude důvod pořídit něco co za to stojí...

Pepe: Když dáš to "skoro" repro do cca 40l (možná bych se nebál experimentovat ještě s menším objemem), vytlumíš to alespoň po stěnách a necháš to uzavřené tak máš malou šanci, že z toho polezou alespoň nějaké basy (když už ne pevné a rázné), v případě Br od oka ta šance mizí budeš poslouchat mohutné húúúúúú zesílené akustikou auta - znám i jednodušší způsoby jak si přivodit bolest hlavy... Budeš sice méně "kchul" než Venca od vedle co tam má ty "větrací" otvory rovnou tři, bude to ale to nejlepší, co s tím můžeš udělat, pokud to bude i tak hrát blbě, tak tomu pomůže jen popelnice...
Když někomu řekneš že je blbec, chytrého to z tebe neudělá!

Uživatelský avatar
PepeGSi
Příspěvky: 90
Registrován: 24 lis 2009 23:32
Bydliště: Nýřany Plzeň-Sever

Re: Opel Kadett GSi 2,0 8V

Příspěvek od PepeGSi »

Fifi píše:Pufko: Nereagoval jsem, protože mi to bylo jedno (sorry Pepe, ale tak to prostě je, takovýchto paskvilů jsem už viděl povícero a většinou nemělo cenu jejich majitelům cokoli vysvětlovat), ale když jsem viděl, že jsi ochotný s tím něco dělat (na popud ostatních) tak jsem přispěl i já. Bandpass tady teď nepleť a jen pro tvou informaci, oba druhy se dají celkem úspěšně nasimulovat a pak doladit (chce to ale umět - tím netvrdím, že to ovládám na 100%) o tom, že je potřeba znát Ts (které musí splňovat určité požadavky pro určitý druh ozvučnice) ani netřeba psát a v případě BR to platí úplně stejně! Myslet si, že trefíš BR k reproduktoru který se stěží hodí do uzavřené je maximálně nezodpovědné a to mi prostě nevyvrátíš! Navíc to omlouvat tím, že je malá šance to pokazit... Jak jsi dospěl k závěru, že BR je to nejlepší co může udělat, když o tom repru nevíš zhola nic? BR od oka je nejkratší cesta jak to "skoro" repro utrhnout, protože ten slabý magnet + DF zesu tu těžkou membránu prostě neuhlídají! Pokud ale chce autor poslouchat hrb třeba 8-10dB na třeba 60-70hz tak směle do toho, alespoň bude důvod pořídit něco co za to stojí...

Pepe: Když dáš to "skoro" repro do cca 40l (možná bych se nebál experimentovat ještě s menším objemem), vytlumíš to alespoň po stěnách a necháš to uzavřené tak máš malou šanci, že z toho polezou alespoň nějaké basy (když už ne pevné a rázné), v případě Br od oka ta šance mizí budeš poslouchat mohutné húúúúúú zesílené akustikou auta - znám i jednodušší způsoby jak si přivodit bolest hlavy... Budeš sice méně "kchul" než Venca od vedle co tam má ty "větrací" otvory rovnou tři, bude to ale to nejlepší, co s tím můžeš udělat, pokud to bude i tak hrát blbě, tak tomu pomůže jen popelnice...
Tolik informaci najednou, nevim co s toho vybrat :shock: . To nic hele ted to nebudu resit az budu mit penize napisu sem nebo vam a pomuzete mi vybarat ten novy sub a ty kompa nahoru podle toho ktery sub vybereme se nejak vymysli zda tam neco davat ci ne. Ted tam je tenhle radoby sub jen nastrcenej abych to vyfotil i s nim, mam proste v planu kupovat novy, koukal jsem po 10" magnatu, ale ted momentalne nejsou love. Diky za veskere rady Pepe
Lepší ztratit v životě minutu, než v minutě život!

