Policisté už umí změřit propustnost tmavých skel

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

Uživatelský avatar
SPEEDY
Příspěvky: 4731
Registrován: 06 srp 2004 11:06
Bydliště: Brno / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: končíte

Příspěvek od SPEEDY »

Z vlastní zkušenosti bych řekl, že jsou horší skla pokovená, kde se i uvnitř auta do skla odráží věci a osoby v interiéru. Auto jsem koupil se sklama pokovenýma a teď řeším jejich "umytí", protože v noci je to fakt na piču a je třeba kolikrát i okna stáhnout, když venku svítí pouliční osvětlení a já parkuju a vidím hovno. :(

Subjektivně se mi zdá, že folie jsem měl na předchozím autě s vyšším zatmavením, než teď s pokovením a takový věci, jako odrazy, jsem řešit nemusel..

Před:
Obrázek

a teď:
Obrázek
EXPRESNÍ PŘEPRAVA KUSOVÝCH ZÁSILEK NA TRASE BRNO - PRAHA - BRNO TÝŽ DEN OD PODÁNÍ - INFO: 608 771 206

Uživatelský avatar
Coudy
Příspěvky: 409
Registrován: 29 lis 2010 11:01
Bydliště: Jihlava

Re: končíte

Příspěvek od Coudy »

já vím že jen o tom parkování to není, ne auto ani řidičák nemám jezdím do školky na tříkolce :lol: váš PRAŽSKEJ provoz znám víc než dobře a svoje auto znám hodně dobře a vím kde ma kola a kde ne :wink:
ex. : Škoda 120L
ex. : Opel Kadett 1.6 3dv
ex. : BMW 316i sedan

Akt. : BMW 325 TDS 170 PS
Akt. : OPEL KADETT GSI 150PS ....??

Uživatelský avatar
biohazard
Příspěvky: 4697
Registrován: 15 dub 2007 23:20
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: končíte

Příspěvek od biohazard »

nemluvim o kolech,ale o tom,že z vlastní zkušenosti vim,že je blbě vidět do okolí na vzdálenost od "překážek" apod ... od takovejch jako ty maj pak lidi omlácený nárazníky,ale hlavně že je okno tmavší než kastle a vypadá to cool :wink:

Uživatelský avatar
noreking
Příspěvky: 3840
Registrován: 28 říj 2005 19:57
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: končíte

Příspěvek od noreking »

stahnout okna, to jestli mi fungujou nebo nefungujou muzou mit u pice i v zime ... navic tech pristoroju tu nebude tolik ze bych musel kazdy tyden resit hlidku 8) jinak ten zakon je picovina jakomraky
HONDA CIVIC 8G

milosh
Administrátor
Příspěvky: 8037
Registrován: 03 úno 2004 13:57

Re: končíte

Příspěvek od milosh »

Koukam umejes fabii a vyleze ford, dobry :D

Uživatelský avatar
JUICE
Příspěvky: 245
Registrován: 30 dub 2008 22:22

Re: končíte

Příspěvek od JUICE »

taky bych řekl že neexistuje přece zákon že před nima musíte ty okýnka vytáhnout jako se třeba podrobit dechové zkoušce, horší to pak bude s tím posláním na stk :D

Uživatelský avatar
tragicomix
Příspěvky: 815
Registrován: 24 pro 2009 08:18
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: končíte

Příspěvek od tragicomix »

neni to jen do vzdalenosti 4km?
www.plasti-dip-it.cz / http://www.facebook.com/PlastiDipIt

TEKUTÁ FÓLIE “ aplikování odstranitelné matné barvy “

Uživatelský avatar
schade.fan
Příspěvky: 1069
Registrován: 14 úno 2006 20:12
Bydliště: sdk hood
Kontaktovat uživatele:

Re: končíte

Příspěvek od schade.fan »

Rudi píše:když má někdo fakt slabý vepředu, tak to ještě pochopim, ale když tam má tmavý jak cikán a neumí pak v noci bez staženejch oken couvat, tak strhnout a flastr 8)
trošku se v tom nacházim :lol:
sw20

