Pneu kolem 2000kč

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

HasanZ
Příspěvky: 15
Registrován: 06 říj 2015 22:20

Pneu kolem 2000kč

Příspěvek od HasanZ »

Zdravím, ma smysl řešit jaké pneu na elektrony v cenové relaci 2000-2500kc? Dost uvažuji na Pirelli P Zero Nero nebo GT (225/45/17), ale budu rád za každou radu. Díky

Uživatelský avatar
AlesiBoss
Příspěvky: 720
Registrován: 05 říj 2012 14:26

Re: Pneu kolem 2000kč

Příspěvek od AlesiBoss »

První bys mel napsat o co ti jde a jaky styl pouzivani gumy budou mit... Muzes mit rodinnou fabku s vetsim rocnim najezdem, ale prakticky jen mesto, kde byhc treba zbytecne neutracel (nizke rychlosti a zbytecne kupovat mekci smesy) a nebo vikendovku kde jdes na okreskach do extremu, rocne moc nenajedes a tam treba bych koupil Hankook K110 nebo rovnou treba Federaly RS-R obe tyhle gumy by na zminene fabce nedavali smysl, ale na vikendovce pro pozitek z jizdy rozhodne ano...
už nemám hnujdaj...

HasanZ
Příspěvky: 15
Registrován: 06 říj 2015 22:20

Re: Pneu kolem 2000kč

Příspěvek od HasanZ »

jo mas pravdu, mohl jsem se vic rozepsat, ale rikal jsem si, ze kdyz tu hodim tuhle gumu, tak bude trochu jasne, ze chci neco pro sport. ucely.... tedy druha varianta co pises (octavia I RS)

Uživatelský avatar
AlesiBoss
Příspěvky: 720
Registrován: 05 říj 2012 14:26

Re: Pneu kolem 2000kč

Příspěvek od AlesiBoss »

pzero jsem mel a neni to spatna volba, nicmene hankook K110 me cenou i vlastnostmi prijde lepsi a pokud nejezdis moc na mokru tak urcite zauvazuj nad Federal 595 RS-R to jsou gumy co drzi uz opravdu neskutecne moc... ale na mokru zas neskutecne malo. Urcite je to znat a ma to smysl, ale pocitej ze ty gumy sjedes rychleji (maji mekci smes a budes s nimi jezdit agresivneji) ja menim kazdych 30k km coz je opravdu dost malo, ale jak rikam, mam to na blbnuti, nejezdim dalky, 30k km jsou zhruba dve sezony :)
už nemám hnujdaj...

HasanZ
Příspěvky: 15
Registrován: 06 říj 2015 22:20

Re: Pneu kolem 2000kč

Příspěvek od HasanZ »

federaly se me dost zamlouvaji, ikdyz me trochu odrazuje neprilnavost na mokru. ale asi myslis mokro, kdy se vytvareji kaluze na ceste? ptze na mokrem asfaltu by problem s prilnavosti byt nemel, tam to je porad o tvrdosti smesi. dalsi vec je, jestli oct i rs ma tak dobry podvozek, abych je vyuzil a nebyly spis oskakane kvuli slabemu podvozku. na zadku staci pri prujezdu zatackou propadly nebo naopak asfalt a hned je citit, jak zadek poskakuje

Uživatelský avatar
AlesiBoss
Příspěvky: 720
Registrován: 05 říj 2012 14:26

Re: Pneu kolem 2000kč

Příspěvek od AlesiBoss »

jde o to jestli myslis poskakovani nebo jen lehka ztarta prilnavosti, coz je na nerovnostech normlani... Dobre fungujici podvozek by nemel poskakovat takze byhc rekl ze myslis tu druhou variantu a tam problem neni :)

Jinak mokro mylsim hodne mokro, vlhko jde, ale na louzich opravdu vubec nedrzi, to co hankook k110 zvladal bez problemu, tak tam ted chytam aquaplaning... kazda louze nebo vetsi vrstva vody je fakt na to opravdu zpomalit a dat si pozor, coz jsem s hankooky delat nemusel... Ale prilnavost an suchu je zase uplne nekde jinde
už nemám hnujdaj...

