sponzoring motorsportu

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marab
Příspěvky: 423
Registrován: 07 srp 2013 09:20

sponzoring motorsportu

Příspěvek od Marab »

Zdarec pánové, nemohu nic najít, tak už zbývá pouze diskuze na toto téma..

Zajímalo by mě, jak je to v dnešní době se sponzorstvím. Jak je to legislativně, pokud už nějaký podnikatel chce dát peníze.. Dříve se kvůli sportu zakládala sdružení, která fungovala jako firma s příjmem, který jsem já potom musel zdanit, nebo na něj najít výdaje...

Druhá věc je, že jsem osvč, tak zda to nemá potom spojitost...nevím :?

Nevím ale jak je to dnes, co se vyplatí a tak....pokud s tím má někdo zkušenost

A neotvírejme tu diskuzi, že dnes nikdo peníze nechce dát 8) lidi by byly, ale musí to být ofiko aby z toho účetně taky měly nějaké plus..


Díky za informace 8)
sledujte fb MA-BO

bigmexicanwoman 325i + Lancia Delta II 2L turbo + eRko + dělník audi A4 B6 PD Built_not bought
povko

Uživatelský avatar
MartyCZe
Příspěvky: 1020
Registrován: 10 říj 2011 18:15

Re: sponzoring motorsportu

Příspěvek od MartyCZe »

Máš dvě možnosti, buď založit sportovní sdružení/organizace, která musí být nezisková, musíš ji zaregistrovat na ministerstvu vnitra (nic to nestojí) a každej rok vydávat co,kde a jak bylo přijmuto/utraceno a za co. Jakmile něco nesedí - zrušej tě a přiletí ti pokuta v řádu desitek až stovek tisic. Podnikatele si to tušim při sponzorovani zaúčtují na slevu na dani (jak se to přesně děla si už nepamatuju). Nicméně ty jako fyzická osoba z týhle organizace nesmíš mít žádný zisk, můžeš si maximálně udělat benefity (třeba si proplácet jízdný nebo jídlo).
Druhá možnost je udělat klasicky s.r.o. a je to jak klasický podnikání, s tím rozdílem, že ty můžeš mít i zisk a co máš v kapitalu je defakto tvoje. Jediny rozdil je, že se to musí zaregistrovat na finančnim úřadě, socialnim, zdravotnim. V připadě s.r.o. mam pocit že si nemužou sponzoři dát slevu na dani
Škoda RAPID 1.2 TSI 77kw
Škoda Fabia I. - Hromada Technických Problémů :) - bejvávalo :/

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: sponzoring motorsportu

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

Známý jezdí motorky. Potřebuje 3OO OOO na sezonu. Podnikateli podepisuje 7OO OOO a všichni jsou spokojeni. ;-)
On může jezdit a podnikatel si zarobí ještě :-D (tím to není myšleno špatně, dneska nic není zadara)
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
Marab
Příspěvky: 423
Registrován: 07 srp 2013 09:20

Re: sponzoring motorsportu

Příspěvek od Marab »

MartyCZe píše:Máš dvě možnosti...
díky za info, tohle jsem potřeboval vědět..
F.l.a.n.e.l. píše:Potřebuje 3OO OOO na sezonu. Podnikateli podepisuje 7OO OOO a všichni jsou spokojeni. ;-)
takhle nějak si topředstavuju..

co tedy nevím je, když mi podnikatel dá do neziskovky 100.000 mě, já mu napíšu třeba 200000, tak co to přinese podnikateli(kolik ušetří ve svém daňové přiznání) a na druhou stranu jak já to budu muset vykazovat kolik jsem utratil..počítám, že budu muset papírově utratit těch 200, že? Sobě nic platit nechci, jde mi o díly na auto, palivo, startovné a cesty na závody...
sledujte fb MA-BO

bigmexicanwoman 325i + Lancia Delta II 2L turbo + eRko + dělník audi A4 B6 PD Built_not bought
povko

