323 BF GTX 4wd

Na čem pracují členové TF

Moderátoři: Fáboš, Kane13, Tom_, tholis

Odpovědět
Vita 2000
Příspěvky: 55
Registrován: 03 led 2012 22:13

Re: 323 BF GTX 4wd

Příspěvek od Vita 2000 »

mohlo by to bejt tim že ti tam de málo paliva nejdřív se vypálí to co tam je a pak když dojde uleví znova se natlakuje a pak zabere

filly
Příspěvky: 141
Registrován: 23 led 2011 13:32
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: 323 BF GTX 4wd

Příspěvek od filly »

joo tak nějak si to taky myslím že by mohl být problém na benzínu...meěl sem problem s čerpadle co přečerpává benik do druhé pulky nádrže když v první bylo prázdno běželo furt a dělalo budliny u hlavního čerpadla tak to sem tam přisálo vzduch ale to už sem opravil a zlepšení bylo minimální..takže by špatný filtr??nebo slabé čerpadlo?vstřiky? filtr by nemel být moc starý..

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: 323 BF GTX 4wd

Příspěvek od pufko »

filly píše:nene lambda je origo na svodech svody jsou origo stejně jako kus výfuku za turbem lambda je nová... jediná změna že tam není kat..
Aby to nebol práve problém, ja mám lambdy dve, jedna je tesne pred a druhá za katom a ako som písal , použil som medzikus ktorým som lambdu trochu povytiahol a presne také chovanie ako si popísal, držal som plyn za jazdy a otáčky kolísali dosť výrazne, po vybratí sa to napravilo
Ja som s auta nič nevybral, nič som neupravoval , len som lambdu vysunul pomocou takéhoto adaptera, úplná prkotina a úplne to zmenilo chod motora
Obrázek
Naposledy upravil(a) pufko dne 06 črc 2012 13:54, celkem upraveno 1 x.

Vita 2000
Příspěvky: 55
Registrován: 03 led 2012 22:13

Re: 323 BF GTX 4wd

Příspěvek od Vita 2000 »

no začal by tim že bych skusil tlak pak vyměnil filtr naplnil plnou nádrž a nechal vyčistit vstřiky a ani kdyby tohle skusil bych jenom na zkoušku jiný čerpadlo a projet hadice jesli neni někde skříplá nebo blě lomená přez nějaký okraj

filly
Příspěvky: 141
Registrován: 23 led 2011 13:32
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: 323 BF GTX 4wd

Příspěvek od filly »

pufko píše:
filly píše:nene lambda je origo na svodech svody jsou origo stejně jako kus výfuku za turbem lambda je nová... jediná změna že tam není kat..
Aby to nebol práve problém, ja mám lambdy dve, jedna je tesne pred a druhá za katom a ako som písal , použil som medzikus ktorým som lambdu trochu povytiahol a presne také chovanie ako si popísal, držal som plyn za jazdy a otáčky kolísali dosť výrazne, po vybratí sa to napravilo
Ja som s auta nič nevybral, nič som neupravoval , len som lambdu vysunul pomocou takéhoto adaptera, úplná prkotina a úplne to zmenilo chod motora

takže ti to začlo blbnou až si namontoval ten mezikus nebo se to mezikusem spravilo??nebo za jakym učelem si ho tam vubec dával??

filly
Příspěvky: 141
Registrován: 23 led 2011 13:32
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: 323 BF GTX 4wd

Příspěvek od filly »

Vita 2000 píše:no začal by tim že bych skusil tlak pak vyměnil filtr naplnil plnou nádrž a nechal vyčistit vstřiky a ani kdyby tohle skusil bych jenom na zkoušku jiný čerpadlo a projet hadice jesli neni někde skříplá nebo blě lomená přez nějaký okraj
čím se měří tlak benzínu??vstřiky čistit nejakýma aditivama nebo vyndat uplně??

