sportovní sedačky

Úpravy interiéru, budíky, sedačky čalounění a elektronika v interiéru ( mimo autohifi ).

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma

Odpovědět
cobra
Příspěvky: 11
Registrován: 22 říj 2012 21:32

sportovní sedačky

Příspěvek od cobra »

čau,ať hledám jak hledám,nikde nemůžu najít shop ve kterým by měli atestované sportovní sedačky.. nevíte někdo o nějakém??dík za opdověď

Uživatelský avatar
Skury
Příspěvky: 837
Registrován: 22 kvě 2004 15:45
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: sportovní sedačky

Příspěvek od Skury »

http://www.speedpro.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.escape6.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.tuningshop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.highperformanceparts.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun + VW Golf III Variant

PitrsCZ
Příspěvky: 71
Registrován: 09 dub 2012 14:19
Bydliště: Praha - Třinec

Re: sportovní sedačky

Příspěvek od PitrsCZ »

Zalezi do jakyho auta to hledas a co od nich cekas. Jestli chces skorepiny, tak bych se podival na ty odkazy co tu jsou o prispevek nahoru. Pokud chces jen sedacky s lepsim bocnim vedenim, tak i jednotlivy automobilky myvaji v nabidce nejaky "lepsi" sedacky a ty se daji sehnat taky (napr. Recaro pro Golf4)
SEAT Toledo II 1.9TDi 81->96kW, -35/-35 KW Suspension - SOLD
Škoda Octavia II FL RS 2.0TDi 125kW DSG

Uživatelský avatar
fakie vw
Příspěvky: 753
Registrován: 30 lis 2005 17:41
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: sportovní sedačky

Příspěvek od fakie vw »

Nebo jsou i tady. Já mám tyhle a spokojenost. Ale mají tam i velký výběr skořepin od levných po dražší kvalitnější.

http://www.sportracingparts.cz/sportrac ... -701-cerna" onclick="window.open(this.href);return false;
VW golf II GT 1.8Turbo

ItchyTheFirst
Příspěvky: 3
Registrován: 19 zář 2013 16:49

Re: sportovní sedačky

Příspěvek od ItchyTheFirst »

Ahoj, vyhlidnul jsem si do sveho auta Hyundai Santa Fe prvni generace sportovni sedacky. Konkretne se jedna o OMP Style, ktere jsou homologovane dle 96/37/EC, tedy jako sedacky pro bezny provoz. Volal jsem na Dekru, kde se zabyvaji ruznymi atesty a STK a nebyli mi schopni rict, co by obnaselo mit je v aute "legalne". Tedy tak aby to vyhovovalo vsem legislativnim predpisum atd. Pouze jsem se dozvedel, ze potrebuju jakysi typovy list dane sedacky. Ten ale oficialni cesky distributor nema k dispozici a vyrobce na me prdi. nevite teda nekdo, jak se to s tema sedackama ma? Cetl jsem vse tady na foru o seedackach, ale vetsinou nekdo montuje skorepiny, takze musi menit i pasy atd. Ja bych jen nasrouboval nove sedacky (nejspis pres nejaky "mezikus")na stavajici pojezdy, takze uchyceni pasu by se to nedotklo...

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: sportovní sedačky

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Jestli jsou sedačky homologované pro běžný provoz, tak by ti prodejce/výrobce měl k nim dodat typový list, jestli ti ho dodat nechce, tak se na to vyser. S tím pak stačí zajet na STK, tam ti to odklepnou a necháš si to na úřadě zapsat(jako jiný rozměr kol), akorát nevím jak je to u sedaček s montáží, tam by asi bylo třeba, aby to udělala nějaká odborná firma, která ma atestaci na tydle úpravy, aby ti to schválili.
Jinak ve skořepinách můžeš v pohodě jezdit s normálními pásy 8)
Sám tak jezdím už nějaký ten pátek
pás.jpg
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
Bufik
Příspěvky: 439
Registrován: 19 srp 2013 12:53
Bydliště: Kladno

Re: sportovní sedačky

Příspěvek od Bufik »

Nemáte někdo k dispozici nějaký typový list pro skořepiny + tříbodové pásy? V autě mám schrotty a sedačky zatím jen plánuju, ale co bude v typovém listu za značku a co reálně v autě je asi fuk ne? když jsem viděl jak mám zapsaný ostatní údaje v TP tak tam stejně napíšou akorát tak sportovní sedačky+pásy :)
The Ultimate Driving Machine. (OO=[][]=OO)

