STK 2016

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

Odpovědět
Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: STK 2016

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

Tezko rict. Uvidi se az to nastane. Kazdopadne pokud nejde pokladna tak ti v obchode taky nikdo nic neproda. Teoreticky bude zavreno no.

Rikam pockal bych co a jak. Az to bude v chodu mesic dva tri tak se uvidi...
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
rubelli
Příspěvky: 197
Registrován: 14 úno 2009 19:13
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: STK 2016

Příspěvek od rubelli »

Upřesním, když mi na autě nejde diag zásuvka - je neprovouschopné?

Kontrolky nesvítí, jede to, nehulí..?

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: STK 2016

Příspěvek od Beaver »

Napíšou ti určitě závadu, teď je otázka jestli to bude jen A nebo rovnou B se slovy "tak si to nechte opravit a přijeďte znovu" :D
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
phaeton_esc
Příspěvky: 1064
Registrován: 20 led 2009 00:06
Bydliště: Sudety

Re: STK 2016

Příspěvek od phaeton_esc »

No podle toho co čtu, tak se mi snad vyplatí jet na technickou ještě v prosinci 2015, když mi končí v únoru 2016. Protože Stilu svítí kontolky jak chtějí, ačkoliv všechno jinak funguje.
Fiat Stilo MW 1.6 16v LPG & Mazda MX-5 NBfl 1.8

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: STK 2016

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

Nevim jak kde ale u nas je zkusebni provoz uz od prosince. Asi chteji predejit bosch s dekrou padu systemu jako zkolaboval registr vozidel. :-D Takze u nas do konce listopadu :lol: apak uz kdo vi. Myslim ze neco se zase vymysli ale urcite to bude nejaky cas trvat...
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
starter
Příspěvky: 831
Registrován: 03 dub 2006 15:21
Bydliště: kousek vod Prahy

Re: STK 2016

Příspěvek od starter »

z měniče napětí si natáhni do pár pinů v diag. zásuvce 230V a copak se asi bude dít
odtah od 7kč/km 731810210

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: STK 2016

Příspěvek od m.artty »

Tak se udělá nějaká jako řj, která bude po připojení diagnostiky vykazovat všechno v normálu, ale vůbec to nebude spojené s reálnou řj auta... a hotové. Ještě, že mám staré vraky a je mi to jedno :D
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Rudi
Moderátor
Příspěvky: 11957
Registrován: 22 srp 2004 13:03
Bydliště: OK
Kontaktovat uživatele:

Re: STK 2016

Příspěvek od Rudi »

tak mu dáš 2 kilča, aby to přehlídnul :D
VW - Very Wonderful
ALUSADY.CZ - originální alu kola na Váš vůz
Dovoz vozidel, odtahy z celé EU, STK

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: STK 2016

Příspěvek od maRkus »

[quote="onetwothree"]No jedna věc je, jestli to dostane z cest všeilajký dehtomety (zdravíme retardy kolem "Night Garage" na Klikatý co sypou saze po celý pětce), tak to bude fajn.quote]

jojo, banda dementu, je strasne fajn potkat jakekoli jejich auto..... ale co mam tak nejak informace tak stk kam hosi jezdi na emise uz je pod dohledem a ceka se az nejaky z tech jejich srotu projede a bude veselo
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: STK 2016

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

Rudi píše:tak mu dáš 2 kilča, aby to přehlídnul :D
a kolik pošleš na účet dekře aby to přehlídla? :-D
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
JOE_Cik
Příspěvky: 4742
Registrován: 17 srp 2008 20:56
Bydliště: Sokolov-Březová
Kontaktovat uživatele:

Re: STK 2016

Příspěvek od JOE_Cik »

jak tu někdo psal o vracích co zmízí ze silnic...spis si myslim ze se na silnicich objevi auta z 90tek polepeny vsemoznymiy plechy aby to nebylo děravý a auta co se davali za flasku budou mit cenu zlata..... :-D

