Jakou značku gum zvolit ?

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

Odpovědět
Uživatelský avatar
Print
Příspěvky: 142
Registrován: 10 črc 2013 01:56
Bydliště: Praha

Jakou značku gum zvolit ?

Příspěvek od Print »

Ahoj,
Konečně jsem si pořídil Ultraleggery a tak bych na ně chtěl zvolit nějaký slušný gumy.
V merku mám tyto :
Pirelli P Zero
Michelin Pilot sport 3
Bridgestone Potenza
Nebo jaké by jste případně doporučili vy ?
Cena za celou sadu bych viděl na +- 12 000kč
Samozřejmě mluvíme o nové sadě.
Rozměr 205/45/17.
Využití: Klasické ježdění z občasným výletem na okruh.

Díky za radu :)
Peugeot 406 2.0Turbo ... Dead car
Peugeot 406 3.0v6 ... Weekend car
Peugeot 407 1.8 16v ... Daily car
Peugeot 106 1.1i ... City car

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: Jakou značku gum zvolit ?

Příspěvek od Taboo »

Vsechny tri znacky tveho vyberu jsou velice dobre pneumatiky urcene presne pro tve potreby a s kteryma mam osobni zkusenosti. Kdybych je mel seradit mymi osobnimi meritky od "nejlepsich" po "nejhorsi", tak by to vypadalo takto:

Bridgestone Potenza RE-11
Michelin Pilot Sport 3
Pirelli P Zero

Z pohledu performance jsou ty rozdily mezi temi RE-11 a Pilot Sport 3 vpodstate minimalni a hodne zalezi na geometrii a jezdeckem stylu, ale opotrebeni tech RE-11 versus trakce na suchu a na mokru se zda byt vice konsistentni. Samozrejme, obe dve znacky podlehaji zakonum opotrebeni a performance versus optimalni geometrie pro bezny provoz a pro okruh, takze budes muset skoncit budto s nejpriznivejsim prijatelnym kompromisem anebo aplikovat zmeny vzhledem k provoznim podminkam. To ale plati pro vsechny pneumatiky.

:wink:
IQ stylingem nenahradis.

Uživatelský avatar
Print
Příspěvky: 142
Registrován: 10 črc 2013 01:56
Bydliště: Praha

Re: Jakou značku gum zvolit ?

Příspěvek od Print »

Díky :) Rozhodnu se tedy mezi Michelin a Bridgestone.
Ikdyž původně jsem měl jako favorita Pirelli :)
Peugeot 406 2.0Turbo ... Dead car
Peugeot 406 3.0v6 ... Weekend car
Peugeot 407 1.8 16v ... Daily car
Peugeot 106 1.1i ... City car

Uživatelský avatar
starter
Příspěvky: 831
Registrován: 03 dub 2006 15:21
Bydliště: kousek vod Prahy

Re: Jakou značku gum zvolit ?

Příspěvek od starter »

jezdim na Rikenech, s podvalem dostavaj zabrat a pomalu jsem spokojenější než s Dunlopama....

guma jako guma, jen stojí o dvě třetiny méně
odtah od 7kč/km 731810210

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: Jakou značku gum zvolit ?

Příspěvek od Taboo »

Print píše:Díky :) Rozhodnu se tedy mezi Michelin a Bridgestone.
Ikdyž původně jsem měl jako favorita Pirelli :)
Ta Pirelli P Zero je velice dobra pneumatika (vsechny tri jsou), ale co se tyka suche a mokre trakce, ta RE-11 a Pilot Sport 3 jsou skutecne o neco lepsi. Ta Pirelli P Zero take vydrzi o neco mene a jeji "greasiness" vzrusta s jejim opotrebenim vice neumerne, nez u tech RE-11 a Pilot Sport 3. V tomto aspektu je take ta RE-11 o neco lepsi, nez ta Pilot Sport 3, zejmena co se tyka zachovani prijatelne trakce na mokru, kterou v beznem provozu budes kazdopadne sem-tam potrebovat.

Ja bych kazdopadne doporucil investici do infrared thermometru, nekolik zakladnich geometrickych nastroju (zejmena camber a toe-in gauges, ktere si snadno muzes vyrobit velice levne sam) a naucit se, jak si delat geometrii sam. Pokud tvuj vuz neni nejak radikalne snizeny a nema potrebu pro camber plates anebo napravu bump-steer, tak se da k dosazeni prijatelneho odklonu vystacit i s cenove prijatelnymi eccentrickymi srouby.
IQ stylingem nenahradis.

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Jakou značku gum zvolit ?

Příspěvek od Beaver »

Bridgestone prostě ty gumy umí, co se týká běžného ježdění (i rychlejšího), tak ta Potenza na jaro/léto/podzim je výborná a na zimu pro změnu jejich Blizzaky a je vystaráno.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
janos666
Příspěvky: 219
Registrován: 12 čer 2011 13:18
Bydliště: Kašperské Hory

Re: Jakou značku gum zvolit ?

