Ekolikvidace auta - umí někdo?

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

JarinE
Příspěvky: 42
Registrován: 15 kvě 2006 07:26
Kontaktovat uživatele:

Ekolikvidace auta - umí někdo?

Příspěvek od JarinE »

Zdravím, umíte někdo nebo neznáte někoho, kdo umí ekologicky zlikvidovat auto?

Mám trochu problém s úřady.... Více bych pořešil s konkrétní osobou...

Díky za info.
Opel Vectra B Caravan 2,0 Dti Sport, 74 kW, 16" ALU Irmscher, sníženo, zatmaveno, zamračeno.....

Uživatelský avatar
habitat3
Moderátor
Příspěvky: 3804
Registrován: 06 srp 2005 22:24
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekolikvidace auta - umí někdo?

Příspěvek od habitat3 »

Jako že auto už není a potřebuješ smáznout papíry?

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekolikvidace auta - umí někdo?

Příspěvek od Libor12 »

Veliký problém. Auta se fotí a zasílají online do systému MDČr.
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

JarinE
Příspěvky: 42
Registrován: 15 kvě 2006 07:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekolikvidace auta - umí někdo?

Příspěvek od JarinE »

Auto jsme prodal, kupující neudělal přepis, prý boural, během toho to prodal někomu na ND s tím, že je auto pojízdné. Poslal mi na něj pouze adresu domů, nevyzvedává poštu, vrací se mi domů, myslím, že je to jedna velká lež.

Jedná se o plečku za 8 litrů, ale už rok platím pojistku, páč není možný přepis, nemám velký TP ani ORV jen kupní smlouvu.... Úřady potřebují buď velký TP+smlouvu o koupi nebo eko likvidaci. To první se snažím cca 9 měsíců vyjednat s kupujícím, nereaguje s tím, že auto prodal dál, ale ten člověk snad taky neexistuje....

prekérka.... :(
Opel Vectra B Caravan 2,0 Dti Sport, 74 kW, 16" ALU Irmscher, sníženo, zatmaveno, zamračeno.....

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Ekolikvidace auta - umí někdo?

Příspěvek od Beaver »

Nech si vystavit duplikát dokladů. Pokud jsi furt majitel, neměl by to být problém.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

JarinE
Příspěvky: 42
Registrován: 15 kvě 2006 07:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekolikvidace auta - umí někdo?

Příspěvek od JarinE »

Vystavím duplikát dokladů a dál? Auto je fyzicky pryč.... Co zmůžu jen s doklady?
Opel Vectra B Caravan 2,0 Dti Sport, 74 kW, 16" ALU Irmscher, sníženo, zatmaveno, zamračeno.....

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekolikvidace auta - umí někdo?

Příspěvek od Libor12 »

JarinE píše:Vystavím duplikát dokladů a dál? Auto je fyzicky pryč.... Co zmůžu jen s doklady?
Vůbec nic. Papíry bez auta už z 99% nezlikviduješ. S ekolikvidacemi se dělal stejný podvod jako třeba v případě DPF. Takže se auto s udaji GPS musí posílat přímo do systému,oni kdykoli likvidaci můžou zastavit a přijet na kontrolu. Pokuta 1000000 a odebrání licence je dostatečná hrozba aby ti to nikdo na levačku neudělal. Pokud přijdeš na úřad a budeš mít papíry a auto ne,tak zaplatíš spravní poplatek 100000. :savle: 8) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Za kolik jsi ty díly prodal? :lol: :lol: :lol:
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

JarinE
Příspěvky: 42
Registrován: 15 kvě 2006 07:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekolikvidace auta - umí někdo?

Příspěvek od JarinE »

Já neprodával díly, ale plně pojízdné auto. Odjížděl ode mně o půl 9 večer, přepis nebyl možný. Slíbil, že vše udělá, plnou moc na přepis ode mně taky dostal, ale nepřepsal. Po 14 dnech uhánění o přepis mi oznámil, že auto se porouchalo, boural a dál prodal třetí osobě s tím, že auto je bourané, ale pojízdné. od té doby nereaguje na mé výzvy alespoň ofotit mi kupní smlouvu mezi nimi, což si mylsím, je taky chujovina, když majitelem jsme byl stále já.... je to jeden velký podraz a nevím, jak z něj ven.... pokud by to šlo přes soud, hrozí celkem významná pokuta kvůli nedodržení lhůty na přepsání vozidla. Jsem v pasti....
Opel Vectra B Caravan 2,0 Dti Sport, 74 kW, 16" ALU Irmscher, sníženo, zatmaveno, zamračeno.....

