Rozpěrná tyč a problém s D&M Autodoplňky

Nápravy, podvozky, snižování, brzdy, řízení - vše kolem náprav a brzd

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma

Uživatelský avatar
MarauderZ28
Příspěvky: 3496
Registrován: 26 zář 2004 17:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MarauderZ28 »

přesně ... že je hamba nefackuje ...
Chevy Camaro Z28, LT4 383cui, Powerdyne supercharger, Edelbrock nitro etc. & Chevy Impala SS, LT1 350cui, K&N intake, Hooker exhaust etc. & Chevy Corvette C5 Z51

"forget the gym, Camaro has all the muscle you need"

Uživatelský avatar
Bidrin
Příspěvky: 314
Registrován: 28 dub 2004 17:21
Bydliště: Polná (okres Jihlava)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bidrin »

Při internetovým prodeji je možnost vrácení peněz při nespokojenosti do 14 dnů, ale tato skutečnost MUSÍ být uvedená na faktuře a v obchodních podmínkách. Pokud uvedená není, tak platí lhůta pro vrácení peněz 2 měsíce!!!!

Nechápu, co tam psal o 2000 Kč, když jsi ty koupil rozpěru za 1600 Kč a oni ji určitě koupili za menší peníze, protože musí z něčeho žít.
Pokud něco koupím a se ziskem prodám, tak beru zodpovědnost a záruku na sebe a je na mě, jak si to vyřeším s mým dodavatelem. Oni mu taky můžou pohrozit tím, že od něj nebudou brát zmetky a podobně. V místě kde ti rozpěra nesedí může vzniknout výrobní tolerance, nebo deformace při provozu naprosto minimální. Když seděli tlumiče do děr v podbězích, tak asi neudělali chybu ani výrobci tlumiče a ani výrobci karoserie.
Když je potřeba vrtat pro šrouby na rozpěru pro Octavii, tak to beru jako nejlepší variantu, u který není pochyb ohledně bouranýho auta a podobně.

Soudit se nemusíš, jestli ti peníze nevrátí tak to dej na ČOIku a nebo jim zase ty pohroz, že celou záležitost zveřejníš na dostupných diskuzních fórech. To bude pro ně horší, než případnej prohranej soud.
Nový e-shop - www.bidrinperformance.com/shop

Zkrácené řazení, Blow Off Valve, Oil Catch Tank, Boost Controllers (MBC), řadící páky, rozpěrné tyče, odlehčené řemenice a další specialitky pro vaše auto.

Uživatelský avatar
Ivan
Administrátor
Příspěvky: 3794
Registrován: 04 úno 2004 09:41
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Tak abych to tady uvedl na pravou míru:

Pokud byla smlouva uzavřena použitím tzv. prostředků komunikace na dálku (např. e-mail), má spotřebitel (tedy Ty, Georgeosi) právo od smlouvy do 14 dnů od převzetí plnění odstoupit!
Pokud Ti dodavatel písemně nedodal informace, které je ze zákona povinen poskytnou (tj. např. firma, IČO, informace o podmínkách odstoupení, o zárukách), je lhůta pro odstoupení 3 měsíce.

Odstoupením od smlouvy dochází k tomu, že se smlouva ruší a nastupuje vzájemná resuscitační povinnost, tj. povinnost stran vrátit si, co bylo plněno (tedy Georgeos vrátí peníze a DM vrátí vzpěru).

Uživatelský avatar
Bidrin
Příspěvky: 314
Registrován: 28 dub 2004 17:21
Bydliště: Polná (okres Jihlava)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bidrin »

Tak jsem se sekl jenom o měsíc....
Nový e-shop - www.bidrinperformance.com/shop

Zkrácené řazení, Blow Off Valve, Oil Catch Tank, Boost Controllers (MBC), řadící páky, rozpěrné tyče, odlehčené řemenice a další specialitky pro vaše auto.