Uživatelský avatar
Fifi
Příspěvky: 657
Registrován: 15 lis 2006 20:20
Bydliště: Ostrava

Re: Opel Kadett GSi 2,0 8V

Příspěvek od Fifi »

Koukni na tohle: http://www.prohifi.cz/subwoofery-do-aut ... rk-blue-12" onclick="window.open(this.href);return false; za tu cenu budeš těžko hledat konkurenci, když dodržíš lazení od výrobce, tak to zahraje v rámci možností obstojně, je to "léty" prověřený základ pro méně náročné posluchače a na netu najdeš určitě hodně dobrých referencí... Na nějaký magnat se vys... Co k tomu do dveří ale netuším, snad tohle (když chceš i dveře na zes): http://www.prohifi.cz/reproduktory-do-a ... rbass-s-6c" onclick="window.open(this.href);return false; neslyšel jsem to, ale mají alespoň komplet výhybku a né jen kondík, výškáč není z kovu nebo plastu, takže by to nemuselo řezat uši, ale neslyšel jsem to... Tuhle 2.1 sestavu by jsi zatím hnal tím magnatem v 3k modu, nastavil by jsi citlivosti, propusti a zatím by jsi vůbec neuvažoval nad nějakými dalšími komponenty dozadu, které stejně nikdo neocení... Zeptám se tě, co čekáš od další sady komponentů vzadu na "platě" ?
Když někomu řekneš že je blbec, chytrého to z tebe neudělá!

Uživatelský avatar
PepeGSi
Příspěvky: 90
Registrován: 24 lis 2009 23:32
Bydliště: Nýřany Plzeň-Sever

Re: Opel Kadett GSi 2,0 8V

Příspěvek od PepeGSi »

Fifi píše:Koukni na tohle: http://www.prohifi.cz/subwoofery-do-aut ... rk-blue-12" onclick="window.open(this.href);return false; za tu cenu budeš těžko hledat konkurenci, když dodržíš lazení od výrobce, tak to zahraje v rámci možností obstojně, je to "léty" prověřený základ pro méně náročné posluchače a na netu najdeš určitě hodně dobrých referencí... Na nějaký magnat se vys... Co k tomu do dveří ale netuším, snad tohle (když chceš i dveře na zes): http://www.prohifi.cz/reproduktory-do-a ... rbass-s-6c" onclick="window.open(this.href);return false; neslyšel jsem to, ale mají alespoň komplet výhybku a né jen kondík, výškáč není z kovu nebo plastu, takže by to nemuselo řezat uši, ale neslyšel jsem to... Tuhle 2.1 sestavu by jsi zatím hnal tím magnatem v 3k modu, nastavil by jsi citlivosti, propusti a zatím by jsi vůbec neuvažoval nad nějakými dalšími komponenty dozadu, které stejně nikdo neocení... Zeptám se tě, co čekáš od další sady komponentů vzadu na "platě" ?
Nevim tezko to vysletlovat, ale kdyz jsem to poslouchal ted jak mam jen vepredu ty stredy a vzadu pouze sub je to takove divne neni to jiz tolik ,,prostorove, proste ted presne poznam odkud kazdy zvuk jde slysim proste lalala zpredu a bumbum vzadu, kdyz jsem mel vzadu ten paskvil bylo sice bumbum mensi ale hralo to jaksi , no jak to rict jako celek neco jako kdyz si pustis 5.1 film na kvalitne postavenem kine doma. Sice u me byla kvalita uplne na druhe strane ale bylo takove akusticky vyvazene jak vpredu tak vzadu, proste jsi poslouchal a nevedel odkud ktery zvuk prisel, coz by podle me melo byt. Za druhe kdyz jsem ted tü zastavbu latal podruhe uz jsem tam rovnou pocital s necim co vyplni to horni desku. Podle me byt tam muzou, vzdy se daji nastavit tak aby hrali jen tak jak potrebujes. Ale opravdu nevim, cekal jsem ze mi prave s timhle nekdo pichne. Jo a myslis ze ty predky mam hnat pres zesik jo? Mam je ted jen pres radio, ze zesiku mi ted jde jen jeden most pro sub a druhy je volny pro ty repra co nevim jestli tam dat :( . Tak nevim co s tim hazejte nejake rady zda nechat jen 2.1 sestavu nebo hodit jeste nejaky dve kompa dozadu??? :hlazeni
Lepší ztratit v životě minutu, než v minutě život!

