Postih za neuzvařené povko u odstaveného vozidla ?

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

Odpovědět
Uživatelský avatar
Idaho
Moderátor
Příspěvky: 4345
Registrován: 24 kvě 2004 13:55
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

Postih za neuzvařené povko u odstaveného vozidla ?

Příspěvek od Idaho »

mame auto loni propadlá TK, koupeno, přihlášeno ( 3mesícní zelená karta dále neprodlužována ) , zagarážováno. Je ted nejaký postih za to že vuz nemá od 10/2015 placené povko?
Auto bylo provozováno minimálně a výhradne na firemních plechových převozkách kde je POv placené.

Auto se ted prodává a řešíme zda to není problém...
prosím o přízpevky k věci..
Je mezi námi stále více lidí, kteří poskytují konzultace a vědí jak se co má udělat, ale stále méně tech kteří do udělat dokáží.
web : www.dicompracing.cz / www.jdmengines.cz

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Postih za neuzvařené povko u odstaveného vozidla ?

Příspěvek od Beaver »

Můj pojišťák mi nedávno říkal, že ČKP už nemá pravomoci vymáhat cokoliv po komkoliv a nepojištěný auto není problém. Řešil jsem totiž to, že jsem zrušil pojistku, pojišťovna se tvářila že nic (poslal jsem to docela pozdě) a tak jsem měl dojem, že jsem prostě prošvihnul termín pro zrušení a dál to neřešil. Pak mi došel dopis, že pojistka zrušená k prvnímu lednu nebo únoru, to už ale bylo asi sedmýho, takže jsem hnedka právě volal pojišťováka a řešil to s ním, aby na mě nenaběhli a on mě uklidňoval, že už ne.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
MartyCZe
Příspěvky: 1020
Registrován: 10 říj 2011 18:15

Re: Postih za neuzvařené povko u odstaveného vozidla ?

Příspěvek od MartyCZe »

U motorek to řešime stejně, pokuď ji koupime přes zimu tak ji do jara ani nepojišťujeme a nikdo to neřeší. Pry to takhle možne je a ještě nam vymahani vubec nepřišlo, i kdyby nahodou ano, okecat se to da (konec koncu kdo normalni jezdi za sněhu :D )
Škoda RAPID 1.2 TSI 77kw
Škoda Fabia I. - Hromada Technických Problémů :) - bejvávalo :/

Uživatelský avatar
Idaho
Moderátor
Příspěvky: 4345
Registrován: 24 kvě 2004 13:55
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

Re: Postih za neuzvařené povko u odstaveného vozidla ?

Příspěvek od Idaho »

HLedali jsem práve ale nenasli, n něktrerých diskuzích se totiž šíří fáma o vyřazování z registru u vozidel která nejsou nejakou dobu pojištena a přitom nejsou v depozitu. Takže sem řesil zda to je pravda nebo ne, ale zatím nikdo nepotvrdil..
Je mezi námi stále více lidí, kteří poskytují konzultace a vědí jak se co má udělat, ale stále méně tech kteří do udělat dokáží.
web : www.dicompracing.cz / www.jdmengines.cz

Uživatelský avatar
Angličák
Příspěvky: 832
Registrován: 02 pro 2005 18:27
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Postih za neuzvařené povko u odstaveného vozidla ?

Příspěvek od Angličák »

To vyřazování je asi odvislé od nálady úřadu, mi to takto přišlo na jedno auto. Ačkoliv má STK a nemohli vědět kde stojí, tak přišla úřední výhrůžka, že pokud jej nepojistím, bude automaticky vyřazeno z registru. Paní říkala, že to tak je nyní běžné. Tak nevím. Ale asi dle všeho předem upozorní na tu možnost trvalého vyřazení.
www.vh-autoservis.cz
H S2000 AP1 / V 850 SW

Uživatelský avatar
Chamelion
Příspěvky: 1455
Registrován: 04 pro 2004 09:45
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Postih za neuzvařené povko u odstaveného vozidla ?

Příspěvek od Chamelion »

Od té doby, co ČKP utrhli křídla a ta nyní nemůže vymáhat zpětně peníze za nepojištěný auto, tak to problém není. Samozřejmě, auto by mělo správně být pojištěné vždy, pokud není v depositu, nicméně dokud s nepojištěným autem není způsobena nehoda nebo se neúčastní jakéhokoliv jiného průseru, nechytí tě pčr, nemůže ti nikdo nic udělat. Mám 9 aut a stalo se mi několikrát, že jsem někde něco nezaplatil, zrušili mi pojistku a já si toho nevšiml...po nějaké době jsem opět pojistil a nikdy nikdo nic zpětně nechtěl.

Uživatelský avatar
MSG
Příspěvky: 1078
Registrován: 15 lis 2004 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Postih za neuzvařené povko u odstaveného vozidla ?

Příspěvek od MSG »

Měli jsme teď v práci školení řidičů referentů a chlapík povídal totéž - svině z ČKP už na tebe nemůžou, ale auto je může úřad nechat vyřadit a je jedno kde a jak parkuješ. To je co jsem slyšel.
Angličák píše:To vyřazování je asi odvislé od nálady úřadu, mi to takto přišlo na jedno auto. Ačkoliv má STK a nemohli vědět kde stojí, tak přišla úřední výhrůžka, že pokud jej nepojistím, bude automaticky vyřazeno z registru. Paní říkala, že to tak je nyní běžné. Tak nevím. Ale asi dle všeho předem upozorní na tu možnost trvalého vyřazení.
MSG

Marino
Příspěvky: 3
Registrován: 10 bře 2016 08:46

Re: Postih za neuzvařené povko u odstaveného vozidla ?

Příspěvek od Marino »

Pokud máš auto odstavené na svém pozemku, tak nemusíš platit povinné ručení. POVko bys měl ze zákona platit, pokud jej provozuješ na veřejné komunikaci. To platí i pokud bys na veřejné komunikaci jen parkoval. Pokud máš ale auto pouze v garáži jak uvádíš, tak by ses neměl čeho obávat, pokud to máš jak prokázat. Takto to fungovalo i v době před tím, než ČKP přistřihli křídla. http://www.autoweb.cz/ustavni-soud-vers ... itelu-1-0/" onclick="window.open(this.href);return false; Co se týče toho vyřazení z registru, tak jsem to do nedávna považoval za fámu, jelikož neznám nikoho komu by něco podobného přišlo. Věřím tomu, že než tě vyřadí, tak jednak dostaneš nejprve dopis a pak že by se to jistě dalo nějak vykomunikovat, když budeš slušný.

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: Postih za neuzvařené povko u odstaveného vozidla ?

Příspěvek od Sova »

Výmrd je, že pojistíš auto, máš ho v garáži, přes zimu nejezdíš...chceš vypovědet smlouvu a ejhle-není možné. Smlouvy na dobu určitou, vypovězení jen při dání auta do depozitu nebo prodeji.
To mne dost točí :kladivo:
Cléon & Fonte

Marino
Příspěvky: 3
Registrován: 10 bře 2016 08:46

Re: Postih za neuzvařené povko u odstaveného vozidla ?

Příspěvek od Marino »

Pokud to víš předem, že nebudeš přes zimu jezdit, tak si můžeš sjednat pouze sezonní povinné ručení.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“