:lol: :lol: :lol:
Renault Clio 1,2 rv 97-plonkovka...SOLD
Renault Clio 1,8 16V-letadlo..SOLD
Renault Clio Sport 172 Ph2 rv02 - hají v garáži
Renault Megane Grandtour 1,5dCi rv18 - family wagen
Fiat Doblo Maxi 1,6 MTJ 120SX rv18 - služební

Uživatelský avatar
Kane13
Moderátor
Příspěvky: 1737
Registrován: 17 lis 2009 23:33
Bydliště: Ecce Homo

Re: STK 2016

Příspěvek od Kane13 »

maRkus píše:
onetwothree píše:No jedna věc je, jestli to dostane z cest všeilajký dehtomety (zdravíme retardy kolem "Night Garage" na Klikatý co sypou saze po celý pětce), tak to bude fajn
jojo, banda dementu, je strasne fajn potkat jakekoli jejich auto..... ale co mam tak nejak informace tak stk kam hosi jezdi na emise uz je pod dohledem a ceka se az nejaky z tech jejich srotu projede a bude veselo
Co/kdo je to Night Garage :?
Bad things happen when good people pretend nothing is wrong. - Corey Mother Fuckin´Taylor

Uživatelský avatar
honza 2.0 16v
Příspěvky: 1518
Registrován: 09 říj 2005 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: STK 2016

Příspěvek od honza 2.0 16v »

phaeton_esc píše:No podle toho co čtu, tak se mi snad vyplatí jet na technickou ještě v prosinci 2015, když mi končí v únoru 2016. Protože Stilu svítí kontolky jak chtějí, ačkoliv všechno jinak funguje.
ano mam stilo a kontrolky si žijou svým životem...i když auto zcela funguje...

co mi to momentálně signalizuje:

- otevřený kufrový dveře (ačkoliv jsou zavřený, jen je občas KO mikrospínač, když je venku vlho)
- KO lambda sondu před katem, resp. kabel k ní, protože se nějak připek na svodu.., kvůli který mi svíti i kontrolka motoru, a akčkoliv katy nemam (mam laděný svody supersprint, kde jaksi katy nejsou...) tak lambda za "katama" nic nepoznala...a chybu nehodila
absence katu není poznat, protože je motor z obou stran zakrytovanej a emise to udělá bez problémů i bez katu...

-ABS/stabilizace, díky kokotoj na geometrii co nedokáže srovnat volant, ale nechá ho natočenej... snímač natočení volantu a řj pak udělaj na rovině svý a hodí to hlášku..ale taky an to má vliv nízký napětí palubní sítě (skoro KO altík, kostry, opálená relé..)

- svítící pytle - ačkoliv tam jsou, je problém někde v kabeláži po cestě..stačí nějak hnout sedačkou a kontrolka se rozsvítí, nebo zhasne.. stačí aby technik na STK uděll pohyb a rozsvítí se to...


auto jinak jede, brzdí, zatáčí, bez vůlí, bez koroze, na solidních gumách bez žádnejch provokativních tuningů.. (jen mam na motoru vačky, upravenou hlavu, komplet potrubí sk. N + svody, větší vstřiky..., sníženo a tužšší tlumiče..)

kde technik najde typ motoru - nevim, protže na ploše kde by měl bejt vypálenej laserem, probíhá silně koroze :).. zatím vždy psal - vizuelně odpovídá montovanému typu..

Uživatelský avatar
Zemi
Moderátor
Příspěvky: 8750
Registrován: 29 čer 2004 19:52
Bydliště: 608372848
Kontaktovat uživatele:

Re: STK 2016

Příspěvek od Zemi »

Jak jste vyplaseny. :smich2: Jsme v CR... Proboha. Tady se nic nemeni. Money talks. :-D Poradime si s jinyma paradama natoz naky STK hahaha...
(nejen) UK (United Kingdom - Anglie) DOVOZ VOZIDEL - DÍLŮ

> DOVOZ - ODTAH - PROVĚŘENÍ vozidel v celé EU <

tel. 608 372 848

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: STK 2016

Příspěvek od Libor12 »