Uživatelský avatar
MartyCZe
Příspěvky: 1020
Registrován: 10 říj 2011 18:15

Re: sponzoring motorsportu

Příspěvek od MartyCZe »

Marab píše:
MartyCZe píše:Máš dvě možnosti...
díky za info, tohle jsem potřeboval vědět..
F.l.a.n.e.l. píše:Potřebuje 3OO OOO na sezonu. Podnikateli podepisuje 7OO OOO a všichni jsou spokojeni. ;-)
takhle nějak si topředstavuju..

co tedy nevím je, když mi podnikatel dá do neziskovky 100.000 mě, já mu napíšu třeba 200000, tak co to přinese podnikateli(kolik ušetří ve svém daňové přiznání) a na druhou stranu jak já to budu muset vykazovat kolik jsem utratil..počítám, že budu muset papírově utratit těch 200, že? Sobě nic platit nechci, jde mi o díly na auto, palivo, startovné a cesty na závody...
V případě těhle "tunelů"/ojebávek, se to dělá běžně tak, že si třeba někde navymyslíš, že si najezdil xxy km v rámci dohadování různých akcí, či tvejch účastí. V jinym případě bys musel vydat, že máš ve neziskovym fondu 100K a když se zjistí, že nikde nejsou tak pápálalá. Podnikatele si tímhle krátěj nezákoně daně a uplně chci vidět, jak si někdo nevymýšlí blbosti za 400K od kterych nema žadnej papir.
Škoda RAPID 1.2 TSI 77kw
Škoda Fabia I. - Hromada Technických Problémů :) - bejvávalo :/

Uživatelský avatar
endru.ondra
Příspěvky: 50
Registrován: 12 kvě 2012 15:52
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: sponzoring motorsportu

Příspěvek od endru.ondra »

Jinak združení musí mít 3 členy minimálně co vím.
A ty ten přijem musíš vykázat, což se lechce (záleží podle toho kolik kdo dá) i dá,pneu servis nářadí, dílna a podobně, co vím tak na to vykázání je rok ale nevím jestli od příjmu finačního daru nebo za nějaký rok.
Audi S4 2.7 Bi Turbo lpg

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: sponzoring motorsportu

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

Marab píše:
F.l.a.n.e.l. píše:Potřebuje 3OO OOO na sezonu. Podnikateli podepisuje 7OO OOO a všichni jsou spokojeni. ;-)
takhle nějak si topředstavuju..

co tedy nevím je, když mi podnikatel dá do neziskovky 100.000 mě, já mu napíšu třeba 200000, tak co to přinese podnikateli(kolik ušetří ve svém daňové přiznání) a na druhou stranu jak já to budu muset vykazovat kolik jsem utratil..počítám, že budu muset papírově utratit těch 200, že? Sobě nic platit nechci, jde mi o díly na auto, palivo, startovné a cesty na závody...
No kolik ušetří nevím, to by ti měl říct nějaký zdejší Boss co to má cca v hlavě + - spočítané a ne já zaměstnanec :-D On samozřejmě přizná příjem těch 7OO v tomto případě. To jestli je musí nebo nemusí utratit si myslím, že je už věc sportovce - závodníka, atd. Podnikatel místo daní zasponzoroval něco ve stejné výši. čili si na motorce udělá reklamu a nemusí to platit státu. To jestli to kámoš utratí nebo ne je jeho věc, nadruhou stranu nevím, zda-li to nějak musí danit on, byť je to dar, tak je tam také tuším nějaké malé procento ale možná se pletu, tak mě tu neber úplně za slovo vzatého ;-)
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
Marab
Příspěvky: 423
Registrován: 07 srp 2013 09:20

Re: sponzoring motorsportu

Příspěvek od Marab »

