Prosba o radu - parkování

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

Uživatelský avatar
Kane13
Moderátor
Příspěvky: 1737
Registrován: 17 lis 2009 23:33
Bydliště: Ecce Homo

Prosba o radu - parkování

Příspěvek od Kane13 »

Pánové, potřebuju poradit. Stala se mi zábavná věc.

Parkoval jsem se služebákem v MB na parkovišti Českobratrské náměstí. Nebylo tam moc místa, ale nakonec jsem mezi 2 auty našel prostor a zaparkoval. Po pár hodinách jsem přišel k autu a měl za stěračem lísteček, že jsem se dopustil přestupku. Opodál okouněla babizna z městapa a jak mě zmerčila, hned se na mě "vrhla". Na mou otázku jakého jsem se dopustil přestupku odvětila, že jsem nenechal volný 2 jízdní pruhy (!!), tj. 6m. S přestupkem jsem nesouhlasil a nechal to do správního. Otázka zní - co teď s tím? V řadě za mnou stály úplně stejně 2 auta s rezidentskýma kartama a kupodivu nic. Okolo dalších asi 5 aut taky lísteček.
Pro ilustraci přikládám orientační obrázek...
Přílohy
parkoviste.JPG
parkoviste.JPG (82.53 KiB) Zobrazeno 4820 x
Bad things happen when good people pretend nothing is wrong. - Corey Mother Fuckin´Taylor

Uživatelský avatar
SubTera
Příspěvky: 3289
Registrován: 21 čer 2008 00:46
Bydliště: Slaný

Re: Prosba o radu - parkování

Příspěvek od SubTera »

Procti si tenhle server:
http://www.spravneparkovani.cz/prestupk ... z1yQp5VJZ4

Mam dojem, ze jsi v pravu.

Uživatelský avatar
Kane13
Moderátor
Příspěvky: 1737
Registrován: 17 lis 2009 23:33
Bydliště: Ecce Homo

Re: Prosba o radu - parkování

Příspěvek od Kane13 »

Já hlavně musím zjistit, jestli jde o pozemní komunikaci nebo ne... každopádně mi to přijde ujetý, když tam nemají naznačený ani jízdní pruhy, kreténi.... :kladivo:
Bad things happen when good people pretend nothing is wrong. - Corey Mother Fuckin´Taylor

Uživatelský avatar
H.o.m.i.e.
Příspěvky: 655
Registrován: 14 črc 2008 16:08
Bydliště: kósek vod Brna

Re: Prosba o radu - parkování

Příspěvek od H.o.m.i.e. »

Co naděláš, nudí se a tak vysíraj.

Uživatelský avatar
biohazard
Příspěvky: 4697
Registrován: 15 dub 2007 23:20
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o radu - parkování

Příspěvek od biohazard »

asi 3 roky zpátky jsem byl na policajtech kvůli odtaženýmu autu a tam mi řekli,že jsem nedodržel minimální průjezd 3 metry kvůli případnýmu hasičskýmu zásahu ... teď už je to teda asi 6m :D

Uživatelský avatar
Kane13
Moderátor
Příspěvky: 1737
Registrován: 17 lis 2009 23:33
Bydliště: Ecce Homo

Re: Prosba o radu - parkování

Příspěvek od Kane13 »

Paní městapačka mi to odůvodnila tak, že tam musí být 2 jízdní pruhy (2x3m). Na můj dotaz jak mám vědět, že vedou zrovna tam a ne někde jinde a odkud kam teda vedou, nahodila hloubavej výraz a řekla "No, jsou tam prostě tak."
Což mě taky rozsekalo...
Bad things happen when good people pretend nothing is wrong. - Corey Mother Fuckin´Taylor

Uživatelský avatar
biohazard
Příspěvky: 4697
Registrován: 15 dub 2007 23:20
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o radu - parkování

Příspěvek od biohazard »

podle mě je to blbost.Vždycky to právě hájili tim,že tam musí bejt místo pro průjezd hasičskýho auta a na to snad 2 pruhy potřeba nejsou.Minimálně se ty názory rozcházej když mě tvrdili 3 metry a i je to psaný na netu a tobě,že 6 metrů :roll:

Uživatelský avatar
hattori_hanzo
Moderátor
Příspěvky: 9245
Registrován: 03 kvě 2005 15:35
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o radu - parkování

Příspěvek od hattori_hanzo »

Kdy se lidi naučí používat právo odmítnout výpověď?Mohl jsi to mít už dávno z krku a prakticky bez jakýhokoliv rizika postihu.
✠Luftwaffle✠

Uživatelský avatar
Kane13
Moderátor
Příspěvky: 1737
Registrován: 17 lis 2009 23:33
Bydliště: Ecce Homo

Re: Prosba o radu - parkování

Příspěvek od Kane13 »

Hattori: Nejsem debil, tohle právo znám a samozřejmě jsem ho použil. Ale u správního řízení todle nejde, ne? Tam bych asi měl nějak argumentovat...chci dosáhnout toho, aby uznali, že postih by byl neoprávněnej...
Bad things happen when good people pretend nothing is wrong. - Corey Mother Fuckin´Taylor

Uživatelský avatar
Ultima
Příspěvky: 462
Registrován: 19 dub 2007 07:40

Re: Prosba o radu - parkování

Příspěvek od Ultima »

co na tom nechapes? pokud je nekde mozny obousmerny provoz (chapej: vsude kde neni jednosmerka) tak musis pri stani nechat sest metru (od tveho zrcatka na druhou stranu vozovky) uplne jednoduche

jestli na te fotce nic neklame, tak ty a zbytek co stoji nalevo a za tebou stojite spatne

Uživatelský avatar
SubTera
Příspěvky: 3289
Registrován: 21 čer 2008 00:46
Bydliště: Slaný

Re: Prosba o radu - parkování

Příspěvek od SubTera »

A je to nekde konkretne definovano nebo je to jisty asi jako s tou evidenckou?

Uživatelský avatar
Ultima
Příspěvky: 462
Registrován: 19 dub 2007 07:40

Re: Prosba o radu - parkování

Příspěvek od Ultima »

tak tohle konkretne je muj denni chleba, zvlast ted v sezone.

Uživatelský avatar
SubTera
Příspěvky: 3289
Registrován: 21 čer 2008 00:46
Bydliště: Slaný

Re: Prosba o radu - parkování

Příspěvek od SubTera »

Tak to je odpoved hodna policisty. Zrejme kazdy pojidate jiny policejni chleba, protoze co policajt, to ruzny vyklad zakona - napr. lekarnicka musi byt v kabine a dalsi blbosti, co uz se mi snazili nakukat, aby inkasovali.

Uživatelský avatar
Jord
Příspěvky: 2108
Registrován: 17 čer 2004 22:52
Bydliště: Panelový dům
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o radu - parkování

Příspěvek od Jord »

a jak je to v případě, že silnice neni široká ani těch 6m a auta parkují na obou stranách, protože nikde není zákaz parkování? to by mě zajímalo :D
...

Uživatelský avatar
biohazard
Příspěvky: 4697
Registrován: 15 dub 2007 23:20
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o radu - parkování

Příspěvek od biohazard »

to jsou přímo žně :lol:

Uživatelský avatar
Kane13
Moderátor
Příspěvky: 1737
Registrován: 17 lis 2009 23:33
Bydliště: Ecce Homo

Re: Prosba o radu - parkování

Příspěvek od Kane13 »

Ultima píše:co na tom nechapes? pokud je nekde mozny obousmerny provoz (chapej: vsude kde neni jednosmerka) tak musis pri stani nechat sest metru (od tveho zrcatka na druhou stranu vozovky) uplne jednoduche

jestli na te fotce nic neklame, tak ty a zbytek co stoji nalevo a za tebou stojite spatne
Ad 2: Ta fotka je ilustrační, stažená z netu, ale já stál stejně. O těch dvou, co stáli za mnou ve stejné lajně bez pokuty, se fíz...kolegyně nechtěla bavit. Je tam toho prostě divnýho víc než dost.
Ad 1: A jak poznám, kde mají ty 2 pruhy být? Vím, že to zní blbě nebo vychcaně, ale podle čeho je mám předpokládat zrovna tam? Proč nemůžou vést napříč parkovištěm? Tvoje kolegyně nebyla schopna říct ani proč teda auta "vlevo nahoře" stát můžou, když jsou tím pádem taky v pruhu.

