Toyota (celkové názory na kvalitu atp..) Chci koupit funglov

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

Odpovědět
Uživatelský avatar
KRA
Příspěvky: 215
Registrován: 23 pro 2009 23:01

Toyota (celkové názory na kvalitu atp..) Chci koupit funglov

Příspěvek od KRA »

Ahoj, zajímalo by mě názory celkově na novější Toyoty. (Nemám absolutně zkušenost)

V oku mám teď novou Toyotu C-HR a chtěl bych si jí po mrazech koupit.

Jedná se o tohle přenašedlo
Obrázek

Mohl by mi nějaký znalec Toyoty říct názor.. Co a jak?

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Toyota (celkové názory na kvalitu atp..) Chci koupit fun

Příspěvek od maRkus »

u funglovky nic neres 8) udrzba se te netyka, zavady resis tim ze zvednes telefon
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Toyota (celkové názory na kvalitu atp..) Chci koupit fun

Příspěvek od Beaver »

Není na to zatím co říct, je to moc nové :) Je to menší RAV4, zjednodušeně řečeno. Motor 1.8 se už používá v Priusu a je spolehlivý, ten hybridní systém tomu hodně pomáhá co se týká rozjezdů a akcelerace za jízdy (pokud jsi to ještě neprojel tak vyzkoušej a uvidíš).
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Toyota (celkové názory na kvalitu atp..) Chci koupit fun

Příspěvek od pufko »

Nezmyselne drahé, za smiešny príplatok si človek kúpi trerbárs Hondu CR-V

Uživatelský avatar
Goldies
Příspěvky: 2701
Registrován: 04 čer 2004 06:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Toyota (celkové názory na kvalitu atp..) Chci koupit fun

Příspěvek od Goldies »

pufko píše:Nezmyselne drahé, za smiešny príplatok si človek kúpi trerbárs Hondu CR-V
Co to má společného s kvalitou? Honda je hybrid?

Kdy uz pochopíš ze když k tomu nemas co rict tak mas mlcet...
Japonci na konci
Nissan Pathfinder - jen tak na práci
Honda Civic 8g 1.8 V-tec - jen tak pro ženu
Toyota MR2 ZZW30 2ZZ - jen tak pro radost
Yamaha Majesty 250 - jen tak na lítačku

Progresss
Příspěvky: 1018
Registrován: 11 pro 2007 08:46

Re: Toyota (celkové názory na kvalitu atp..) Chci koupit fun

Příspěvek od Progresss »

Všechno není jen o penězích. Já z toho málem spadl ze židle, že to není koncept a dá se to koupit a okamžitě atakoval konfigurátor.

Což se u CR-V ani žádnýho jinýho SUV prostě stát nemůže. Možná JUKE byl podobnej šok, jenže to už je pár let.

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Toyota (celkové názory na kvalitu atp..) Chci koupit fun

Příspěvek od pufko »

KRA píše:Ahoj, zajímalo by mě názory celkově na novější Toyoty. (Nemám absolutně zkušenost)
V oku mám teď novou Toyotu C-HR a chtěl bych si jí po mrazech koupit.
Mohl by mi nějaký znalec Toyoty říct názor.. Co a jak?
Goldies píše:
pufko píše:Nezmyselne drahé, za smiešny príplatok si človek kúpi trerbárs Hondu CR-V
Co to má společného s kvalitou? Honda je hybrid?

Kdy uz pochopíš ze když k tomu nemas co rict tak mas mlcet...
Goldies : odcituj mi presne tú časť príspevku kde autor vraví o hybridnej verzii, niekedy by bolo lepšie keby mlčali ludia ako ty

Možno ti uniklo ale Toyota C-HR nie je automaticky Hybrid !!!