Takže od nového roku auto nezpůsobilé provozu. :lol: Byl jsem včera na školení diagnostiky Bosch a mluvil s pár lidma přímo z Dekry. Tlak na tyto úpravy - focení,online monitoring emisí atd z největší části vyvíjejí vyrobci aut a dílů. Jak flanel zmínil,emise neokecáš - měření jde přes kameru online na server dekry - všecky DPF,vyhozené katy atd - to že nevyhodí chybu diagostika v autě ještě nic neznamená. Budou se sledovat real time data a srovnávat. Budou se kontrolovat manipulace se softem,tudíž i chip uvést do původního stavu. U starších obd sice budeme ušetření napíchnutí diagnostiky ale o to přísnější budou u aut starších 15let kontrola na korozi,závěsy,tlumení atd.
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

Uživatelský avatar
phaeton_esc
Příspěvky: 1064
Registrován: 20 led 2009 00:06
Bydliště: Sudety

Re: STK 2016

Příspěvek od phaeton_esc »

honza 2.0 16v píše:
phaeton_esc píše:No podle toho co čtu, tak se mi snad vyplatí jet na technickou ještě v prosinci 2015, když mi končí v únoru 2016. Protože Stilu svítí kontolky jak chtějí, ačkoliv všechno jinak funguje.
- svítící pytle - ačkoliv tam jsou, je problém někde v kabeláži po cestě..stačí nějak hnout sedačkou a kontrolka se rozsvítí, nebo zhasne.. stačí aby technik na STK uděll pohyb a rozsvítí se to....
pytle jsou už takovej evergreen, mě ještě křičí zadní bzrdový, který ovšem svítí :)

No, uvidím v únoru jako to bude vypadat, to zdražování by ale bylo nemilé, už tak se mi STK o pár stovek prodraží, kvůli revizi na LPG.
Fiat Stilo MW 1.6 16v LPG & Mazda MX-5 NBfl 1.8

Uživatelský avatar
Phob.
Příspěvky: 534
Registrován: 24 lis 2010 18:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: STK 2016

Příspěvek od Phob. »

No tak to jsem zvědavý jaké to bude. Když budou kontrolovat i soft, tak to bude dost lidí čučet až u STK co to v autě mají, a třeba ani neví že chip mají, protože je na to nikdo při koupi neupozornil. To jsem pak zvědav jak budou schánět origo soft ze svého auta... Ale to zdražení je teda dost mazec. Já mám STK do 7/2016 tak nevím jestli ještě neskočit taky teď :mrgreen: za další dva roky to už může být zase trošku jinak :D (samo že drahší, přísnější a kdoví co dál...)
Naposledy upravil(a) Phob. dne 13 lis 2015 08:05, celkem upraveno 1 x.
aktual: ŠKODA OCTAVIA II
ex: VW GOLF MKV

Uživatelský avatar
Zemi
Moderátor
Příspěvky: 8750
Registrován: 29 čer 2004 19:52
Bydliště: 608372848
Kontaktovat uživatele:

Re: STK 2016

Příspěvek od Zemi »

Libor12 píše:Takže od nového roku auto nezpůsobilé provozu. :lol: Byl jsem včera na školení diagnostiky Bosch a mluvil s pár lidma přímo z Dekry. Tlak na tyto úpravy - focení,online monitoring emisí atd z největší části vyvíjejí vyrobci aut a dílů. Jak flanel zmínil,emise neokecáš - měření jde přes kameru online na server dekry - všecky DPF,vyhozené katy atd - to že nevyhodí chybu diagostika v autě ještě nic neznamená. Budou se sledovat real time data a srovnávat. Budou se kontrolovat manipulace se softem,tudíž i chip uvést do původního stavu. U starších obd sice budeme ušetření napíchnutí diagnostiky ale o to přísnější budou u aut starších 15let kontrola na korozi,závěsy,tlumení atd.
Chip (boze to slovo nesnasim) mam na tahači a nic nebrání pred merenim mapu prehrat a pak zpet to bude asi to nejmensi... DPF neznam nechci neumim. :-D Vyhozeny katy jsou socka styl... Moudrejsi si kat nechaji schovany jako to delaj v UK a snad vsude kde je rozum.
(nejen) UK (United Kingdom - Anglie) DOVOZ VOZIDEL - DÍLŮ