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Ekolikvidace auta - umí někdo?

Příspěvek od Beaver »

No píšeš, že o první variantu se snažíš - já ti píšu, že doklady netřeba lámat z kupce, ale že ty si můžeš nechat vystavit. Ano, problém likvidace samotné to neřeší, resp. teoreticky to jde s čestným prohlášením, že auto zaniklo, bohužel teďka už na to v naprosté většině úředník nereaguje a potvrzení o likvidaci vyžaduje, takže co bys mohl zkusit je domluvit se s úřadem, jestli jsou schopní ti v téhle situaci pomoct a auto zrušit i tak (i když reálně to je asi nějaké obcházení zákona, čert ví...).

Potom další možnost je aspoň zatím to uložit do depozitu (aka dočasné vyřazení), něco málo uspoříš na pojistce, ale nejde to tam bohužel nechat na furt.

Ještě další možnost je zkusit si zažádat ministerstvo dopravy o výjimku (možná by stačilo úřad) pomocí institutu "zmírnění nebo odstranění tvrdosti zákona", protože jde o případ, který jinak normálně dost dobře nejde řešit - je otázka jak by se k tomu stavěli s ohledem, že ty nemáš jak prokázat zánik toho auta.

Suma sumárum - ano, je to celý pěkně na hovno.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

JarinE
Příspěvky: 42
Registrován: 15 kvě 2006 07:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekolikvidace auta - umí někdo?

Příspěvek od JarinE »

Na našem dopravním úřade jsem žádal o pomoc, ale zbytečně. Nejsou schopni mi nijak v této věci pomoct. jen mi oznámili, že pokud to budu řešit oficiální cestou, hrozí mi pokuta za nevčasné přepsání.... Takže jsem v pasti...

Na prvního kupujícího bohužel nemám telefonní kontakt, jen maila a FB, co ho mladá našla, ale prostě nereaguje. není způsob, jak jej donutit....
Psal, že auto prodal osobě "C", od něj mi chodí pošta zpět, že nepřebral.....

Nic, zkusím ještě znova v pondělí na úřad, že nevím, co dál.....

Alespoň ten depozit, ale pořád to není řešení..... :(
Opel Vectra B Caravan 2,0 Dti Sport, 74 kW, 16" ALU Irmscher, sníženo, zatmaveno, zamračeno.....

Uživatelský avatar
Svobda
Příspěvky: 183
Registrován: 10 pro 2009 00:06
Bydliště: KV kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekolikvidace auta - umí někdo?

Příspěvek od Svobda »

No však to je celý problém tohodle nového systému. Taky jsem dal jednomu kupujicimu komplet vse at si udela evidenci,plnou moc a zasle mi to. A dlouho se nic nedelo . Ptam se jich na uradu co by bylo kdyz neposle: ,,to je vase vec", zase vymysleno v kocourkove.
Ve smlouve to musi byt tvrde napsano pod pokutou.
stavitelné podvozky www.DGR-PODVOZKY.cz
DOVOZ-ODTAH-OPRAVY aut

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Ekolikvidace auta - umí někdo?

Příspěvek od Beaver »

Druhá věc je, že tu pokutu si potom musíš stejně vymoct sám, takže je to taky jen takové polovičaté řešení. Celý ten nový systém přepisu navrhoval nějaký píčus - normálně nebývám vulgární, ale tohle prostě slušně napsat nejde.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
fereros2
Příspěvky: 320
Registrován: 08 říj 2012 12:19
Bydliště: Cheb

Re: Ekolikvidace auta - umí někdo?

Příspěvek od fereros2 »

Klucí, mám podobnej problém i když mě v září úředník uklidňoval, že to problém neni, ale měl jsem auto v polopřevodu na mě (kupoval jsem bouračku na díly) a zbytek auta jsem nechal sešrotovat, dohlásit a vyřadit jsem to nestihl. Když jsem nesl v září na úřad veškerý papíry o ekolikvidaci, techničáky a značky, že jim je tam nechám a hodně rychle mě s nima vyhnali. Můžu být v klidu? :D :D papíry jsem si radši nechal. Jinak pojistka je zrušena dávno.

JarinE
Příspěvky: 42
Registrován: 15 kvě 2006 07:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekolikvidace auta - umí někdo?

