Polepy a podsvícení budíků a vše kolem toho

Úpravy interiéru, budíky, sedačky čalounění a elektronika v interiéru ( mimo autohifi ).

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma

Uživatelský avatar
Austin.
Příspěvky: 54
Registrován: 28 lis 2007 10:48
Bydliště: Dubí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Austin. »

chtěl jsem si nechat polepit budíky a v jedné reklamce mi řekli že u japonců když se rozeberou budíky tak pak jsou hodně nepřesné... A že by se to muselo nechat seřidit v Hondě. Do toho se mi nechce a tak jsem od toho ustoupil. Ale pořát to ve mě nějak hlodá. Nevíte co je na tom pravdy :?
HONDA ...... The Power of Dreams

HONDA CIVIC 5g 1.5 66kw (90PS) :drivers:

www.honda-club.cz
www.teplice-tuning.cz
www.forum.honda-club.cz
www.bazar.teplice-tuning.cz

Uživatelský avatar
Austin.
Příspěvky: 54
Registrován: 28 lis 2007 10:48
Bydliště: Dubí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Austin. »

beck píše:Máte někdo nějaky zkušenosti s podsvětlováním budíků led diodama?
Tady je docela podrobnej návod... Je to sice na Hondy ale je to vlastně všechno stejný: http://www.honda-club.cz/view.php?id=256
HONDA ...... The Power of Dreams

HONDA CIVIC 5g 1.5 66kw (90PS) :drivers:

www.honda-club.cz
www.teplice-tuning.cz
www.forum.honda-club.cz
www.bazar.teplice-tuning.cz

Uživatelský avatar
Austin.
Příspěvky: 54
Registrován: 28 lis 2007 10:48
Bydliště: Dubí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Austin. »

Austin. píše:chtěl jsem si nechat polepit budíky a v jedné reklamce mi řekli že u japonců když se rozeberou budíky tak pak jsou hodně nepřesné... A že by se to muselo nechat seřidit v Hondě. Do toho se mi nechce a tak jsem od toho ustoupil. Ale pořát to ve mě nějak hlodá. Nevíte co je na tom pravdy :?
FAkt jste se stim nikdo nesetkal ???
HONDA ...... The Power of Dreams

HONDA CIVIC 5g 1.5 66kw (90PS) :drivers:

www.honda-club.cz
www.teplice-tuning.cz
www.forum.honda-club.cz
www.bazar.teplice-tuning.cz

Uživatelský avatar
Fáboš
Moderátor
Příspěvky: 4047
Registrován: 07 kvě 2004 22:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fáboš »

má tady někdo konkrétní zkušenost s montáží a používáním idiglo budíků???

hodně laická iotázka, funguje podsvícení jako u klasiky, když rozsvítim světla, nebo se něco musí pouštět zvlášť?
bez špéry jak kretén a v naftě.....3er

[url]http://www.getphoto.cz

Owner
Příspěvky: 92
Registrován: 26 črc 2007 10:44
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Owner »

Fáboš píše:má tady někdo konkrétní zkušenost s montáží a používáním idiglo budíků???

hodně laická iotázka, funguje podsvícení jako u klasiky, když rozsvítim světla, nebo se něco musí pouštět zvlášť?
No tak podle toho jak si to podsviceni zapojis.Predpokladam ze je to treba na 12V tak pokud je to treba, minus pol na kostru a plus pol na dratek od obrysovek (napriklad +pol k zarovicce podsviceni nejakeho vypinace atd.).
I kdyby to melo nejaky menic nebo nejakou podobnou "krabicku" tak
to musi mit napajeni..ktere se nejcasteji privadi parem dratu takze zas ty draty pripojis jeden na kostru druhy na....
Pokud by byl odber hodne velky (nejsem si jisty co to vlastne je tusim ze takove ty tenke plasty co sviti na budiky :)) lze pouzit jednoduse rele.

Uživatelský avatar
Šigy
Příspěvky: 1163
Registrován: 02 úno 2005 18:09
Bydliště: Ostravice (okr. Frýdek-Místek)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Šigy »

Tak pro majitelé felicii kteří chcou jiné budíky, tak doporučuju PHEXYSe z felicia klubu. Je možné se s ním domluvit na budíky podle vlastního desingu nebo si vybrat z jeho "katalogu"
Jsem šťastným majitelem :) akorat že ještě nemám rozbroušené diody, tak to nesvítí ještě moc rovnoměrně a červená ještě taky moc nevyniká (u žarovek byla jasnější) ale zbytek svitil slaběji...