Uživatelský avatar
NTI
Příspěvky: 371
Registrován: 04 lis 2004 08:05
Bydliště: Praha - za cernakem, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NTI »

Bacha je treba rozlisit odstoupeni od smlovy a reklamaci :o)

Uživatelský avatar
Georgeos
Příspěvky: 726
Registrován: 15 kvě 2004 17:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Georgeos »

Ivan píše: (tedy Georgeos vrátí peníze a DM vrátí vzpěru).[/b][/size]
přesně naopak :D
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím :)

Uživatelský avatar
Georgeos
Příspěvky: 726
Registrován: 15 kvě 2004 17:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Georgeos »

Jak tak na DM koukám tak hřeší na tu naši českou mentalitu a myslí si "Jó on se s náma nikdo kvůli 1600 soudit nebude.Trošku na něj zakřičíme a on bude ticho a nechá si to líbit". Jenže 1600 není zase tak zbytečnej peníz.Pán si zřejmě myslel, že budu tak hloupej, na jeho radu si nechám vzpěru upravit a až pak zjistím že ani upravená tam nepůjde tak mi ji neveme, protože už nebude v dodaným stavu.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím :)

Uživatelský avatar
Fiesta
Příspěvky: 2576
Registrován: 27 bře 2004 18:16
Bydliště: Olomouc-Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fiesta »

No jak si tak uvedomuju tak sem taky bral od DM ofuky na sklo a po 3 mesicich mi poslali ofuky jen na predni dvere a pritom sem objednaval i na zadek.
Takze sem taky s nema skoncil...........No tento problem me utvrdil v nazoru ze sou to je chlapecci co si rekli jednoho krasneho dne ...UDELAME OBCHOD...a budem sidit lidi....
VW PASSAT B5

Uživatelský avatar
NTI
Příspěvky: 371
Registrován: 04 lis 2004 08:05
Bydliště: Praha - za cernakem, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NTI »

Nemluve o tom ze uprava by te taky stala nejake prachy :o)

Uživatelský avatar
Fiesta
Příspěvky: 2576
Registrován: 27 bře 2004 18:16
Bydliště: Olomouc-Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fiesta »

Jinak ohledne tech 16-ti stovkam bych se klidne soudil....ja sem opet udelel taky volovinu a koupil od KLÁCI kola apak zjistil ze predek je zhulenej ...tak guma po 5 000 km urcite nevypada...no a ted se mi vyhyba dat aspon odpoved jestli pristoupil na kompromis....To me prijde nefer..ale nikdo neni dokonalej....
VW PASSAT B5

PaJaS
Příspěvky: 222
Registrován: 05 říj 2004 10:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PaJaS »

Teda ted ste me tak navyklali, ze ani nevim jestli si u nich mam koupit to co sem si u nich chtel koupit :twisted:

Uživatelský avatar
Georgeos
Příspěvky: 726
Registrován: 15 kvě 2004 17:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Georgeos »

Takže sem si detailně přečetl jejich obchodní podmínky.
Mluvil jsem po telefonu s obchodním ředitelem.Hned co na začali zvyšovat lehce hlas a nenechali mě ani domluvit, sem se naštval řekl, že mám ze zákona právo odstoupit od smlouvy.Pán mi na to řekl že sem si měl přečíst jejich obchodní podmínky protože je tam jasně uvedeno že se to nevztahuje na zboží které není skladem.Nyní sem si je přečetl a není ani písmenko které bypojednávalo o tomto faktu.
Toto byla první lživá informace
Druhá lživá informace byla že tyč tam musím nabouchat kladivem jelikož nic se nedělá přesně.Pokud si koupím tlumiče tak snad taky nevrtám do podběhu novou díru ne?Takže když musí sedět nový tlumič, musí sedět i rozpěra.
Třetí věc která mě naštvala, je jéjich přístup k zákazíkovi.Neprve mi 3x řekli že už je skladník doma (volal jsem v půl čtvrtý a mají do čtyř).Pátý den mě potom 4x přepojovali než byli schopný mne spojit skompetentní osobou.Ta mi jen řekla, tak to vyfoťte, pošlete, a mi vám teda ASI pošleme peníze nóóó.
Čtvrtá věc co mě naštvala je že sem na ten zmetek čekal 7 týdnů

A poslendí moje zkušenost.Obejdnával jsem tam celkem 3x
1. dvě skořepiny + dva 3bod pásy.Dorazili dvě skořepiny a jeden pás
2.Kámošce sem objednával čirou optiku na golfa, přišla tmavá
3.objednával sem rozpěru a přišel zmetek

Navíc se snaží udělat z člověka blbce.Jen hňup mi může říct že si mám šteft tlumiče naštelovat (resp. ohnout) kladivem a pak že to tam sedne.Že prý to oni taky tak dělaji. Navíc pokud chcete odstoupit od smlouvy, tak si vymýšlejí neexistující věty ve svých obchodních podmínkách a jsou velice nepříjemní.Pokud sem chtěl něco říct, hned na mě zakřičel A nechte mě domluvit sakra :D .