OT: kamarád dnes uhádal ve správným řízení to, že parkoval bez lístku na placeným parkovišti. Jen proto, že u nás ve městě se rozmístily značky na sloupy veřejnýho osvětlení, čímž jsou prý neplatný, stejně jako značky na budovách. To mě dostalo úplně maximálně... :lol: Takže mu pan úředník vypsal lejstro, že se přestupek nestal a kamarád s blaženým úsměvem odešel. Teď zvažuje, že bude jezdit jednosměrkama do protisměru, protože ty mají taky blbě označený (cca 20 značek) - pro chytlavý choleriky, jde o nadsázku, není debil, aby to dělal, ale bylo by to legální
Bad things happen when good people pretend nothing is wrong. - Corey Mother Fuckin´Taylor

Uživatelský avatar
kentoya
Příspěvky: 1279
Registrován: 02 pro 2005 23:55
Bydliště: Olomouc

Re: Prosba o radu - parkování

Příspěvek od kentoya »

nevím co tak složitého nechápeš
viděla tě městapačka dojet a parkovat? neviděla
vypověděl jsi městapačce, že jsi to zaparkoval ty? ne
podepsal jsi městapačce, že jsi to zaparkoval ty? ne

u správního odmítneš vypovídat, protože ta jsi to tam nezaparkoval, víš kdo zaparkoval, a způsobil by jsi újmu oné osobě, kterou by jsi pocítil, jako by jsi způsobil újmu sobě samému

jsi náhodou na nějaké kameře? to přece nejsi ty

co je na tom tak složitého
IQ sice stylingem nenahradíš, taboo ti ho taky nezvedne, ale dokáže rozšířit brutálně obzory :D
http://www.odtahove-sluzby.cz

Uživatelský avatar
Ultima
Příspěvky: 462
Registrován: 19 dub 2007 07:40

Re: Prosba o radu - parkování

Příspěvek od Ultima »

vim ze je to ilustrat. zjednodusene receno mezi (asi) betonovym okrajem parkoviste a ostruvkem vedle ktereho stojis predpokladam tech sest metru bude, kdyz se tam kdokoliv postavi, smolik. ber to tak, ze aby si se dostal do vnitr parkoviste vyuzijes jeden "pruh" pri vjezdu a ten druhy pri odjezdu. Cele je to udelane tak aby se zachranné služby, např hasiči dostali s masinou s vodou po tom parkovisti uplne vsude. Zakon dale neresi jestli je silnice uzsi nez tech sest metru (obousmerka) a znacky tam byt nemusi, kazdy kdo ma ridicak, tak snad proboha vi, ze pokud tam nenecha ty tri metry na pruh a pokud to neni znackou vylozene povoleno tak tvori prekazku v silnicim provozu. Kdyz bych sel do dusledku tak spravne by mestapacka v tvem pripade mela naridit odtah vozidla, protoze ji to uklada zakon. Parkovacka (predvolani) je z jeji strany jenom lenost a pro tebe vyrazne nizsi postih. A dale nevim jak u vas, ale u nas pokud se clovek vymluvi na osobu blizkou, dostava predvolanku majitel vozidla ikdyby z toho nakonec nic nebylo, musi se alespon dostavit (coz v pripade ze je prestupek spachan treba v Praze ale majitel je z treba z Opavy dost nasere-a nas urad nepovoluje presunuti prestupku) Pokud se nedostavi nasleduje opravnena sankce tak jako tak, potom druha a pak uz si pro nej jedeme my se vsi paradou a ostudou.

vse co potrebujes najdes/najdete v zak č.361/2000 sb. pozemni komunikace a v naproste vetsine se to roubuje na 125c/1k jiné porušeni povinnosti, protoze nikdo neni chodici zakonik.