Uživatelský avatar
46reddy
Příspěvky: 323
Registrován: 22 zář 2004 08:28
Bydliště: Brno

Re: končíte

Příspěvek od 46reddy »

zatím jsem nemusel reagoval ale už musím:
1) z praxe(služební) vím, že spousta aut byla vykradených proto, že měli folie a zmrdy to přitahuje ještě víc, což nám i osobně potvrdili
2)folie na sklech mám taky, lechce nad normu, ale jen opravdu lehce a folie mám z důvodu, že v autě vozím malýho ročního kluka a dávat na okna záslonky s kačerem donaldem se m opravdu nechce, považuji to za kolotočářskou výzdobu

Uživatelský avatar
zvooky
Příspěvky: 7483
Registrován: 22 bře 2005 23:10
Kontaktovat uživatele:

Re: končíte

Příspěvek od zvooky »

Hlavne kvalitni folie pohlcuje UV záření a jsou determální...jeden z důvodů proč je mám....
BBS Motorsport

Uživatelský avatar
Raimmi
Příspěvky: 378
Registrován: 17 pro 2008 19:56
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: končíte

Příspěvek od Raimmi »

xciba píše:kdyz to ma nekdo fakt na maximum co povoluje zakon tak v noci pres to neni skoro videt...takze na jednu stranu je to dobre na druhou by zase mohly existovat vyjimky..
mám max co povoluje zákon a v noci přes to vidím úplně vpohodě 8)

Uživatelský avatar
Hondzik
Příspěvky: 561
Registrován: 03 úno 2006 23:30
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: končíte

Příspěvek od Hondzik »

biohazard píše:nemluvim o kolech,ale o tom,že z vlastní zkušenosti vim,že je blbě vidět do okolí na vzdálenost od "překážek" apod ... od takovejch jako ty maj pak lidi omlácený nárazníky,ale hlavně že je okno tmavší než kastle a vypadá to cool :wink:

Coudyho jsem viděl 2x v životě když jsem mu prodával auto a zasvěceně můžu říct že on není ten typ co by parkoval na kontakt. Vzhledem k tomu že by to 12tunový kotě omlátilo okolní nárazníky se vší parádou :lol: Prostě fakt ví kde má roh a kde obrubník... Ale to už je ot :wink:


Moje auto vypadá takto, myslím že je to ještě v pohodě varianta a mělo by to odpovídat i vyhlášce.
Sluneční clony s žirafama jsem vozil taky a fakt nic moc :D
Obrázek

Obrázek
Alfa Romeo 75 2,0TS
Alfa romeo 155 V6 by Engstler
Espasitel

Uživatelský avatar
hudyss
Příspěvky: 117
Registrován: 06 kvě 2007 10:54
Bydliště: Liberec

Re: končíte

Příspěvek od hudyss »

A bere nekdo v potaz, ze okna uz maji snizenou propustnost diky tonovani od vyrobce! A pak si tam da folie a mysli si, ze v pohode. A ono prdlajs! Kdysi jsem mel na celem aute tmave folie, v noci hrozny, hlavne couvani. Ted na Avikovi jsem si nechal na zadek dat tmave a na predek svetlejsi, ale nejak to klamalo, takze byly taky celkem tmave. 3 dny na to jsem jel na autosalon do Lipska. U Drazdan me zastavila nemecka policie a bylo vymalovano. No mel jsem stesti, ze jsem neplatil pokutu, bo jsem sliboval, ze je doma sundam a ze to byla "chyba" firmy, ktera me dala tmavsi. No bylo videt, ze jeste poradne nejsou zaschly, tak mozna i uverili. A aby se ubezpecili, ze je opravdu sundam, tak mi na okne u ridice kousek folii strhli, takovy pekny klin to byl. Ja byl rad, ze to bylo jen s domluvou a po navratu jsem je v garazi sundal. V Nemecku jsem celkem casto a oni radi stoji za hranicema a kontrolujou.
Toyota Avensis wagon 2.0 D-4D /2004/

