Kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

Odpovědět
Uživatelský avatar
MSG
Příspěvky: 1078
Registrován: 15 lis 2004 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od MSG »

Tak jsem se rozhodl jít do udělání si zbrojáku. Navedl mě k tomu bratránek, tak půjdeme spolu. Je nám už oboum přes 30, takže pubertu mám, myslím, za sebou :-)

Důvod není ani tak, že bych se aktuálně něčeho bál - bydlel někde na "samotě u lesa" nebo ve Varnsdorfu :-) nebo nějak atypicky podnikal, ale podle mě umět střílet patří u chlapa tak trochu ke všeobecnému vzdělání. No a kdyby tady došlo na lámání chleba a systém se tak nějak posral, umět střílet se může hodit a kvér člověk pořídí obratem.

Zvažujete někdo taky zbroják? Případně ho už někdo máte?
Co byste pak ev. doporučili za kvér? Nepředpokládám, že bych ho kupoval hned... leda možná nějakou starou ČZ50 za 2kkč pro začátek na trénink...
MSG

Kroci
Příspěvky: 3214
Registrován: 22 čer 2005 16:09
Bydliště: P-Town
Kontaktovat uživatele:

Re: kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od Kroci »

Já osobně bych neřekl, že "umění střílet" ze mě udělá "vzdělanějšího" člověka :D
Stilyng objemem nenahradýš

Kód: Vybrat vše

www.strasse.cz - oblečení s autotématikou

Jardafox
Moderátor
Příspěvky: 6530
Registrován: 02 srp 2004 11:27

Re: kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od Jardafox »

neasi, co to je za větu :?
Fiat Panda 1.2 >> AR 155 2.0 TS >> BMW E30 318i >> AR Giulietta 2.0 TD >> Ford Sierra 2.0i DOHC >> Saab 9000 CSE 2.0t >> AR 164 2.5 TD >> Ford Sierra 2.0i >> Lancia Lybra 2.4jtd

Uživatelský avatar
MSG
Příspěvky: 1078
Registrován: 15 lis 2004 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od MSG »

Kroci píše:Já osobně bych neřekl, že "umění střílet" ze mě udělá "vzdělanějšího" člověka :D
Určitě jo, naučíš se něco novýho, tím pádem vzroste tvoje vzdělání, ne? :-)
MSG

Uživatelský avatar
biohazard
Příspěvky: 4697
Registrován: 15 dub 2007 23:20
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od biohazard »

v tomhle případě i ego :lol:

Uživatelský avatar
MSG
Příspěvky: 1078
Registrován: 15 lis 2004 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od MSG »

ani ne, to není BMW...
:lol:
MSG

Bohuš
Moderátor
Příspěvky: 710
Registrován: 30 kvě 2011 09:11

Re: kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od Bohuš »

Jestli chceš pistoli tak bych volil asi dle tvého rozpočtu nějakou tu čízu . A jestli by jsi šel do něčeho většího tak kosa do každé rodiny.Jinak ono střílení je fajn já chodím střílet i většinou z větších zbraní a paráda simonov mosin mauser sa58 a jednou i parabela a doporučuju každému alespoň zkusit.

Kroci
Příspěvky: 3214
Registrován: 22 čer 2005 16:09
Bydliště: P-Town
Kontaktovat uživatele:

Re: kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od Kroci »

jo asi jsem to spatne formuloval, tedy "vseobecne vzdelanejsiho"
Stilyng objemem nenahradýš

Kód: Vybrat vše

www.strasse.cz - oblečení s autotématikou

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od Beaver »

MSG píše:...Co byste pak ev. doporučili za kvér?...
Velmi individualni zalezitost. Nekomu vice sednou revolvery, jiny ma radsi pistole, krom toho samozrejme volis mezi velikosti zbrane, presnosti a komfortem. Obecne se povazuje revolver za spolehlivejsi (pokud ti selze naboj, tak proste jen znovu stisknes spoust a odpalis dalsi komoru ve valci) a muze lezet nabity a pripraveny doma nebo ho muzes mit na opasku a mas skoro jistotu, ze kdyby bylo potreba, tak bude strilet. Pistole maji zase zpravidla vetsi kapacitu naboju v zasobniku. Dalsi vec pri rozhodovani je potom jak casto budes pripadne strilet, protoze je v tom pripade dobry mrknout na cenu munice, jelikoz vystrilet stovku naboju 9mm Luger za 4.50 kus vyjde levneji nez kdyz budes nabijet .357 Magnum za sedm korun. Muj byvaly kolega napr. neda dopustit na kalibr .45 ACP a nosi sebou za timto ucelem Colt 1911 (resp. jeho Cinskou kopii od Norinco), ale me osobne to treba pripada proste moc velky. Nejlepsi je si zajit nekam na strelnici a par kousku si osobne osahat a vyzkouset, podle toho se pak muzes dal rozhodovat.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
Ultima
Příspěvky: 462
Registrován: 19 dub 2007 07:40