Uživatelský avatar
4wd_turbo
Příspěvky: 22
Registrován: 26 led 2011 09:02

Re: 323 BF GTX 4wd

Příspěvek od 4wd_turbo »

Jezour píše:Čau,

na tomhle obrazku (http://www.japancars.ru/cat/mazda/index ... 2&blk=6600" onclick="window.open(this.href);return false; C) je rele ktere ovlada saharu. Je to díl číslo 67-740X. Třeba ti to pomůže s tvým problemem.

A chtěl bych se tě zeptat. Nevíš, kde se nachází jednotka s rele na volnoběch. Na obrázku díl číslo 18-701B. Je to v motorovým prostoru nebo uvnitř auta?
rele na volnobeh je podla toho obrazku pri RJ,
rozdiel v motoroch s velkym a malym sanim je,, v par drobnostiach ale je,, niektore veci nemozes pouzit pokial ich trochu neupravíš

Uživatelský avatar
4wd_turbo
Příspěvky: 22
Registrován: 26 led 2011 09:02

Re: 323 BF GTX 4wd

Příspěvek od 4wd_turbo »

filly píše:
Vita 2000 píše:no začal by tim že bych skusil tlak pak vyměnil filtr naplnil plnou nádrž a nechal vyčistit vstřiky a ani kdyby tohle skusil bych jenom na zkoušku jiný čerpadlo a projet hadice jesli neni někde skříplá nebo blě lomená přez nějaký okraj
čím se měří tlak benzínu??vstřiky čistit nejakýma aditivama nebo vyndat uplně??
turbotlak ti nekolíše pri jazde ako ti to seká?? filter je aky starý?

filly
Příspěvky: 141
Registrován: 23 led 2011 13:32
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: 323 BF GTX 4wd

Příspěvek od filly »

4wd_turbo píše:
filly píše:
Vita 2000 píše:no začal by tim že bych skusil tlak pak vyměnil filtr naplnil plnou nádrž a nechal vyčistit vstřiky a ani kdyby tohle skusil bych jenom na zkoušku jiný čerpadlo a projet hadice jesli neni někde skříplá nebo blě lomená přez nějaký okraj
čím se měří tlak benzínu??vstřiky čistit nejakýma aditivama nebo vyndat uplně??
turbotlak ti nekolíše pri jazde ako ti to seká?? filter je aky starý?
tlak na turbu je v pohodě..filtr už má pár let měnil ho bývalý majitel těsně před tím než auto odstavil asi na 2/3 roky..už mam koupený nový tak uvidím jaka bude změna..

filly
Příspěvky: 141
Registrován: 23 led 2011 13:32
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: 323 BF GTX 4wd

Příspěvek od filly »

filtr vyměněn..tlak bude asi taky dobrý protože me to při odpojování filtru pěkně scákalo benzinem..nic méně změřený ho nemám..po výměně filtru žádná změna..newí někdo jak má správně fungovat podtalkový regulátor tlaku paliva?? myslel jsem že při volnoběhu by palivo mělo "volně" odtékat zpět do nádrže ale mám pocit že ventil je stále zavřený??

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: 323 BF GTX 4wd

Příspěvek od pufko »

filly na 99% by som si bol istý že problém nie je v dodávke paliva, zajdi za niekým kto ti za chodu motora premeria lambdu, podla mna zlá nebude ale ona spôsobuje to kolísanie pretože sa snaží korigovať nejaký problém, možno ti to niekdy nasáva falošný vzduch ale aj tak tipujem na ten tvoj prerobený výfuk, pretože si jednak vyhodil KAT a asi aj zväčšil priemer a tie plyny ti utekajú trochu inak ako predtým.

