Snižení

Nápravy, podvozky, snižování, brzdy, řízení - vše kolem náprav a brzd

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma

PaJaS
Příspěvky: 222
Registrován: 05 říj 2004 10:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PaJaS »

Lama dotaz :D Snížený pružiny co sem si objednal už sou na autě. Ale teď je to ještě vyšší než předtím. Předpokládam, že by si to mělo sednout. Ale je možný, že by ty původní origo pružiny byly tolik unavený? Jestli si to nesedne tak z toho budu mít teréňáka :cry: :cry:
Škoda Favorit 135 LS - minulost
Ford Focus 2.0i Trend - přítomnost :wink:

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Příspěvek od Beaver »

PaJaS píše:Lama dotaz :D Snížený pružiny co sem si objednal už sou na autě. Ale teď je to ještě vyšší než předtím. Předpokládam, že by si to mělo sednout. Ale je možný, že by ty původní origo pružiny byly tolik unavený? Jestli si to nesedne tak z toho budu mít teréňáka :cry: :cry:
Myslím že chvilku to sedat bude, konec konců jak dlouho ležely rozvinutý v krabici... Origo pružiny únavou časem změknou, takže to taky klesne, ale pokud nejsou prasklý, tak by to tak dramatický být nemělo. Já měl z Favorita nějakej čas off-road když se na něj daly nový tlumiče. :)
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

PaJaS
Příspěvky: 222
Registrován: 05 říj 2004 10:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PaJaS »

Beaver píše:Myslím že chvilku to sedat bude, konec konců jak dlouho ležely rozvinutý v krabici... Origo pružiny únavou časem změknou, takže to taky klesne, ale pokud nejsou prasklý, tak by to tak dramatický být nemělo. Já měl z Favorita nějakej čas off-road když se na něj daly nový tlumiče. :)
Podle papírů co u toho byly cca měsíc. Takže říkáš, že toho snížení bych se i nakonec mohl dočkat? :D Já doufam že jo, takhle to vypadá děsně :alien: :twisted:
Škoda Favorit 135 LS - minulost
Ford Focus 2.0i Trend - přítomnost :wink:

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Příspěvek od Beaver »

PaJaS píše:
Beaver píše:Myslím že chvilku to sedat bude, konec konců jak dlouho ležely rozvinutý v krabici... Origo pružiny únavou časem změknou, takže to taky klesne, ale pokud nejsou prasklý, tak by to tak dramatický být nemělo. Já měl z Favorita nějakej čas off-road když se na něj daly nový tlumiče. :)
Podle papírů co u toho byly cca měsíc. Takže říkáš, že toho snížení bych se i nakonec mohl dočkat? :D Já doufam že jo, takhle to vypadá děsně :alien: :twisted:
Určitě, když tak to za měsíc reklamuješ :)
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

PaJaS
Příspěvky: 222
Registrován: 05 říj 2004 10:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PaJaS »

Beaver píše:Určitě, když tak to za měsíc reklamuješ :)
OK, dík za info 8)
Škoda Favorit 135 LS - minulost
Ford Focus 2.0i Trend - přítomnost :wink:

PaJaS
Příspěvky: 222
Registrován: 05 říj 2004 10:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PaJaS »

Ehm, potřeboval bych v něčem ujistit. :?: Progresivní pružiny jsou ty co mají na jednom konci několik závitů zhuštěných a ty další závity pak od sebe mají větší odstup?

Obrázek Myslim tim takovéhle pružiny. Nebo můžou vypadat i jinak? :?
Škoda Favorit 135 LS - minulost
Ford Focus 2.0i Trend - přítomnost :wink:

Uživatelský avatar
Mosťa
Příspěvky: 215
Registrován: 22 lis 2004 11:56
Bydliště: Valašské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mosťa »

Řezat pružiny? Prasárnička... :( Neuvažuj jen o jedné nápravě, kup radši celý podvozek, HP sporting můžu taky jen doporučit.

2 PaJaS: jo, toto jsou progresky
www.walachmotors.com
TUNING CLUB VSETÍN


Leonardo, Michelangelo, Donatello,..........................................PUNTO!!!