Re: kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od Ultima »

nevahej a jdi do toho...

ja zbranim podlehl zhruba pred tremi roky a do te doby jsem neznal nic jineho nez auta. Ted to mam fifty fifty. Dobre promysli do ceho jit, ja zacal pres nekolik vzduchovych a vetrovych pistoli, revolveru a pusek na CZ 97B .45 acp proste proto ze jsem chtel velky BAAC, ale stejne mi to nestacilo, takze nasledovala CZ 858, mosin 91/30, nejnovejsi kousek mam TOZ 34 12/70 a pred par dny jsem zjistil ze se pred vanoci zacal prodavat zbrusu novej CZ vz.61 scorpion (ne jako kosa ze starych dilu proste nova konstrukce) za uplne smesnou cenu, takze az budu mit cas, skaknu si pro nakupku. Mimo to mam v planu Simonov a SVT40. Byt tebou mozna bych promyslel toho scorpiona, je novej, spolehlivej, zaruka, levny krmivo a sakra presnej. (hlavne nesplest se scarabem)

http://www.youtube.com/watch?v=8kyuMnaDaY8" onclick="window.open(this.href);return false;

mimo to jsem nedavno koupil barak a hned u nej mam vlastni "strelnici" a sousedy kterym to nevadi, takze az te omrzi ofiko strelnice... :D

Uživatelský avatar
kubi
Příspěvky: 7665
Registrován: 05 pro 2006 21:25
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od kubi »

Já vážně uvažuju v průběhu letoška, až se zbavím všech nutných investic... pro začátek asi 858 Tactical a nebo se mi líbí od p. Novohradského FSN 01 KV... vždycky se mi strašně líbil AKSU74 a všeobecně ty kompaktní verze útočných pušek a tohle je tedy něco pro mě....

Z pistolí vážně nevím, pro začátek jsem myslel třeba CZ82/83 na naučení a později třeba Glocka :mavani: ale záleží jak to bude s prací....
Přílohy
PC090681.JPG
PC090681.JPG (198.94 KiB) Zobrazeno 7544 x
Nosce te ipsum - know thyself
"Be the change you want to see in the world"
Kadett GSi 16v - "redtop" fan

Gallery: kubi-gsi.rajce.idnes.cz
NABÍZÍM ODBORNÉ PŘEKLADY Z ANGLIČTINY DO ČEŠTINY - VÍCE SZ

Uživatelský avatar
biohazard
Příspěvky: 4697
Registrován: 15 dub 2007 23:20
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od biohazard »

do Glocka chci jít letos taky

Uživatelský avatar
crocjirka
Příspěvky: 3627
Registrován: 05 kvě 2011 12:53
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od crocjirka »

no ja uz jako malej chodil na takove ty kurzi strelby ze vzduchovky co delaly DDMka... ted sem si od nekoho tady z fora koupil umarex CP sport a je to super hracka.. :) hodne me bavi... a prave planuju casem ten zbrojacek taky.. sem se driv si rikal, ze bych mohl jit k dopravni policii, tak sem si u nich prosel tema testama atd.. ale nakonec sem se rozhodl ze ne, takze si myslim, ze psychotest na zbrojak nebude o moc jinej nez na fizla.. :) a pak nakou hezkou flinticku :)
ex:opel tigra 1.4 16v,opel tigra 1.6 16v,peugeot 106 1.4 sport,seat leon 1.8T 200PS+,ibiza 1.9TDI 6L 170PS, octavia RS combi 1.8T
NOW: family car skoda octavia 2 RS combi 2.0TSI 200 teplejch poniku...
facebook.com/jiriprokopfotograf

BIGPAPA
Příspěvky: 9161
Registrován: 09 čer 2007 01:50
Bydliště: PIT-STOP
Kontaktovat uživatele:

Re: kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od BIGPAPA »

na zbrojní prukaz není třeba psychotestu 8)
Svět by byl o mnoho bezpečnejší, když by každý před vstupem do letadla musel sníst kousek slaniny....