Prasknúť za C-HR s 1.2T a druhým stupnom výbavy 534900Kč, tak to niekde pohladám tých pár tisíc a zoberiem CR-V 2.0i Comfort za 579900Kč ktorá je na urovni väčšej RAV4
C-HR Hybrid stojí 629900Kč
U Toyoty C-HR sa momentálne prípláca nemalá suma za NOVINKU
Alebo si zrovna môže kúpiť malú Vitaru a ešte pár tisíc ušetrí

EDIT: C-HR a JUKE... Ako by som to povedal, C-HR si kúpi pár ludí a bude koniec rozprávky, presne ako tomu je u JUKE, na to kolko rokov sa to predáva to človek stretne na ceste asi tak často ako Ferrari. Budú to mať len ludia čo sa im to páči, ostatný sa uspokoja s iným malým SUV ako Vitara, Opel Mokka, Renault Captur, ktoré sú lacnejšie kludne o 100tkč

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Toyota (celkové názory na kvalitu atp..) Chci koupit fun

Příspěvek od Beaver »

C-HR se fakt povedla a je to moc pěkný auto. Ano, je to úplná novinka a tak holt něco stojí. Někdo to dá, někdo ne. O hybridu jsem se zmiňoval já, možná trochu nešťastně - můj komentář měl vyznít tak, že doporučuju tu hybridní verzi vyzkoušet, protože to fakt je zase o něčem trochu jiném. Určitě to má velký smysl pokud to auto bude hodně jezdit po městě. Pokud ne, může zase zaujmout ta turboverze.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
Goldies
Příspěvky: 2701
Registrován: 04 čer 2004 06:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Toyota (celkové názory na kvalitu atp..) Chci koupit fun

Příspěvek od Goldies »

pufko píše:
KRA píše:Ahoj, zajímalo by mě názory celkově na novější Toyoty. (Nemám absolutně zkušenost)
V oku mám teď novou Toyotu C-HR a chtěl bych si jí po mrazech koupit.
Mohl by mi nějaký znalec Toyoty říct názor.. Co a jak?
Goldies píše:
pufko píše:Nezmyselne drahé, za smiešny príplatok si človek kúpi trerbárs Hondu CR-V
Co to má společného s kvalitou? Honda je hybrid?

Kdy uz pochopíš ze když k tomu nemas co rict tak mas mlcet...
Goldies : odcituj mi presne tú časť príspevku kde autor vraví o hybridnej verzii, niekedy by bolo lepšie keby mlčali ludia ako ty

Možno ti uniklo ale Toyota C-HR nie je automaticky Hybrid !!!

Prasknúť za C-HR s 1.2T a druhým stupnom výbavy 534900Kč, tak to niekde pohladám tých pár tisíc a zoberiem CR-V 2.0i Comfort za 579900Kč ktorá je na urovni väčšej RAV4
C-HR Hybrid stojí 629900Kč
U Toyoty C-HR sa momentálne prípláca nemalá suma za NOVINKU
Alebo si zrovna môže kúpiť malú Vitaru a ešte pár tisíc ušetrí

EDIT: C-HR a JUKE... Ako by som to povedal, C-HR si kúpi pár ludí a bude koniec rozprávky, presne ako tomu je u JUKE, na to kolko rokov sa to predáva to človek stretne na ceste asi tak často ako Ferrari. Budú to mať len ludia čo sa im to páči, ostatný sa uspokoja s iným malým SUV ako Vitara, Opel Mokka, Renault Captur, ktoré sú lacnejšie kludne o 100tkč
Ocituj mi kde autor pise ze chce Vitaru, CR-V pripadne kde se pta jake jine auto koupit... Pokud dobre vidim mpta se na kvalitu soucasny vozu Toyota...