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Prosba o radu - parkování

Příspěvek od Beaver »

Resite to zbytecne. Jde o misto lezici mimo pozemni komunikaci, definovano dle stare vyhlasky jako:
Místo ležící mimo silnici je pozemek, garáž, parkoviště, čerpací stanice, tovární, nádražní a letištní prostory, obratiště tramvají apod.
Nova vyhlaska to uz takto nedefinuje, ale nedefinuje to ani nijak jinak a tak lze s upsechem poukazat na tu starou definici. Pravidla silnicniho provozu tam v zasade neplati. Kdyby se ti snazili vnutit, ze jde o ucelovou komunikaci, tak to parkoviste toto nesplnuje, rozhodne ne v danem miste:
Účelová komunikace je pozemní komunikace, která slouží ke spojení jednotlivých nemovitostí pro potřeby vlastníků těchto nemovitostí nebo ke spojení těchto nemovitostí s ostatními pozemními komunikacemi nebo k obhospodařování zemědělských a lesních pozemků
Poslal bych je normalne do prdele, zadne dva volne jizdni pruhy na tomto miste neni potreba nechavat ani omylem, toto neni silnice.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
Ultima
Příspěvky: 462
Registrován: 19 dub 2007 07:40

Re: Prosba o radu - parkování

Příspěvek od Ultima »

ty si ignorant tezkeho razeni, pral bych ti aby si stal nekde na druhe strane parkoviste a chytil ti japonec a ty jen bezmocne koukal jak se k nemu nemuze nikdo (hasici) dostat. 8)

Uživatelský avatar
rallik
Příspěvky: 1594
Registrován: 14 črc 2005 15:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o radu - parkování

Příspěvek od rallik »

Kdyby bylo dost parkovišť a dost parkovacích domů, tak by se takový hovna neřešily... :roll:
KEHO rennsport

Uživatelský avatar
bleach
Příspěvky: 2129
Registrován: 02 lis 2006 09:11

Re: Prosba o radu - parkování

Příspěvek od bleach »

tak nejaky postav

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Prosba o radu - parkování

Příspěvek od Beaver »

Ultima píše:ty si ignorant tezkeho razeni, pral bych ti aby si stal nekde na druhe strane parkoviste a chytil ti japonec a ty jen bezmocne koukal jak se k nemu nemuze nikdo (hasici) dostat. 8)
Nehrozi ze by mi chytil japonec, to za prve :wink: Za druhe kdyz se pozorne zadivas na ten obrazek tak hasici se v teto konfiguraci parkoviste dostanou vsude kde je potreba (bud tam zajedou nebo budou hasit ze silnice) a i kdyby neprojeli az na uplnej konec, tak pouzivaji naprosto revolucni prvek a tim je tzv. hadice. Tato umoznuje hasit i kus od mista kde zastavi cisterna a proto napriklad neni nutne najet s cisternou skrz zed do baraku aby tam bylo mozne hasit. Jinak tvoje reakce je bohuzel na urovni ignorantskeho fizla - kdyz mi nekdo dokaze, ze za to nemuzu dat pokutu tak ho aspon budu urazet.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
SubTera
Příspěvky: 3289
Registrován: 21 čer 2008 00:46
Bydliště: Slaný

Re: Prosba o radu - parkování

Příspěvek od SubTera »

Ultima :smich2:
Beaver :smich:
1:0 pro Bobra

Uživatelský avatar
Ultima
Příspěvky: 462
Registrován: 19 dub 2007 07:40

Re: Prosba o radu - parkování

Příspěvek od Ultima »

ja te ale neurazim. a taky premyslim v trochu sirsim ohledu, nejsem omezeny jen timto konkretnim parkovistem. Ja uz podobnou situaci zazil, sice slo o chalupu a ne o auto, ale princip stejnej. vysledkem byl uhorely majitel i se psem v naruci. tak doufej, ze se ti nic takoveho nestane. Nicmene tva sebejistota je az zarazejici...

