4K tv smart poradte

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

4K tv smart poradte

Příspěvek od Sova »

Jakou doporučíte televizi do 29-30 tisíc?
Úhlopříčka 55" 4K, smartka
Dival jsem se po nějakých výprodejich jako Samsung UE55JU6400 a Philips 55pus7150
Dříve jsem v elektru dělal ale nyní tomu už vubec nerozumim
Cléon & Fonte

Uživatelský avatar
AlesiBoss
Příspěvky: 720
Registrován: 05 říj 2012 14:26

Re: 4K tv smart poradte

Příspěvek od AlesiBoss »

Pred pul rokem jsem kupoval tenhle kousek rodicum
https://www.czc.cz/samsung-ue55ju6872-1 ... 17/produkt" onclick="window.open(this.href);return false;

a svym zpusobem nemam co bych mu vytknul, vlasten si myslim, ze jsme vybrali perfektne
už nemám hnujdaj...

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: 4K tv smart poradte

Příspěvek od Libor12 »

Aleshi: 8) mám tu samou rok a nemám výtek.
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

Uživatelský avatar
HondaMan
Příspěvky: 377
Registrován: 30 kvě 2009 23:17

Re: 4K tv smart poradte

Příspěvek od HondaMan »

A je 4k k něčemu dobré? Co na tom pouštíte?

Uživatelský avatar
AlesiBoss
Příspěvky: 720
Registrován: 05 říj 2012 14:26

Re: 4K tv smart poradte

Příspěvek od AlesiBoss »

HondaMan píše:A je 4k k něčemu dobré? Co na tom pouštíte?
Tata cumi na 4K videa na youtube :D je jich tam uz docela dost, jinak to samozrejme zatim vyslovene vyuzitelne neni, na druhou stranu neni to zas az tak moc drazsi nez fullhd a pokud se nevysere elektronika tak bude dobre slouzit jeste mnoho let co se tyka zastaravani technologii
už nemám hnujdaj...

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: 4K tv smart poradte

Příspěvek od Sova »

K čemu je to dobré? Když jsem kdysi prodával HD ready, lidi se ptali stejně...nyní už jsou běžné média blue-ray a full hd
Televizi sleduji minimálně, tak proč by mi nemohla vydržet i deset let třeba...časem využitelnost jistě bude

Půjdu zřejmě do jedné z těchto...otázka jestli těch deset centimetrů uhlopříčky stojí za deset tisíc navíc.

https://www.kasa.cz/televize-philips-48pus7600-cerna/

http://www.slevyelektro.cz/ultra_hd_tel ... 5699981-0/
Cléon & Fonte

Uživatelský avatar
AlesiBoss
Příspěvky: 720
Registrován: 05 říj 2012 14:26

Re: 4K tv smart poradte

Příspěvek od AlesiBoss »

Philips mam doma a ten ambilight podle obrazu je naprosto skvela technologie, uz bych telku bez toho asi nechtel :)) jen me sere ze ten jejich system neni nejak moc odladenej, narozdil od toho samsungu mi to neprijde moc svizny ani stabilni :( ale ten ambilight za to stejne stoji :D
už nemám hnujdaj...

Mileš
Příspěvky: 7
Registrován: 09 kvě 2016 13:47

Re: 4K tv smart poradte

Příspěvek od Mileš »

Tak ve 4k ti už nahrávají i některé kamery, takže se to dá využít třeba tímhle způsobem.. a je to prostě blízká budoucnost.

Uživatelský avatar
LuckyR
Příspěvky: 2621
Registrován: 09 čer 2005 22:34
Bydliště: Teď už Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: 4K tv smart poradte

Příspěvek od LuckyR »

http://televize.heureka.cz/lg-55eg910v/
Nejhezčí obraz co jsem zatím za 5 let v elektru viděl :)
Španělští hřebci zemřeli..teď jezdím na německých konících
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.

AlesPolnik
Příspěvky: 8
Registrován: 18 kvě 2016 11:44

Re: 4K tv smart poradte

Příspěvek od AlesPolnik »

Podle mě v týhle době ještě 4K nevyužiješ naplno a zbytečně za to platíš mraky.