Proste cpes svoje moudra vsude kde to jen jde... I kdyz se na ne nikdo nepta a nikdo na ne neni zvedavej... Opravdu se prober
Japonci na konci
Nissan Pathfinder - jen tak na práci
Honda Civic 8g 1.8 V-tec - jen tak pro ženu
Toyota MR2 ZZW30 2ZZ - jen tak pro radost
Yamaha Majesty 250 - jen tak na lítačku

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Toyota (celkové názory na kvalitu atp..) Chci koupit fun

Příspěvek od pufko »

Hlavne že ty si pridal dva príspevky vlastných "mouder" a ani v jednom si neuviedol nič normálne ani "pre" a ani "za"

Toyotácky 1.2T je novinka, skúsenosti z dlhodobého hladiska NULA
C-HR = nový model - možné detské choroby nových modelov = skúsenosti NULA
Kvalita? = tá šla všade do ... , čím novšie tým väčšia ...

Vyjadril som sa iba k tomu k čomu sa vyjadriť dá a to je že to je nezmyselne drahé a ja nevidím dôvod dať za spotrebák čo sa bude drať každý den o 100tkč viac ako iné podobné mini SUV. Ten design mi tých 100tkč neospravedlní

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Toyota (celkové názory na kvalitu atp..) Chci koupit fun

Příspěvek od Libor12 »

Pufko opět meleš sračky naprosto mimo. Uživatel nechce vědět co by jsi si koupil ty. Chce informace ohledně modelu od toyoty o jeho spolehlivosti,zpracování atd. Ty snad C-HR vlastníš,nebo si se v něm byl alespon projet? Ne? Tak mlč a nezasírej tu témata!!! Mám hybridního yardu 1/2015 a za ty peníze to stálo. Jak zde padlo u fungl toyoty nic neřešíš,kromě náplní máš vše 5let. Mám najeto 44000,žádná porucha,nikde nic nebouchá,nevrže,spotřeba 3.1l. C-HR je na platformě aurisu,alespon podvozkově a ten musím říct se velmi povedl. Určitě sáhni po hybridní verzi,pražští taxikáři co mají h aurisy v plynu :lol: si je nemůžou vynachválit. Sám po C-HR pokukuji a možná,že příští rok rozšířím svůj vozový park. Ten elektromotor je na křižovatkách velká zábava :lol: navíc díky diagnostickému rozhraní umím vypnout omezení výkonu elektromotoru takže je k dispozici okamžitě 60 koní na rozdíl od regulovaných 30-50% dle trakce.
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Toyota (celkové názory na kvalitu atp..) Chci koupit fun

Příspěvek od pufko »

To čo som napísal nie sú sračky ale fakty. To auto nemusím vlastniť, nemusím si ho vyskúšať aby som si vedel porovnať cenník, alebo aby som vedel že dlhodobé skúsenosti s novou 1.2T nie sú žiadne
Nikde som nepísal čo by som si kúpil ja, ale čo si kupujú ludia, lebo jednoducho cena
A ked už si spomenul ten Auris Hybrid tak aj ten je o 100tkč lacnejší ako novinka C-HR. Jednoducho v tomto momente je C-HR silno predražené

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Toyota (celkové názory na kvalitu atp..) Chci koupit fun

Příspěvek od Libor12 »

Ale tazatel se neptal ani na to jak ušetřit peníze nákupem jiné značky,ani na porovnání. Má balík peněz a chce je utratit za designově futuristické C-HR. At se tady zeptá kdokoli na cokoli - tvoje rada je aby koupil jiné auto. To opravdu nic jiného neumíš? Jak napsal Markus a já potvrzuji - udržba nulová -servis na tel. Pro ostatní je zkušební jízda v autosalonu. V Praze už je mají.
Naposledy upravil(a) Libor12 dne 07 pro 2016 14:10, celkem upraveno 1 x.
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Toyota (celkové názory na kvalitu atp..) Chci koupit fun

Příspěvek od Beaver »

pufko píše:Toyotácky 1.2T je novinka, skúsenosti z dlhodobého hladiska NULA
Ve skutečnosti ten motor jezdí už od roku 2015, takže nějaké zkušenosti s tím už jsou. Dává se do Aurisu. Historicky má Toyota v portfoliu velké množství turbomotorů, takže věřím, že vyvinout nový není takový problém :mrgreen: Například VW TSI motory nejsou o moc starší.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
Goldies
Příspěvky: 2701
Registrován: 04 čer 2004 06:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Toyota (celkové názory na kvalitu atp..) Chci koupit fun

