Jaký auto na tahaní aut na podvalu

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavelini
Příspěvky: 2637
Registrován: 27 lis 2007 12:53
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký auto na tahaní aut na podvalu

Příspěvek od pavelini »

Dodge Ram pick up je idelal na cokoliv a kdekoliv. Od tahani nakladu, az po vozeni dcery do skoly a na krouzky, o tom zadna.
Jinak RUDI v 1:44 to napsal zcela jasne a zretelne. A kdo ma papirve vice nez v realu, tak v CR je tragedu hodne, kteří to neresi, ale stejne jako v De mraky ferovejch, ktery se tim ferove zabejvaji a to je pak je srandy od majitele, technicke treba az po magistrat a bude hur a hur.
Proste jako v zivote, dost ochcavani a spekulacim a jedme ferovost, jen ve finale nad rozumem a ferovosti clovek vydela a zaroven usetri. :wink:
Nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný.
Vše zustalo, jen se doma zabydlelo něco rodinného pro kočárek a konečně něco RS a M

Uživatelský avatar
Boháček
Příspěvky: 406
Registrován: 24 kvě 2005 00:00

Re: Jaký auto na tahaní aut na podvalu

Příspěvek od Boháček »

i ty offroudy si pořádně prohlídni, já mám na pick-upu tažný na 2,2tuny
prázdnej váží 1980kg
vzdělání není zárukou inteligence

Uživatelský avatar
rejchy
Příspěvky: 573
Registrován: 09 kvě 2006 14:24
Bydliště: V podkérkonoší

Re: Jaký auto na tahaní aut na podvalu

Příspěvek od rejchy »

Běžnej osobák střední třídy má na ORIGINÁL tažném 1900-2100kg max.Pokud má tažné dodělávané tak 1500-1600kg.Jestly se tím chceš živit tak dodávka nebo MPV,pokud ne tak A6 benzín protože každý ví za co ta V6TDI stojí-navíc s podvalem 10-11l jak prd.Nebo E39-taky bych volil benzín,protože u dieslu je poddimenzovaný automat a dvouhmota na manual taky není levná.Nebo ten mercedes E class a ještě třeba A6 allroad a Volvo XC70-ty by mohli mít 2,2 tuny možná.

Uživatelský avatar
Davidoff
Příspěvky: 1735
Registrován: 03 dub 2005 22:51
Bydliště: RiceLand

Re: Jaký auto na tahaní aut na podvalu

Příspěvek od Davidoff »

rejchy píše:Běžnej osobák střední třídy má na ORIGINÁL tažném 1900-2100kg max.
mám běžnej osobák vyšší střední třídy a mám max 1500kg brždenej tak nevím kde soudruzi v japanu udělali chybu :lol:
moooc velký černý letadlo :lol:

Uživatelský avatar
Davidoff
Příspěvky: 1735
Registrován: 03 dub 2005 22:51
Bydliště: RiceLand

Re: Jaký auto na tahaní aut na podvalu

Příspěvek od Davidoff »

L.A.M.A. píše:ja mam sedan stredni tridy... 1800 kg...
máš pevný nebo odnímatelný? tak možná bude ten háček :D
moooc velký černý letadlo :lol:

Uživatelský avatar
rejchy
Příspěvky: 573
Registrován: 09 kvě 2006 14:24
Bydliště: V podkérkonoší

Re: Jaký auto na tahaní aut na podvalu

Příspěvek od rejchy »

A já mám na 2 tuny a to tam žádné nemám :lol:

edit1:Však jsem psal že maximálně,to že mají míň ho asi zajímat nebude :D ale že má acco tak málo bych nečekal.

edit2:kámoš měl na Fiatu Uno tažné na 1600kg-chtěl bych to vidět v akci s tou zátěží spek

Uživatelský avatar
Davidoff
Příspěvky: 1735
Registrován: 03 dub 2005 22:51
Bydliště: RiceLand

Re: Jaký auto na tahaní aut na podvalu

Příspěvek od Davidoff »

rejchy píše:edit1:Však jsem psal že maximálně,to že mají míň ho asi zajímat nebude :D ale že má acco tak málo bych nečekal.
jj taky nás to docela překvapilo, právě jsme to nedávno řešili prtž kámoš potřeboval odvízt jednu kastli tak jsem se na to speciálně koukal :) 8)
moooc velký černý letadlo :lol:

Uživatelský avatar
Butcher
Příspěvky: 3186
Registrován: 15 říj 2006 23:48
Bydliště: Sodom and Gomorrah
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký auto na tahaní aut na podvalu

Příspěvek od Butcher »

pavelini píše:...ale na platak a dlouhe cesty po evrope , anglii a rusku rozhodne MBS 313.cdi
Mas nejaky konkretni zkusenosti proc zrovna 313 a ne 311 nebo 316?
KEHO rennsport

Uživatelský avatar
pavelini
Příspěvky: 2637
Registrován: 27 lis 2007 12:53
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký auto na tahaní aut na podvalu

Příspěvek od pavelini »

Asi jen takove, ze 313 maxito tahame a naprosta spokojenost. 311 nemame a 316 je taky v poradku. Jen nevim, zda na urovni 200tis kc.
Nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný.
Vše zustalo, jen se doma zabydlelo něco rodinného pro kočárek a konečně něco RS a M

Uživatelský avatar
HondaMan
Příspěvky: 377
Registrován: 30 kvě 2009 23:17

Re: Jaký auto na tahaní aut na podvalu

Příspěvek od HondaMan »

Pokud to nechce na každodenní tahání, tak by mohlo stačit i Vito.
http://sauto.cz/detail-inzeratu/uzitkov ... to/9382457" onclick="window.open(this.href);return false;
Tohle třeba nevypadá špatně a na kouli má 2500 Kg

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Jaký auto na tahaní aut na podvalu

Příspěvek od Beaver »

Kdyz tak nova Toyota Tundra V8 i-Force utahne prives do maximalni hmotnosti 9000 liber, paradoxne z jakehosi podivneho duvodu maji vsechny Tundy u nas limitovanu tu hodnotu na 3500kg v TP z mne neznameho duvodu. Akorat ta cena je nekde jinde. Za 300k by byla starsi s taznym aspon na 3200 kilo:
http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... ra/8698075" onclick="window.open(this.href);return false;

Ovsem dyzl to neni :)
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

cuisine
Příspěvky: 379
Registrován: 04 lis 2007 13:04

Re: Jaký auto na tahaní aut na podvalu

Příspěvek od cuisine »

vlek s nájezdovou brzdou nemůže mít víc než 3500 kg.. pokud by jsi chtěl víc, musíš mít vzduchové brzdy na vleku ... hodnota 9000 liber je pro us systém přívěsů, který není kompatibilní s evropským
Obrázek
والصبر مفتاح الفرج

Uživatelský avatar
starter
Příspěvky: 831
Registrován: 03 dub 2006 15:21
Bydliště: kousek vod Prahy

Re: Jaký auto na tahaní aut na podvalu

Příspěvek od starter »

xciba píše:nevlastni bratr si tedka koupil podval pro 2 auta bude to taha land roverem discovery 3 8)
podval na dvě auta má nostnost tak na dvě fábie, celková 3500kg, provozní 1000kg a užitečná 2500kg, spousty aut dnešní doby od nižžší střední třídy nahoru se na to váhově nevlezou

jinak na přívěs nad 3,5T musí být nejen ty brzdy viz psáno výše, ale i oko místo koule
odtah od 7kč/km 731810210

blázen
Příspěvky: 4642
Registrován: 21 lis 2005 17:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký auto na tahaní aut na podvalu

Příspěvek od blázen »

Bude mi stačit auto s 1800 max 2000 na kouli.. Kdo ví který má at napíše typ.. Superb má 1600
ted smrdím po naftě :-)

podporuji: http://www.neo2011.cz/

Uživatelský avatar
starter
Příspěvky: 831
Registrován: 03 dub 2006 15:21
Bydliště: kousek vod Prahy

