Koupě "lepších" brzd

Nápravy, podvozky, snižování, brzdy, řízení - vše kolem náprav a brzd

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma

Odpovědět
Uživatelský avatar
H.o.m.i.e.
Příspěvky: 655
Registrován: 14 črc 2008 16:08
Bydliště: kósek vod Brna

Koupě "lepších" brzd

Příspěvek od H.o.m.i.e. »

Zdravím,

jelikož se mi zdá že mi auto brzdí stále hůř a hůř (nedávno měněny kotouče i desky kvůli vrzání - už to dělá zase), rozhodl jsem se že bych asi šel do nějakých lepších brzd. Nastává tedy otázka je lepší koupit jeté třmeny + nové desky a kotouče. Nebo jít cestou nějakého kitu přímo pro můj vůz? Co jsem našel tak se tady (česká rep) dají sehnat Brembo kity, XYZ kity, D2. Všechny se mi ale zdají dost drahé (25 000+). Neznáte tedy nějakou jinou značku která by se dala koupit tak do 20 000. Né že bych chtěl na brzdách šetřit, ale rád si vyslechnu i jiné alternativy.

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě "lepších" brzd

Příspěvek od JRD McLAREN »

no v tvojej cenovej hladine.. snad nieco najdesh tu http://www.compbrake.com/brake-kits.html" onclick="window.open(this.href);return false;
pripadne skus kontaktovat Libora ohladne BlackDiamond
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

JAYY-JAYY
Příspěvky: 308
Registrován: 12 lis 2010 15:48
Bydliště: Brumovice u Opavy

Re: Koupě "lepších" brzd

Příspěvek od JAYY-JAYY »

já si myslím, že nemá cenu kupovat nějaký celý brzdový kit na tvůj vůz. Kdyby jsi měl plány na nějaký větší výkonový potenciál tak ano. Šel bych do sportovních kotoučů od EBC turbogroove a sportovní destičky např. Redstuff. Dle mého bohatě stačí..

Uživatelský avatar
beck
Příspěvky: 541
Registrován: 26 čer 2007 18:14
Bydliště: Hrochov/Prostějov/Brno

Re: Koupě "lepších" brzd

Příspěvek od beck »

ono je nekdy potreba vymenit komplet brzdovku,delá to svoje.....starim straci sve vlastnosti ;-)
Müller Motorsport & Customs - Autoservis Prostějov
- servis, lakovna, karosárna, svařování plastů, geometrie, klimatizace , zajistení stk
- rámování, renovace veteranu, tuning a offroad upravy + shop, výroba z lamina a uhlíku

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: Koupě "lepších" brzd

Příspěvek od Sova »

Nedávno sem zjišťoval ohledně Ferodo DS Performance.
Do 20 by ses mohl vlézt.
Cléon & Fonte

LiTe
Příspěvky: 147
Registrován: 15 bře 2010 22:13

Re: Koupě "lepších" brzd

Příspěvek od LiTe »

http://www.ebcbrakeshop.co.uk/" onclick="window.open(this.href);return false; pár lidí ze subo klubu mají dobré zkušenosti, budu objednávat také, mrkni, dobré ceny
Subaru Impreza WRX wagon
www.titansliberec.cz

Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Re: Koupě "lepších" brzd

Příspěvek od tholis »

Neznam tvuj vuz, ale vseobecne bych doporucil hodit to nejsilnejsi co tvuj vyrobce delal na danou platformu tehlice, pripadne pokud to bude drahy jako u naseho koncernu (ach ty 4pistky AP, nebo bremba..ale ty ceny) tak porid neco co ma vetsi kotouc/cinnou plochu kotouce/vice pistku..

tot asi k tomu zakladnimu.. Jinak at mas cokoliv tak ja bych sel:
Nova brzdovka, prekontrolovat brzdovy valec! Pak bych dal desky DS2500 od Ferroda a kotouce zimmermany vrtane, drazkovane.. Tohle je pry idealni middle cost setup na moji Fabii s tim ze se chci svezt obcas, ale primarne je to daily..Kazdopadne u tebe mohou fungovat lepe jine komponenty co jsou levnejsi. :?