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: sportovní sedačky

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Bufik píše:Nemáte někdo k dispozici nějaký typový list pro skořepiny + tříbodové pásy? V autě mám schrotty a sedačky zatím jen plánuju, ale co bude v typovém listu za značku a co reálně v autě je asi fuk ne? když jsem viděl jak mám zapsaný ostatní údaje v TP tak tam stejně napíšou akorát tak sportovní sedačky+pásy :)
No to ti právě skontrolujou na STK, jestli to co je v typovém listu a v autě je totéž 8)
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
Bufik
Příspěvky: 439
Registrován: 19 srp 2013 12:53
Bydliště: Kladno

Re: sportovní sedačky

Příspěvek od Bufik »

Tak to se na to asi vykváknu nebudu pořád dokola někoho podmazávat, stačí že jim tam nechávám při každý technický. Pojištění pokut to jistí :)
The Ultimate Driving Machine. (OO=[][]=OO)

ItchyTheFirst
Příspěvky: 3
Registrován: 19 zář 2013 16:49

Re: sportovní sedačky

Příspěvek od ItchyTheFirst »

2 LiberaleMiguel: Diky za rychlou odpoved. Takze ten typovy list je zda se netunost. Zkusim na ne zatlacit, at ho sezenou :-) Koukam, ze klasicky pasy jdou pouzit i se skorepinama, coz sice nebude muj pripad, protoze skorepiny nechci, ale vypada to zajimave :-) Jinak ten typovy list je v tomto pripade vlastne co? To je vypis nejakych aut/uchyceni sedacek, pro ktere je mozne danou sedacku pouzit? Nebo je to jen nejake potvrzeni o homologaci dle urcite smernice?

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: sportovní sedačky

Příspěvek od Gooder »

Bufík: Sedačky asi zapíšeš, ale s těmi pásy si nejsem jistý. Protože tím znemožníš sedět na zadních sedačkách a to Ti nebude souhlasit s TP a Opel neumožňuje přepsat počet míst k sezení. O to jsem se taky snažil :(

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: sportovní sedačky

Příspěvek od Gooder »

Bufík: Sedačky asi zapíšeš, ale s těmi pásy si nejsem jistý. Protože tím znemožníš sedět na zadních sedačkách a to Ti nebude souhlasit s TP a Opel neumožňuje přepsat počet míst k sezení. O to jsem se taky snažil :(

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: sportovní sedačky

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Typový list je osvědčení o tom, že daný výrobek/díl je schválený pro tvoje auto. Je tam napsaný výrobce dílu, konkrétní typ dílu a auto na který je ten typový list vystavený
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
Bufik
Příspěvky: 439
Registrován: 19 srp 2013 12:53
Bydliště: Kladno

Re: sportovní sedačky

Příspěvek od Bufik »

Místo zadních sedaček stejně jednoho krásnýho dne přijde rám :?:
The Ultimate Driving Machine. (OO=[][]=OO)

Uživatelský avatar
fakie vw
Příspěvky: 753
Registrován: 30 lis 2005 17:41
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: sportovní sedačky

Příspěvek od fakie vw »

Se zapsáním sedaček bych bohužel nepočítal. V naši zemi je problém zapsat podvozek. Protože certifikát TUV např, který má spousta dílů a uznávají ho v zemi jako je Německo, Rakousko, atd tak v čr neplatí. Myslím si,že je uplně zbytečné sedačky zapisovat. 'U starších aut dokonce nemají atest ani originální sedačky. Na pásech je to vidět,ale taky už jsem viděl borce, kteří si štítek ze starého pásu přešili na nový pás :wink:
VW golf II GT 1.8Turbo

Uživatelský avatar
crazyape
Příspěvky: 1610
Registrován: 25 říj 2005 20:55
Bydliště: doma

Re: sportovní sedačky

Příspěvek od crazyape »

LiberaleMiguel: co je to za sedacky? Vypadaj pekne :)

Uživatelský avatar
rallik
Příspěvky: 1594
Registrován: 14 črc 2005 15:45
Kontaktovat uživatele:

Re: sportovní sedačky

Příspěvek od rallik »

Tipuju polský Mirca: http://www.fotele-speed.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
KEHO rennsport

Lukinho
Příspěvky: 2445
Registrován: 10 kvě 2012 16:08

Re: sportovní sedačky

Příspěvek od Lukinho »

To je blbost, ze tu nic zapsat nejde. Ja prave koukal, co tu vubec v nasi republice zapsat jde. :D

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: sportovní sedačky

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Jak píše rallik, jsou to Mirco 8) kdyžtak můžu zprostředkovat, bo do zahraničí neposílají
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

ItchyTheFirst
Příspěvky: 3
Registrován: 19 zář 2013 16:49

Re: sportovní sedačky

Příspěvek od ItchyTheFirst »

Diky za info. A jaky je tedy vysledny stav, aby vse bylo 100% OK, at uz pro policii u nas, v zahranici nebo i pro pojistovnu v pripade nehody? Je tim pomyslnym cilem zapsani konkretniho typu sedacek do velkeho TP?