Uživatelský avatar
Fifi
Příspěvky: 657
Registrován: 15 lis 2006 20:20
Bydliště: Ostrava

Re: Opel Kadett GSi 2,0 8V

Příspěvek od Fifi »

Když dozadu fakt něco chceš, tak tam něco dej, můj názor znáš... Pokud máš ve předu komponenty, tak si pohrej s natočením výškáču a sub ořež trochu níže než teď máš a musí to být lepší, pokud máš ve dveřích koaxy, tak s tím nic neuděláš... To co píšeš o dom. kině je nesmysl, tam právě přesně potřebuješ vědět, odkud jednotlivé zvuky jdou, mě by se třeba nelíbilo, kdybych viděl jak někdo vlevo střílí a slyšel bych to odevšad... Navíc v autě máš stereo (když nepočítám megalomanské zástavby řízené procesory atd...) a repro vzadu je pro cestující vzadu né pro tebe za volantem, zdá se mi nepřirozené poslouchat třeba mluvené slovo z rádia jako by na tebe někdo zezadu volal...
Když někomu řekneš že je blbec, chytrého to z tebe neudělá!

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Opel Kadett GSi 2,0 8V

Příspěvek od pufko »

Podla mna na napájanie dverných repro či repro vzadu postačí autorádio, na pohánanie zosilovačom je to trochu zbytočný luxus, pretože už by som to chcel jedine tak že by som pohánal aj predok aj zadné a ktomu zasa treba trochu lepšie ako lacné komponentné sady a to už skôr robia taký čo poažadujú extremny výkon, respektíve sa zúčasnujú dB drag... Ked budeš pohánať iba zadné kompa cez zosilovač tak budeš pravdepodobne počuť že zvuk ide zo zadu a to je ten problém , utiahnúť ich na úroven predných repro , zasa stráca zmysel pohánať ich zosilovačom. Tak že bud budeš pohánať všetko , alebo iba woofer

Uživatelský avatar
PepeGSi
Příspěvky: 90
Registrován: 24 lis 2009 23:32
Bydliště: Nýřany Plzeň-Sever

Re: Opel Kadett GSi 2,0 8V

Příspěvek od PepeGSi »

Jo s zkusim si s tim nejake pohrat, ted to nema moc cenu nejak se to vyladi az budou nove repra pak bych to musel delat stejne cele znova, navic ten sub jeste neni poradne vytlumeny. S tim zapojenim to musim taky nejak vymyslet asi nejsip vyzkousim veskere mozne varianty prozatim s repro ktere mam a pak uvidim jak to bude nejlepsi a zda kupovat neco dozadu. Koukal jsem Fifi na ty odkazy co jsi mi dal a neco takoveho bych si asi tak predstavoval i cenove to tak nejak odpovida. Kdyztak mi jen prosim pisnite treba nejake 3-4 znacky ktere za neco stoji a ze kterych bych mel pripadne vybirat, jinak ty tve odkazy mam pro jistotu v zalozkach. Zatim diky za vse Pepe
Lepší ztratit v životě minutu, než v minutě život!

Uživatelský avatar
Fifi
Příspěvky: 657
Registrován: 15 lis 2006 20:20
Bydliště: Ostrava

Re: Opel Kadett GSi 2,0 8V

Příspěvek od Fifi »

Nevím, jak jste to pochopili, ale vzhledem k tomu, že je ten zes 4k, tak jsem navrhoval můstek na sub a zbylými kanály napájet přední repro, protože mají nesrovnatelně větší důležitost a na repro dozadu bych se vys... a nebo když už musí být, tak jen na rádio... To, že je "luxus" napájet dveře zesem nemusí být úplně pravda a jestli nakonec koupí něco jako je na mém odkazu, tak to bude jen ku prospěchu...
Když někomu řekneš že je blbec, chytrého to z tebe neudělá!

Uživatelský avatar
PepeGSi
Příspěvky: 90
Registrován: 24 lis 2009 23:32
Bydliště: Nýřany Plzeň-Sever

Re: Opel Kadett GSi 2,0 8V

Příspěvek od PepeGSi »

Fifi píše:Nevím, jak jste to pochopili, ale vzhledem k tomu, že je ten zes 4k, tak jsem navrhoval můstek na sub a zbylými kanály napájet přední repro, protože mají nesrovnatelně větší důležitost a na repro dozadu bych se vys... a nebo když už musí být, tak jen na rádio... To, že je "luxus" napájet dveře zesem nemusí být úplně pravda a jestli nakonec koupí něco jako je na mém odkazu, tak to bude jen ku prospěchu...
O tehle variante jsem premyslel nejvice hodim repro i dozadu abych byl KHŮL :lol: a na zesik hodim sub a predek, tim dosahnu i efektu ze zadni kompa by nebyli tak vyrazne a nepretloukli dulezitejsi predky co vy na to?
Lepší ztratit v životě minutu, než v minutě život!