Obrázek
Obrázek

sry za kvalitu fotek :oops:
Subaru Impreza GT

ex: felDa 1,9

soroad
Příspěvky: 10
Registrován: 05 bře 2008 15:33

Budíky

Příspěvek od soroad »

Wow... co na Tigru... Jsou...? Cena....?

Uživatelský avatar
mrkna
Příspěvky: 11
Registrován: 26 srp 2007 16:37
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrkna »

Je tu toho hodne, takze se mi to nechtelo cist, ale posilam navod, jak jsem si udelal budiky ja

http://www.mrkna.cz/index.asp?page=budiky
Mazda 323F BG 1.8 16V SOHC
http://www.mrkna.cz

Uživatelský avatar
maRkusVT
Příspěvky: 1596
Registrován: 18 říj 2006 09:36
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Polepy a podsvícení budíků a vše kolem toho

Příspěvek od maRkusVT »

Byl by nekdo schopnej udelat na stary facko budiky "audi look" ale i podsviceni aby bylo bilocerveny
NICK SEM PRESTAL POUZIVAT, ADMINI NEREAGOVALI NA PROZBU O ZMENU TAK MAM NOVEJ NICK MARKUS(bez toho vt), TAKZE PROSIM SZ PSAT NA NOVEJ NICK

Uživatelský avatar
Spiral
Příspěvky: 820
Registrován: 03 kvě 2007 19:21
Bydliště: Okanagen

Re: Polepy a podsvícení budíků a vše kolem toho

Příspěvek od Spiral »

zdravim... moc zivo tu neni ale snad by nekdo poradil....

kamos chce u felicie zmenit podsviceni.... na modry... co musi vymenit? pokud se nepletu tak dat misto klasickejch zarovicek proste modry nejlepe LEDky...

vubec se v tomto nevyznam tak budu rad kdyz nekdo poradi jak to udelat..
1991 VW Golf GTI

Uživatelský avatar
DP
Příspěvky: 26
Registrován: 16 bře 2008 21:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DP »

No to právě asi nepůjde. kamarád to samý chtěl udělat u posledního modelu favorita, jenže to auto má ciferník ze zelenýho plexi. Musel by se vyměnit, použít polepy a pak až dát modrý ledky. Je možný že to je u felicie jen natřený zelenou barvou takže by mohlo jít smýt ředidlem a pak jen ty modrý ledky zapojit...
Ford Sierra 2.0i-2.3V6
Škoda favorit-Červený drak
Fiat 126p-Vilík

Uživatelský avatar
mrkna
Příspěvky: 11
Registrován: 26 srp 2007 16:37
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrkna »

DP píše:No to právě asi nepůjde. kamarád to samý chtěl udělat u posledního modelu favorita, jenže to auto má ciferník ze zelenýho plexi. Musel by se vyměnit, použít polepy a pak až dát modrý ledky. Je možný že to je u felicie jen natřený zelenou barvou takže by mohlo jít smýt ředidlem a pak jen ty modrý ledky zapojit...
vsechno jde, kdyz se chce a kdyz se u toho premysli
Mazda 323F BG 1.8 16V SOHC
http://www.mrkna.cz

Uživatelský avatar
Hajnas...
Příspěvky: 71
Registrován: 08 črc 2008 21:45
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Polepy a podsvícení budíků a vše kolem toho

Příspěvek od Hajnas... »

Zajímalo by me jestli nekdo má ty plazmové budíky jak to svíti a jak to vypada když je to vypnutý...chtel bych budíky aby vypadali jako u Toyota Land Cruiser když je to vyplé tak vidíš jen 3 kolečka ale jakmile zapneš objeví se ručičky atd....takhle fungují plasmové???
Alfa Romeo 145 ---> Cuore Sportivo
http://www.lowandslow.cz.tl" onclick="window.open(this.href);return false;

filijejf
Příspěvky: 1
Registrován: 27 úno 2009 15:40

Re: Polepy a podsvícení budíků a vše kolem toho

Příspěvek od filijejf »

cau lidi doufam ze mi poradite jsem uz bezmocny nevim kde to hledat shanim polepy budiku na KIA RIO 03 koupil jsem si modre diodove zarovky a misto modre mi sviti zelena poradite mi nekdo dekuji za odpoved a vas cas Filip kdyby neco moje icq je 243 675 518