Re: Jaký auto na tahaní aut na podvalu

Příspěvek od starter »

passat, superb 2,0tdi 1800kg
passat 2,0tdi 4x4 má 2000kg
octavia 2,0tdi 1700kg
mercedes e 2100kg
bmw 530d e39 2000kg
audi a4, a6 3,0tdi 1900kg
SAG 1,9tdi 2000kg
odtah od 7kč/km 731810210

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Jaký auto na tahaní aut na podvalu

Příspěvek od Beaver »

Tak to nejlip prodat Superba a koupit to petkove BMW, at to ma aspon styl.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

blázen
Příspěvky: 4642
Registrován: 21 lis 2005 17:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký auto na tahaní aut na podvalu

Příspěvek od blázen »

ano,vypadá to na 530D E39 ... kdyby ho tu někdo měl,at napíše do SZ mám pár obecných otázek. díky
ted smrdím po naftě :-)

podporuji: http://www.neo2011.cz/

Uživatelský avatar
rejchy
Příspěvky: 573
Registrován: 09 kvě 2006 14:24
Bydliště: V podkérkonoší

Re: Jaký auto na tahaní aut na podvalu

Příspěvek od rejchy »

Sice mám benzín,ale vím dobře proč jsem si diesla nekoupil,takže se klidně ptej.Jinak když pohledáš na BMWklubu tak tam toho najdeš taky mraky :D

blázen
Příspěvky: 4642
Registrován: 21 lis 2005 17:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký auto na tahaní aut na podvalu

Příspěvek od blázen »

rejchy píše:Sice mám benzín,ale vím dobře proč jsem si diesla nekoupil,takže se klidně ptej.Jinak když pohledáš na BMWklubu tak tam toho najdeš taky mraky :D
Co je na tom dieslu špatného?
ted smrdím po naftě :-)

podporuji: http://www.neo2011.cz/

Uživatelský avatar
SubTera
Příspěvky: 3289
Registrován: 21 čer 2008 00:46
Bydliště: Slaný

Re: Jaký auto na tahaní aut na podvalu

Příspěvek od SubTera »

Sorry za OT, ale u Mercedesu z roku 2004 v poznamce "karoserie - orezla" je vtip nez 7 let starej Mergl hnije bezne? Ve velmi brzky dobe chci koupit dodavku stari 0-5 let a zrovna treba 5 let stary Viano by se mi libil jako adept.

blázen
Příspěvky: 4642
Registrován: 21 lis 2005 17:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký auto na tahaní aut na podvalu

Příspěvek od blázen »

no já ty krásný Sclass viděl pár krát pěkně pohnilý
ted smrdím po naftě :-)

podporuji: http://www.neo2011.cz/

Uživatelský avatar
SPEEDY
Příspěvky: 4731
Registrován: 06 srp 2004 11:06
Bydliště: Brno / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký auto na tahaní aut na podvalu

Příspěvek od SPEEDY »

To bude tím, že ani v dnešní době nemá MB pozink plechy ;) Nejhorší, s čím jsem se setkal, je Vito...to po zimě stačí jen uklidit kola a zbytek zamést do kanálu. Kamošova sestra má S-classe 99 rok a místa jako blatníky a víko kufru, má totálně durch :(
EXPRESNÍ PŘEPRAVA KUSOVÝCH ZÁSILEK NA TRASE BRNO - PRAHA - BRNO TÝŽ DEN OD PODÁNÍ - INFO: 608 771 206

Rudi
Moderátor
Příspěvky: 11957
Registrován: 22 srp 2004 13:03
Bydliště: OK
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký auto na tahaní aut na podvalu

Příspěvek od Rudi »

SubTera píše:Sorry za OT, ale u Mercedesu z roku 2004 v poznamce "karoserie - orezla" je vtip nez 7 let starej Mergl hnije bezne? Ve velmi brzky dobe chci koupit dodavku stari 0-5 let a zrovna treba 5 let stary Viano by se mi libil jako adept.
to si vybíráš docela špatně bo zrovna Vita/Viana jsou tím docela dobře známý :D
VW - Very Wonderful
ALUSADY.CZ - originální alu kola na Váš vůz
Dovoz vozidel, odtahy z celé EU, STK

Uživatelský avatar
rejchy
Příspěvky: 573
Registrován: 09 kvě 2006 14:24
Bydliště: V podkérkonoší