..no, tak co jsem tak zatím napočítal, pokud mi někdo dá ze svého papírového příjmu opět papírově 100k, tak to vychází na cca30% (15000daň, 14600soc, 5400zdrav)...

tzn. by mi mohl dát 30k které by stejně dal státu s tím, že já mu napíšu 100k, který ale budu muset účetně vykázat (cesťáky a stím spojené doklady za naftu, doklady od benzínu do závoďáka, startovné)...alespoň so vím jak to dělal cca před 10ti lety kámoš...

nebo mi dá míň aby na tom taky něco měl...nebo nevím...
sledujte fb MA-BO

bigmexicanwoman 325i + Lancia Delta II 2L turbo + eRko + dělník audi A4 B6 PD Built_not bought
povko

Uživatelský avatar
Kane13
Moderátor
Příspěvky: 1737
Registrován: 17 lis 2009 23:33
Bydliště: Ecce Homo

Re: sponzoring motorsportu

Příspěvek od Kane13 »

Kluci, tohle bych takhle veřejně určitě neřešil....
Bad things happen when good people pretend nothing is wrong. - Corey Mother Fuckin´Taylor

Uživatelský avatar
Marab
Příspěvky: 423
Registrován: 07 srp 2013 09:20

Re: sponzoring motorsportu

Příspěvek od Marab »

Kane13 píše:Kluci, tohle bych takhle veřejně určitě neřešil....
...proč?..posíláš naše jména někam ven?
sledujte fb MA-BO

bigmexicanwoman 325i + Lancia Delta II 2L turbo + eRko + dělník audi A4 B6 PD Built_not bought
povko

Uživatelský avatar
Kane13
Moderátor
Příspěvky: 1737
Registrován: 17 lis 2009 23:33
Bydliště: Ecce Homo

Re: sponzoring motorsportu

Příspěvek od Kane13 »

Neposílám, ale myslím, že velkej brácha nepotřebuje, aby mu někdo něco posílal.
Bad things happen when good people pretend nothing is wrong. - Corey Mother Fuckin´Taylor

Uživatelský avatar
MartyCZe
Příspěvky: 1020
Registrován: 10 říj 2011 18:15

Re: sponzoring motorsportu

Příspěvek od MartyCZe »

F.l.a.n.e.l. píše:
Marab píše:
F.l.a.n.e.l. píše:Potřebuje 3OO OOO na sezonu. Podnikateli podepisuje 7OO OOO a všichni jsou spokojeni. ;-)
takhle nějak si topředstavuju..

co tedy nevím je, když mi podnikatel dá do neziskovky 100.000 mě, já mu napíšu třeba 200000, tak co to přinese podnikateli(kolik ušetří ve svém daňové přiznání) a na druhou stranu jak já to budu muset vykazovat kolik jsem utratil..počítám, že budu muset papírově utratit těch 200, že? Sobě nic platit nechci, jde mi o díly na auto, palivo, startovné a cesty na závody...
No kolik ušetří nevím, to by ti měl říct nějaký zdejší Boss co to má cca v hlavě + - spočítané a ne já zaměstnanec :-D On samozřejmě přizná příjem těch 7OO v tomto případě. To jestli je musí nebo nemusí utratit si myslím, že je už věc sportovce - závodníka, atd. Podnikatel místo daní zasponzoroval něco ve stejné výši. čili si na motorce udělá reklamu a nemusí to platit státu. To jestli to kámoš utratí nebo ne je jeho věc, nadruhou stranu nevím, zda-li to nějak musí danit on, byť je to dar, tak je tam také tuším nějaké malé procento ale možná se pletu, tak mě tu neber úplně za slovo vzatého ;-)
Sportovní sdružení musí mít vždycky fond, do kterýho se v případě inspekcí dá nahlídnout. Chybí-li tam nějaká zásadní částka tak tě stopnou dokuď nedodáš patřičný doklady kam ty peníze zmizely. Proto nechápu jak může někdo s klidem na duši napsat, že přijmul xxx statisíců a pak to neřešit, to je průserová sebevražda.
Škoda RAPID 1.2 TSI 77kw
Škoda Fabia I. - Hromada Technických Problémů :) - bejvávalo :/