co se tyka desky a kotouce. Pry je nejlepsi tvrda deska-slaby kotouc. ale ja vim prd, jen cojsem cetl :oops: Druha vec je ze idealni neexistuje. Kdyz chces zavodni tak si za studena nameles hubu, protoze to za studena temer nebrzdi, nekteri kluci to maji a vzdy ty brzdy v beznem provozu zahrivaji aby to fungovalo..nevim dle meho nic moc..na druhou stranu kdyz chces neco normalniho do provozu po jednom kole na okruhu znicis desky i kotouce (to se stalo me). Ja budu volit ten kompromis viz. vyse. To v provozu funguje a na okruhu kdyz mas mozek to neutavis. 8)
" www.autowerks.cz "

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: Koupě "lepších" brzd

Příspěvek od Sova »

DS 2500 už neexistuje...jmenuje se to DS Performance
Dělají i kotouče.
Cléon & Fonte

Bohuš
Moderátor
Příspěvky: 710
Registrován: 30 kvě 2011 09:11

Re: Koupě "lepších" brzd

Příspěvek od Bohuš »

A já bych doporučil levnější kotouče a nechat je zmrazit.

Uživatelský avatar
Tead
Příspěvky: 486
Registrován: 08 srp 2009 15:58
Bydliště: Plzeň

Re: Koupě "lepších" brzd

Příspěvek od Tead »

Taky bych ti doporučil vyměnit za brzdy z Swift Sporta, ale tam se do dvaceti určitě nevlezeš :( už jen kvůli tomu, že jsou jiný náboje, který jinde než originál nekoupíš + se ti změní rozteč na 5x114,3 tak,že by to znamenalo nový kola atd..... a kotouče se dají koupit snad jenom v Suzuki..nejlepší asi bude koupit nějaký lepší desky a změna tam určitě bude k lepšímu ;) asi bych bez ostatních věci neřešil nějaký velký brzdy...pokud teda nemáš v plánu něco dál..
Micra K11 CG10DE
EX: Elantra XD G4ED-G
Pluriel TUJ3P

Uživatelský avatar
Vavris.cz
Příspěvky: 446
Registrován: 23 zář 2009 18:59

Re: Koupě "lepších" brzd

Příspěvek od Vavris.cz »

Co mám zatím zkušenost, tak u lehkých aut bohatě stači obyč kotouče a nějaké solidní desky (třeba Hawk HP+) a brzdovku a brzdný účinek je více než dostatečný. Takže pokud se Swiftem nehodláš drtit okruhy, což asi nehodláš, tak bych šel touto cestou... A do 20 tisíc se vlezeš 3x...
IF everything seems Under Ccontrol, you should Know, you're just not going fast EnoUgh.

Uživatelský avatar
H.o.m.i.e.
Příspěvky: 655
Registrován: 14 črc 2008 16:08
Bydliště: kósek vod Brna

Re: Koupě "lepších" brzd

Příspěvek od H.o.m.i.e. »

Děkuji mnohokrát pánové. Mrknu na nějaký ty kotouče a desky + brzdovka. Přeci je to jen daily. Plány do budoucna jsou ale kdo víc o bude za rok 8) .

Uživatelský avatar
xciba
Příspěvky: 1694
Registrován: 30 pro 2010 22:12
Bydliště: Praha

Re: Koupě "lepších" brzd

Příspěvek od xciba »

me to taky nebrzdilo, dal sem vsechno nove a po mesici jsem vymenil brzdovku a malem sem si dal o volant...to bych zkusil jako prvni treba to fakt pomuze jako me 8)
Vauxhall omega 2.5V6 ->VXR edition -> crazy omega https://www.youtube.com/watch?v=cd65a5H3yHI -> MV6
Ford Fiesta ST150
Golf VI GTI

Uživatelský avatar
Tead
Příspěvky: 486
Registrován: 08 srp 2009 15:58
Bydliště: Plzeň

Re: Koupě "lepších" brzd

Příspěvek od Tead »

Když už na to máš nějaký drobný na straně a budeš měnit brzdovku.. tak možná bys mohl vyměnit hadice za nějaký opleteniny, určitě na swifta najdeš...máš pak trošku větší cit do pedálu, je tam menší riziko nějakýho poškození, do budoucna se ta úprava neztratí a je to kůl 8)
Micra K11 CG10DE
EX: Elantra XD G4ED-G
Pluriel TUJ3P

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a brzdy“