Uživatelský avatar
crocjirka
Příspěvky: 3627
Registrován: 05 kvě 2011 12:53
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od crocjirka »

nee??? ja myslel ze jo :) ale tak myslet znamena hovno vedet.. je to tedy nekde nak dobre sepsano jednoduse co je vse potreba.. protoze na netu sem nasel hodne protichudnych informaci..
ex:opel tigra 1.4 16v,opel tigra 1.6 16v,peugeot 106 1.4 sport,seat leon 1.8T 200PS+,ibiza 1.9TDI 6L 170PS, octavia RS combi 1.8T
NOW: family car skoda octavia 2 RS combi 2.0TSI 200 teplejch poniku...
facebook.com/jiriprokopfotograf

Uživatelský avatar
Jarbi
Příspěvky: 539
Registrován: 24 zář 2008 12:57

Re: kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od Jarbi »

Třeba tady?

http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz ... ro-ziskani" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
crocjirka
Příspěvky: 3627
Registrován: 05 kvě 2011 12:53
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od crocjirka »

thx 8)
ex:opel tigra 1.4 16v,opel tigra 1.6 16v,peugeot 106 1.4 sport,seat leon 1.8T 200PS+,ibiza 1.9TDI 6L 170PS, octavia RS combi 1.8T
NOW: family car skoda octavia 2 RS combi 2.0TSI 200 teplejch poniku...
facebook.com/jiriprokopfotograf

Uživatelský avatar
rejchy
Příspěvky: 573
Registrován: 09 kvě 2006 14:24
Bydliště: V podkérkonoší

Re: kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od rejchy »

Už jsem o tom několikrát přemýšlel,kolik stojí vůbec zbroják?

Uživatelský avatar
crocjirka
Příspěvky: 3627
Registrován: 05 kvě 2011 12:53
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od crocjirka »

cca 3-4 mene nez ridicak :lol: :lol:
ex:opel tigra 1.4 16v,opel tigra 1.6 16v,peugeot 106 1.4 sport,seat leon 1.8T 200PS+,ibiza 1.9TDI 6L 170PS, octavia RS combi 1.8T
NOW: family car skoda octavia 2 RS combi 2.0TSI 200 teplejch poniku...
facebook.com/jiriprokopfotograf

Uživatelský avatar
Rendis
Příspěvky: 1853
Registrován: 09 zář 2004 19:43
Kontaktovat uživatele:

Re: kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od Rendis »

pomalu z toho dělám něco slušného.
Přílohy
p1010850_119.jpg
p1010850_119.jpg (199.02 KiB) Zobrazeno 7460 x
BMW e34/M5 4.0 V8
BMW e34/M5 3.6
BMW e34 2.5i 24v vanos
2x dopr.prostředek: 1.3 MPi;
ex BMW e36 1.8i R.I.P

Uživatelský avatar
crocjirka
Příspěvky: 3627
Registrován: 05 kvě 2011 12:53
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od crocjirka »

ja vim ze to bude znit hrozne lamacky.. ale prijde mit to jako krizenec mezi AKckem M4A1 a nakym tezkym samopalem :)
ex:opel tigra 1.4 16v,opel tigra 1.6 16v,peugeot 106 1.4 sport,seat leon 1.8T 200PS+,ibiza 1.9TDI 6L 170PS, octavia RS combi 1.8T
NOW: family car skoda octavia 2 RS combi 2.0TSI 200 teplejch poniku...
facebook.com/jiriprokopfotograf

Bohuš
Moderátor
Příspěvky: 710
Registrován: 30 kvě 2011 09:11

Re: kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od Bohuš »

crocjirka : Jo docela to tak zní
Rendis máš to pěkné kluku mě by se ta víc líbilo předpažbí od kinggunu ale to už je víceméně jenom věc vkusu.

Uživatelský avatar
Ultima
Příspěvky: 462
Registrován: 19 dub 2007 07:40

Re: kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od Ultima »

jeste pazbicku kdyz uz to musi byt, ten kus slisovanych trisek tam mas jak pest na oko.

Uživatelský avatar
Rendis
Příspěvky: 1853
Registrován: 09 zář 2004 19:43
Kontaktovat uživatele:

Re: kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od Rendis »

[quote="Ultima"]jeste pazbicku kdyz uz to musi byt, ten kus slisovanych trisek tam mas jak pest na oko.[/quote]

pažbička už je doma.Jen to namontovat.
BMW e34/M5 4.0 V8
BMW e34/M5 3.6
BMW e34 2.5i 24v vanos
2x dopr.prostředek: 1.3 MPi;
ex BMW e36 1.8i R.I.P

blázen
Příspěvky: 4642
Registrován: 21 lis 2005 17:21
Kontaktovat uživatele:

Re: kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od blázen »

já se taky chystám,ikdyž krze práce mi to trvá,pač každý rok mám nějaký podělaný zkoušky,tak nemám čas,ale chci to zvládnout...doma máme ve vytríně dragunova od otce a střelba je fajn,jen škoda krátkých střelnic..
ted smrdím po naftě :-)

podporuji: http://www.neo2011.cz/

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od Beaver »

biohazard píše:do Glocka chci jít letos taky
Já si myslím, že se Glock celkem přeceňuje. Zkoušel jsem devatenáctu, sedmnáctku a devatenáctku s kompenzátorem a ani jeden mi moc nesednul. S kamarádem jsme z nich dali myslím kolem stovky nábojů a měli jsme poněkud rozporuplné pocity. Je to sice funkční, celkem přesné, ale subjektivně mi to správně nepasovalo do ruky. Navíc na modelu s kompenzátorem asi po dvaceti ranách upadnul vyhazovač, což poněkud podrylo tu pověst absolutní spolehlivosti :lol: Co se ti na něm líbí ? :)
blázen píše:...doma máme ve vytríně dragunova od otce a střelba je fajn,jen škoda krátkých střelnic..
Kdy mám přijet ? :D Po pravdě Dragunova bych si z prdele někdy chtěl zkusit, zvlášť s optikou. Osobně bych si teda pravda pušku asi nikdy nekoupil, není pro to žádné praktické využití když člověk není myslivec nebo snajpr (a myslivce s Dragunovem jsem teda ještě nezažil :mrgreen: ), ale střelba je z toho určitě zajímavá.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
biohazard
Příspěvky: 4697
Registrován: 15 dub 2007 23:20
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od biohazard »

zkoušel jsem 20tku a mě osobně sedla celkem dobře,ale uznávám,že s ní nemám nastříleno tolik abych o tom moh psát moudra takže spíš to z mý strany ber jenom jako osobní pocit.Pokud je ale blbost za něj dávat těch +/- 17tis nebo kolik teď tak stojí,tak jakou jinou alternativu?Chci prostě něco na občasný střílení a jinak aby se tim dala občas cikánům prostřelit noha :D

Uživatelský avatar
Ultima
Příspěvky: 462
Registrován: 19 dub 2007 07:40

Re: kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od Ultima »

BIO: snad uplne kazdej instruktor strelby ti mimo zapis rekne, ze kdyz uz musis strilet, tak zastrelit a ne postrelit. Vzhledem k nasemu soudnictvi ti snad dojde proc...

Uživatelský avatar
Globus
Příspěvky: 1561
Registrován: 07 srp 2005 10:45
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od Globus »

kubi píše:Z pistolí vážně nevím, pro začátek jsem myslel třeba CZ82/83 na naučení a později třeba Glocka :mavani: ale záleží jak to bude s prací....
:shock: to podle mě neni dobrá cesta - chceš Gastona? Kup si ho rovnou, na začátek třeba jetýho, ale učit se na jedný zbrani a pak přecházet na v podstatě uplně jinou zbraň....

BIGPAPA píše:na zbrojní prukaz není třeba psychotestu 8)
Neni, ale pokud máš krávu obvoďačku, tak tě tam pošle. A třeba se dozvíš jako já že nemáš rád ženský a toužíš po dlouhých vlasech :lol:




Beaver píše:
Já si myslím, že se Glock celkem přeceňuje. Zkoušel jsem devatenáctu, sedmnáctku a devatenáctku s kompenzátorem a ani jeden mi moc nesednul. S kamarádem jsme z nich dali myslím kolem stovky nábojů a měli jsme poněkud rozporuplné pocity. Je to sice funkční, celkem přesné, ale subjektivně mi to správně nepasovalo do ruky. Navíc na modelu s kompenzátorem asi po dvaceti ranách upadnul vyhazovač, což poněkud podrylo tu pověst absolutní spolehlivosti :lol: Co se ti na něm líbí ? :)
Co se na něm líbí? Je hnusnej, ano, ale u zbraně to neni o kráse ale o funkčnosti a spolehlivosti /a ten vyhazovač se spotřební a dost namáhaný zboží ;)/ neboj, po vystřílení pár tisíc nábojů by Ti sednul krásně. Taky jsem si ze začátku s nim nevěděl rady, ale po pár návštěvách střelnice to bylo dobrý. Ono to neni ani tak o tom že by ta zbraň byla neergonomická, ale spíš o tom že to tělo prostě neví jak za to vzít.

Kompenzátor u krátký...hm, to je kapitola sama pro sebe :lol:
Naposledy upravil(a) Globus dne 13 led 2012 09:50, celkem upraveno 1 x.
BMW - uměle zvýšený ego, přírodně snížená inteligence

blázen
Příspěvky: 4642
Registrován: 21 lis 2005 17:21
Kontaktovat uživatele:

Re: kvéry, zbraně, sebeobrana, zbroják a vše okolo

Příspěvek od blázen »

Beaver: to je právě to, nikde se stím nedá moc chodit střílet. Tady jsou krátký střelnice. Střílel jsem z ní ne víc než 5x v životě. Podle mě stačí dobrá malorážka. Náboje jsou levný a nedělá takový kravál a nemáš strach vystřelit:-)
ted smrdím po naftě :-)

podporuji: http://www.neo2011.cz/

Odpovědět

Zpět na „Pokec“