Re: Jaký auto na tahaní aut na podvalu

Příspěvek od rejchy »

blázen píše:
rejchy píše:Sice mám benzín,ale vím dobře proč jsem si diesla nekoupil,takže se klidně ptej.Jinak když pohledáš na BMWklubu tak tam toho najdeš taky mraky :D
Co je na tom dieslu špatného?
Vyloženě špatného nic,jedině automat.Ten je dimenzovaný tak akorát a pokud dostává čočku tak nepřežije 200k km-repas 40tkč.
U manuálu je zase spojková sada za cca 25tkč včetně dvouhmoty,takže taky ranec.
Jinak vstřiky vydrží podle nafty i 500k km,ale počítej že v čechách kolem 200-300tk jich už budeš muset několik vyměnit-repas cca 6-7tis.kč.
Turbo to je o zacházení a repase cca 10-12tkč.
Čerpadla to má tři,jedno podávací v nádrži,pak středotlaké a vysokotlaké-odcházíto v pořadí jak jsem to vypsal,to vysokotlaké ale vydrží hodně,ty dvě podávací stojí kolem 5-7tkč kus.
A pofaceliftová verze 142KW má ještě v sání swirl klapky a pokud uletí klapka může zničit motor.Buď vytlouct klapky a dát záslepky,nebo koupit nové sání za cca 7tkč.Dále má facelift větší přední kotouče-tudíž dražší,ale zase má vždy DSC (ESP) a brzdový asistent,takže pokud koukáš i trochu na bezpečnost je face lepší.
Takže když ti v jedom roce odejde všechno tak to je na mašlu,mě se to bohužel už v minulosti stalo ale u daleko levnějšího dieslu a proto je nemám rád. :D
Když kamarád sháněl 530D tak jsem s ním byl kouknout na auto které mělo cca 490tkm servisované,majitel s ním jezdil na služebky do německa a to auto mělo vyměněný jeden vtřik a turbo na 300 tkm,jinak vše původní.Pak jsme byly omrknout ještě auto s 300tkm taky servisované a to mělo spojku,turbo původní,jen jeden vstřik po výměně.No a kamarádovy se to zdálo moc ojeté,tak si koupil klasicky to nejlevnější co našel se 120tkm na tachu bez doloženého servisu a jenom sypal.Takže pokud seženeš servisovaný kousek tak do něj klidně jdi,ale jinak raději benzín a dát do toho plyn-ve finále tě to vyjde levněji.

Uživatelský avatar
Idaho
Moderátor
Příspěvky: 4345
Registrován: 24 kvě 2004 13:55
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký auto na tahaní aut na podvalu

Příspěvek od Idaho »

Já se taky přidám, vzhledem k tomu žepotřebuji auto na tahání podvalu na sosnu a most a k tomu i na výlety s rodinou ( 3 dospělí a 2 děti ) odpadá cokoliv 5ti místného ( skuste na zadní "trojsedadlo" dát dve detské sedačky amezi to posadit 55kg ženskou a jet 200km :D )
Takže uvažuji o MPV případne offroadu ( tomu bych se radeji vyhnul ) do 350tis bez DPH ( možnost odpočtu DPh nebo bez odpočtu do 350clkového ) v rozumném stavu .
Měl jsme v plánu T5 128kW jenže když sem se bavil s nekolik aco s tím tahají ( jeden má ve firmě 4 caravelle ) a druhý jezdí takřka denne rajch s podvalem ) tak si hrozne stežují že nevydrží poloosy a že je po 100tis mení.. je to i u slabších motorizací ( 2,5 s nižším výkonem.. 100kw atd )?
Uvažoval jsem i o multivanu jenže v té cene už je to pasé :(
T5 ma na kouli max 2T víte o nečem co by v téhle cenové relaci melo 2,2-2,5T ? k mercedesu mám osobní averzi ( po dvou letech zkušeností s S-Classe v práci ).