> DOVOZ - ODTAH - PROVĚŘENÍ vozidel v celé EU <

tel. 608 372 848

Uživatelský avatar
starter
Příspěvky: 831
Registrován: 03 dub 2006 15:21
Bydliště: kousek vod Prahy

Re: STK 2016

Příspěvek od starter »

Kane13 píše:Co/kdo je to Night Garage :?
http://night-garage2.webnode.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
odtah od 7kč/km 731810210

Uživatelský avatar
rejchy
Příspěvky: 573
Registrován: 09 kvě 2006 14:24
Bydliště: V podkérkonoší

Re: STK 2016

Příspěvek od rejchy »

honza 2.0 16v píše:
phaeton_esc píše:No podle toho co čtu, tak se mi snad vyplatí jet na technickou ještě v prosinci 2015, když mi končí v únoru 2016. Protože Stilu svítí kontolky jak chtějí, ačkoliv všechno jinak funguje.
ano mam stilo a kontrolky si žijou svým životem...i když auto zcela funguje...

co mi to momentálně signalizuje:

- otevřený kufrový dveře (ačkoliv jsou zavřený, jen je občas KO mikrospínač, když je venku vlho)
- KO lambda sondu před katem, resp. kabel k ní, protože se nějak připek na svodu.., kvůli který mi svíti i kontrolka motoru, a akčkoliv katy nemam (mam laděný svody supersprint, kde jaksi katy nejsou...) tak lambda za "katama" nic nepoznala...a chybu nehodila
absence katu není poznat, protože je motor z obou stran zakrytovanej a emise to udělá bez problémů i bez katu...

-ABS/stabilizace, díky kokotoj na geometrii co nedokáže srovnat volant, ale nechá ho natočenej... snímač natočení volantu a řj pak udělaj na rovině svý a hodí to hlášku..ale taky an to má vliv nízký napětí palubní sítě (skoro KO altík, kostry, opálená relé..)

- svítící pytle - ačkoliv tam jsou, je problém někde v kabeláži po cestě..stačí nějak hnout sedačkou a kontrolka se rozsvítí, nebo zhasne.. stačí aby technik na STK uděll pohyb a rozsvítí se to...


auto jinak jede, brzdí, zatáčí, bez vůlí, bez koroze, na solidních gumách bez žádnejch provokativních tuningů.. (jen mam na motoru vačky, upravenou hlavu, komplet potrubí sk. N + svody, větší vstřiky..., sníženo a tužšší tlumiče..)

kde technik najde typ motoru - nevim, protže na ploše kde by měl bejt vypálenej laserem, probíhá silně koroze :).. zatím vždy psal - vizuelně odpovídá montovanému typu..
Nechci ti kazit radost,ale dost pochybuju že bez katů projdeš emisema.Mě to kdysi taky všichni tvrdili,takže jsem je dal pryč když rachtali a na emisích mě vyvedli z omylu a jasně mi vysvětlili že určité hodnoty bez katů nebudou nikdy v toleranci.

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: STK 2016

Příspěvek od Sova »

Já STK bez katu udělal, ale samozřejmě s dvoukilem do kapsy, jinak by to nešlo...
Cléon & Fonte

Uživatelský avatar
phaeton_esc
Příspěvky: 1064
Registrován: 20 led 2009 00:06
Bydliště: Sudety

Re: STK 2016

Příspěvek od phaeton_esc »

Mno, tak jsem zkusmo volal do Litoměřic na STK a ceny pravděpodobně zvyšovat budou, ale neví o kolik. Takže to vypadá, že nikdo vlastně neví nic :D
Fiat Stilo MW 1.6 16v LPG & Mazda MX-5 NBfl 1.8

Uživatelský avatar
Vavris.cz
Příspěvky: 446
Registrován: 23 zář 2009 18:59

Re: STK 2016

Příspěvek od Vavris.cz »

Jsem zvědavý, jak budou všichni ti nadšenci, kteří oceňují, že z cest zmizí vraky (že jich potkávám strašně moc... :roll: ), radostně hekat, až budou platit 2x víc a stát 2x delší frontu...