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Opel Kadett GSi 2,0 8V

Příspěvek od pufko »

Fifi píše:Nevím, jak jste to pochopili, ale vzhledem k tomu, že je ten zes 4k, tak jsem navrhoval můstek na sub a zbylými kanály napájet přední repro, protože mají nesrovnatelně větší důležitost a na repro dozadu bych se vys... a nebo když už musí být, tak jen na rádio... To, že je "luxus" napájet dveře zesem nemusí být úplně pravda a jestli nakonec koupí něco jako je na mém odkazu, tak to bude jen ku prospěchu...
Z hladiska luxusu je to v prípade Pepeho, pretože som pochopil že nie je nejak velký zástanca autohifi, ale zasa na druhú stranu ked už tam ten 4kanál je tak ho treba nejak využiť, samozrejme k tomu treba adekvátne repro, nie také čo už nemôže pri vystupnom RMS výkone autorádia. Všetko je to len o financiach. Ten PowerBass je celkom solídny, chcel objednávať ich komponenty z USA v časoch kedy sa u nás ani v CZ nič nedalo kúpiť, jedinú zmienku som vtedy našiel u nejakého predajcu z Holandska, len za niekolko násobne vyššie ceny ako v USA, ten cenový rozdiel je aj teraz dosť velký... PowerBass S-6C

Uživatelský avatar
Fifi
Příspěvky: 657
Registrován: 15 lis 2006 20:20
Bydliště: Ostrava

Re: Opel Kadett GSi 2,0 8V

Příspěvek od Fifi »

PepeGSi píše:O tehle variante jsem premyslel nejvice hodim repro i dozadu abych byl KHŮL :lol: a na zesik hodim sub a predek, tim dosahnu i efektu ze zadni kompa by nebyli tak vyrazne a nepretloukli dulezitejsi predky co vy na to?


OK, teď jen záleží jak se ti to podaří sladit, ale myslím, že to bude audio, za které se nebudeš muset stydět (samozřejmě v této cenové relaci, protože vždy je co zlepšovat). Až budeš kupovat ty kompa, tak vem dozadu ty samé, protože časem můžeš ten magnat nechat pouze na ty dvě dvojice komp (k nim je asi adekvátní) a na sub třeba seženeš nějaký silnější 2k (mac audio Z2200, použitý není drahý a pro sub jaký budeš mít je víc než dostačující) a zase budeš dál je to o tom, aby jsi zbytečně nekupoval třeba levnější věci (které by jsi stejně v dalším "setupu" nepoužil), ale věci na které se v budoucnu bude dát navázat, klidně bych oželil 2měs. "ticho" než abych "vyhodil" peníze za něco na přechodnou dobu... :wink: Věcí o kterých jsme nemluvili je spousta (tlumení, kabeláže...) ale to je ještě daleko, ve zkratce: tlumit alespoň dveře, když už nic, ke kompům 2,5mm2 a na sub 4mm2, pokud nemáš problémy s rušením, tak signálové kabely nemusí být nutně "10x stíněné" a drahé, napájení adekvátní zesu, případně předimenzované pro budoucnost atd...
Když někomu řekneš že je blbec, chytrého to z tebe neudělá!

Uživatelský avatar
PepeGSi
Příspěvky: 90
Registrován: 24 lis 2009 23:32
Bydliště: Nýřany Plzeň-Sever

Re: Opel Kadett GSi 2,0 8V

Příspěvek od PepeGSi »

Uz jsem sem dlouho nic nepridal tak tady hazim fotky z posledni dni. Jelikoz pocasi moc nedovoluje prace venku na aute, pustil jsem se do potahovani zbytku interieru.
P1000138.JPG
P1000138.JPG (157.55 KiB) Zobrazeno 3254 x
P1000139.JPG
P1000139.JPG (197.36 KiB) Zobrazeno 3254 x
Lepší ztratit v životě minutu, než v minutě život!

Odpovědět

Zpět na „Projekty“