Kamera do auta

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

martinfuks
Příspěvky: 5
Registrován: 15 dub 2015 10:52

Re: Kamera do auta

Příspěvek od martinfuks »

jj díky.. už mi poradili jinde.. že prostě jen rakousko, jinak je to prej v pohodě. Takže stačí jenom, aby jí třeba spolujezdec držel, aby to nebylo prostě na skle? Víš co já mám kameru co má databázi radarů, tak bych jí rád využil :D

Uživatelský avatar
starter
Příspěvky: 831
Registrován: 03 dub 2006 15:21
Bydliště: kousek vod Prahy

Re: Kamera do auta

Příspěvek od starter »

tak co vím detektor radarů či navigace s radary je zakázaná ve Francii...
odtah od 7kč/km 731810210

martinfuks
Příspěvky: 5
Registrován: 15 dub 2015 10:52

Re: Kamera do auta

Příspěvek od martinfuks »

okey :D takže když mám truecamku, která má v sobě databázi radarů po EU, tak by to teoreticky mohlo vadit? :D

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Kamera do auta

Příspěvek od Beaver »

Vůbec nás nepřekvapuje, že máš tuhle kameru. To je totiž smutný osud naprosté většiny lidí s několik příspěvky, co se tu objevují a snaží se na ten kus šrotu furt dělat reklamu :lol:
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Kamera do auta

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

starter píše:pokud jedeš přes A tak jí sundej, může jí držet třeba spolujezdec.... všude jinde to nevadí
Jel jsem z CZ do HR celou dobu s kamerou na okně a nikde neměli prolbém. Nevidím důvod, proč by měli mít problém v A. Je to stejné jako s počtem vest ve vozidle. Dle evropského paktu "Víděňská úmluva z roku 1968" nemusíš vozit do polska hasičák a do rakouska vesty. (ano je lepší se nehádat a pár korun obětovat). Nicméně auto máš registrované v CZ a musí plnit podmínky platné CZ legislativy. Co se týče kamery, tak teoreticky nesmí být ani u nás. Než paušalizovat stát, kde je to zakázáno, bych spíš řekl, že je to na benevolenci policie a chování k sobě navzájem ;-)
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
starter
Příspěvky: 831
Registrován: 03 dub 2006 15:21
Bydliště: kousek vod Prahy

Re: Kamera do auta

Příspěvek od starter »

http://globe24.cz/domov/7433-mate-v-aut ... isic-korun" onclick="window.open(this.href);return false;
odtah od 7kč/km 731810210

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Kamera do auta

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

Napiš jim, jestli ví, o čem se píše ve Vídeňské úmluvě ;-) To je asi jako musíš mít hasičák nebo vestu ;-) Když vezmu v potaz zákony a vyhlášky čr, tak kameru nesmíš mít ani u nás. Takže asi tak. ;-)
článekglobe24 píše:"Za umístění nějakého předmětu ve výhledu řidiče, ať už se jedná o palubní kameru, navigaci nebo plyšáky a ozdoby, tak za to může být řidiči uložena pokuta ve výši až 2000 korun," zdůraznil policejní mluvčí Jozef Bocán.
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
AlesiBoss
Příspěvky: 720
Registrován: 05 říj 2012 14:26

Re: Kamera do auta

Příspěvek od AlesiBoss »

tady mit kameru muzes a pokud ji umistis podle navodu primo od ministerstva dopravy, tak nemuzes mit problem :)
Obecné určení míst, kde je možné umístit navigační systém připevněný přísavkou na čelní sklo není možné, protože zorné pole řidiče, tj. pole výhledu řidiče, je nutno posuzovat pro každý typ vozidla individuálně, protože plocha čelního skla není u všech silničních vozidel totožná se zorným polem řidiče. V důsledku konkrétních konstrukcí čelních skel a předních částí vozidla dochází v některých případech například k tomu, že řidič čelním sklem vidí na části karoserie a ne na vozovku a okolí vozidla (např. výhled je i na kryt motoru) a tato plocha čelního skla tedy není zorným polem řidiče. Další plocha čelního skla, která není zornou plochou řidiče, je horní část plochy čelního skla se sníženou propustností (horní ztemňovací pás). Tyto plochy čelního skla jsou uvedeny jako příklady, kdy celá plocha čelního skla není zorným polem řidiče, neznamená to však, že jde o schválení možnosti montovat předmětná zařízení do těchto míst, bez kontroly plnění všech požadavků v konkrétním případě. Při silniční kontrole může policie např. ověřit, zda navigační systém je v konkrétním případě umístěn tak, že nezakrývá výhled řidiče.
už nemám hnujdaj...

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Kamera do auta

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

Policejní mluvčí citoval zákon. Zbytečné cokoli dodávat.
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
AlesiBoss
Příspěvky: 720
Registrován: 05 říj 2012 14:26

Re: Kamera do auta

Příspěvek od AlesiBoss »

Pokud to tak neni podle tebe tak co kdybys prestal delat zagorku a rekl jak a proc to tedy je, to by bylo rozhodne prinosnejsi
už nemám hnujdaj...