Ved ak to chápem tak sa ti problém objavil práve po jeho úprave

filly
Příspěvky: 141
Registrován: 23 led 2011 13:32
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: 323 BF GTX 4wd

Příspěvek od filly »

newím no nikde jsem se nedočet ani mi nikdo neříkal že po upravě výfuku by měl takový problém a dělá se to běžně...skoušel jsem i dát puvodní lambdu byla tam univerzání bosch a já sem dával originální beze změn..někoho poprosím at mi proměří lambu na své mazdě a porovnám to..je fakt že jsem to začal pozorovat až po výměně vyfuku a turba ale předtím se stím nedalo jezdit protože ve 3tisících kvuli vadě na turbu mi začal řvát fuelcat tak to bylo težko neco pozoravt..ještě mám trochu podezření na svíčky i když to jsou pár měsíců staré NGK..to kolísání se více projevuje za studena a v nízkých otáčkách(2-4t/ot)ve vyších a za tepla mín..

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: 323 BF GTX 4wd

Příspěvek od JRD McLAREN »

nejsu cierne ..??
neprechlastava sa to ..??
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

filly
Příspěvky: 141
Registrován: 23 led 2011 13:32
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: 323 BF GTX 4wd

Příspěvek od filly »

nemel jsem ještě čas je vyndat..jen narychlo se zkouknul jednu a je světle šedá...a to že se přechlastává mě napadlo mám docela vysokou spotřebu a to moc nehoním..

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: 323 BF GTX 4wd

Příspěvek od JRD McLAREN »

je svetle seda znamena...
ze je chudobna zmes....

teda malo paliva..

musi byt tehlovo hneda
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

Uživatelský avatar
HANYSx
Příspěvky: 1009
Registrován: 26 kvě 2005 11:51
Bydliště: vinohradycity

Re: 323 BF GTX 4wd

Příspěvek od HANYSx »

pufko píše:filly na 99% by som si bol istý že problém nie je v dodávke paliva, zajdi za niekým kto ti za chodu motora premeria lambdu, podla mna zlá nebude ale ona spôsobuje to kolísanie pretože sa snaží korigovať nejaký problém, možno ti to niekdy nasáva falošný vzduch ale aj tak tipujem na ten tvoj prerobený výfuk, pretože si jednak vyhodil KAT a asi aj zväčšil priemer a tie plyny ti utekajú trochu inak ako predtým.

Ved ak to chápem tak sa ti problém objavil práve po jeho úprave
u tohoto vozu výfuk tento problém nikdy nezpůsobí, ani když tam neni vůbec žádnej...

filly
Příspěvky: 141
Registrován: 23 led 2011 13:32
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: 323 BF GTX 4wd

Příspěvek od filly »

JRD McLAREN píše:je svetle seda znamena...
ze je chudobna zmes....

teda malo paliva..

musi byt tehlovo hneda
aha..tak potom už zbývá jen čerpadlo nebo vstřiky.. :/


ještě se zeptám pro měření tlaku paliva mužu použít jakykoli manometr??nebo je potřeba naky specialní??

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: 323 BF GTX 4wd

Příspěvek od JRD McLAREN »

hocijaky..neco do 6bar..
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

filly
Příspěvky: 141
Registrován: 23 led 2011 13:32
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: 323 BF GTX 4wd

Příspěvek od filly »

takže hned za hlavním filtrem sem naměřil 4,0 baru..to je zdá se mi moc protože v manualu píšou 2,4-2,8 bar..měřil jsem s odpojenýmá vstřikama přímo na filtr..je potřeba to změřit i při chodu motoru??jinak tady foto jak vypadají svíčky..
Obrázek

filly
Příspěvky: 141
Registrován: 23 led 2011 13:32
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: 323 BF GTX 4wd

Příspěvek od filly »

Tak komečmě jsem mel chvíli času..vyčistil a vyměnil jsem vstřiky..zdá se že prolém s kolísáním výkonu se zlepšil ale pořád se mi zdá že není takový jak má být.. :/ jo a tlak benzínu za chodu motoru je 2,4-2,8 podle záběru motoru to sedí s manuálem..