Takže s DM sem skončil a Vám radím POZOR na ně
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím :)

Uživatelský avatar
patras
Příspěvky: 443
Registrován: 13 úno 2004 14:08
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patras »

nic neobviklyho ... koupil jsem tam mracitka presne na typ ... a poslali mi asi na jinou e36 .. nesedej roztece mezi uchytama ...
BMW E36 328i coupé M52 DOHC 193PS - lepší je bejt první v pekle, než druhej v nebi !!! www.paintballnachod.cz

Uživatelský avatar
Bidrin
Příspěvky: 314
Registrován: 28 dub 2004 17:21
Bydliště: Polná (okres Jihlava)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bidrin »

Jakýkoliv jejich obchodní podmínky NESMÍ odporovat obchodnímu zákoníku. To je jako věta: Za věci uložené v šatně nezodpovídáme...

Jestli bastlí zmetkový rozpěry kladivem a mlátí do šteftů, tak to jsou pěkný do.ytci!!!!

Jednoznačný je, že díl, kterej sis objednal nesplňuje svopji funkci, protože se nedá nasadit.

Na toho obchodního ředitele si taky pamatuju. Jeden náš člověk mu dal najevo, že nejsou profesionálové a že nemůžou poskytnout zákazníkovi ohledně BOV a jinejch výrobků takový informace, jaký by si zasloužili a jaký by potřeboval a jejich OŘ okamžitě volal a byl děsně uraženej, že oni mají vlastní dílnu, staví závodní auto a já nevím co ještě.

Je pravda, že kšeft je kšeft, ale mě úplně stačilo, když jsem si přečetl popis funkce BOV, který teďka nabízí, nebo už nenabízí, protože z jejich E-shopu už zmizeli. Dobře že jsme se s nima nedali do nějakýho obchodování, protože by se díky svojí neprofesionalitě a špatné informovanosti vozili po nás.
Nový e-shop - www.bidrinperformance.com/shop

Zkrácené řazení, Blow Off Valve, Oil Catch Tank, Boost Controllers (MBC), řadící páky, rozpěrné tyče, odlehčené řemenice a další specialitky pro vaše auto.

Uživatelský avatar
Laconi
Příspěvky: 5529
Registrován: 05 úno 2004 20:29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laconi »

Když už tady haníte DM autodoplnky, tak naopak mám dobrý zkušenosti s obchodem na www.tuning.cz, nemaj teda zdaleka takovej váběr jako na autodoplnkách, vlastně jen svíčky, kola, pneu a pár dalších věcí ale přístup je perfektní, když sem objednával Denso Iridium tak mi volal že pro mě bude pohodlnější a levnější když mi to přiveze před barák, na místě mi ještě něco slevil takže sem ušetřil za poštovný + ta slevička a teď sem objednával Green filtr, asi 14 dní nic, tak sem tam psal mail, a hned přišla omluva že zboží není momentálně na skladě a že jakmile bude tak mi ho zase přivezou až domu, super přístup, chválim tě Pesu 8)

Uživatelský avatar
mr.modena
Příspěvky: 2653
Registrován: 17 dub 2004 13:35
Bydliště: Č.Budějovice www:Czechferrari.cz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mr.modena »

Bidrin píše:Jakýkoliv jejich obchodní podmínky NESMÍ odporovat obchodnímu zákoníku. To je jako věta: Za věci uložené v šatně nezodpovídáme...
v tomhle případě to bude Občanskej zákoník
>> Czechferrari.cz <<
>> Advokátní kancelář Mgr. Jaroslav Hanus <<

Uživatelský avatar
mr.modena
Příspěvky: 2653
Registrován: 17 dub 2004 13:35
Bydliště: Č.Budějovice www:Czechferrari.cz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mr.modena »

Georgeos píše:Takže sem si detailně přečetl jejich obchodní podmínky.
Mluvil jsem po telefonu s obchodním ředitelem.Hned co na začali zvyšovat lehce hlas a nenechali mě ani domluvit, sem se naštval řekl, že mám ze zákona právo odstoupit od smlouvy.Pán mi na to řekl že sem si měl přečíst jejich obchodní podmínky protože je tam jasně uvedeno že se to nevztahuje na zboží které není skladem.Nyní sem si je přečetl a není ani , písmenko které bypojednávalo o tomto faktu.
I kdyby to tam bylo, tak byl to bylo neplatný ustanovení.
Koukal jsem do OZ konkrétně §53, ze kterýho citoval Ivan (14 dnů/3 měsíce) a našel jsem jediný podobný omezení práva odstoupit od sml.:
----------------
§53/7c) na dodávku zboží upraveného podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu, jakož i zboží, které podléhá rychlé zkáze, opotřebení nebo zastarání,
----------------

jenže to platí jen pro případ kdyby sis tam nechal vyvrtat dírky, čtverečky a trojúhelníčky nebo podobně......

