Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bolo1
Příspěvky: 303
Registrován: 07 dub 2009 18:15

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od Bolo1 »

Můžeme se rozčilovat jak chceme, ale stejně s tím nic neuděláme a zvykneme si. Je to zase jen prostředek jak z nás vytáhnou peníze. Výroba nového auta zatíží ekologii víc, než provoz vašeho "starého auta" . A až bude STK každý rok, tak si postavím takovou stanici a budu ve vatě :lol:
Hujdaj a sempl klever

Uživatelský avatar
Boháček
Příspěvky: 406
Registrován: 24 kvě 2005 00:00

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od Boháček »

m.artty píše:Tak prej budeme platit i za euro III :alien: Možná by bylo dobré zakázat prodej ojetých aut úplně, prostě můžeš si koupit jen nové a za 5 let ho musíš vyhodit a koupit si zase nové :) ...
však už se tak nějak vyrábí
vydrží 5let, krásně naleštěné, sedačky neprosezené, volant neošopaný
ale turbo v 3,14 nebo vstřiky, egr, ....
vzdělání není zárukou inteligence

Uživatelský avatar
TheTimo
Příspěvky: 489
Registrován: 15 kvě 2005 15:29
Bydliště: Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od TheTimo »

Tak jedno info, které se nám dostalo do firmy přímo z jednoho magistrátu, konkrétně v Liberci:

Dotaz:

Prosím o popis metodiky jednání, jak bude Váš úřad postupovat v případě, že dostanete z České kanceláře pojistitelů informaci, že máte v registru vozidlo, které je déle, než 14 dní nepojištěno. Prosím o informaci, zda a případně kdy je klient z Vašeho úřadu upozorněn, že mu hrozí vyřazení z evidence vozidel, popřípadě, zda dostane lhůtu (a jakou) buď na doložení platného povinného ručení nebo na vrácení tabulek.

Odpověď:

...hlášení o nepojištěných vozidlech z ČKP vyvoláváme z CRV (centrální registr vozidel) cca s odstupem tří měsíců, tak, aby informace o nepojištěných vozidlech byla co nejucelenější. Po té v souladu se správním řádem vlastníky vozidel vyzýváme k podání vysvětlení. Po zjištění skutečného stavu věci v případě, že vlastník nedoloží pojištění zahájíme řízení o vyřazení vozidla podle § 12 odst.1 písm. b) zákona 56/2001 Sb. . V případě zjištění porušení zákona 168/1999 Sb. je zahájeno řízení o přestupku či správním deliktu (viz §16 a 16a uvedeného zákona). Největší problém je, že informace předávané od ČKP nejsou často aktuální.



Dodatečný dotaz:

...pokud přijdete na nepojištěné vozidlo, kontaktujete vlastníka k podání vysvětlení – předpokládám na poslední známou adresu. Pokud se Vám jej nepodaří zkontaktovat či pokud „nespolupracuje“, zahájíte řízení o vyřazení vozidla. Potřebuji tedy ještě informaci, zda vyřadíte vozidlo trvale z registru vozidel či jen dočasně? Popřípadě, je možné vozidlo zase uvést do provozu, když vlastník, byť s nějakým odstupem (je např. na delší dobu v zahraničí) povinné ručení doloží? Jaké další podklady ke znovuuvedení do provozu jsou nutné?



Dodatečná odpověď:

...písemnost doručujeme v souladu se správním řádem (§19 až 21) na doručovací adresu ve většině případů trvalé bydliště , firmy dat. schr. nebo využíváme dalších možností jako např. doručení prostřednictvím obecní policie. Samozřejmě v případě nedostavení se bez omluvy následuje případná pořádková pokuta a zahájení řízení o vyřazení vozidla (dříve dočasné vyřazení). V konečném rozhodnutí je vlastník vozidla vyzván, aby do 10 dnů od nabytí právní moci rozhodnutí odevzdal RZ a ORV od vozidla a dále viz § 12/6 zák. 56/2001Sb. Takto vyřazené vozidlo lze uvést zpět do provozu pouze za podmínek uvedených §13/7 zák. 56/2001Sb.



V souhrnu je tedy situace taková, že klient, který má déle nepojištěné vozidlo a na výzvy o vysvětlení nereaguje, může dostat z magistrátu pokutu ve výši 5000,- až 40000,- Kč (může se tedy vyšplhat výš, než poplatek nepojištěných do ČKP), následně, když nekomunikuje ani v průběhu správního řízení a nedoloží nové POV, magistrát jej vyřadí z registru vozidel (dočasně), vyzve k vrácení značek a malého technického průkazu a vyžaduje oznámení, kde se vozidlo nachází. Následně je možné požádat o ukončení vyřazení z registru vozidel.
Nejlevnější autopojištění, napište si o cenu!