Uživatelský avatar
Michal71717
Příspěvky: 698
Registrován: 16 led 2006 16:48
Bydliště: Horní Suchá

Re: Polepy a podsvícení budíků a vše kolem toho

Příspěvek od Michal71717 »

polepů se nebojte a zkuste si je udělat sami

Obrázek
ve tmě
Obrázek
""Žij proto aby jsi jezdil, jezdi tak aby si žil!!!"
Kdo si neplní sny, pouze přežívá. Kdo o ničem ani nesní, nežije vůbec. Je jedno jak dlouho na světě je, pokud nežije. Jestli umřu na motorce, nelitujte mě, stálo mi to zato.

Tommís83
Příspěvky: 489
Registrován: 06 črc 2008 00:02
Bydliště: VWýchodní čechy

Re: Polepy a podsvícení budíků a vše kolem toho

Příspěvek od Tommís83 »

Tyjo doost hezký to máš, a ukazujou ti správně? Máš nějakou fotodokumentaci jaks to dělalal, a postup? :oops: Podělíš se? Pls..... :)

Uživatelský avatar
Michal71717
Příspěvky: 698
Registrován: 16 led 2006 16:48
Bydliště: Horní Suchá

Re: Polepy a podsvícení budíků a vše kolem toho

Příspěvek od Michal71717 »

ručičky jsem si poznačil jak byli bez dorazů a že by to ukazovalo jinak jsem nespozoroval a jestli ukazuje špatně tak fakt jen kousek.
sehnal jsem si naskenované origo polepy, pohrál jsem si ve photoshopu, a vytiskl na fotopapír na inkoustovce(je lepší na laseru ale dá se i ty inkousty), vystřihl jsem je poctivě(což jsem nemusel na felicii je přes polepy plast) opatrně rozebral, vytáhnul dorazy, poznačil kde mají být ručičky pomocí kolíčku jsem je vytáhnul vyměnil polepy a poskládal
""Žij proto aby jsi jezdil, jezdi tak aby si žil!!!"
Kdo si neplní sny, pouze přežívá. Kdo o ničem ani nesní, nežije vůbec. Je jedno jak dlouho na světě je, pokud nežije. Jestli umřu na motorce, nelitujte mě, stálo mi to zato.

Tommís83
Příspěvky: 489
Registrován: 06 črc 2008 00:02
Bydliště: VWýchodní čechy

Re: Polepy a podsvícení budíků a vše kolem toho

Příspěvek od Tommís83 »

Mooc dííky, hustý :potlesk:

martanc
Příspěvky: 32
Registrován: 20 bře 2007 14:08
Bydliště: Plzeňsko

Re: Polepy a podsvícení budíků a vše kolem toho

Příspěvek od martanc »

a foto jak to vypadá by nebilo, protože o použití fotopapíru na budíky sliším prvně. A jak vypadá podsvícení? atd.

lenoch
Příspěvky: 1
Registrován: 11 kvě 2009 14:29

Re: Polepy a podsvícení budíků a vše kolem toho

Příspěvek od lenoch »

měl bych dotaz: z jakých folií se to dá udělat a popřípadě kde je seženu.díky za odpověd

lukas.smetana
Příspěvky: 1
Registrován: 01 čer 2009 12:06

Re: Polepy a podsvícení budíků a vše kolem toho

Příspěvek od lukas.smetana »

Ahoj,

mám dotaz: chtěl bych podsvítit budíky, ale nevím, an co si mám dát pozor, když to budu rozmontovávat/smontovávat. Dal by někdo pár tipů?