A ted řeším další problém.Mám velmi tuhé řazení třeba při podřazování na 2 to jde občas až přez zuby 1 skoro vubec..spojka zabírá pěkně delal jsem i repas hydrauliky lanovokdy jdou zlehka..a při vyoské rychlosti spojka uplně změkne...poradíte mi neco??mam ještě jednu převodovku mám ji rovnou přehodit??

Uživatelský avatar
Juraj
Příspěvky: 2117
Registrován: 30 črc 2011 21:37

Re: 323 BF GTX 4wd

Příspěvek od Juraj »

vymen tahla razeni ;-)
Jediná správná poloha ženy a pístů je "V" nehledě na to že "Víc hlav, víc ví..."

filly
Příspěvky: 141
Registrován: 23 led 2011 13:32
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: 323 BF GTX 4wd

Příspěvek od filly »

táhla? od páky jsou tam lanovody a ty jdou volně..nebo myslíš neco jiného??

Uživatelský avatar
Juraj
Příspěvky: 2117
Registrován: 30 črc 2011 21:37

Re: 323 BF GTX 4wd

Příspěvek od Juraj »

ano... myslel sjem lanovody... jdou volne? jsi s nima hybal kdyz byli odpojene od prevodovky? nebo jak vis ze jsou OK?
Jediná správná poloha ženy a pístů je "V" nehledě na to že "Víc hlav, víc ví..."

filly
Příspěvky: 141
Registrován: 23 led 2011 13:32
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: 323 BF GTX 4wd

Příspěvek od filly »

no to ne..ale když neběží motor kvalty tam skáčou docela pěkně spíš mám problém při řazení v ruzných otáčkách a hlavně při řazení dolů..kdyby byly zatuhé tak by kladly odpor pořád ne??

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: 323 BF GTX 4wd

Příspěvek od JRD McLAREN »

spojka... alebo synchrony-blby olej v prevodovke (stary)
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: 323 BF GTX 4wd

Příspěvek od LiberaleMiguel »

a nebo vytriskane ulozeni motoru/prevodovky ?
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
menyjak
Příspěvky: 144
Registrován: 14 bře 2011 18:12
Bydliště: Český Krumlov

Re: 323 BF GTX 4wd

Příspěvek od menyjak »

já bych to tipnul na ložisko v setrváku 8) 8) na 99% 8)
Mitsubishi Colt 2.0 4G63
Mitsubishi Colt Gti -->>project 4G63T AWD
Mitsubishi Eclipse 1G LPG - daily car

jezdit s dieselem je jako být gay, je to čím dál běžnější ale nikdy to nebude dobré :P

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: 323 BF GTX 4wd

Příspěvek od JRD McLAREN »

pokial ho maaa.... tak ano..
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

filly
Příspěvky: 141
Registrován: 23 led 2011 13:32
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: 323 BF GTX 4wd

Příspěvek od filly »

no mám pocit že v setrváku ložisko není... Chtěl jsem se vyhnout vyndávání převodovky ale asi se tomu nevyhnu rovnou pořeším novou spojku a namontuju druhou převodovku co mám,na té co tam je ted stejne nefunguje uzávěrka..Zatím díky za rady 8)

Uživatelský avatar
menyjak
Příspěvky: 144
Registrován: 14 bře 2011 18:12
Bydliště: Český Krumlov

Re: 323 BF GTX 4wd

Příspěvek od menyjak »

tak to ložisko popř špatně vypínající spojku bys mohl zjistit když si to zvedneš-nastartuješ šlápneš na spojku a kola by se neměli roztočit nebo jen hodně pomalu...
Mitsubishi Colt 2.0 4G63
Mitsubishi Colt Gti -->>project 4G63T AWD
Mitsubishi Eclipse 1G LPG - daily car

jezdit s dieselem je jako být gay, je to čím dál běžnější ale nikdy to nebude dobré :P

Odpovědět

Zpět na „Projekty“