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: sponzoring motorsportu

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

Marab píše:..no, tak co jsem tak zatím napočítal, pokud mi někdo dá ze svého papírového příjmu opět papírově 100k, tak to vychází na cca30% (15000daň, 14600soc, 5400zdrav)...

tzn. by mi mohl dát 30k které by stejně dal státu s tím, že já mu napíšu 100k, který ale budu muset účetně vykázat (cesťáky a stím spojené doklady za naftu, doklady od benzínu do závoďáka, startovné)...alespoň so vím jak to dělal cca před 10ti lety kámoš...

nebo mi dá míň aby na tom taky něco měl...nebo nevím...

soc zdrav si myslím že je uplně mimo ne?

Tady jeden příklad co je pro koho lepšího. ;-)

http://www.podnikatel.cz/clanky/chcete- ... e-smlouve/" onclick="window.open(this.href);return false;
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
Kane13
Moderátor
Příspěvky: 1737
Registrován: 17 lis 2009 23:33
Bydliště: Ecce Homo

Re: sponzoring motorsportu

Příspěvek od Kane13 »

Moje zkušenost (nepřímá) je taková, že občanské sdružení přijme dar ve výši xxx xxx Kč a může se stát, že finančák chce potom doložit, jak bylo s penězi naloženo. A to potom může být problém.
Bad things happen when good people pretend nothing is wrong. - Corey Mother Fuckin´Taylor

Uživatelský avatar
pavelini
Příspěvky: 2637
Registrován: 27 lis 2007 12:53
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: sponzoring motorsportu

Příspěvek od pavelini »

Nebudu se zde rozepisovat jak to jde, jak to je a jak to je spravne, jen dodam, ze FU chce vzdy dolozit naklady spojene s castkou ziskanou.
A jen blb vezme 100, podepise 500.
Vesnicke pocty zni, dostanu 100 a mam dolozit utracenejch 500 v dokladech? Smyslnych?
Jen malo kouzelniku na profi urovni to umi.
Nic vic, nic za sebe min.
Ps ja jsem sro, a mam reklamni cinnost, vola naser, chytremu napovez a poraď.

Mam i ofiko klub pod ačr.
Az na nazor Kane13, jsou veskere rady vazne vstupenka do rychleho pruseru.
Nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný.
Vše zustalo, jen se doma zabydlelo něco rodinného pro kočárek a konečně něco RS a M

Uživatelský avatar
MartyCZe
Příspěvky: 1020
Registrován: 10 říj 2011 18:15

Re: sponzoring motorsportu

Příspěvek od MartyCZe »

pavelini píše:Nebudu se zde rozepisovat jak to jde, jak to je a jak to je spravne, jen dodam, ze FU chce vzdy dolozit naklady spojene s castkou ziskanou.
A jen blb vezme 100, podepise 500.
Vesnicke pocty zni, dostanu 100 a mam dolozit utracenejch 500 v dokladech? Smyslnych?
Jen malo kouzelniku na profi urovni to umi.
Nic vic, nic za sebe min.
Ps ja jsem sro, a mam reklamni cinnost, vola naser, chytremu napovez a poraď.

Mam i ofiko klub pod ačr.
Az na nazor Kane13, jsou veskere rady vazne vstupenka do rychleho pruseru.
K tomuhle bych jen rad dodal, že je taky možnost začít jako neziskovka a po prvnim úspěchu (když budeš vědět, že si tě sponzoři budou držet) přeji k sro, tam je v podstatě už vše na tvoje triko.
Škoda RAPID 1.2 TSI 77kw
Škoda Fabia I. - Hromada Technických Problémů :) - bejvávalo :/

Odpovědět

Zpět na „Pokec“