Díky.
--
http://www.trieste.cz/ - tónujeme autoskla

Uživatelský avatar
Michal71717
Příspěvky: 698
Registrován: 16 led 2006 16:48
Bydliště: Horní Suchá

Re: Polepy a podsvícení budíků a vše kolem toho

Příspěvek od Michal71717 »

na jakém autě? prvně sundej dorazy a označ si kam míří ručičky
""Žij proto aby jsi jezdil, jezdi tak aby si žil!!!"
Kdo si neplní sny, pouze přežívá. Kdo o ničem ani nesní, nežije vůbec. Je jedno jak dlouho na světě je, pokud nežije. Jestli umřu na motorce, nelitujte mě, stálo mi to zato.

Uživatelský avatar
jirik123
Příspěvky: 11
Registrován: 03 zář 2007 21:04
Bydliště: Kromeriz

Re: Polepy a podsvícení budíků a vše kolem toho

Příspěvek od jirik123 »

doporucuji phexise z feliciaklubu,delal mi polepy na Favorita.Profesionalni kvalita.
Spokojenost :rock: feliciapolepy@pobox.sk
Přílohy
polepy phexis.jpg
polepy phexis.jpg (28.8 KiB) Zobrazeno 20697 x

Pernick
Příspěvky: 1268
Registrován: 17 črc 2007 21:39
Bydliště: Brno

Re: Polepy a podsvícení budíků a vše kolem toho

Příspěvek od Pernick »

Více info? z čeho to je? kolik za to chtěl? Vypadá to toiž dobře 8) uka foto na autě :wink:
Renault Megane Break 1.9DTi 100koní v naftě, jsem spokojený =)

Uživatelský avatar
jirik123
Příspěvky: 11
Registrován: 03 zář 2007 21:04
Bydliště: Kromeriz

Re: Polepy a podsvícení budíků a vše kolem toho

Příspěvek od jirik123 »

Je to nejaky tvrdsi plast,zadna samolepka. :) Krasne to drzi,jen vymenis kus za kus.Musis si akorat poznacit polohu rucicek,teda krome tachace,ten budes muset pak doladit pri jizde podle radaru ve meste :D Zitra hodim foto pokud nezapomenu.Stalo me to 1000Kc.Napis mu a pridej obrazek jak chces aby to vypadalo.Pivu zdar :pifko:

Uživatelský avatar
jirik123
Příspěvky: 11
Registrován: 03 zář 2007 21:04
Bydliště: Kromeriz

Re: Polepy a podsvícení budíků a vše kolem toho

Příspěvek od jirik123 »

tady je foto,jeste to nemam namontovane v aute,delam zrovna lukasy z feldy...
Přílohy
DSCN1134.JPG
DSCN1134.JPG (149.98 KiB) Zobrazeno 20678 x
DSCN1135.JPG
DSCN1135.JPG (136.19 KiB) Zobrazeno 20678 x

Pernick
Příspěvky: 1268
Registrován: 17 črc 2007 21:39
Bydliště: Brno

Re: Polepy a podsvícení budíků a vše kolem toho

Příspěvek od Pernick »

Tak to je pecka 8)
Renault Megane Break 1.9DTi 100koní v naftě, jsem spokojený =)

Uživatelský avatar
crazyape
Příspěvky: 1610
Registrován: 25 říj 2005 20:55
Bydliště: doma

Re: Polepy a podsvícení budíků a vše kolem toho

Příspěvek od crazyape »

S foto papirem to jde v pohode, taky sem si to tak asi pred rokem udelal. Spis me stve ze v domacich podminkach clovek presne nevyrizne ramecek na pocitadla km...

Rucicky mam natrene modelarskou fluorescencni barvou aby v noci sli videt

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Casari
Příspěvky: 4
Registrován: 12 lis 2009 14:38

Re: Polepy a podsvícení budíků a vše kolem toho

Příspěvek od Casari »

UPRAVA PODSVICENI BUDIKU POMOCI LED DIOD
(Platí pro Citroen Saxo 1.1, r.v.1998) - u některých aut je to dost podobne...

potrebujem:
asi 6x 3.3V LED (modra) s co nejvetsim uhlem,svitivost necham na vas.
pro predstavu, ja mel 56 000mcd a je to tak akorat Smile
6x odpor (sry ale ted nvm hodnotu)
a to je asi vse pokud se nemylim :D
mozna smirek a nejake cistici prostredky...