Uživatelský avatar
zvooky
Příspěvky: 7483
Registrován: 22 bře 2005 23:10
Kontaktovat uživatele:

Re: končíte

Příspěvek od zvooky »

me kontrolovali v D asi tak 15x s foliema a nerekli mi ani pul slova...vzdy jsem byl s platem..
BBS Motorsport

Uživatelský avatar
ála.
Příspěvky: 149
Registrován: 13 bře 2011 19:35
Bydliště: Chrudim city
Kontaktovat uživatele:

Re: končíte

Příspěvek od ála. »

ja mam teda na aute folie kvuli slunicku :D ...vsude 35% od 3M a v noci nemam absolutne zadny problem (mozna to je tim, ze nejsem seroslepy :D ) s 20% a vic se uz v noci parkovat moc neda... ale vzhledem k tomu, ze tady se urcite resi folie na prednich oknech, pac vzadu muze mit clovek co chce, je kazdeho vec jak si s tim pak bude parkovat :D Jinak proti zlodejum se davaji takove ty bezpecnostni, co vim... a docela i fungujou :potlesk:
Mazda MX-5 Sportive
Alfa Romeo GTV V6 TB
www.VinarskyDumSedlec.cz

Uživatelský avatar
hudyss
Příspěvky: 117
Registrován: 06 kvě 2007 10:54
Bydliště: Liberec

Re: končíte

Příspěvek od hudyss »

O tech bezpecnostnich jsem premyslel, ale nakonec jsem se na to vybodnul. Ja v aute nic nenechavam, je videt, ze tam nic neni, tak nikoho nedrazdim.
Toyota Avensis wagon 2.0 D-4D /2004/

Uživatelský avatar
ála.
Příspěvky: 149
Registrován: 13 bře 2011 19:35
Bydliště: Chrudim city
Kontaktovat uživatele:

Re: končíte

Příspěvek od ála. »

ono kdyz bydlis v Prahe a mas Octavku, tak se docela vyplati... a ani nemusis nic v aute nechavat :D
Mazda MX-5 Sportive
Alfa Romeo GTV V6 TB
www.VinarskyDumSedlec.cz

Uživatelský avatar
V12
Moderátor
Příspěvky: 5677
Registrován: 08 říj 2004 14:34
Kontaktovat uživatele:

Re: končíte

Příspěvek od V12 »

tak hlavne policajtovi s prumernym IQ a znalostmi staci, aby si z oken zjistil zda jsou tonovane a na kolik procent -99% vyrobcu tonuje na onech 35% zatmaveni a pak nemusi mit ani merak a vi, ze tam zadna dalsi tonovana folie byt nemuze :wink: Jinak taky mam auta s foliema a s osmou za celych 7let zadny problem, vlastne nedavno s dopravakama...ale to jsem mu rekl ze vim o tom, ze je tam nesmim mit,ze pokud mi da pokutu neudelam nic, ale ze bude prvni za 7let komu budou vadit...nakonec uznal, ze jsou svetly a nechal me jet....
R6 twin turbo + V10 + V12

Uživatelský avatar
hudyss
Příspěvky: 117
Registrován: 06 kvě 2007 10:54
Bydliště: Liberec

Re: končíte

Příspěvek od hudyss »

Ja mel holt smulu. :roll:
Toyota Avensis wagon 2.0 D-4D /2004/

Uživatelský avatar
Coudy
Příspěvky: 409
Registrován: 29 lis 2010 11:01
Bydliště: Jihlava

Re: končíte

Příspěvek od Coudy »

Dík Hondzíku 8) ,z práce jsem zvyklej mít dvě boční okna a čelní a za sebou nákladovej prostor na 15euro palet,takže defakto na celým zadku mám tmu jak v píč...(myšleno jako ty nejtmavší folie) a za celou dobu co s tím jezdím což jsou už čtyři roky tak jsem ani jedno auto neškrábnul a pražáci ví jak jsou uzký ulice v praze na osobák natož když já se tam mám protáhnout jak psal hondzík s 12ti tunovým koťětem :lol:
ex. : Škoda 120L
ex. : Opel Kadett 1.6 3dv
ex. : BMW 316i sedan

Akt. : BMW 325 TDS 170 PS
Akt. : OPEL KADETT GSI 150PS ....??