ČSOB, AXA, ČPP, Kooperativa, Wustenrot, Slavia, Allianz, atd...

Uživatelský avatar
Lordík
Příspěvky: 1501
Registrován: 31 črc 2011 16:12
Bydliště: Budvar city

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od Lordík »

klucí mám takovej dotaz, nevím jestli to tu je někde přesně psáno jak je to dáno, ale když každej píše jinou verzi a jiný fakta těžko se podle toho orientovat. udám svůj příklad. koupil jsem 2 auta opel calibru a opel omegu oboje jen kvůli dílům s kupní smlouvou. jedno auto v odhlášce na mě a druhé taky, ale na někoho jiného. kámen úrazu je ten že auta jsem už zlikvidoval rozebráním dílů pro sebe a zbytek odvozem do šrotu tudíž s aut mám jen bezcenné papíry.


dočetl jsem se že ke dni 1.7.2015 by se nedohlášená auta měla automaticky vyřadit s registrů vozidel (což je chtěno) ale otázka zní hrozí mi nějaká pokuta či sankce za to že o auta neprojevím zájem o dohlášení? nebo se to automaticky vyruší a budu mít klid a nemusím nic řešit? jde o to že jeden říká toto a druhý zase že mi hrozí vysoká pokuta když to nedohlásím (ale komu se chce že když jejich ekozlodějina u jednoho s aut je 10 a u druhého 3tis) . člověku to drobet vrtá hlavou a má přecejen strach aby s koupených vraků za 5tisíc korun nebyla plácnu 5tinásobná pokuta za nedohlášení. '

děkuji za radu. kdyby to byla horší varianta jak postupovat? 8)
Ophell Vectra B Zender Sport 2.1 16V BIG Turbo Nitro! 300HP / 350HP / 400HP Club! Clean engine / car design , Airlift 3P dual Viar, 8piston brake 370mm wave rotor RS3, 3tlg. Schmidt vn-line 19" stretch, Prosport EVO, Sparco, Coming soon 2K18!

turquoise
Příspěvky: 4
Registrován: 12 kvě 2015 10:26

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od turquoise »

[quote="Lordík"][/quote]
vsude rikaj ze to bude bez pokut a ze ucelem je jen vycistit registr, jak to ale bude ve skutecnosti, kdo vi.
ja kdyz sem se to loni dozvedel tak jsem jeste na konci roku nakoupil nekolik vraku s odhlaskou na me a neco mam jeste z predchozi doby, kdy sem se nasral ze bych mel za zruseni jeste platit 800, neco je teda zdepozitovany, ale neco ne, tak doufam ze to bude tak jak rikaj.
a myslim ze ta dministrativa kolem vybirani takovyho mnozstvi pokut by byla tak obrovska a nejasna ze se do toho nikdo nepusti. hlavne aby je doopravdy zrusili, pokut se nejak nebojim.

Uživatelský avatar
Lordík
Příspěvky: 1501
Registrován: 31 črc 2011 16:12
Bydliště: Budvar city

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od Lordík »

tak já taky koupil ty auta ještě minulý rok, takže bych byl rád kdyby se jen automaticky zrušila a já měl klid že jo.. no tak budeme jen doufat jak to dopadne... už se nám to blíží :shock:
Ophell Vectra B Zender Sport 2.1 16V BIG Turbo Nitro! 300HP / 350HP / 400HP Club! Clean engine / car design , Airlift 3P dual Viar, 8piston brake 370mm wave rotor RS3, 3tlg. Schmidt vn-line 19" stretch, Prosport EVO, Sparco, Coming soon 2K18!

Uživatelský avatar
rejchy
Příspěvky: 573
Registrován: 09 kvě 2006 14:24
Bydliště: V podkérkonoší

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od rejchy »

Dneska jsem byl na STK a zrovna tam řešili vietnamce,co přijel s Passatem B5.5 který byl v polopřevodu od roku 2008. :lol:
Málem mu to i prošlo ,přišli na to až při psaní papírů :lol:

Uživatelský avatar
gsi22
Příspěvky: 1002
Registrován: 12 úno 2011 11:23
Bydliště: poblíž Olomouce

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od gsi22 »

Pánové otázka: Jak je to s eko daní pokud auto bylo přepsáno na ZTP před 1.10. 2013 následně hned na nynějšího majitele který ted vůz prodává. Budoucí majite vozu bude muset platit eko ?:) Díky.
Opel Kadett GSi C20XE 1989 R.I.P
Opel Kadett GSi C20LET 1990 (Champion)
Opel Calibra C20XE 1991 Prodáno
Opel Calibra Turbo 4x4 1993


Best GTi is GSi

Uživatelský avatar
rejchy
Příspěvky: 573
Registrován: 09 kvě 2006 14:24
Bydliště: V podkérkonoší

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od rejchy »

Mám takový dotaz,jak se zbavit papírů od auta které hodlám rozebrat na díly?