Příspěvek od JarinE »

Mno jo, jenže jako vlastník vozidla mám povinnost hradit zákonnou pojistku, že? Takže zrušit pojistku nemůžu. ..... :(
Úrednik v pojistovně nakonec kývl na to, že jim na zrušení bude stačit smlouva o prodeji, ale zákon nejde nijak obejít a mít z toho později nějaké popotahování, že jsem něco zušil, když auto je na mě stále přihlášené..... a platit nějaké penále..... to je past vedle pasti..... a kuwa kvůli plečce za 8 litrů!!!!!
Opel Vectra B Caravan 2,0 Dti Sport, 74 kW, 16" ALU Irmscher, sníženo, zatmaveno, zamračeno.....

Uživatelský avatar
H.o.m.i.e.
Příspěvky: 655
Registrován: 14 črc 2008 16:08
Bydliště: kósek vod Brna

Re: Ekolikvidace auta - umí někdo?

Příspěvek od H.o.m.i.e. »

Vem kamaráda Igora a jeď dotyčnýmu rozbít hubu. Úřady ti v tomhle nepomůžou, borec ti slíbil že to přepíše, nepřepsal. Ty z toho budeš mít ve výsledku problémy a nakonec zaplatíš na flastrech víc než jsi za to auto dostal. Tady s těma pitomcema nehne nic jinýho než k němu fakt dojet a vysvětlit mu to osobně.

Uživatelský avatar
starter
Příspěvky: 831
Registrován: 03 dub 2006 15:21
Bydliště: kousek vod Prahy

Re: Ekolikvidace auta - umí někdo?

Příspěvek od starter »

a co export? teda až uděláš duplikáty...
odtah od 7kč/km 731810210

m1tv
Příspěvky: 426
Registrován: 07 led 2007 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekolikvidace auta - umí někdo?

Příspěvek od m1tv »

co udělat duplikat a nahlasit že ti auto ukrad ?
muj ukol? sp(r)asit svět:)opravy a upravy vozu 739208725

Uživatelský avatar
Stanley
Příspěvky: 890
Registrován: 05 bře 2010 17:58

Re: Ekolikvidace auta - umí někdo?

Příspěvek od Stanley »

Kdyz jsem byl davat ted auto do depozitu, tak me porad ten urednik upozornoval at si tam prijdu nejpozdeji do roka to auto vytahnout nebo prodlouzit depozit jinak mi ho trvale vyradi... Jestli tohle pomuze teda.

Rudi
Moderátor
Příspěvky: 11957
Registrován: 22 srp 2004 13:03
Bydliště: OK
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekolikvidace auta - umí někdo?

Příspěvek od Rudi »

m1tv píše:co udělat duplikat a nahlasit že ti auto ukrad ?
dobrej nápad - a co to takhle nahlásit, že to ukradl ten, co to koupil? Ať se kolem něj motaj benga
VW - Very Wonderful
ALUSADY.CZ - originální alu kola na Váš vůz
Dovoz vozidel, odtahy z celé EU, STK

Uživatelský avatar
Ultima
Příspěvky: 462
Registrován: 19 dub 2007 07:40

Re: Ekolikvidace auta - umí někdo?

Příspěvek od Ultima »

To je zajímavé. Já mám jedno auto dlouhodobě v depozitu (přes 6 let) a akorát jsem teď doběhl na úřad, nahlásil že ho mám k renovaci a na otázku jestli tam budu jestě někdy muset mi úřednice řekla že už ne, jedině kdyby se zase dělala čistka registru...

Uživatelský avatar
Angličák
Příspěvky: 832
Registrován: 02 pro 2005 18:27
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekolikvidace auta - umí někdo?

Příspěvek od Angličák »

NA úřadě mi řešili jedno zapomenuté auto tak, že jim pojišťovna nahlásila, že je nepojištěné a oni mi ho ve správním řízení chtěli trvale zrušit. V rámci nějaké akce čištění registrů bez pokuty. Tak bych se zkusil vydat tímto směrem.
www.vh-autoservis.cz
H S2000 AP1 / V 850 SW

Uživatelský avatar
peteRR9
Příspěvky: 95
Registrován: 25 led 2014 16:46
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekolikvidace auta - umí někdo?

Příspěvek od peteRR9 »

tady se snad vyplatí jen koupit stejné auto, v barvě, bez TP, přerazit VIN a nechat sešrotovat :D

Uživatelský avatar
Angličák
Příspěvky: 832
Registrován: 02 pro 2005 18:27
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekolikvidace auta - umí někdo?

Příspěvek od Angličák »

Bohužel je asi největší problém ve vstřícnosti úřadů, protože dost věcí někde jde a jinde je to chápano jako nemístná provokace, dle toho, jak se daný úředník vyspí, nebo pochopí zákon.
www.vh-autoservis.cz
H S2000 AP1 / V 850 SW

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Ekolikvidace auta - umí někdo?