PaJaS
Příspěvky: 222
Registrován: 05 říj 2004 10:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PaJaS »

Mosťa: a můžou vypadat i jinak nebo vždycky budou vypadat tak jako na tom obrázku? S těma pružinama na zakázku to byl z mojí strany asi hodně velkej omyl, tak abych pak nebyl za blba až se začnu něčim ohánět :?:
Škoda Favorit 135 LS - minulost
Ford Focus 2.0i Trend - přítomnost :wink:

Velbloud
Příspěvky: 2230
Registrován: 01 dub 2004 17:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

PaJaS píše:Mosťa: a můžou vypadat i jinak nebo vždycky budou vypadat tak jako na tom obrázku? S těma pružinama na zakázku to byl z mojí strany asi hodně velkej omyl, tak abych pak nebyl za blba až se začnu něčim ohánět :?:
Jo jo, jsou to progresky.. tzn.. nemají stejný způsob vynutí a můžou mít taky rozdílnou šířku "drátu". Origo pružiny co jsem měl na corse byly progresivní. Ty snížený BOBINGER co tam teď mám už nejsou... čoveče nevím jestli ti to klesne - takovej odborník zase nejsem :lol: každopádně mě napadá, jestli když ty pružiny jsou na zakázku, nejsou dělaný na spec. tlumiče, kde maj třeba jinak uchycený držáky pružin...

Nic si z toho nedělej.. sníženejch favoritů už jezdí..ty zase všechno projedeš... :lol: - vim blbej vtip, ale nic jinýho zatím nezmůžeš než si dělat srandu.. prostě chvíli počkej, jestli ti to neklesne a pak to začni řešit... ale já pochybuju, že ti to po měsíci klesne o několik centimentrů...


:D
Obrázek Corsa B Sport 1.4 16V (X14XE) - Hyundai Getz 1.5 16V CRDI VGT Champion

PaJaS
Příspěvky: 222
Registrován: 05 říj 2004 10:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PaJaS »

Byly dělaný přímo na fáčko a normálně jdou použít s origo tlumičema. Rozhodně nejsou navinutý tak jako na tom obrázku. Takže i když sem byl ujišťovanej, že jsou progresivní tak evidentně asi nebudou :D To bych i přežil. Ale po namontování je to auto místo o -35 mm nižší o cca +30 mm vyšší. Už je tam mam přez týden a ani se to nehlo o fous dolu. Je to sice tvrdší, ale zase tim jak je to vyšší tak mi přijde, že se mi to víc naklání a docela dost to houpe :twisted:
Škoda Favorit 135 LS - minulost
Ford Focus 2.0i Trend - přítomnost :wink:

Velbloud
Příspěvky: 2230
Registrován: 01 dub 2004 17:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

PaJaS píše:Byly dělaný přímo na fáčko a normálně jdou použít s origo tlumičema. Rozhodně nejsou navinutý tak jako na tom obrázku. Takže i když sem byl ujišťovanej, že jsou progresivní tak evidentně asi nebudou :D To bych i přežil. Ale po namontování je to auto místo o -35 mm nižší o cca +30 mm vyšší. Už je tam mam přez týden a ani se to nehlo o fous dolu. Je to sice tvrdší, ale zase tim jak je to vyšší tak mi přijde, že se mi to víc naklání a docela dost to houpe :twisted:
to je celkem logický.... no já jak jsem dal podvozek na auto tak to sedlo hned - ale byl jetej... To že nemáš progresivní, to by ani tak nevadilo... spíš vadí to, že je to vejš... :roll: Tak to zkus nějak pořešit, s tím, kdo ti je prodal....
Obrázek Corsa B Sport 1.4 16V (X14XE) - Hyundai Getz 1.5 16V CRDI VGT Champion

PaJaS
Příspěvky: 222
Registrován: 05 říj 2004 10:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PaJaS »

Už se to řeší :D Vypadá to, že se tak trochu stala chybička a já jezdim s něčim co sem si neobjednal :roll: :?: Takže budu doufat, že se to vyřeší ke konečný spokojenosti všech :wink:
Škoda Favorit 135 LS - minulost
Ford Focus 2.0i Trend - přítomnost :wink:

Velbloud
Příspěvky: 2230
Registrován: 01 dub 2004 17:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

PaJaS píše:Už se to řeší :D Vypadá to, že se tak trochu stala chybička a já jezdim s něčim co sem si neobjednal :roll: :?: Takže budu doufat, že se to vyřeší ke konečný spokojenosti všech :wink:
No vidíš, nakonec se to k dobrému obrátí.. 8) :D

Dej sem pak fotky ať vidíme jak to vypadá... :o)
Obrázek Corsa B Sport 1.4 16V (X14XE) - Hyundai Getz 1.5 16V CRDI VGT Champion

Uživatelský avatar
hallda
Příspěvky: 31
Registrován: 08 črc 2005 08:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hallda »

NUTNE Help

Kdo vi, kde a za kolik snizeni podvozku Logana - maj to Nemci, ale vod ELIA si to fakt za ty desny prachy nenecham delat....desnej vopruz.....nebo tam narvat jen jiny tlumi a pruzinky???

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a brzdy“