žádnej sklad, žádný objednávání, holt maji smůlu chlapci ať koukají navalit peníze !!!!!!!!!!!!!!!!!
>> Czechferrari.cz <<
>> Advokátní kancelář Mgr. Jaroslav Hanus <<

YANEK
Moderátor
Příspěvky: 4134
Registrován: 12 úno 2004 21:09
Bydliště: Mindžapůr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YANEK »

Fiesta píše:Jinak ohledne tech 16-ti stovkam bych se klidne soudil....ja sem opet udelel taky volovinu a koupil od KLÁCI kola apak zjistil ze predek je zhulenej ...tak guma po 5 000 km urcite nevypada...no a ted se mi vyhyba dat aspon odpoved jestli pristoupil na kompromis....To me prijde nefer..ale nikdo neni dokonalej....
:twisted: no ale já slyšel že ty si ty kola osobně převzal tak zase nevim co ted mrmláš když se mi něco nelíbý chci slevu hned a né pak bububu po telefonu tot můj názor :evil:
:silly:Obrázek
www.astra-g.cz BAD TOYS FOR FAT BOYS
www.cartechgroup.cz Vše pro vaší káru
www.autovit.cz Servis vozidel opel

Uživatelský avatar
krysarr
Příspěvky: 214
Registrován: 18 srp 2004 11:25
Bydliště: Asi 130 km severovychodne od Klatov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krysarr »

Nechci delat reklamu, ale kdyz to tak ctu, tak ji udelam. Na auto sem vlastne temer vsechno kupoval pres net, zatim jediny, kde to bylo v pohode a kdy se se mnou i naprosto v pohode jednalo (napriklad psani mejlu do ruznejch firem a bez odpovedi beru jako navod, ze tam nic nebrat), bylo u www.lexani.cz a www.tuningshop.cz Ale je fakt, ze sem nikdy nic nereklamoval :wink:

Uživatelský avatar
Nick
Příspěvky: 608
Registrován: 26 pro 2004 12:14
Bydliště: Jeseník/Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nick »

Kupoval jsem od D&M spoiler pod nárazník rieger. Když jsem ho doma rozbalil ,tak jsem zjistil , že byl trochu naprasklej a kitovanej. Ale na reklamace kašlu. Na autě sedí sobře a pod lakem to poznat nejde. A stejně ho brzo o nejakej patník rozkulím :)

YANEK
Moderátor
Příspěvky: 4134
Registrován: 12 úno 2004 21:09
Bydliště: Mindžapůr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YANEK »

:shock: tak to je hustý jim ho někdo reklamoval voni ho kitly a šup s nim dál to je byznis savle
:silly:Obrázek
www.astra-g.cz BAD TOYS FOR FAT BOYS
www.cartechgroup.cz Vše pro vaší káru
www.autovit.cz Servis vozidel opel

Uživatelský avatar
carlito
Příspěvky: 175
Registrován: 30 pro 2004 08:45
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od carlito »

když se na ten obrázek podíváte tak přední sedí a zadní zase né tak to kastlí nebude
Carlito
http://www.rfmoto.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
OPEL OMEGA 2,2 Dti

Uživatelský avatar
Nick
Příspěvky: 608
Registrován: 26 pro 2004 12:14
Bydliště: Jeseník/Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nick »

YANEK píše::shock: tak to je hustý jim ho někdo reklamoval voni ho kitly a šup s nim dál to je byznis savle
spíš to podle me nakupujou jako 2. jakost a opravili ho ....