Uživatelský avatar
deaddream
Příspěvky: 65
Registrován: 21 pro 2015 19:47
Bydliště: honolulu

Re: Pneu kolem 2000kč

Příspěvek od deaddream »

ja osobne mám na octavii 1 falkeny a parada ,další tiež kupim falken ziex , a to už som mal matador-hnus barum-hnus
michelin-dobre ale za tu cenu piču vydržali,, continental- 1 rok ok druhý piča, dunlop ,super sucho aj voda ,typ už si nepamatam
,,debica na rodinem aute okresky najazd minimalny a pohoda dalo sa ale to by dali aj barum a matador, pireli zimne super guma
,,ale zaleží aj na aute ,ja som to vozil na octavii 1 oactavia 2 ,vw caddy ,firemne ročne cca 70 000 ,,takže letne a zimne gumy každý rok nové
206 2.0 HDI
idem hladat dáke kone

Uživatelský avatar
AlesiBoss
Příspěvky: 720
Registrován: 05 říj 2012 14:26

Re: Pneu kolem 2000kč

Příspěvek od AlesiBoss »

btw tady sem kupoval, maj je fakt za paradni cenu http://www.slicky.cz/Federal/Federal-59 ... 18881.html" onclick="window.open(this.href);return false;
už nemám hnujdaj...

HasanZ
Příspěvky: 15
Registrován: 06 říj 2015 22:20

Re: Pneu kolem 2000kč

Příspěvek od HasanZ »

AlesiBoss: tezko rict, ale asi opravdu druha varianta. Jezdil jsem ted bilsteiny na saxu a s takovym chovanim podvozku jsem se nesetkal. RS ma pry celkove slabsi podvozek a na tu vahu tem seriovym tlumicum moc neverim.
S tim "opravdu mokrem" vim o cem mluvis. Uz jsem sjel jedny R888 na P205 :D
A diky za odkaz, oproti beznym 2500kc, luxus cena 8)

deaddream: najezd neresim. Rocne toho moc nenajezdim, takze kvalita najezd prevysuje :D

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Pneu kolem 2000kč

Příspěvek od Gooder »

Já na O1RS mám Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 a nemám s nimi sebemenší problém. Na okruh bych měl mít ty 595 RS-R, ale teď se mi něco pos*alo, takže okruh v nejbližší době padá, takže je nebudu moct vyzkoušet. Ale jsem na ně zvědavý, protože jsem četl, že v 17" příčně praskaly. Jinak, kde jsi četl, že to má špatný podvozek?

Důležité je si uvědomit, že to není sportovní auto, takže to nemá podvozek typu Megane RS nebo Focus RS, ale myslím si, že je jinak naladěný docela slušně, na sportovnější charakter. Bohužel to vzadu nemá víceprvek, takže tam toho dle mě moc člověk nevymyslí. A proč nevěříš tlumičům kvůli váze? :shock: Sériový RS podvozek má jen Octa RS, žádný Golf, Leon atd, tak nevím, proč by to auto mělo být na ně těžké. Navíc Octa tak těžká není.

HasanZ
Příspěvky: 15
Registrován: 06 říj 2015 22:20

Re: Pneu kolem 2000kč

Příspěvek od HasanZ »

Pred koupi me kolega z prace od RS odrazoval kvuli podvozku a abych radeji koupil ST....
Byl jsem zvykly litat v 800 kilove krabicce. Proto ten respekt z vahy.