..btw co je SAG ??
Je mezi námi stále více lidí, kteří poskytují konzultace a vědí jak se co má udělat, ale stále méně tech kteří do udělat dokáží.
web : www.dicompracing.cz / www.jdmengines.cz

Rudi
Moderátor
Příspěvky: 11957
Registrován: 22 srp 2004 13:03
Bydliště: OK
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký auto na tahaní aut na podvalu

Příspěvek od Rudi »

ty T5ky trpěj hodně na poloosy, když jim dost nakládáš při rozjezdu, jinak vydržej docela dost, ale do těch 200tis. většinou max. u slabších verzí např. 96kW nevydržej o tolik víc, ale určitě dýl jak u 128kW. Nicméně většina lidí tam potom strká poloosy z 4motionu, který už vydržej fakt hodně a když jí chceš zničit, tak to musíš drtit. Nicméně u T5 je pak plno motorickejch věcí, co se rádi serou( hlavně u 128kW), takže tam je pomalu nejlepší volba 1,9 TDI 77kW, který nemá prakticky žádný neduhy, nicméně to auto zase nejede, takže je spíš na klidnou jízdu nebo ideál do městě na lítačku.
Jinak T5 má kouli na 2,5tuny( 96+ 128kW, možná i ta 77kW, ale u tý si nejsem 100%jistej), akorát slabší verze maj tušim jenom na 2,2tuny.
Hodně lidí se kvůli spolehlivosti T5 vrací zpátky z T4, kde je ale už zase docela starej design a jsou předražený, sehnat slušnou( a nepřebouchanou čorku) je docela těžkej problém, koupíš jí tak pomalu za cenu T5 a nevýhoda oproti T5 je tažný jenom na 2tuny( akorát synchro má na 2,5tuny). U T4 bejvá nejvíc spolehlivej 2,5 TDI 75kW a to i na táhání díky krátký převodovce, nicméně nejlepší volbou je 111kW, u kterejch akorát navíc kvůli větší síle odcházej právě poloosy, ale na dálnici se hodí díky dlouhý převodovce, která ho roztáhna až na 180 oproti cca 160 u slabší verze).

SAG - Sharan/Alhambra/Galaxy je takovej univerzál mezi kombíkem a téčkem, nevýhodou může bejt tažný jenom na 2tuny a celková menší velikost.
VW - Very Wonderful
ALUSADY.CZ - originální alu kola na Váš vůz
Dovoz vozidel, odtahy z celé EU, STK

Uživatelský avatar
Idaho
Moderátor
Příspěvky: 4345
Registrován: 24 kvě 2004 13:55
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký auto na tahaní aut na podvalu

Příspěvek od Idaho »

rudi dík, o 1,9tdi sem uvažoval jenže tam si lidi stežují že je to moc líno a absolutne nevhodné na tahán ( slabé ) motor s eprý rychleji utahá a mnohem více přehřívá..
Bohužel s naftama nemám žádnou zkušenost, nebudu tahat 1xtýdne přes celou evropu ale zas si nechci koupit neco co bych domrvil.. :(

Jak se ten 1,9TDi chová po chipu - ma to smyls upravovat SW pokud bych chtel s 1,9tahat?
Je mezi námi stále více lidí, kteří poskytují konzultace a vědí jak se co má udělat, ale stále méně tech kteří do udělat dokáží.
web : www.dicompracing.cz / www.jdmengines.cz

Rudi
Moderátor
Příspěvky: 11957
Registrován: 22 srp 2004 13:03
Bydliště: OK
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký auto na tahaní aut na podvalu

Příspěvek od Rudi »

Chipem tomu moc nepomůžeš, kor při tahání, to bych spíš pomalu řekl, že ještě pomůže do hrobu. Na takhle častý tahání bych bejt tebou volil ideál asi těch 96kW, tolik problémů s tím nebejvá, má to tah a 128kW se z toho dá udělat vždycky. Navíc budeš mít i širší spektrum výběru 8)
jinak další info tady http://www.transporterclub.cz/forum/vie ... f=8&t=1826" onclick="window.open(this.href);return false; , ale to asi víš :wink:
VW - Very Wonderful
ALUSADY.CZ - originální alu kola na Váš vůz
Dovoz vozidel, odtahy z celé EU, STK

Odpovědět

Zpět na „Pokec“