Jinak souhlasím se Zemim, nedělal bych si iluze, že thorovo kladivo náhle udeří a bude peklo - Češi to dycky nějak ojebou... výpadky připojení jsou svině...
IF everything seems Under Ccontrol, you should Know, you're just not going fast EnoUgh.

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: STK 2016

Příspěvek od Beaver »

Ono podle mě ani není možný, aby striktně neprošly všechny auta co nesplní emise. Myslím, že by skončila v ČR taky půlka autobusů a náklaďáků :D
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
honza 2.0 16v
Příspěvky: 1518
Registrován: 09 říj 2005 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: STK 2016

Příspěvek od honza 2.0 16v »

rejchy píše:....

Nechci ti kazit radost,ale dost pochybuju že bez katů projdeš emisema.Mě to kdysi taky všichni tvrdili,takže jsem je dal pryč když rachtali a na emisích mě vyvedli z omylu a jasně mi vysvětlili že určité hodnoty bez katů nebudou nikdy v toleranci.

jo, ale u některejch aut bez katu naměřej emise jako s u jinejch s katem...chlap na emisích tomu nevěřil a prošel jsem zcela ofiko...


u stila tomu dost pomáhá variabilní časování vaček, takže v režimech kdy se emise měřej motor vlastně díky překrytí ventilů má "přirozený" EGR... jakmile variátor odpojím, emise už to má na hraně...

Rudi
Moderátor
Příspěvky: 11957
Registrován: 22 srp 2004 13:03
Bydliště: OK
Kontaktovat uživatele:

Re: STK 2016

Příspěvek od Rudi »

Vavris.cz píše:Jsem zvědavý, jak budou všichni ti nadšenci, kteří oceňují, že z cest zmizí vraky (že jich potkávám strašně moc... :roll: ), radostně hekat, až budou platit 2x víc a stát 2x delší frontu...

Jinak souhlasím se Zemim, nedělal bych si iluze, že thorovo kladivo náhle udeří a bude peklo - Češi to dycky nějak ojebou... výpadky připojení jsou svině...
tak nějak, hlavně myslet si, že auto bez DPF nebo katu, je životně nebezpečný jako třeba prorezlá filda s jedním brzdícím kotoučem a prasklejma tlumičema. Ta sice díky benzínu třeba na emisích projde a pak už to zařídí technik, protože nemá Fuckinglasses, aby mohli z Dekry sledovat komplet auto durch :lol:
VW - Very Wonderful
ALUSADY.CZ - originální alu kola na Váš vůz
Dovoz vozidel, odtahy z celé EU, STK

Uživatelský avatar
rubelli
Příspěvky: 197
Registrován: 14 úno 2009 19:13
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: STK 2016

Příspěvek od rubelli »

dnešní odpověď mého STKmana..

"V klidu, vždy to jde přechcat, jen to holt bude dražší..."

Jen co mi řekl vysloveně - zvěnčí to musí vypadat co nejméně nápadně a vrakovitě..

Což moje nevypadá.. :-)
Přílohy
DSC_0642.JPG

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: STK 2016

Příspěvek od Gooder »

Jestli se půjde i po upraveném softu, tak to abych honem prodal díly, aby to někdo ještě koupil :D

Uživatelský avatar
Bite
Příspěvky: 12
Registrován: 30 zář 2015 21:58
Bydliště: Kladno

Re: STK 2016

Příspěvek od Bite »

Komu pokuřuje auto ten bude muset pokouřit technika :lol:
The Ultimate Driving Machine. (OO=[][]=OO)

Uživatelský avatar
Květoslávek
Příspěvky: 1601
Registrován: 16 srp 2006 11:01
Bydliště: Brno-Hlavní město Moravy

Re: STK 2016

Příspěvek od Květoslávek »

Myslím že na západě Čech nebude minimálně pro dva členy toto problém:)
Volvo V40 2.0 T4 yellow Faketaxi :)
Go HARD or Go Home!!!

Odpovědět

Zpět na „Pokec“