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Pneu kolem 2000kč

Příspěvek od Gooder »

Tak ono obecně Focus mk1 má jeden z nejlepších podvozků běžně dostupných aut z těch let, oproti Octě má hlavně víceprvek. Té váhy bych se nebál, ty tlumiče jsou na to uzpůsobené, pokud jsou v dobrém stavu. Focuse ST jsem taky do poslední chvíle zvažoval, ale nakonec jsem od něj upustil. Myslím si, že v rámci možností má ale O1RS docela dobrý podvozek.

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: Pneu kolem 2000kč

Příspěvek od Sova »

Jakákoliv Octavie RS není ani HH ani sportovní auto...
Cléon & Fonte

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Pneu kolem 2000kč

Příspěvek od Gooder »

To tady nikdo netvrdí.

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: Pneu kolem 2000kč

Příspěvek od Sova »

jo tak sorry
:lol:
Cléon & Fonte

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Pneu kolem 2000kč

Příspěvek od Gooder »

Já tohle dokonce zmiňuju hned v mé první odpovědi v tomhle tématu. Ale to snad nic nemění na tom, že tohle auto i tak někdo může mít na projížďky nebo na okruh, ne? :wink:

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Pneu kolem 2000kč

Příspěvek od Beaver »

Může, a v tom případě jsou RS-R plně dostačující :D
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
AlesiBoss
Příspěvky: 720
Registrován: 05 říj 2012 14:26

Re: Pneu kolem 2000kč

Příspěvek od AlesiBoss »

Co mate proti RS-R? :) je to sice taiwan, ale na litani po verejnych silnicich plne dostacujici a na suchu lepsi nez jakakoliv "bezna" guma :)

Nebo mate tip na gumu co bude mit lepsi pomer cena/vykon v tehle kategorii? pokud ano tak sem s tim! :)
už nemám hnujdaj...

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: Pneu kolem 2000kč

Příspěvek od Taboo »

AlesiBoss píše:Co mate proti RS-R? :) je to sice taiwan, ale na litani po verejnych silnicich plne dostacujici a na suchu lepsi nez jakakoliv "bezna" guma :)
Pravda. 595 RS-R jsou velice "peaky" ke skutecnemu zavodeni na okruhu, ale k prilezitostne ostrejsi jizde na silnicich anebo ve meste plne dostacujici (pouze ale za sucha). Jen se nesmi dlouho tlacit a vzdy jim dat dostatek casu k schlazeni. Jejich vyhodou je, ze je neni nutno zahrivat k privedeni na optimalni provozni teplotu a maji dobrou prilnavost naopak za studena. Pri kazdodennim provozu ve meste na nekvaltnim povrchu ale moc dlouho nevydrzi a jsou dost nachylne na poskozeni.
IQ stylingem nenahradis.

Uživatelský avatar
AlesiBoss
Příspěvky: 720
Registrován: 05 říj 2012 14:26

Re: Pneu kolem 2000kč

Příspěvek od AlesiBoss »

Uvidime, ja to letos na zkousku koupil a zatim me to bavi, uvidime jak me to prestane bavit az se mi nekde po ceste rozpadne :lol:
Ale diky za pripominku, aspon si na to muzu dat pozor a treba mi pak vydrzi dyl
už nemám hnujdaj...

lukin66
Příspěvky: 863
Registrován: 09 říj 2011 10:49

Re: Pneu kolem 2000kč

Příspěvek od lukin66 »

hankook k117 s1 evo2....dobrá pneumatika s vysokou přilnavostí a za dobrou cenu
opel kadett 2.0 16v gsi :driver:
bývalka:opel astra g coupé linea blu OPC paket
Ford Focus ST white

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Pneu kolem 2000kč

Příspěvek od Gooder »

Beaver: Ono upřímně, kdo ze zdejších uživatelů by dokázalo využít vlastností plnohodnotných semislicků. Troufnu si říct, že jen pár lidí. Já byl na okruhu zatím jen jednou a mým problémem rozhodně není guma, natož její přehřívání. Dřív mám přehřáté jiné věci (olej, brzdy). Takže na moje ježdění a zkoušení limitů auta na okruhu je pro mě dostačující.