Uživatelský avatar
rejchy
Příspěvky: 573
Registrován: 09 kvě 2006 14:24
Bydliště: V podkérkonoší

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od rejchy »

Nikdo neví? :D

Uživatelský avatar
TheTimo
Příspěvky: 489
Registrován: 15 kvě 2005 15:29
Bydliště: Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od TheTimo »

Ofiko způsob podle mě není, protože legoš je ekolikvidace, kterou Ti bez auta ale neudělaj. Prohlášení, že sis z toho doma udělal kurník už taky nejde.

Takže jedině mít auto napsaný na sebe, neplatit pojistku a čekat až se úřad ozve a pak Ti to vyřadí z evidence, ale v praxi nevím jak to bude fungovat a hlavně aby za to nebyl nějaký postih ... :-?
Nejlevnější autopojištění, napište si o cenu!

ČSOB, AXA, ČPP, Kooperativa, Wustenrot, Slavia, Allianz, atd...

Rudi
Moderátor
Příspěvky: 11957
Registrován: 22 srp 2004 13:03
Bydliště: OK
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od Rudi »

V extrému si sežeň nějakou socku, na kterou to auto přepíšeš 8)
VW - Very Wonderful
ALUSADY.CZ - originální alu kola na Váš vůz
Dovoz vozidel, odtahy z celé EU, STK

Uživatelský avatar
rejchy
Příspěvky: 573
Registrován: 09 kvě 2006 14:24
Bydliště: V podkérkonoší

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od rejchy »

Nebo se modlit,že si někdo kdo nestihl polopřevod koupí papíry :D
Zkusím se ještě zeptat na úřadě.

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Co fiktivní smlouva na prodej do zahraničí ?
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Joyride
Příspěvky: 410
Registrován: 22 lis 2008 21:17
Bydliště: Praha

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od Joyride »

Řešení? Jak řiká Miguel.

Zajdeš na registr, zaplatíš 450 Kč za vývoz. Nikdo nechce vidět auto. Jméno a adresu si vymyslíš (opět, nikdo nic nekontroluje). Dáš tomu týdenní platnost. Odevzdáš vznačky, dostaneš nový. Tečka.

Uživatelský avatar
rejchy
Příspěvky: 573
Registrován: 09 kvě 2006 14:24
Bydliště: V podkérkonoší

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od rejchy »

No vida :D ,děkuji.

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Já to jen tak plácnul :lol: trefa, že to fakt jde :lol: já takhle chci kupovat wintercar, z polska, bez registrace a pak poslat do šmelcu na jaře :-) ideál
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
starter
Příspěvky: 831
Registrován: 03 dub 2006 15:21
Bydliště: kousek vod Prahy

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od starter »

tak už to někdo prubnul? potřebuju auto na díly, ale je bohužel s doklady
odtah od 7kč/km 731810210

Uživatelský avatar
rejchy
Příspěvky: 573
Registrován: 09 kvě 2006 14:24
Bydliště: V podkérkonoší

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od rejchy »

Ještě vydrž,mám ještě měsíc zaplacený povinný :lol:

Joyride
Příspěvky: 410
Registrován: 22 lis 2008 21:17
Bydliště: Praha

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od Joyride »

Dotaz.

Před 10 dny jsem prodal auto. Přijel si pro to nějakej hoch, že to má vlastně pro někoho dalšího, blá blá. Zaplatil. A tvrdil, že udělá evidenčku a pošle doklady s ověřenou plnou mocí zpět mně. Že buď se to přepíše na toho zákazníka nebo přímo na jméno tohohle hošika.

Už jsem mu volal asi 3x, vymlouvá se na to, že musel auto nechat stříknout, pak že "zákazníka" nezastih a že "nejdýl zejtra to pošlu".

No neposlal nic a mě začíná trošku s*át. Ve smlouvě mam sice, že se zavazuje do 10ti pracovních dnů přepsat, ale je to jen kus papíru.

Takže s tim jít na policajty? Nebo co radíte?

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od Beaver »

Joyride píše:...se zavazuje do 10ti pracovních dnů přepsat...
A máš tam nějakou smluvní pokutu? Jestli ne, tak je to tam napsáno úplně na nic.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
VWG
Příspěvky: 96
Registrován: 24 srp 2006 19:29
Bydliště: Vyškov

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od VWG »

Pohrozil bych mu, že si nechám udělat duplikát tp za ztracený, pak nahlásím ztrátu spz a hodím mu to do depozita. Páč dokud to není přepsáno, tak právně jsi pořád majitel. On může nadělat spoustu přestupků a tobě budou chodit složenky jak na běžícím páse. Asi nějakej vychcánek.
Seat Toledo II. 1.9 TDI Signo

Joyride
Příspěvky: 410
Registrován: 22 lis 2008 21:17
Bydliště: Praha

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od Joyride »

Bobr: I kdyby tam byla, tak jak jí po něm budu vymáhat? :wink: Je to stejně jen canc papíru, kterej ti každej zpochybní...

