Oprava stropnice

Úpravy interiéru, budíky, sedačky čalounění a elektronika v interiéru ( mimo autohifi ).

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma

Odpovědět
Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Oprava stropnice

Příspěvek od m.artty »

Chodí sem ještě někdo, kdo má zkušenost s čalouněním?

Můj problém je následující - na Kadettu mám odlepenou téměř celou látku na stropnici. To co ještě není, půjde velmi lehce po sundání. A teď k problému, jelikož je to v celku neobvyklá stropnice (předfacelift, bez šíbru) a já bych velmi rád zachoval originalitu veterána, tak tam potřebuju nalepit zpět tu původní látku. Nejideálnější by bylo jí vyprat a pak nalepit zpět, ale tam se bojím, že se látka smrskne a jsem v pr*eli. Další věc čeho se bojím, je prosáknutí lepidla - může se stát a nemusí, opět když se to posere, tak budu smutnej. Ono asi bude i docela to přesně vypnout, aby mi někde nezbyl okraj... ale tak tam už to bude o šikovnosti.

Napadlo mě to lepit postupně obousranou páskou na koberce, ale nevim jaké teplo by mohla odolávat. Ikdyž je auto bílé, tak v létě ta střecha nebude úplně chladná.

Někdo nějakej rozumnej nápad? Je na to jen jeden pokus :lol:
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
Goldies
Příspěvky: 2701
Registrován: 04 čer 2004 06:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava stropnice

Příspěvek od Goldies »

m.artty píše:Chodí sem ještě někdo, kdo má zkušenost s čalouněním?

Můj problém je následující - na Kadettu mám odlepenou téměř celou látku na stropnici. To co ještě není, půjde velmi lehce po sundání. A teď k problému, jelikož je to v celku neobvyklá stropnice (předfacelift, bez šíbru) a já bych velmi rád zachoval originalitu veterána, tak tam potřebuju nalepit zpět tu původní látku. Nejideálnější by bylo jí vyprat a pak nalepit zpět, ale tam se bojím, že se látka smrskne a jsem v pr*eli. Další věc čeho se bojím, je prosáknutí lepidla - může se stát a nemusí, opět když se to posere, tak budu smutnej. Ono asi bude i docela to přesně vypnout, aby mi někde nezbyl okraj... ale tak tam už to bude o šikovnosti.

Napadlo mě to lepit postupně obousranou páskou na koberce, ale nevim jaké teplo by mohla odolávat. Ikdyž je auto bílé, tak v létě ta střecha nebude úplně chladná.

Někdo nějakej rozumnej nápad? Je na to jen jeden pokus :lol:
Oboustranka urcite ne, ta na tohle není vhodna... urcite existuje lepidlo na čalounění... Vyprani bych se nebal, na nejakou nižší teplotu (cca 40? v aute je přes léto urcite telpeji)
Japonci na konci
Nissan Pathfinder - jen tak na práci
Honda Civic 8g 1.8 V-tec - jen tak pro ženu
Toyota MR2 ZZW30 2ZZ - jen tak pro radost
Yamaha Majesty 250 - jen tak na lítačku

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Oprava stropnice

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Lepidla na čalounění jsou, ale aby neprosákly látkou, tak se používají látky s určitou podkladovou vrstvou, která ho nasákne, ale nepropustí.
Lepidla, které neprosáknou se dají koupit, ale ty zase piču drží.

Stejný problém už jsem řešil, na jiném autě, a nevyřešil, takže fakt nezávidím :-(
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
Goldies
Příspěvky: 2701
Registrován: 04 čer 2004 06:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava stropnice

Příspěvek od Goldies »

Vidis to me nedocvaklo, ze tam je vlastne takova ta mekcena vrstva (snad molitan, miralon...) jak moc je ta latka silna?
Japonci na konci
Nissan Pathfinder - jen tak na práci
Honda Civic 8g 1.8 V-tec - jen tak pro ženu
Toyota MR2 ZZW30 2ZZ - jen tak pro radost
Yamaha Majesty 250 - jen tak na lítačku

