nebrzdí peugeot 405

Nápravy, podvozky, snižování, brzdy, řízení - vše kolem náprav a brzd

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma

Odpovědět
Uživatelský avatar
kucik
Příspěvky: 497
Registrován: 27 kvě 2008 12:48
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

nebrzdí peugeot 405

Příspěvek od kucik »

Čau lidi, mám následující problém u 405 2.0 sri,r.v. 92, 88kw ,auto nebrzdí.Prorazila se mi brzdová trubka, tak sem ji vyměnil, všechny ale vypadaly hrozně, tak sem je vyměnil všechny. Jediná věc, kterou sem změnil je, že jsem vyhodil reduktor brzdného tlaku (viz foto), protože stejně chyběl ten plech s pružinou a trubičky napojil napřímo, což by neměl být problém. Brzdy sem odvzdušnil, když není nastartováno tak jde pedál těžko, prostě je cítit že je natlakovaný, ale jakmile se nastartuje, tak jde až na podlahu, prostě jakoby v trubičkách nebyl tlak. Poradí někdo co s tím, už jsem bezradný
Přílohy
Obraz0088.jpg
Obraz0088.jpg (77.58 KiB) Zobrazeno 2522 x
Obraz0089.jpg
Obraz0089.jpg (65.99 KiB) Zobrazeno 2522 x
mazda MX-6 coupe GD 2.0 16v - summer car
peugeot 405 SRi 2.0 - ex winter car
škoda fabia 1.2 htp - daily

Uživatelský avatar
Michelin
Příspěvky: 705
Registrován: 24 říj 2004 18:43
Bydliště: Prague, North Moravia
Kontaktovat uživatele:

Re: nebrzdí peugeot 405

Příspěvek od Michelin »

A proc tam tu kostku nenechas? A je po problemu ne .)
babyCupra

Conscious
Příspěvky: 2191
Registrován: 26 čer 2005 08:06

Re: nebrzdí peugeot 405

Příspěvek od Conscious »

Klasika... ta kostka je velká bolest 405,ale bez ní ti to brzdit nebude kemo. :roll: Jenže sehnat se nedá jako jetej díl protože je z hliníku a když chceš odšroubovat trubičky tak serveš závity. To je prostě tak. Známej to teda povolil bez zničení ale taky ji měsíc máchal v brzdovce a pomalinku... :roll: taky jsme ji měli kaput na autě a musela se koupit nová a žádná láce teda. :kladivo: Prostě žabožrouti... po zkušenostech už nikdy více. :savle: :roll: Díly dražší jak na bávo,furt problémy s elektrikou,zadní nápravy udělaný tak,že se po čase nevyhneš servisu páč se ti začnou kolečka rozjíždět //===\\ atd. Nechceš díly na 405ku? :lol: :lol: :lol:
BMW E21 318i M10B18 77KW '81, E36 Compact 316i M43B16 75KW '94, E65 735i N62B36A 200KW '01

Uživatelský avatar
kucik
Příspěvky: 497
Registrován: 27 kvě 2008 12:48
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: nebrzdí peugeot 405

Příspěvek od kucik »

Conscious píše:Klasika... ta kostka je velká bolest 405,ale bez ní ti to brzdit nebude kemo. :roll: Jenže sehnat se nedá jako jetej díl protože je z hliníku a když chceš odšroubovat trubičky tak serveš závity. To je prostě tak. Známej to teda povolil bez zničení ale taky ji měsíc máchal v brzdovce a pomalinku... :roll: taky jsme ji měli kaput na autě a musela se koupit nová a žádná láce teda. :kladivo: Prostě žabožrouti... po zkušenostech už nikdy více. :savle: :roll: Díly dražší jak na bávo,furt problémy s elektrikou,zadní nápravy udělaný tak,že se po čase nevyhneš servisu páč se ti začnou kolečka rozjíždět //===\\ atd. Nechceš díly na 405ku? :lol: :lol: :lol:
Já tu kostku mám novou,ale to mi říkej, že když ji dám pryč a napojím to napřímo, tak to nebude fungovat.Stejně u té staré kostky chyběla ta část s pružinou, takže na to nemělo co tlačit, a stejně to muselo brzdit, takže to bylo jakoby napřímo.
mazda MX-6 coupe GD 2.0 16v - summer car
peugeot 405 SRi 2.0 - ex winter car
škoda fabia 1.2 htp - daily

Conscious
Příspěvky: 2191
Registrován: 26 čer 2005 08:06

Re: nebrzdí peugeot 405

Příspěvek od Conscious »