Příspěvek od janos666 »

Za mě mohu doporučit Yokohama Advan Neova AD08 R slušná guma jak na bežné okreskové řádění tak příležitostný výlet na okruh, po zahřátí i výborný grip na mokru, ježděno na impreze GT, má i přijatelně tvrdší bočnice. Jinak celá sada v rozměru 215/45 R17 vyšla pokud dobře pamatuji na necelých 13 tisíc.
Subaru Impreza GT (víkendovka)
Opel Manta B GT/E 2.0i 8v
Honda Accord 2.0is (daily)
Škoda Superb II, 2.0TDI 125kw (daily nr.2)
Opel Manta B 400 + c20xe (zatím pouze polotovar)...

Uživatelský avatar
Goldies
Příspěvky: 2701
Registrován: 04 čer 2004 06:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou značku gum zvolit ?

Příspěvek od Goldies »

Na ty Yokohamy mam taky spadeno, zejmena diky tomu, ze jako jedna z mala se dela v mych dvou potrebnych rozmerech na jednom aute :-D
Japonci na konci
Nissan Pathfinder - jen tak na práci
Honda Civic 8g 1.8 V-tec - jen tak pro ženu
Toyota MR2 ZZW30 2ZZ - jen tak pro radost
Yamaha Majesty 250 - jen tak na lítačku

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Jakou značku gum zvolit ?

Příspěvek od Beaver »

Jenže ty RE11 jsou furt ještě relativně "civilní" pneumatiky, mají takovou univerzálnější charakteristiku. AD08, KU36, NS-2R apod. jsou takové už víc traťové - ne že by s nima člověk nemohl jezdit normálně pro rohlíky, ale asi bych si je dal spíš na víkendovku než auto, co bude určitě jezdit denně i v prudkém dešti apod. Aspoň takový je můj názor... :wink:
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
janos666
Příspěvky: 219
Registrován: 12 čer 2011 13:18
Bydliště: Kašperské Hory

Re: Jakou značku gum zvolit ?

Příspěvek od janos666 »

Já jsem ani pořádně nekoukal na ty ostatní co je to za kategorii, ale jasný že především rozhoduje použití vozidla, každý si pod pojmem klasické ježdění představuje něco jiného :D na denní ježdění by jich bylo škoda a to bych je nedoporučil, určitě ne jak píšeš do hustého deště. myslel jsem pouze mokrý asfalt nebo max lehký déšť, kdy na silnici voda ještě neleží. Osobně je mám na víkendovce, takže počasí kdy vyjedu si pečlivě vybírám :-D
Subaru Impreza GT (víkendovka)
Opel Manta B GT/E 2.0i 8v
Honda Accord 2.0is (daily)
Škoda Superb II, 2.0TDI 125kw (daily nr.2)
Opel Manta B 400 + c20xe (zatím pouze polotovar)...

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: Jakou značku gum zvolit ?

Příspěvek od Taboo »

Ta Yokohama Advan Neova AD08 R je dalsi skvela pneumatika a nemohu souhlasit vice s tim, co tady o ni bylo zmineno. Kadopadne pro vikendovou hracku s kterou clovek neni nucen jezdit na mokru. Na suchu je ta AD08 R plne srovnatelna s tou RE-11, ale na mokru s ni musi byt clovek velice opatrny (zejmena u silnych RWD).
IQ stylingem nenahradis.

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou značku gum zvolit ?

Příspěvek od maRkus »

Taboo nechces se rozepsat ohledne toho delani geometrie v domacich podminkach ???? bych za to klidne i zaplatil... nebavi me furt kdyz sahnu do napravy davat penize a porad to resit, diky
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: Jakou značku gum zvolit ?

Příspěvek od Taboo »

maRkus píše:Taboo nechces se rozepsat ohledne toho delani geometrie v domacich podminkach ???? bych za to klidne i zaplatil... nebavi me furt kdyz sahnu do napravy davat penize a porad to resit, diky
Jiste 8) . Zaloz nove tema v tech sekci a ja se k tomu rad rozepisu. Ona to neni opravdu zadna velka veda a ty potrebne pomucky (camber, toe-in a bump-steer gauges) se daji s trochou vynalezavosti postavit temer zadarmo z materialu, ktere se mnohdy cloveku vali v kulne anebo garazi (i presto, za na druhou stranu se daji pouzit i lasery, zrcadla anebo zakoupit profesionalni pomucky. To ale neni nijak absolutne nutne...) :wink: .
IQ stylingem nenahradis.

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou značku gum zvolit ?

Příspěvek od JRD McLAREN »

Bump-Steer sa uz riesl tu .. http://www.tuning-forum.org/viewtopic.p ... 0#p2084509" onclick="window.open(this.href);return false; :wink:
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Jakou značku gum zvolit ?

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Hankook K120 Evo :-)
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Odpovědět

Zpět na „Pokec“