Třmeny Brembo na O1RS

Moderátoři: Fazeey, tholis

Odpovědět
Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Třmeny Brembo na O1RS

Příspěvek od Gooder »

Nevíte někdo, jestli bez problému pasují třmeny Brembo a kotouče 323mm z Leona Cupry R na Octavii 1 RS? Ptal jsem se na to dvou lidí a jeden říkal, že se to dá normálně zaměnit, druhý mi zase řekl, že je potřeba předělávat držáky, hadičky atp, takže nevím :?

luke.bean
Příspěvky: 1355
Registrován: 11 bře 2006 16:38
Bydliště: Praha venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Třmeny Brembo na O1RS

Příspěvek od luke.bean »

pasuje kus za kus
QUATTRO 309 kW

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Třmeny Brembo na O1RS

Příspěvek od Gooder »

Děkuji, takže stačí koupit desky, kotouče a třmeny a můžu vesele jezdit? :D

Uživatelský avatar
Bufik
Příspěvky: 439
Registrován: 19 srp 2013 12:53
Bydliště: Kladno

Re: Třmeny Brembo na O1RS

Příspěvek od Bufik »

Už ti to jezdí tak jak má jo? :)
The Ultimate Driving Machine. (OO=[][]=OO)

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Třmeny Brembo na O1RS

Příspěvek od Gooder »

Tak jinak "vesele" :D

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Třmeny Brembo na O1RS

Příspěvek od Gooder »

Trochu oživím téma, abych si upřesnil, jak to s těmi třmeny je. Koukal jsem, že k těm třmenům z Cupry R jsou nějaké adaptéry. Takže se jedná o klasická Bremba a aby padly na auto, tak se použily ty adaptéry? Pokud ano, tak stačilo by sehnat 4pístky z P406, Alfy a použít ty adaptéry?

luke.bean
Příspěvky: 1355
Registrován: 11 bře 2006 16:38
Bydliště: Praha venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Třmeny Brembo na O1RS

Příspěvek od luke.bean »

Brzdy z Cupry R jsou na mezikusu , kdežto brzdiče z P 406 jsou v jednom kuse s držákem

takže každý ty brzdiče jsou úplně rozdílný konstrukce 8)
QUATTRO 309 kW

Uživatelský avatar
Lordík
Příspěvky: 1501
Registrován: 31 črc 2011 16:12
Bydliště: Budvar city

Re: Třmeny Brembo na O1RS

Příspěvek od Lordík »

přesně tak, ty jsi budeš muset sehnat třmeny + si změnit rozteče třmenu a těhlice a dle toho si nechat vyrobit/či si sám vyrobit mezikus co ti to bude držet. samozřejmě než začneš měřit musíš sehnat i adekvátní kotouč po té co ho nasadíš teprve začněš měřit hodnoty co potřebuješ 8) brzdy z RS nestačí?
Ophell Vectra B Zender Sport 2.1 16V BIG Turbo Nitro! 300HP / 350HP / 400HP Club! Clean engine / car design , Airlift 3P dual Viar, 8piston brake 370mm wave rotor RS3, 3tlg. Schmidt vn-line 19" stretch, Prosport EVO, Sparco, Coming soon 2K18!

luke.bean
Příspěvky: 1355
Registrován: 11 bře 2006 16:38
Bydliště: Praha venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Třmeny Brembo na O1RS

Příspěvek od luke.bean »

ale když koupí ty bremba z Cupry R , tak mu budou pasovat bez úprav 8)
QUATTRO 309 kW

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Třmeny Brembo na O1RS

Příspěvek od Gooder »

Lordík: Je to jak píše luke. Pokud seženu ty třmeny, tak už pak s ničím problém nebude. Koupím kotouč pro Cupru R a hodím ho na Octu. K tomu jestli stačí origo RS. Až budu mít všechno v top stavu, chtěl bych se občas svézt na okruhu a tam ty 4pístky budou fungovat lépe než origo RS brzdy. A na můj vkus to brzdí málo, čekal jsem, že to bude ostřejší. Ale věřím, že tohle by mohly vyřešit i lepší komponenty.

U nás se jedny Cupra R Bremba prodávaly, chtěl za ně 14tisíc(třmeny, kotouče, desky). To jsem vzdal, protože mi to přišlo celkem dost. Na Allegru jsem objevil samotné třmeny v hezkém stavu za něco přes 8000Kč. To mi přijde lepší. Sice mě to vyjde celkově ve finále dráž, ale budu mít jistotu, že mám kotouče i desky nové a že ještě vydrží :wink: Každopádně uvidím, kdy je pořídím. Počkám ještě, jestli se u nás neobjeví nějaké za zajímavou cenu (:

Uživatelský avatar
Lordík
Příspěvky: 1501
Registrován: 31 črc 2011 16:12
Bydliště: Budvar city

Re: Třmeny Brembo na O1RS

Příspěvek od Lordík »

však samozřejmě já odpovídám na problém s použitím třmenů z peugeota, eva atd... tam to bez úprav nepůjde rozhodně :lol:

u těch z cupry R problém není žádnej jak říkáte 8)
Ophell Vectra B Zender Sport 2.1 16V BIG Turbo Nitro! 300HP / 350HP / 400HP Club! Clean engine / car design , Airlift 3P dual Viar, 8piston brake 370mm wave rotor RS3, 3tlg. Schmidt vn-line 19" stretch, Prosport EVO, Sparco, Coming soon 2K18!

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Třmeny Brembo na O1RS

Příspěvek od Gooder »

Aha, tak to jsme se nepochopili :D

Když jsem zjistil, že tam je ten mezikus, tak jsem myslel, že tak to je řešený i u ostatních aut :oops: Každopádně bude nejjednodušší, když budu hledat ty z Cupry, abych ještě nemusel řešit ty adaptéry atp :roll:

BIGPAPA
Příspěvky: 9161
Registrován: 09 čer 2007 01:50
Bydliště: PIT-STOP
Kontaktovat uživatele:

Re: Třmeny Brembo na O1RS

Příspěvek od BIGPAPA »

a myslíš na velikost disku? vejdou se pod ty 16"
Svět by byl o mnoho bezpečnejší, když by každý před vstupem do letadla musel sníst kousek slaniny....

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Třmeny Brembo na O1RS

Příspěvek od Gooder »

Jojo, myslím. Ty 16" už mají nového majitele. Sehnal jsem 17" + zimní pneu a na léto se uvidí. Buď seženu jen pneu nebo rovnou nějaké třeba 18" disky :wink:

BIGPAPA
Příspěvky: 9161
Registrován: 09 čer 2007 01:50
Bydliště: PIT-STOP
Kontaktovat uživatele:

Re: Třmeny Brembo na O1RS

Příspěvek od BIGPAPA »

hm 8)
Svět by byl o mnoho bezpečnejší, když by každý před vstupem do letadla musel sníst kousek slaniny....

Odpovědět

Zpět na „ŠKODA scene“