Prosba o radu - parkování

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Prosba o radu - parkování

Příspěvek od Beaver »

Obávám se, že se daná lokalita stala výběrčím místem městapa. Předpokládám, že už minule ti ukázali důkazy - tj. fotku auta a fotku nějakého měřidla, co ukazovalo, že zaparkované auto nedodržuje ten limit na průjezd. Něco podobného se mi stalo v místě, kde jezdí i autobusy MHD a v pohodě se vyhnou s osobákama v protisměru i když u kraje (jednoho) jsou auta. Policajti to řeší tak, že pravidelně do dané lokality přijedou kolem 11 hodiny, rozdají lístečky, všechno si nafotí a jedou zase do háje. Když jsem se potom ptal přímo na služebně, co se s tím dá dělat, tak jediné co mi bylo navrhnuto je to, že mám podat podnět k umístění značky "P". Jakmile je totiž osazená ta značka, funguje to jako výjimka a auta tam stát můžou.

Druhá možnost je jedině tvrdit, že jsi tam neparkoval, protože auto měl půjčené kamarád z Bangkoku a zaparkoval tam on. Uvedeš jeho jméno a adresu v Bangkoku, přičemž název ulice uvedeš v thajštině a policajtům ho předáš vytisknutý na papírku (třeba วัดมังกรกมลาวาส 253/5). Vtip spočívá v tom, že oni to nebudou schopní zadat do systému a ručně to opisovat na dopis pachateli taky není prdel. Ty jsi ovšem splnil svou zákonnou povinnost uvést jméno řidiče a na úřadu potom je, aby ho oslovily s žádostí o podání vysvětlení... To samozřejmě není nějaká záruka, že nebudou požadovat potom tu pokutu po tobě, ale minimálně je to šance, že se na to vyserou.

Osobně bych si radši našel lepší místo k parkování, je to jistější :D
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Odpovědět

Zpět na „Pokec“