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava stropnice

Příspěvek od m.artty »

Tady ra mekcena vrstva neni, proste latka nalepena na takovem tom vylisku (prirovnal bych k sololitu). Sila latky - no nic moc, ale uplne slaba taky neni. Silou bych to prirovnal k riflim, ale ma jinou strukturu. Ted me napadlo to pred lepenim nejprve z rubove straby nalakoavat ve velmi slabych vrstvach. Ale tim asi latky ztvrdne.
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Rotah
Příspěvky: 160
Registrován: 16 dub 2008 18:22

Re: Oprava stropnice

Příspěvek od Rotah »

Já jsem si stropnicu lepil chemoprénem a po 6ti letech je furt jako nová, vůbec žádnej náznak odlepování nebo prosakování, ale nebyla to origo látka. Jak psal Miguel, má to nějakou podkladovou vrstvu a tloušťka látky je cca 0.5cm. Těžko říct, jak by se to chovalo u tvé origo látky, která bude určitě tenčí. Lakování bych se radši vyhnul, protože to, jak píšeš, určitě ztvrdne, na omak to bude hnusný a mohl by být problém to pak správně vytvarovat v záhybech atd.
Nahoď kdyžtak fotku té origo látky, kamoš má firmu na bytovej textil a umí sehnat víceméně cokoliv, tak bych se mohl poptat.
Ibiza mk3 TDI - ?ps/?Nm
BMW 330D - 150kw/410Nm

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava stropnice

Příspěvek od Tom_ »

A zkousel nekdo Alcatraz?Je to napodobenina Alcantary. Nebo nechat poflockovat
Audi Coupe Quattro

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Oprava stropnice

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Tom_ píše:A zkousel nekdo Alcatraz?Je to napodobenina Alcantary. Nebo nechat poflockovat
Tome jestli chce zachovat origo, tak tohle asi neklapne. Jinak by mohl dát prostě tu vícevrstvou látku
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava stropnice

Příspěvek od m.artty »

Tak tak, chtel bych se pokusit zachovat originalni stav. Az v pripade, ze se opravdu nepovede budem hledat jinou variantu. A nebo tam dam stropnici z Kadetta po faceliftu, ktera uz je slisovana z jednoho kusu a nejde rozlepit...ale taky je hnusnejsi.
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
Dacan
Moderátor
Příspěvky: 1528
Registrován: 08 kvě 2010 12:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava stropnice

Příspěvek od Dacan »

použil bych chemoprén, aplikoval bych ho jen na jednu stranu (vím že se je to špatně), nechal chvílu zvětrat a pak bych na to dal látku, každopádně bych to skusil první na něčem k vychození, oplů a dílů z nich jste měl dost pane marty ne?

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Oprava stropnice

Příspěvek od Beaver »

Samý kraviny... Pokud to myslíš vážně, musíš použít speciální lepidlo na čalounění ve spreji (rovnoměrně se nanese, je čiré a nezůstanou po něm fleky). Je potřeba myslet na to, že to lepidlo musí po aplikaci odolat nejen vyšším teplotám, ale taky naopak i mrazu. Nesmí to být lepidlo, co se smršťuje, protože to dokurví výsledek na velké ploše. Před nějakou dobou jsem to řešil s pár lidma kvůli několika specifickým projektům plus mám na svůj interiér určitý plán (který možná někdy zrealizuju, možná ne, ještě jsem se nerozhodnul) a jeden z doporučovaných výrobků bylo třeba toto: https://www.permatex.com/products/speci ... -adhesive/
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava stropnice

Příspěvek od bóďa »

Beaver píše:Samý kraviny... Pokud to myslíš vážně, musíš použít speciální lepidlo na čalounění ve spreji
taky kravina, protože žádný lepidlo ve spreji nevydrží teploty v autě.
když, tak třeba lepidlo UNILEP H24. ale lepení původní látky zpět je problém. lepší si dát práci se sehnáním nový. dá se sehnat vše, jen to zabere čas ;).
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava stropnice