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Kamera do auta

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

Napsal jsem to výše. jestli chceš, tak ti to tu "nacituju" znovu a třeba si toho všimneš. Každopádně když si pořád meleš svoje jako tvůj další hjundajfriend tak je zbytečné něco vysvětlovat, jelikož přínos to žádný nepřinese. To že MD dá nějaké vyjádření je pěkné, nicméně to nezahladí podezření ze spáchání přestupku. Vzhledem k tomu jak jste se tady jednu dobu vyjadržovali, tak ve vší úctě je tady asi 99% jiných lidí, kterým bych to vysvětlil raději než tobě. Nic ve zlém.
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
AlesiBoss
Příspěvky: 720
Registrován: 05 říj 2012 14:26

Re: Kamera do auta

Příspěvek od AlesiBoss »

Na nicem si netrvam, jen zakon a ministerstvo neco rika a o to se opiram, ale pokud je to jinak, rad si poslechnu jak to je a klidne uznam ze mas pravdu a verim ze lidi zajima jak to tedy je, protoze by radi vedeli jak to delat legalne, jenze ty me proste musis pozurazet aniz bys predal jakoukoliv informaci a navic uplne bezduvodne s predsudky od miguela se kterym mam spoelcnyho jen to, ze mame stejny auto... tak jo no, zase jednou dobra a prinosna diskuse a nezapomen to svest cele jen na me :)
už nemám hnujdaj...

martinfuks
Příspěvky: 5
Registrován: 15 dub 2015 10:52

Re: Kamera do auta

Příspěvek od martinfuks »

Beaver píše:Vůbec nás nepřekvapuje, že máš tuhle kameru. To je totiž smutný osud naprosté většiny lidí s několik příspěvky, co se tu objevují a snaží se na ten kus šrotu furt dělat reklamu :lol:

Mysli si co chceš :) mě to jen zajímalo, ale i tak díky všem zůčastněným.. asi jí radši v rakousku sundám :).

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Kamera do auta

Příspěvek od Beaver »

Ano, budu si myslet co chci :lol:
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Kamera do auta

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

AlesiBoss píše:Na nicem si netrvam, jen zakon a ministerstvo neco rika a o to se opiram, ale pokud je to jinak, rad si poslechnu jak to je a klidne uznam ze mas pravdu a verim ze lidi zajima jak to tedy je, protoze by radi vedeli jak to delat legalne, jenze ty me proste musis pozurazet aniz bys predal jakoukoliv informaci a navic uplne bezduvodne s predsudky od miguela se kterym mam spoelcnyho jen to, ze mame stejny auto... tak jo no, zase jednou dobra a prinosna diskuse a nezapomen to svest cele jen na me :)
Prosím, kde jsem tě pourážel?
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Brirewen
Příspěvky: 1
Registrován: 21 úno 2017 14:20

Re: Kamera do auta

Příspěvek od Brirewen »

Čau, kamarád prodává auto a má v něm truecam a5s a nechce jí prodávat s autem, takže mi nabídnul jestli jí nechci. Je půl roku stará. Máte jí někdo? Jestli jo nemohli by jste mi napsat, jaký máte s ní zkušenosti, abych se mohl rozhodnou.

Kykolka
Příspěvky: 2
Registrován: 18 dub 2017 11:49

Re: Kamera do auta

Příspěvek od Kykolka »

Koukám, že tu má dost lidí v autě kameru. Kolik z vás ji má registrovanou a schválenou úřadem pro ochranu osobních údaju? https://www.uoou.cz/oznameni-o-zpracovani-osobnich-udaju.asp#obalhlava.

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Kamera do auta

Příspěvek od Beaver »

Kokeši běž si strašit někam jinam, tady ti to nežereme. Kameru v autě pro osobní potřebu na ochranu svých práv lze pořizovat bez povolení úřadů.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamera do auta

Příspěvek od m.artty »

Když se tu zase vytáhlo tohle téma.... co nějaká rozumně kvalitní duální kamera? Koukal jsem v číně, něco se dá pořídit kolem 3 tisíc... nějaká zkušenost s něčím konkrétním? Čím víc jezdím, tím více se mi zdají ostatní jako neřidiči :roll:

Chtěl bych aby to umělo záznam z přední, záznam ze zadní, funkce couvací kamery a když to bude měřit rychlost přes gps, tak ideální.

SPAMEŘi, nenabízejte mi truecam :lol:
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Kykolka
Příspěvky: 2
Registrován: 18 dub 2017 11:49

Re: Kamera do auta

Příspěvek od Kykolka »

Beaver píše:Kokeši běž si strašit někam jinam, tady ti to nežereme. Kameru v autě pro osobní potřebu na ochranu svých práv lze pořizovat bez povolení úřadů.
Co to tady meleš? Osobní potřeba a ochrána svých práv je strčit video veřejně na forum, kde jsou patrné SPZ, obližeje, ulice apod.? Můžeš mi tvoje tvrzení něčím podložit, abych věděl že víš o čem mluvíš a nemyslel si třeba, že si to cucáš z prstu, protože jedna bába povídala?

Já jen že jsem na internetu četl něco jiného. Kameru nemusíš registrovat pouze tehdy pokud máš záznamy pouze pro policii případně pokud rozmažeš osobní údaje (spz, obličej) tak i pro pojišťovnu. V opačném případě (když se k záznamům s osobními údaji může dostat kdokoliv jiný) musí být kamera registrovaná. Nebo ještě jinak. Pokud někdo bude mít malér kvůli kameře, tak ty se nabídneš, že to vezmeš na sebe?

Uživatelský avatar
Kane13
Moderátor
Příspěvky: 1737
Registrován: 17 lis 2009 23:33
Bydliště: Ecce Homo

Re: Kamera do auta

Příspěvek od Kane13 »

Kykolka píše: ... že si to cucáš z prstu, protože jedna bába povídala?...

Já jen že jsem na internetu četl něco jiného.
Jasně. Když to čteš na internetu, tak je to vždycky pravda. A dej sem ještě jeden post s odkazem a končíš.
Bad things happen when good people pretend nothing is wrong. - Corey Mother Fuckin´Taylor

Odpovědět

Zpět na „Pokec“