Uživatelský avatar
red snail
Příspěvky: 8
Registrován: 14 led 2011 10:01

Re: Policisté už umí změřit propustnost tmavých skel

Příspěvek od red snail »

Měl jsem tmavý na každým autě a v pohodě i v noci. Může mi říct někdo konkrétně, kolik % může být max. na předních oknech? A napište jestli píšete o % zatmavení nebo % propustnosti :pifko:
internetový obchod http://www.intercooler.cz

Uživatelský avatar
noreking
Příspěvky: 3840
Registrován: 28 říj 2005 19:57
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Policisté už umí změřit propustnost tmavých skel

Příspěvek od noreking »

celni okno 75% propustnost, predni 70% ...jinak vepredu proste nemuzou byt zadne folie aby ses vlezl do te propustnosti, policie to vedela, ale nemohla to dokazat ... tedka uz muzou :(
HONDA CIVIC 8G

blázen
Příspěvky: 4642
Registrován: 21 lis 2005 17:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Policisté už umí změřit propustnost tmavých skel

Příspěvek od blázen »

Je to směšný i přes ty tmyvý folie jde vždy vidět dobře z vozu ven
ted smrdím po naftě :-)

podporuji: http://www.neo2011.cz/

Uživatelský avatar
Yurii
Příspěvky: 687
Registrován: 28 kvě 2007 14:43
Bydliště: Praha 2

Re: Policisté už umí změřit propustnost tmavých skel

Příspěvek od Yurii »

No to by mne vcelku zajímalo jak zatmavený sou z výroby boční okna u těch mejch starejch skořápek.

Jinak proč ne, mne by měření niják nevadilo ale zpřísňování limitů opravdu jo.

Jak už tady někdo psal, do aut se zatmavenejma oknama hnědočeši radši nelezou protože při rozbití okna třeba kamenem nebo cihlou je problém to "vyřídit" rychle, většinou potřebuješ kladívk oa nůž a to ssebou nosí málokterej cigoš.

Výhody značkovejch folií sou zřejmý za mne už dlouho plánuju udělat celý auto krom předního skla 1. Aby do auta nebylo tolik vidět za 2. aby v něm nebylo v létě takový vedro 3. třeba v zimě mne kolikrát sluníčko oslňuje z boku a je to hodně nepříjemný, clona nepomůže.

Byl jsem jednou s kamarádem objednávat folie na jeho autě a ten technik co je lepil nám ukázal kus skla se značkouvou folií a neznačkovou folií... přes 3m bylo krásně vidět ven ale ne dovnitř a ta neznačková byla nahovno komplet :) Jneomže obě maj prej stejnou propustnost i když se to změří což sem moc nechápal :)
Pětka f kombajnu

Uživatelský avatar
Motor
Příspěvky: 4041
Registrován: 05 bře 2007 07:32
Bydliště: Orlová (Ostrava)
Kontaktovat uživatele:

Re: Policisté už umí změřit propustnost tmavých skel

Příspěvek od Motor »

Za poslednich 5 let jsem mel na všech autech folie, nyní mam vepředu 20% propustnost a zbytek 5%. Ve dne vidím, v noci vidím, nikdy jsem nemusel stahovat okynka.
Jestli je nekdo slepy a nevidi,at si pořidi bryle a nepise bludy o tom ze v noci na <>. Jestli si na auto lepíte čínské sračky a pak z toho nevidíte tak se nedivte!
Maximalne mě sere, že je pravděpodobně budu muset strhnout!
Audi A6 Avant 1.9TDi
Felicia BlueSky 1.9D
BMW e30 Coupe
MB W201 190e
VW Golf I GTI
Škoda Rapid