Příspěvek od m.artty »

Ja vam to odpoledne nafotim. Pokud nekdo bude vedet, kde sehnat stejnou latku novou, budu jedine rad.
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Oprava stropnice

Příspěvek od Beaver »

bóďa píše:
Beaver píše:Samý kraviny... Pokud to myslíš vážně, musíš použít speciální lepidlo na čalounění ve spreji
taky kravina, protože žádný lepidlo ve spreji nevydrží teploty v autě.
když, tak třeba lepidlo UNILEP H24. ale lepení původní látky zpět je problém. lepší si dát práci se sehnáním nový. dá se sehnat vše, jen to zabere čas ;).
No lepili tím lidi čalounění třeba v Kalifornii. Pokud ti přijde tamní podnebí chladné, tak potom už nevím :lol:
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Oprava stropnice

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Takže osobní zkušenost Bobře nulová, co ?
Amíci se ti rádi pochlubí s dobrým výsledkem, ale když se jim to pak, z jakéhokoliv důvodu, zkurví, tak už se ti to neobtěžují doplnit ;-)
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
Breakthru
Příspěvky: 1804
Registrován: 05 dub 2006 19:59
Bydliště: Třebíč...

Re: Oprava stropnice

Příspěvek od Breakthru »

moje zkušenost je ta, že chemopren ne.Hlavně podle slov čalouníka se právě za tepla uvolňují škodlivý látky, který jsou zdraví nebezpečný.Těch lepidel existujou mraky, někteří čalouníci si je dokonce vyrábí sami....poptal bych se u čalouníka a nejlíp mu i tu stropnici dal.Todle je zrovna docela choulostivý na čalounění....
A nějakej sprej jsme u čalouníka taky viděl.Tuším, že to byl Wurth...Jen jsem se neptal co a na co, takže Bobr má pravdu.těch věcí a postupů jsou nepřeberný množství...
svět dospělých je pro mne záhadou......

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava stropnice

Příspěvek od m.artty »

Nevyfotil jsem to, bylo uz sero, kdyz jsem se k tomu dostal.

Prave, ze postupu a lepidel je tri prdele. Prosel jsem snad fora vsech znacek a vsude jsou odlisne doporuceni. Proto bych rad nejakou konkretni zkusenost - spis od nekoho, kdo to delal nez takovou, co vycetl nekde na netu...to zvladam sam.
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava stropnice

Příspěvek od JRD McLAREN »

..tak teda .. ja ti dam vlastnu skusenost..

Octavia 1 .. pred FL

zacalo to ovisat, kraje lezli ven, "prsal" ti molitan na hlavu, palubnu desku, do interieru .. proste vsade..
vykmasli sme teda stropnicu von a hladali postup.
Prvy plan bol prilepit len tie ovisnute rohy a kraje...
lenze, lepidlo ktore si chcel stetkou natret na ten zbytok molitanu, ti zostalo na steke, a molitan sa premiestnil na lepidlo..

Takze sa pokracovalo postupom, strhnutim celej handry, a odkrabanim zvetraleho molitanu..
docela zabava, clovek sa celkom pekne zadrbe, ale statickej elektrine to neprekaza..

Takze po asi dvoch hodinach, ma clovek ciste platno a cistu stropnicu, tak nasleduje faza "CHEMOPREN"..
O5 system stetka a lepidlo.. natieranie lepidla na stropnicu celkom ide...
ale lepenie platna uz tak dobre ne..
Bud je miestami toho lepidla malo, alebo vela.. alebo uz stihlo zaschnut..
Tam kde ho bolo "vela", to zacalo premokat, a na platne sa robili flaky.
Tam kde ho bolo "malo" to zase nedrzalo...

a cele to aj tak skoncilo v kosi, lebo postupom lepenia a natahovania platna clovek prisiel na to ..
ze to platno sa proste scvrklo .. a je teda o poznanie mensie nez je plocha stropnice...
:wc:
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava stropnice

