Nákup z Číny

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

Odpovědět
Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Nákup z Číny

Příspěvek od bóďa »

Ahoj, má tu někdo zkušenost s nákupem zboží z Číny?
Komunikuji již delší dobu s výrobcem z Číny a moje první otázka je, jak bezpečně provést platbu, když prodejce chce zálohu a po vyrobení zboží (před jeho odesláním) 100% doplatek?
Dále, co clo a dph? Pochopil jsem, že cena je bez DPH 21%, který mi dopočítaj až tady. A k tomu ještě clo 15%, který ale nevím, jestli se počítá z ceny bez DPH nebo z ceny s DPH (popř. i s přepravným, které v tomto případě činí 700 dolaru).
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
AlesiBoss
Příspěvky: 720
Registrován: 05 říj 2012 14:26

Re: Nákup z Číny

Příspěvek od AlesiBoss »

http://podnikamevimportu.cz/#section-3077" onclick="window.open(this.href);return false;
Kup si tuhle knížku, rozhodne se ti to vyplatí 8)
už nemám hnujdaj...

Uživatelský avatar
habitat3
Moderátor
Příspěvky: 3804
Registrován: 06 srp 2005 22:24
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup z Číny

Příspěvek od habitat3 »

Jak bezpečně? Nejlepší je paypal a nebo WU. DPH budeš platit z konečné ceny včetně poštovného, clo se platí podle toho do jaké kategorie produkt spadá. Nejlepší je si na to vždy nechat napsat nižší cenu.. 8)

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Nákup z Číny

Příspěvek od pufko »

od 1.5 2016 ale platia prísnejšie pravidlá ohladne dovozu tovaru z mimo EU krajín, pri sume nad 150€ sa vypisuje jednotný colný doklad, ktorý predtým museli vypisovať len podnikatelia, ktorý tovar kupovali na jeho další predaj. Teraz to musia vypisovať všetci.

Hlavne ide o to aby si mal poriadne papiere z číny (čo to je, kolko kusuv, suma, hmotnosť) lebo inak máš problém

PS: skrátka sa robí všetko preto aby sa minimalizovali colné úniky a tomu sa prispôsobila byrokracia

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Nákup z Číny

Příspěvek od Beaver »

Při ceně dopravy 700 babek už nejde o nějaký obyčejný balíček od noname Číňana, takže na všechno vyžadovat faktury. Záloha se dá pochopit, on ani Číňan není debil a nebude vyrábět na blind věc, co pak možná nebude moct prodat. PayPal často Číňani neberou, spíš frčí bankovní převody. WesternUnion bych asi nijak zvlášť nedoporučoval, převod je víceméně nereklamovatelný... Podle toho kdo to do ČR poveze budeš buď proclení řešit sám nebo ti přepravce nabídne zastupování (zpravidla za úplatu), případné chybějící dokumenty budou samozřejmě požadovat doplnit.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup z Číny

Příspěvek od bóďa »

jedná se o stroj za 4500 USD, takže to si každopádně budu dávat do nákladů, takže fakturu stejně potřebuju a předpokládám, že abych si to mohl do těch nákladů dát, tak asi nemůžu moc nafejkovat nižší hodnotu kvůli clu.

Jinak chápu, že chce čínan zálohu, mám na to proforma fakturu, ale nikdy jsem tolik peněz do zahraničí neposílal, tak se toho trochu bojím no. Jinak bude se to posílat DHL.

Co mám všechno požadovat za dokumenty kromě faktury?
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Nákup z Číny

Příspěvek od Beaver »

Teoreticky stačí faktura. Optimální je mít i nějaký průvodní list co popisuje podrobněji obsah zásilky - aby bylo jasné, že nejde o nějakou nebezpečnou zásilku, že to je běžné strojní vybavení co nepodléhá nějaké regulaci (ačkoliv v ČR lze například naprosto volně koupit i komorové výstružníky pro výrobu hlavní, takže tohle by snad problém být nemusel :lol: ) a aby celníci měli jasno, do jaké kategorie zboží to spadá kvůli stanovení cla. Samozřejmě to co psal pufko, tj. kolik toho v zásilce je, co to váží a případně z jakého materiálu to je vyrobeno (jakkoliv to může znít směšně, strávil jsem jednou na telefonu asi 10 minut s deklarantkou z DHL a řešili jsme spolu z jakého dřeva je luk za sto babek, který si ke mě domů nechal poslat kamarád...). Pokud to veze DHL, můžou to bezpochyby proclívat za tebe (vyzkoušeno), pakliže chceš mít jistotu, zavolej na jejich helpdesk a poptej se předem, jestli mají nějaké specifické požadavky ohledně přiložených informací. Celníci případně můžou dodatečně ještě požadovat doložení dokladu o zaplacení, na tohle by měl být dostačující doklad z internetbankingu o převodu.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Nákup z Číny

Příspěvek od pufko »

Ked to pošle cez DHL tak to je len výhoda, pretože tú byrokraciu vybavia za teba, oni od teba budú viacmenej chcieť ešte asi doklad o platbe pre colný úrad
Platba najlepšie Paypal, ked sa nedá tak bankový prevod. Western Union určite nie - ten využívajú hlavne podvodníci

Odpovědět

Zpět na „Pokec“