lukin66: Ty 595 RSR chci dát na předek a tyhle Hankooky mám v plánu na zadek. Někde jsem ale četl, že ty Hankooky se oproti těm RSR rychleji přehřály. Ale kde to bylo, to už nevím.

lukin66
Příspěvky: 863
Registrován: 09 říj 2011 10:49

Re: Pneu kolem 2000kč

Příspěvek od lukin66 »

ty hankooky přece jenom jsou sportovní pneumatiky do bežného provozu na sportovní jízdu,na okruhu mužou mít problém s přehřátím,ale jinak jsou přesné v zatáčení a dobře čitelné na limitu,u mě spokojenost
opel kadett 2.0 16v gsi :driver:
bývalka:opel astra g coupé linea blu OPC paket
Ford Focus ST white

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: Pneu kolem 2000kč

Příspěvek od Taboo »

AlesiBoss píše:Uvidime, ja to letos na zkousku koupil a zatim me to bavi, uvidime jak me to prestane bavit az se mi nekde po ceste rozpadne :lol:
Ale diky za pripominku, aspon si na to muzu dat pozor a treba mi pak vydrzi dyl
Ja bych to shrnul asi takto:
Kratkodoba "sportovni" jizda na silnici, ve meste anebo na okruhu - ANO.
Driftovani - ANO (po zahrati velice "greasy" a predvidave, ale nizka zivotnost)
Dlouhodoba skutecne zavodni jizda na okruhu na cas - NE (anebo maximalne 10 minut).

Ty 595 RSR jsou proste jako nitrous v porovnani s turbem: dobre pouzit jen prilezitostne, ne moc dlouho a nutne casteji vymenit.
:lol:
IQ stylingem nenahradis.

HasanZ
Příspěvky: 15
Registrován: 06 říj 2015 22:20

Re: Pneu kolem 2000kč

Příspěvek od HasanZ »

Pujdu bud do Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 nebo Hankook k117 s1 evo2. Tady http://www.pneumatiky.cz/hankook-ventus ... 0wodY98J-A" onclick="window.open(this.href);return false; maji na Hankooky peknou slevu a celkove usetrim 1000kc oproti Goodyearum, tak je asi jasno 8)

Uživatelský avatar
AlesiBoss
Příspěvky: 720
Registrován: 05 říj 2012 14:26

Re: Pneu kolem 2000kč

Příspěvek od AlesiBoss »

To vypada dobre 8) hankooky mam fakt rad, cenovka je hodne rozumna a vlastnostma se fakt drzi velkych jmen - kdo yb to do tech korejcu byl rekl, kdyz vyrabi takovej shit jako hnujdaj :D
už nemám hnujdaj...

lukin66
Příspěvky: 863
Registrován: 09 říj 2011 10:49

Re: Pneu kolem 2000kč

Příspěvek od lukin66 »

jo jo s hankooky budeš spokojený 8) mam v 15 ventus s1 evo a super a taky v 17 evo2 a tak samá spokojenost 8) :?:
opel kadett 2.0 16v gsi :driver:
bývalka:opel astra g coupé linea blu OPC paket
Ford Focus ST white

HasanZ
Příspěvky: 15
Registrován: 06 říj 2015 22:20

Re: Pneu kolem 2000kč

Příspěvek od HasanZ »

rad slysim, diky za tip 8)

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu kolem 2000kč

Příspěvek od maRkus »

Hankook, Yokohama, Falken, Kumho .... proste guma co neni z evropy.... evropa fakt neumi vyrobit pneu... hlavne obloukem pryc od barum, matador atd... dunlop umi tenisaky, michelin zimaky, pirelli a continental je jen horsi varianta tech prvnich 4 ale zaroven drazsi....
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Pneu kolem 2000kč

Příspěvek od Beaver »

Zimáky umí Bridgestone :wink:
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Odpovědět

Zpět na „Pokec“