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: 4K tv smart poradte

Příspěvek od Beaver »

4K u normálně velké televize nemá velký přínos. Člověk musí ten obraz podrobně zkoumat, aby vyšší rozlišení "viděl". Lidské oko je naprosto spokojené s FullHD a většinou během filmu člověk víc vnímá děj než aby studoval, jestli je ten obraz jemnější.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
AlesiBoss
Příspěvky: 720
Registrován: 05 říj 2012 14:26

Re: 4K tv smart poradte

Příspěvek od AlesiBoss »

mam pocit ze ani jeden z vas to 4k asi jeste nevidel prootze to co rikate neni pravda... Zaprve uz ted to 4k vyuziti ma (ale ano, zatim omezene, nicmene kdyz si ted kouim rovnou 4k tak nemusim dlouhy leta televizy menit, kdyz si koupim fullhd, jsem nucen v budoucnu ke zmene)

a za druhe to poznas, to sakra poznas, rozdil je to obrovskej a to i u maly televize, natoz u vetsi... Tak tu prestante placat nesmysly
už nemám hnujdaj...

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: 4K tv smart poradte

Příspěvek od m.artty »

AlesiBoss píše:...jsem nucen v budoucnu ke zmene...
To je jen o prioritách. Naši mají doma ještě klasickou CRT televizi a taky se na to koukat dá. Naopak se mě zdá, že ty nové televize ten obraz nějaku k*rví... Pozoroval jsem to již na dvou nových televizích (nevím jestli 4K nebo fullHD), ale všechny programy na nich byly takové divné... vše vypadalo jak peruánská telenovela :lol:

Ale můj názor je mimo protože jsem v tomto konzervativní a elektroniku nemám potřebu měnit dle módních vln, ale měním podle fukčnosti.
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
AlesiBoss
Příspěvky: 720
Registrován: 05 říj 2012 14:26

Re: 4K tv smart poradte

Příspěvek od AlesiBoss »

to je dobre pro tebe, ale ja treba nevidim problem v tom ze bych chtel TV co se udrzi se soucasnou technologii dlouho dopredu a jsem ochotny za to priplatit par tisicovek :) Kdyz to nechces, tak si ji nekoupis... Ale stejen tak existuje naprosto pochopitelnej a jasnej duvod proc to koupit...
už nemám hnujdaj...

Uživatelský avatar
Jarbi
Příspěvky: 539
Registrován: 24 zář 2008 12:57

Re: 4K tv smart poradte

Příspěvek od Jarbi »

m.artty píše:Naopak se mě zdá, že ty nové televize ten obraz nějaku k*rví... Pozoroval jsem to již na dvou nových televizích (nevím jestli 4K nebo fullHD), ale všechny programy na nich byly takové divné... vše vypadalo jak peruánská telenovela :lol:
Přesně, toho stejnýho jsem si taky všiml hlavně u samsungu nevim jestli to maj i ostatní, ale obraz mi přijde nepřirozeně rychlej a celkově jak říkáš telenovela, nejsem schopnej se na té televizi na něco podívat nedokážu se soustředit na to co je puštěný ale jen na tenhle efekt.

Každopádně nevidím důvod proč kupovat starej fullhd formát

Uživatelský avatar
Dacan
Moderátor
Příspěvky: 1528
Registrován: 08 kvě 2010 12:05
Kontaktovat uživatele:

Re: 4K tv smart poradte

Příspěvek od Dacan »

znám to taky, je to o nastavení a kalibraci

Uživatelský avatar
AlesiBoss
Příspěvky: 720
Registrován: 05 říj 2012 14:26

Re: 4K tv smart poradte

Příspěvek od AlesiBoss »

Ta zmena obrazu je nastesti nastavitelna, vsehcny tyhle vylepsujici ficury se daji povypinat... Ale je to nesrvar novejch televizi, ze to maji standardne aktivni a malokdo to vypina, prootze lidi jsou technicky tak na nizi ze ani nevi ze ta televize ma naky menu :D
už nemám hnujdaj...