Uživatelský avatar
Goldies
Příspěvky: 2701
Registrován: 04 čer 2004 06:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goldies »

O DM mi ani nemluvte! Na kola sem cekal snad celou vecnost! Prisly snad o mesic pozdeji a ja uz sem mel stary prodany...
Japonci na konci
Nissan Pathfinder - jen tak na práci
Honda Civic 8g 1.8 V-tec - jen tak pro ženu
Toyota MR2 ZZW30 2ZZ - jen tak pro radost
Yamaha Majesty 250 - jen tak na lítačku

Uživatelský avatar
dynomax
Příspěvky: 236
Registrován: 13 led 2005 03:16
Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dynomax »

Goldies píše:O DM mi ani nemluvte! Na kola sem cekal snad celou vecnost! Prisly snad o mesic pozdeji a ja uz sem mel stary prodany...
Co se divite, kdyz maji tisice polozek skladem, pred nejakym casem jsem si do nich trochu rypl ohledne homologaci vyfuku,chtel jsem z nich dostat nejake rozumy, dostalo se mi odpovedi, ze nepotrebuji homologaci, protoze vsechno deklaruji jako nahradni dil, a ze pri vymene jen zadni casti neni zadny problem u policie, po nekolika dnech mi prisla odpoved od samotneho reditele, ze vsechny vyfuky maji homologaci , to bych chtel vydet, kdyz homologace na jeden typ stoji asi 65000 kc :lol:

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Příspěvek od Beaver »

dynomax píše:
Goldies píše:O DM mi ani nemluvte! Na kola sem cekal snad celou vecnost! Prisly snad o mesic pozdeji a ja uz sem mel stary prodany...
Co se divite, kdyz maji tisice polozek skladem, pred nejakym casem jsem si do nich trochu rypl ohledne homologaci vyfuku,chtel jsem z nich dostat nejake rozumy, dostalo se mi odpovedi, ze nepotrebuji homologaci, protoze vsechno deklaruji jako nahradni dil, a ze pri vymene jen zadni casti neni zadny problem u policie, po nekolika dnech mi prisla odpoved od samotneho reditele, ze vsechny vyfuky maji homologaci , to bych chtel vydet, kdyz homologace na jeden typ stoji asi 65000 kc :lol:
Trochu mi to připomíná dobu, kdy začínaly prodejny PC. Za pultem stála vždycky nějaká kráva, která musela dobře vypadat, aby reprezentovala prodejnu, ale když se ji člověk zeptal, jestli mají základní desku s PCI slotama, tak byla odpověď vždycky stejná - "já se zeptám technika". Tyhle ty kšefty jsou na tom podobně, prostě nakupujou kvanta věcí a kolikrát netuší k čemu je to dobrý nebo jak se to používá a takhle to dopadá.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
Ivan
Administrátor
Příspěvky: 3794
Registrován: 04 úno 2004 09:41
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Obecně platí, že se obchodní podmínky mohou odchýlit od zákonné úpravy, ale vždy jen tak, aby to bylo ve prospěch spotřebitele.

A jinak k D&M Autodoplňky. Nemůžu posoudit jejich internetový obchod, ale mohu posodit ten jejich kamenný, protože je nedaleko od mého baráku.
Tak tedy tak neochotný perosnál byste museli dlouho hledat. Za pultem jsou (až na jednu výjimku) znudění borci, kteří se tváří jakoby pracovali už asi 50 hodin nonstop a zákazníci je obtěžovali. Já být šéfem, tak je okamžitě vyhodím!

Ritchma
Moderátor
Příspěvky: 9432
Registrován: 11 úno 2004 21:38

Příspěvek od Ritchma »

Tak koukám že tam už objednávat nic nebudu. Já tam objednal jen koberečky do auta, který naštěstí přišli a dokonce i správný a v super stavu :lol:
Build shit car, call everyone haters....
Function > Form

Uživatelský avatar
Georgeos
Příspěvky: 726
Registrován: 15 kvě 2004 17:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Georgeos »

Tak už je to 14 dní co mi autodoplňky podle jejich slov "obratem" měli poslat peníze za vzpěru a pořád nic.Když sem jim napsal mejla co se děje s mojema penězma, tak mi nikdo ani neodpověděl.A to sem schválně psal obchodnímu řediteli se kterým jsem mluvil, a kterej by měl mít zájem o to aby se to co nejdřív vyřešilo.
Už mi začíná docházet trpělivost :evil: .
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím :)

Uživatelský avatar
carlito
Příspěvky: 175
Registrován: 30 pro 2004 08:45
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od carlito »

tak todle je docela dobrá reklama pro firmu DM a to ještě funguje když takle jednaj s lidma to je hnus
Carlito
http://www.rfmoto.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
OPEL OMEGA 2,2 Dti

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a brzdy“