čeče ten rozdělovač brzdnýho tlaku mám pocit neobejdeš,když jsme to řešili tak prostě jiná alternativa údajně nešla použít. Vím že ten známej (dělá francouze) právě říkal že to tam prostě být musí a napojit to jinak nejde. Taky mě napadlo ušetřit korunky a napojit to hadičkama napřímo. Ale to prý nejde. :roll: Zkusím se ti pozeptat na tenhle konkrétní problém,ale podle popisu to musí být zavzdušněný nebo ti někde utíká kapalina,není možný aby to udělalo tohle pokud tam je objem kapaliny kterej tam být má. :? Nám teda tu kostku nějak vždy zprovoznili takže to jen brzdilo vlažně,prostě to bylo jen na jízdu na nákup a zpátky. Hele zkusím zjistit maximum co půjde a kdyžtak ti dám na toho chlápka číslo,docela sype informace z kebule,takže by ti asi poradil líp. No a ze zkušenosti - nejezdi s tím do Peugeota. :lol: Nám (rok 89) to označili za starou vránu která beztak nemá přípojku na počítač a už se s náma nebavili. :lol: Koukám že máš stejný auto jako jsme měli my. Pokud teda máš kód motoru XU9JAZ... 8)
BMW E21 318i M10B18 77KW '81, E36 Compact 316i M43B16 75KW '94, E65 735i N62B36A 200KW '01

Ovarlord
Příspěvky: 272
Registrován: 06 led 2009 10:33
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: nebrzdí peugeot 405

Příspěvek od Ovarlord »

Tenhle sasmý problém sem měl i já u mého prvního auta a ten regulátor jde úplně normálně obejít ale nedělá to moc dobře protože ti potom při větším brždění trochu ustřeluje ale to sed á taky udělat akorát dáš omezovače tlaku na zadek jako to má fávo a u tebe vidím problém ještě někde jinde nejspíš si při odvzdušnování prošláp brzdovej válec to se taky docela často stává když si nedáš pozor a máš málo kapaliny
Animalize-Team
BMW E36
Kymco Maxxer

posero
Příspěvky: 584
Registrován: 02 kvě 2007 12:45

Re: nebrzdí peugeot 405

Příspěvek od posero »

to sou katastrofický scénáře :lol:

doporučuju sednout zpět do auta a pořádně odvzdušnit, tzn šlápnout na pedál víc jak 3x 8)
Honda Civic EG turbo
Civic aerodeck
Toyota Celica GT4

Uživatelský avatar
kucik
Příspěvky: 497
Registrován: 27 kvě 2008 12:48
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: nebrzdí peugeot 405

Příspěvek od kucik »

odvzdušněno už je pořádně, ze všech kol už teče jen kapalina bez jakékoliv bublinky.Brzdí to, ale pedál jde furt moc nízko, takže to vypadá na ten prošlápnutý válec.
mazda MX-6 coupe GD 2.0 16v - summer car
peugeot 405 SRi 2.0 - ex winter car
škoda fabia 1.2 htp - daily

FraKna
Příspěvky: 3
Registrován: 19 led 2011 07:12
Bydliště: Mor. Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: nebrzdí peugeot 405

Příspěvek od FraKna »

Zdar chlapi, ted taky řeším problém s brzdami.
Praskla brzdová trubka vedoucí dozadu.
Probehla výměna, ale od té doby není možno systém zprovoznit tak jak fungoval předtím.
Naslapete pedál, necháte 5s, pak sešlápnete a jde až na podlahu.
Vzduch při odvzdušnování odnikud nejde, bylo odzvdušnováno jak pomocí plničky, tak i odsavačky.
Měli jsme podezření na hl. brzd. válec, dali jsme fungl nový, ale problém se neodstranil.

Pro upřesnění, mám 405 1.8 td s ABS, r.v. 12/92

Poraďte prosím jak na to?

Ovarlord
Příspěvky: 272
Registrován: 06 led 2009 10:33
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: nebrzdí peugeot 405

Příspěvek od Ovarlord »

jenom pro kontrolu máš i odvzdušněný ABS ?
Animalize-Team
BMW E36
Kymco Maxxer

Uživatelský avatar
kucik
Příspěvky: 497
Registrován: 27 kvě 2008 12:48
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: nebrzdí peugeot 405

Příspěvek od kucik »

Ovarlord píše:jenom pro kontrolu máš i odvzdušněný ABS ?
A jak se prosim tě odvzduš%nuje ABS zvlášť?
mazda MX-6 coupe GD 2.0 16v - summer car
peugeot 405 SRi 2.0 - ex winter car
škoda fabia 1.2 htp - daily

FraKna
Příspěvky: 3
Registrován: 19 led 2011 07:12
Bydliště: Mor. Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: nebrzdí peugeot 405

Příspěvek od FraKna »

Na ABS jsou zvlášť dva odvzdušňováky, tak skrze ně.

Uživatelský avatar
Boháček
Příspěvky: 406
Registrován: 24 kvě 2005 00:00

Re: nebrzdí peugeot 405

Příspěvek od Boháček »

není součástí toho regulátoru i taková věc, která udržuje mírný přetlak v zadních kolech ?
teda jestli to má vzadu bubny, u kotoučů je to zbytečný

v peugeotech se nevyznám, jen to píšu jako možnost
vzdělání není zárukou inteligence

FraKna
Příspěvky: 3
Registrován: 19 led 2011 07:12
Bydliště: Mor. Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: nebrzdí peugeot 405

Příspěvek od FraKna »

mám všude kotouče

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a brzdy“