Celá uprava vyjde asi na 120kč ale ja kupoval diodky na aukru a vyslo me to asi na 20kč :D + postovne ktere stejne hradil kamos :D

da se to udelat i z tech diod s patici ale ty jsou drahe jak prase Smile
myslim ze jsou stejne jako tyto:h ttp://www.cztuning.cz/index.php?action=detail&zboid=1269" onclick="window.open(this.href);return false;


1. musis vytahnout ten plast co je prednima, respektive ono to musi cele ven i s tema budikama - takze odsroubujes ty dva plasty co kryjou tycku od volantu :D
odsroubujes ten spodni sundas ho a ten horni uz de dolu sam, je to da dva torxy nebo samorezky ted nvm :-)

2. jakmile to mas dole odrsoubuj ten cerny plast co je jeste pred plexi. jsou to dva sroubky na hore a dva byly schovane dole pod tim plastem (k tem je kurevsky hnusnej pristup) :D pak to jen vytahni smerem k sobe, je to takovy jezek vkleci ale da se to prorvat, mi se to podarilo skrz volant Very Happy

3. pak ti zbyvaj uz jen ty budiky... ty sou taky prisroubovane, presne uz nvm jak ale je to hracka, horsi je opet to vytahovani, nekteri to resili vyndanim volantu ale na to jsem si netrouf - vysledek: kdyz si pohrajes vytahnes to i pres volant Very Happy (samozrejme odpojis kable, jen je povitahne, nekdy jsou ztuha Smile

4. jakmile jsou ty budiky venku, musis je domrte rozebrat Very Happy takze vsecky sroubky co vypadaj ze neco drzi vysroubuj Very Happy
sundas z toho plexi a vsecko co jde,musi ti zuzstat jen motorky na cifernikach

5. motorky taky sundej Very Happy

6. jakmile ti zustanou pouze ciferniky musis z nich sundat takovou folii co je tam prilepena, pak ti zustane jen pruhledny plast a folie s cislama, tu folii sundej ze zadu zbrus treba smirkem, neboj cisla ti zustanou, musis zbrousit jen tu zelenou vrstvu, (je to videt na fotkach) tim padem se cifernik stava bilym a ne zelenym jak je puvodne.
pozn. doporucuju ti to pred vybrousenim ocistit benzinem nebo tak necim at stahnes to lepidlo jinak se nadres

7. pak ty ciferniky nalepis z5 na ocistene plexi (ja jsem to lepil bodově sekundakem - mimo cisla!

8. no a ted uz jen posledni uprava napajis tam diody i s odpory!!
ja mel diodky 65000mcd(vysocesvitive) na 3.3V k tomu nejake odpory ted uz nvm jake vybral mi je kamos elektrikar, pac tam tece myslim 12V
Na diodku si napajis odpor a cele to napajis natvrdo do te patice misto zarovky. musis si ale hlidat plus a minus.
pozn. ta patice se da vytahnout. staci pootocit a potahnout k sobe Smile
popr. existuje moznost koupit diody s patici ale to se ti hafo prodrazi.

9. nahazes vse do puvodniho stavu


jeste jednou upozornuju fotky zde:
http://www.casari.rajce.net" onclick="window.open(this.href);return false; - album UPRAVA TACHOMETRU....

hodne zdaru Smile

10. svitis a svitis a tvoje deti sviti a jejich deti sviti Very Happy a tak dale Very Happy

PS: sorry za nedostatky (smajly atd.) kopiroval jsem to z http://www.saxoclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - nechtelo se mi to psat znova :-)


Obrázek

krivka
Příspěvky: 5
Registrován: 09 úno 2010 19:17

Re: Polepy a podsvícení budíků a vše kolem toho

Příspěvek od krivka »

Ahoj lidi,dělám do polepů,autopolepů,tuning polepů,log výroby reklamy nějakej ten pátek asi 5 let.Pokud máte zájem o originální polepy dle vaši fantazie tak se ozvěte.Navrhu a udělám vám krásné polepy podle vašich představ.
Mě tahle práce moc baví:-)

moje stránky http://www.krivka.svet-stranek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
můj mail krivka.krivka@gmail.com

Odpovědět

Zpět na „Interiér - styling a elektronika“