VWG: S duplikátem TP mě to nenapadlo :D . Dobrej nápad...

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od Beaver »

Je to smlouva s podpisem. Je to vymahatelné úplně normálně soudní cestou. Pointa je každopádně v tom, že když tam máš jen napsaný, že to musí přepsat a nejsou tam žádné sankce, tak si s tím klidně vytře zadek, protože jemu reálně nic potom nehrozí. To ty jsi v prdeli :lol:
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Joyride
Příspěvky: 410
Registrován: 22 lis 2008 21:17
Bydliště: Praha

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od Joyride »

Už jsem se setkal s tim, že když šlo do tuhýho, kupující zpochybnil smlouvu tim, že neni podepsaná u notáře, neni ověřená, apod... Že ta muří noha neni jeho podpis a rodný číslo lze skoro najít i na netu. Že si to prodávající asi napsal on, on ho nikdo neviděl, auto taky ne. Takže tvrzení proti tvrzení...

Jsem k těmhlem rádoby smlouvám skeptickej :wink:

Rudi
Moderátor
Příspěvky: 11957
Registrován: 22 srp 2004 13:03
Bydliště: OK
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od Rudi »

Předtím depozitem bych ho vyzval ještě doporučeným dopisem a pak to tam hodil. Kdyby pořád nic, tak export :lol:
VW - Very Wonderful
ALUSADY.CZ - originální alu kola na Váš vůz
Dovoz vozidel, odtahy z celé EU, STK

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od Beaver »

Joyride píše:Už jsem se setkal s tim, že když šlo do tuhýho, kupující zpochybnil smlouvu tim, že neni podepsaná u notáře, neni ověřená, apod... Že ta muří noha neni jeho podpis a rodný číslo lze skoro najít i na netu. Že si to prodávající asi napsal on, on ho nikdo neviděl, auto taky ne. Takže tvrzení proti tvrzení...

Jsem k těmhlem rádoby smlouvám skeptickej :wink:
Dobrá, takže si to shrneme - ty jsi prodal auto a sám jsi podepsal smlouvu, které nevěříš a o které víš, že má nedostatky a teď tady brečíš, že kupující na tu smlouvu sere. A to nejspíš jsi ještě autorem té smlouvy, ten kupec si ji hádám sám nepřinesl. Mě z toho pořád vychází, že jsi se zachoval jako idiot :lol:

Zrovna u toho ověření podpisů to je dneska úplně parádní - smlouva se podepíše, spolu zajedete na nejbližší poštu kde je Czech Point a tam to bába orazítkuje a potvrdí oproti občankám. Je to asi nejjednodušší (a nejlevnější) metoda, jak podobným vykukům zabránit v tom, aby potom tvrdili, že podpis jejich není. Ani moc času to nezabere, pokud neprodáváš auto uprostřed lesa během státního svátku. Ale tak co... však jde jenom o prachy :D
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Joyride
Příspěvky: 410
Registrován: 22 lis 2008 21:17
Bydliště: Praha

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od Joyride »

Jsem idiot, protože nechodim s každou smlouvu na Czechpoint :D . Brečet tu nehodlám, ale jsou lidi, na který opravdu neplatí "Tytyty, bububu, smlouvička". Takže mě spíš nešlo o to, jak hustou formulku si dát do smlouvy, ale o to, jak to řešit jinak...

Zrovna tohle auto se prodalo v neděli v 7 večer, víkend je svině :lol: .

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od Beaver »

Já samozřejmě chápu, že víkendové prodeje jsou oblíbené, protože většina lidí má čas, ale zrovna s tím novým systémem převodů bych právě byl radši přehnaně opatrný než abych se dostal do podobné situace. Víceméně ti tak teď zůstává ten depozit asi jako jediná možnost, pokud kupec nemá zájem to přepisovat.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
Mike Mad
Moderátor
Příspěvky: 2347
Registrován: 11 kvě 2004 10:59
Bydliště: Sleepy Hollow - Dux
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepis auta - polopřevod od 1.1.2015

Příspěvek od Mike Mad »

dotaz k depozitum
asi 7 let mam znacky v depozitu. Do konce roku to musim vyndat, nebo jen dolozit existence auta a bude mi pokracovat depozit dal?
Volkswagen Jetta Mk2 Coupe US&A 2.0 16V ABF ... reconstruction
Volkswagen Bora Variant 1.9TDI ARL ... daily

Odpovědět

Zpět na „Pokec“