Příspěvek od bóďa »

Beaver píše:
bóďa píše:
Beaver píše:Samý kraviny... Pokud to myslíš vážně, musíš použít speciální lepidlo na čalounění ve spreji
taky kravina, protože žádný lepidlo ve spreji nevydrží teploty v autě.
když, tak třeba lepidlo UNILEP H24. ale lepení původní látky zpět je problém. lepší si dát práci se sehnáním nový. dá se sehnat vše, jen to zabere čas ;).
No lepili tím lidi čalounění třeba v Kalifornii. Pokud ti přijde tamní podnebí chladné, tak potom už nevím :lol:
už jsem viděl a předělával hodně věcí udělaných amíky, takže bych se nedivil, kdyby to lepili klovatinou 8)
Breakthru píše:moje zkušenost je ta, že chemopren ne.Hlavně podle slov čalouníka se právě za tepla uvolňují škodlivý látky, který jsou zdraví nebezpečný.Těch lepidel existujou mraky, někteří čalouníci si je dokonce vyrábí sami....poptal bych se u čalouníka a nejlíp mu i tu stropnici dal.Todle je zrovna docela choulostivý na čalounění....
A nějakej sprej jsme u čalouníka taky viděl.Tuším, že to byl Wurth...Jen jsem se neptal co a na co, takže Bobr má pravdu.těch věcí a postupů jsou nepřeberný množství...
1) 99% čalouníků v čr používá Unilep H24, popřípadě s tužidlem - odolá vyšším teplotám
2) když ti někdo řekne, že si vyrábí lepidlo, leštící pastu na lak, čistící chemii, impregnaci apod. tak tomu prosím nevěř, jen ti nechce říct, co ve skutečnosti používá.
3) sprejů je mrtě, bohužel nic se neosvědčilo. jedna věc je, co píšou na etiketě (rozsah teplot) a druhá věc je realita.
m.artty píše:Prave, ze postupu a lepidel je tri prdele. Prosel jsem snad fora vsech znacek a vsude jsou odlisne doporuceni. Proto bych rad nejakou konkretni zkusenost - spis od nekoho, kdo to delal nez takovou, co vycetl nekde na netu...to zvladam sam.
myslim, že k tomu celkem mám co říct a jak jsem psal, sežeň si novou látku, kup Unilep h24, nastříkej z pistole a nalep.
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: Oprava stropnice

Příspěvek od Taboo »

bóďa píše:
Beaver píše:Samý kraviny... Pokud to myslíš vážně, musíš použít speciální lepidlo na čalounění ve spreji
taky kravina, protože žádný lepidlo ve spreji nevydrží teploty v autě.
Hmmm... 3M 38808 anebo Permatex 27828 - lepidla ve spreji, ktere byly k opravam stropnic specialne vyvinuty a jsou k nim primo urceny - vydrzi temer 80°C, nez se jejich prilnavost zacne podstatne snizovat, coz se zda pro podminky v Ceske Republice (kde letni teploty neprevysuji 40°C a teploty v interierech aut 70-75°C) naprosto prijatelne. Ja jsem pouzil to 3M lepidlo ve spreji k oprave stropnice (k nalepeni mnohem tlusciho a tezsiho materialu) v jednom z mych vozu nekdy pred 15 lety - a drzi to stejne dobre dnes, tak jak to drzelo ten prvni den (= zadne bubliny anebo sebemensi znamky odlepovani. To lepidlo drzi tak dobre, ze bych mel nejspis velky problem ten material z te stropnice sundat - kdybych nekdy chtel).
:wink:
IQ stylingem nenahradis.