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: 4K tv smart poradte

Příspěvek od Beaver »

AlesiBoss píše:mam pocit ze ani jeden z vas to 4k asi jeste nevidel prootze to co rikate neni pravda... Zaprve uz ted to 4k vyuziti ma (ale ano, zatim omezene, nicmene kdyz si ted kouim rovnou 4k tak nemusim dlouhy leta televizy menit, kdyz si koupim fullhd, jsem nucen v budoucnu ke zmene)

a za druhe to poznas, to sakra poznas, rozdil je to obrovskej a to i u maly televize, natoz u vetsi... Tak tu prestante placat nesmysly
Viděl jsem vedle sebe 4k a FullHD a neoslnilo mě to. Rozhodně to nepůsobilo dojmem, že 4k je jednou tak dobré. Prostě o trochu lepší obraz, ale jakmile se rozjede film a soustředím se na děj, tak de facto nijak 4k neocením. Jo, je to lepší obraz z principu, prostě bude mít vyšší rozlišení, ale je to spíš takové to "udělali jsme to, protože jsme mohli, ne proto, že by to někdo strašně moc vyžadoval" :lol:
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
AlesiBoss
Příspěvky: 720
Registrován: 05 říj 2012 14:26

Re: 4K tv smart poradte

Příspěvek od AlesiBoss »

Zvlastni je, ze presne tohle lidi tvrdili v dobe kdy zacinalo fullhd :) tak sme rovnou mohli zustat u puvodniho rozliseni co mivali CRT televize, vsak to dej filmu prece nijak nezmeni :) ... booha
už nemám hnujdaj...

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: 4K tv smart poradte

Příspěvek od Sova »

peruánská telenovela...někteří výrobci (philips?) to nazývali dřiv digital natural motion
Cléon & Fonte

Uživatelský avatar
Jarbi
Příspěvky: 539
Registrován: 24 zář 2008 12:57

Re: 4K tv smart poradte

Příspěvek od Jarbi »

AlesiBoss píše:Ta zmena obrazu je nastesti nastavitelna, vsehcny tyhle vylepsujici ficury se daji povypinat...
Je pravda že nastavení jsem neprojížděl, přece jenom televize nebyla moje a říct někomu když se ti "chlubí" s televizi za xx tisíc že se na to nedá dívat mi přišlo blbý :D , ale dík aspoň vím že to není vlastnost panelu..

Philips TV
Příspěvky: 1
Registrován: 24 kvě 2016 15:26

Re: 4K tv smart poradte

Příspěvek od Philips TV »

4K má význam hlavně u větších obrazovek 43 palců a větších, u těch menších není až tolik viditelný. Ale dnes se již stávají televize s 4K rozlišením standardem a člověk za ně ve finále zaplatí stejně jako za Full HD. A to, že zatím není 4K obsahu tolik neznamená, že za 2-3 roky nebude, tak proč toho nevyužít a nemyslet už do budoucna?

Jirka

Uživatelský avatar
Phob.
Příspěvky: 534
Registrován: 24 lis 2010 18:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: 4K tv smart poradte

Příspěvek od Phob. »

Zdravím, nechci k tomu zakládat nový topic tak se zkusím zeptat zde. Budu pořizovat televizi a rozhoduji se zatím mezi těmito:

LG 49LF632V FullHD: https://www.alza.cz/49-lg-49lf632v-d243 ... d=18859564" onclick="window.open(this.href);return false;
LG 49UF6857 4K: https://www.alza.cz/49-lg-49uf6857-d399 ... d=18859564" onclick="window.open(this.href);return false;

Zájimá mě, jestli v tehlé cenové kategorii má smysl kupovat 4K? Jestli to nebude spíše horší, než osvědčený FullHD? Případně pokud mi někdo doporučí jiný model, budu vděčný. Požadavky:
- cena okolo 14tis. kč
- úhlopříčka cca 125cm
- rozhodně SMART TV
- rád bych už ale i podporu DVB-T2, kodeku H.265/HEVC
aktual: ŠKODA OCTAVIA II
ex: VW GOLF MKV

Uživatelský avatar
Phob.
Příspěvky: 534
Registrován: 24 lis 2010 18:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: 4K tv smart poradte

Příspěvek od Phob. »

Tak jsem nakonec zvolil FullHD ale LG 50LF652V a jsem nadmíru spokojený :wink:
aktual: ŠKODA OCTAVIA II
ex: VW GOLF MKV

Odpovědět

Zpět na „Pokec“