Uživatelský avatar
Motor
Příspěvky: 4041
Registrován: 05 bře 2007 07:32
Bydliště: Orlová (Ostrava)
Kontaktovat uživatele:

Re: končíte

Příspěvek od Motor »

Mr.Bean píše:Jednoznačně s tím měřením souhlasím. A ještě bych ty povolený limity zpřísnil, nevím nad čím pláčete...
Co ještě chces zpřísnovat? chces jezdit s uplně čírými skly neco co?

názory některých přispívatelů mě opravdu baví :?
Audi A6 Avant 1.9TDi
Felicia BlueSky 1.9D
BMW e30 Coupe
MB W201 190e
VW Golf I GTI
Škoda Rapid

Uživatelský avatar
xciba
Příspěvky: 1694
Registrován: 30 pro 2010 22:12
Bydliště: Praha

Re: Policisté už umí změřit propustnost tmavých skel

Příspěvek od xciba »

Raimmi:jasne psal jsem skoro bratr to ma na mondeu a ted jsem ridil land rovera co mel predni pokovene a bocni dost hodne ztmavene a dalo se to je to fakt o zvyku ale jsou situace kdy pres ty folie v noci nevidis a normalne bys treba jeste aspon trochu videl ale ja se bavil jen o zadku ne o predku kdyz to nemam at si to lidi maj ale vim ze tak 50% lidi je seroslepejch :roll:
Vauxhall omega 2.5V6 ->VXR edition -> crazy omega https://www.youtube.com/watch?v=cd65a5H3yHI -> MV6
Ford Fiesta ST150
Golf VI GTI

Uživatelský avatar
Raimmi
Příspěvky: 378
Registrován: 17 pro 2008 19:56
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Policisté už umí změřit propustnost tmavých skel

Příspěvek od Raimmi »

předek mám zatmavení 35%, zadek 75% a v noci žádnej problém, na křižovatkách vidím úplně normálně, když couvám tak koukám do zrcátek a vidím taky úplně v pohodě... pokud někumu nefungují zadní couvací žárovky tak to je pak špatný... zadní okno nepoužívám mám parkovací asistent... jinak pořizoval jsem si je kvůli slunku a né ze srandy nebo machrování :D v noci jsem nepotřeboval stáhnout okno ani jednou... 8) a to couvám do dvora kde není večer žádný osvětlení...

Uživatelský avatar
Kein
Příspěvky: 1537
Registrován: 08 zář 2007 13:39
Bydliště: In the ghetto

Re: Policisté už umí změřit propustnost tmavých skel

Příspěvek od Kein »

Mě taky přijde hlídání zrovna té propustnosti jako good idea. Běžně PČR buzerujou za pásy apod. přitom to z mého pohledu je věc individuální, nikoho tím člověk neomezuje/neohrožuje. Ale aby mě v noci přehlédl kokot co má místo předních oken černou stěnu (bo look pyctho!) o to opravdu nestojím. Ale rozhodně by měly povolit mírnější limity, jsou teď zbytečně přísné.
http://www.tuzingforum.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.infobaden.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
rejchy
Příspěvky: 573
Registrován: 09 kvě 2006 14:24
Bydliště: V podkérkonoší

Re: Policisté už umí změřit propustnost tmavých skel

Příspěvek od rejchy »

No nevím,mě teda nepřijde že nezapnutý pás je individuální.Jestly máš rodinu a přátele tak by jim asi bylo hodně smutno až tě nějakej kkt sprasí,ty to strhneš někam do pankejtu,uděláš tři kotrmelce a díky tomu že nebudeš připoutanej si zlomíš vaz.Věř mi,vím o čem mluvím.
Jinak to měření je v pořádku,protože lidi jsou kkti a kolikrát mají předky tmavé jak zadní okna.Mě osobně stačí to tónování z výroby,jediné proč jsem přemýšlel o foliích na zadní okna bylo že mám prcka a taky nesnesu ty nalepovací stínítka.Naštěstí u BMW mám originál roletky a je klid.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“