Uživatelský avatar
Kane13
Moderátor
Příspěvky: 1737
Registrován: 17 lis 2009 23:33
Bydliště: Ecce Homo

Re: Prosba o radu - parkování

Příspěvek od Kane13 »

Beaver: Díky moc, něco takovýho jsem přesně potřeboval. Nechci se "vymlouvat" na osobu blízkou ani nic podobnýho. Šlo mi právě o to, co píšeš. Máš u mě panáka, kdybychom se náhodou někdy někde potkali (nebo mi pošli fakturu :D )

8)
Bad things happen when good people pretend nothing is wrong. - Corey Mother Fuckin´Taylor

Uživatelský avatar
Globus
Příspěvky: 1561
Registrován: 07 srp 2005 10:45
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o radu - parkování

Příspěvek od Globus »

Hele a jak je to se zastavením na modrý/placený zóně?
Klasika přijedu, čekám na zákazníka, jsem v autě nebo v jeho těsný blízkosti a přijde PSVBák /MP/ a buzeruje že tam nemůžu stát. Zatim jsem je vždycky uklidnil, ale stejně mě to jednou potká že potkám extra joudu.
BMW - uměle zvýšený ego, přírodně snížená inteligence

Petr113
Příspěvky: 5
Registrován: 30 čer 2012 02:31

Re: Prosba o radu - parkování

Příspěvek od Petr113 »

Obhájit parkování je to nejjednoduší, co je v rámci správního práva možné.

Je i spousta firem, které se tím zabývají, např. DAS pojišťovna právní ochrany, nebo přímo nechcipokutu.cz - pojištění proti pokutám.

V zásadě stačí v rámci správního řízení napadnout jakoukoliv věcnou či procesní nesprávnost, nebo něco vymyslet. Ale asi bych se zbytečně nezabýval tím, zda má pruh pro průjezd široký 5,5 nebo 6m, je to ztráta času :)

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Prosba o radu - parkování

Příspěvek od Beaver »

Globus píše:Hele a jak je to se zastavením na modrý/placený zóně?
Klasika přijedu, čekám na zákazníka, jsem v autě nebo v jeho těsný blízkosti a přijde PSVBák /MP/ a buzeruje že tam nemůžu stát. Zatim jsem je vždycky uklidnil, ale stejně mě to jednou potká že potkám extra joudu.
Argumentuj tím, že jsi nezastavil, ale že jsi zastavil vozidlo. Byť to vypadá stejně, tak to není to samé. Zastavení bys mohl sice teoreticky uhádat taky, protože zastavuješ na dobu nezbytnou pro nastoupení osob nebo naložení nákladu, ale když tam jen tak zevluješ kolem, tak tě budou samozřejmě uhánět s tím, žes tam nejen zastavil, ale i stál (tj. parkoval). Zastavit lze plus mínus všude, kde není vysloveně zákaz zastavení. Oproti tomu ovšem máš zastavení vozidla - to je definováno jako uvedení vozidla do klidu nezávisle na vůli řidiče. Okecat už to můžeš dle fantazie, například ses tam chtěl jen otočit a zdechl ti motor, čekáš až to vychladne/naskočí nebo něco v tom stylu (nepřehánej důvody aby auto nechtěli řešit z důvodu technické nezpůsobilosti, tj. "zasekly se mi brzdy" bych neříkal). Zastavení vozidla je jinak normální věc např. když na zákazu zastavení zastavíš proto, že před tebou je nějaká překážka a ty nemůžeš pokračovat v jízdě (a třeba v jednosměrce by ses ani nemohl vrátit).
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

motorR
Příspěvky: 1
Registrován: 13 dub 2017 21:16

Re: Prosba o radu - parkování

Příspěvek od motorR »

Hezký den. Prosím o radu. Jsem v situaci, kdy není skoro úniku od parkování (nebo docházení opravdu velké vzdálenosti). Policie začala nyní po roce klidu házet lístečky. První jsem zaplatil, teď už zase. Za chvíli se z oblasti stěhuju - ale než se vystěhuju, bude to s takovou mraky pokut.

Dostávám pokutu za to, že stojím na běžné silnici o 2 pruzích s tím, že stojím na kraji a lístek (i předchozí pokuta) byla na nedodržení 6m.

Lze to prosím nějak obejít? Mám se dostavit do 3 dnů? Prostě už nechci platit z principu :(.
Doplním, že nic neblokuji, v pohodě se dá projet, stojí tam i ostatní řidiči - nevím ale jak to řeší oni. Není tam plná čára, pouze přerušovaná. Žádné cedule v blízkosti nejsou.

Díky za pomoc, opravdu mi to pomůže. Hezký den.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“