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: sportovní sedačky

Příspěvek od LiberaleMiguel »

ItchyTheFirst píše:Diky za info. A jaky je tedy vysledny stav, aby vse bylo 100% OK, at uz pro policii u nas, v zahranici nebo i pro pojistovnu v pripade nehody? Je tim pomyslnym cilem zapsani konkretniho typu sedacek do velkeho TP?
ano, ještě bys měl u sebe vozit v autě ten typový list(nebo alespoň jeho kopii)
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
Skury
Příspěvky: 837
Registrován: 22 kvě 2004 15:45
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: sportovní sedačky

Příspěvek od Skury »

Teoreticky...
Zápis pouze sedaček do TP - 14400,-
Zápis pouze pásů do TP - 6000,-
Zápis sedaček+pásů - 14400,-

Ale první co je, si dojdi na DI, jestli ti to tam vůbec zapíšou, protože třeba v Plzni ti nic takového nezapíšou, i kdybys jim přinesl štos papírů s razítkem...
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun + VW Golf III Variant

Uživatelský avatar
crazyape
Příspěvky: 1610
Registrován: 25 říj 2005 20:55
Bydliště: doma

Re: sportovní sedačky

Příspěvek od crazyape »

LiberaleMiguel píše:Jak píše rallik, jsou to Mirco 8) kdyžtak můžu zprostředkovat, bo do zahraničí neposílají
Dik, myslel jsem si to. Co je to za model? ST nebo GTS? Jak jsou na tom se sirkou? Vejdou se do nich i vetsi lidi? :D

Uživatelský avatar
gizmi
Příspěvky: 2068
Registrován: 08 kvě 2005 21:50
Bydliště: Plzeň

Re: sportovní sedačky

Příspěvek od gizmi »

LiberaleMiguel: proto Schroth udelal dve kategorie sportovnich pasu - street (homologovane pro bezne jezdeni) a zavodni (homologovane FIA, atd na zavody) ... viz co prodavam streety: viewtopic.php?f=90&t=104276" onclick="window.open(this.href);return false; aby jsi mohl zadni cast odepinat a vozit tak lidi a proslo to homologaci.

Jinak co se tyce zapisu, tak to zkouselo hodne lidi a proste to neprolezlo. Streety od Schrothu jsou normalne schvaleny pro bezny provoz ve vetsine statech, bohuzel CR neuznava TUVko a trva na svem 8SD :( Na druhou stranu sam je mam 9 let v ruznych autech a NIKDY problem nebyl 8) V zadu jsou rozepinaci, takze v pripade prevozu lidi v zadni casti vozu se odepnou s normalne se pripoutam seriovejma jako je videt na fotce u Miguela. Vozim u sebe v kastliku (v golfine) TUVko na kola a TUVko na pasy s tim, ze jsem to tak kdyztak koupil v Nemecku, ale nikdy na to nedoslo 8)

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: sportovní sedačky

Příspěvek od LiberaleMiguel »

crazyape píše:
LiberaleMiguel píše:Jak píše rallik, jsou to Mirco 8) kdyžtak můžu zprostředkovat, bo do zahraničí neposílají
Dik, myslel jsem si to. Co je to za model? ST nebo GTS? Jak jsou na tom se sirkou? Vejdou se do nich i vetsi lidi? :D
Je to model XL a vlezu se do toho v pohodě se svýma 186cm a 116kg. A už v tom seděli aji objemnější lidi a, k mému překvapení :D , se jim prý sedelo dobře
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
crazyape
Příspěvky: 1610
Registrován: 25 říj 2005 20:55
Bydliště: doma

Re: sportovní sedačky

Příspěvek od crazyape »

Aha, takhle ze strany vypadaj jak ty GTSka...nemas vic fotek? Klidne hod do mailu :) diky
jinak ja mam 89kg a 186cm ale mam sirsi panev takze se do tekovejch tech ultra skorapek vtesnam jentaktak :-)

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: sportovní sedačky

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Víc fotek mam myslím v Projektu nebo mrkni na můj Fb Michal Ciompa v albu Hyundai Coupe
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Odpovědět

Zpět na „Interiér - styling a elektronika“