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava stropnice

Příspěvek od Tom_ »

Diky Taboo za typy lepidel, ale jak hledam tak hledam, u nas se nejspis ani jedno neprodava. Projel jsem google a snad narazim aspon na to 3M nekde. Ono tady je vesmes problem se vsim, nic se tady koupit neda. Da se to lepidlo pouzit na plasty a nasledneho nalepeni latky? Diky

Na sloupky ci jine casti bude dobre pouzit https://www.azktrade.cz/lepidlo-spray-3m-90/" onclick="window.open(this.href);return false; a vlastne i k lepeni stropnice viz technicky list
Audi Coupe Quattro

tireguy
Příspěvky: 155
Registrován: 03 kvě 2016 15:33

Re: Oprava stropnice

Příspěvek od tireguy »

RHMotors Brno 737147287 ma ten Permatex skladem volal jsem tam cca 300kc :D

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava stropnice

Příspěvek od JRD McLAREN »

a vyrobky 3M zas predava Caroline.sk .. :wink:
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: Oprava stropnice

Příspěvek od Taboo »

Tom_ píše:Na sloupky ci jine casti bude dobre pouzit https://www.azktrade.cz/lepidlo-spray-3m-90/" onclick="window.open(this.href);return false; a vlastne i k lepeni stropnice viz technicky list
Spousta lidi pouzilo to 3M 90 s uspechy take. Samozrejme, zakladem je oskrabat vsechen material dratenym kartacem, pote vysat vsechny uvolnene castice. Dobre je take pred pouzitim tech lepidel na stropnice nejdrive nastrikat (anebo i jen natrit) tu ocistenou stropnici nejakym tvrdsim lepidlem jako treba epoxy, ktere permanentne prosakne do samotneho materialu stropnice, spoji cokoliv tam muze byt uvolneneho a vytvori pevnou tvrdou plochu, ktera se pred aplikaci toho lepidla na stropnice a latky prejede brusnym papirem k dosazeni drstnejsiho povrchu (a opet vysat a odmastit). Ono to vetsinou neni to lepidlo na stropnice, ktere nedrzi, ale fakt, ze je naneseno na uvolnene castice budto te peny anebo i samotneho materialu te stropnice, ktery se i nadale od ni pote oddeluje.
IQ stylingem nenahradis.

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava stropnice

Příspěvek od Tom_ »

Diky Taboo 8) Myslis ze ten permatex bude dostacujici?Tireguy (diky) vi kde ho koupit, tak bych ho zkusil vzit 8)
Audi Coupe Quattro

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: Oprava stropnice

Příspěvek od Taboo »

Tom_ píše:Diky Taboo 8) Myslis ze ten permatex bude dostacujici?Tireguy (diky) vi kde ho koupit, tak bych ho zkusil vzit 8)
Ano, pokud zacnes s dobrym solidnim zakladem (pokud chces mit skutecne jistotu, tak na tu ocistenou stropnici natri nejdrive epoxy, nechej uschnout a pote trochu prebrousi. I tenka vrstva je plne postacujici a zabrani pronikani vlhkosti do materialu te stropnice a jeho rozkladu v budoucnosti). Ty lepidla na stropnice jako ten Permatex nejsou skutecne strukturalni (jako treba epoxy), ale zachovavaji si castecnou elasticnost (ale i tak se zdaji mit velice dobrou prilnavost a po jejich vyzrani drzi velice dobre), dulezitou pro rozdilnou tepelnou roztazitelnost materialu.
:wink:
IQ stylingem nenahradis.

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava stropnice

Příspěvek od Tom_ »

Jeste jednou diky 8) 8) . Nasel jsem jeste tohle lepidlo u nas. Cetl jsem na LandRover foru, nekteri s tim delali stropnice. Je mi vcelku jedno jake lepidlo, ale tohle je dostupny u nas taky. Da zde odkaz na diskuzi http://landroverforum.cz/forum/viewtopi ... 24bd57442c" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

V prvni rade budu calounit plastovy sloupky, jelikoz jsou takovy bezovy a barva mi moc nesedi. Tak tam zadny epoxy nebude treba, jelikoz material je pevny a porezni, takze nejspise poradne odmastit jenom a pak nanest na oba povrchy lepidlo. Stropnici budu delat jakmile budou sloupky hotovy :D 8)
Audi Coupe Quattro

Odpovědět

Zpět na „Interiér - styling a elektronika“