Příspěvek od Beaver »

peteRR9 píše:tady se snad vyplatí jen koupit stejné auto, v barvě, bez TP, přerazit VIN a nechat sešrotovat :D
Paradoxně asi nejlegálnější způsob jak to vyřešit spek Ani barva nemusí být stejná, to nastříká sprejem před likvidací.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Joyride
Příspěvky: 410
Registrován: 22 lis 2008 21:17
Bydliště: Praha

Re: Ekolikvidace auta - umí někdo?

Příspěvek od Joyride »

Řešíte to moc složitě.


Pokud opravdu "stojíš" o vyřešení, tak sice trochu krkolomně, ale následovně:


Nech si vystavit duplikát velkýho TP za ztracený (předpokládáme, že jsi stále vlastník, když to ten hošik nepřepsal), následně ztrátu SPZ (ty musíš odevzadt při exportu :D ).

Jakmile ti daj do ruky TP, uděláš vývoz (export). Napíšeš, že chceš udělat vývoz na Hynka Bambusoviče, Nigérie. Zaplatíš 450 Kč za značky a tim příběh končí.

Ty jsi úplně z obliga, zruš si pojistku (ale nevim, proč jsi jí platil - za a) to nikdo neřeší, za b) máš mít ve smlouvě, že pojistka zaniká podpisem smlouvy a kupující je povinnen udělat si svojí, nejbližší možný pracovní den = rušíš pojistku na základě kupní smlouvy). Pokud toho hošíka s tim autem zastavěj, nebude mít radost.

Bude to stát nějaký prachy, ale máš klid.


P.S.: Já takhle prodal béčkovou Vectru cikorám, to bylo slibování "pánko, přepíšu, STK udělám, ekodaň zaplatim". Dostali jí ode mě skoro zadarmo, ale už druhej den visela na netu, pak se párkrát objevila na různejch místech ČR, pak je popravil polopřevod :D .

Joyride
Příspěvky: 410
Registrován: 22 lis 2008 21:17
Bydliště: Praha

Re: Ekolikvidace auta - umí někdo?

Příspěvek od Joyride »

fereros2 píše:Klucí, mám podobnej problém i když mě v září úředník uklidňoval, že to problém neni, ale měl jsem auto v polopřevodu na mě (kupoval jsem bouračku na díly) a zbytek auta jsem nechal sešrotovat, dohlásit a vyřadit jsem to nestihl. Když jsem nesl v září na úřad veškerý papíry o ekolikvidaci, techničáky a značky, že jim je tam nechám a hodně rychle mě s nima vyhnali. Můžu být v klidu? :D :D papíry jsem si radši nechal. Jinak pojistka je zrušena dávno.

Chápu dobře, že jsi koupil auto v polopřevodu a nedohlásil jsi ho? Pokud je tomu tam, dej si cigáro, auto zaniklo samo 8)

Uživatelský avatar
habitat3
Moderátor
Příspěvky: 3804
Registrován: 06 srp 2005 22:24
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekolikvidace auta - umí někdo?

Příspěvek od habitat3 »

Celý jsem to nečetl, ale pokud se nepletu jde udělat prohlášení, že auto stojí tam a tam a slouží třebas jako kurník - dodáš nějaké foto... 8)

Uživatelský avatar
rejchy
Příspěvky: 573
Registrován: 09 kvě 2006 14:24
Bydliště: V podkérkonoší

Re: Ekolikvidace auta - umí někdo?

Příspěvek od rejchy »

To už nejde,jde to jak psal Joyride.S tím že nevím kolik stojí vystavení duplikátu,cena za export je těch 450kč a nový značky které se při tom exportu musí zase odevzdat budou stát 1000kč.

Uživatelský avatar
fereros2
Příspěvky: 320
Registrován: 08 říj 2012 12:19
Bydliště: Cheb

Re: Ekolikvidace auta - umí někdo?

Příspěvek od fereros2 »

To Joyride: No koupil jsem ho a majitel ho odhlásil na mě, takže zaniklo polopřevodem dřív, než jsem stihl dohlásit a vyřadit. Jinak díky moc, ale papíry asi pro jistotu někam založím pro klid duše 8) 8) 8)

Joyride
Příspěvky: 410
Registrován: 22 lis 2008 21:17
Bydliště: Praha

Re: Ekolikvidace auta - umí někdo?

Příspěvek od Joyride »

Vystavení nového TP = 800 Kč. Vydání SPZ za ztracenéé/odcizené = 450 Kč. Export = 450 Kč.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“