Příspěvek od Goldies »

Nechte uz pana Pufka byt, je to ocividne clovek povahy proste a ma potrebu delat sve oralni sracky vsude kde muze...
Japonci na konci
Nissan Pathfinder - jen tak na práci
Honda Civic 8g 1.8 V-tec - jen tak pro ženu
Toyota MR2 ZZW30 2ZZ - jen tak pro radost
Yamaha Majesty 250 - jen tak na lítačku

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Toyota (celkové názory na kvalitu atp..) Chci koupit fun

Příspěvek od maRkus »

zacina mi chybet miguel... tenhle clovek je este horsi...
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: Toyota (celkové názory na kvalitu atp..) Chci koupit fun

Příspěvek od Taboo »

Z meho pohledu ten C-HR crossover vypada jako neco, do ceho by chtel clovek nacpat lyze a jet v zime bez obav nekam do hor, v lete taborit do divoke prirody anebo se zucastnit Dakar Rally - nez si uvedomi, ze se s tim FWD v kombinaci se slabym motorem skutecne mimo udrzovane silnice nikam moc dobre nedostane :( . At se to nekomu libi anebo ne, tak je nutne uprimne priznat, ze v pripade toho C-HR proste vyhrala forma nad funkci a Toyota, podobne jako treba v pripade T230 Celica, zabila ten skutecne povedeny design neopodstatnenou (a pro mne nepochopitelnou) limitaci funkce. AWD verze ve spojeni treba s nekterym z UR (anebo i jen GR) motoru by ten C-HR promenilo ve skutecne plnehodnotneho konkurenta, ktery by nemusel sazet jen na vzhled. Jen muj osobni nazor, s kterym samozrejme muze kazdy nesouhlasit :wink: .
IQ stylingem nenahradis.

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Toyota (celkové názory na kvalitu atp..) Chci koupit fun

Příspěvek od Beaver »

Ono to je beztak určeno hlavně na dobré cesty. V USA má Toyota v nabídce hutnou řadu SUV a když někdo chce vyšší výkon a/nebo větší auto, má mnohem víc možností než tady v Evropě, protože u nás se neprodává ani Highlander, ani 4Runner, ani Sequoia. S ohledem na emisní dohody navíc Toyota potřebuje mít v portfoliu auto, které bude vykazovat malé hodnoty, aby se pak následně mohla uvést neekologická nová Supra :lol: A ruku na srdce, tady v Evropě navíc je tak málo možností skutečně někam mimo cestu na "drsný offroad terén" najet, takže C-HR patrně málokdo takhle použije. Nicméně, AWD v nabídce má taky.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Toyota (celkové názory na kvalitu atp..) Chci koupit fun

Příspěvek od Libor12 »

AWD v Česku zatím nejsou,ale přijímají objednávky hned na leden a největší zájem je o hybridy. Mne se třeba na tom hybridním systému u yarise líbí převodovka CVT prostě takhle bych tam 6 rychlostí u manualu nenasypal :lol: Hybridní pohon má sice dohromady 100kw ale lze velmi jednoduchým způsobem a pouze sw upravou celý výkon el motoru využít kdykoli a naplno tedy 133kw a to umí s yarisem sakra zacvičit.
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: Toyota (celkové názory na kvalitu atp..) Chci koupit fun

Příspěvek od Taboo »

Beaver píše:Nicméně, AWD v nabídce má taky.
Tak to meni celou situaci 8) (posledne co jsem slysel to melo byt nabizeno pouze v FWD). Ted jeste ten silnejsi motor :lol: .
IQ stylingem nenahradis.

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Toyota (celkové názory na kvalitu atp..) Chci koupit fun

Příspěvek od Libor12 »

V US máte na výběr 1,2 turbo 85kW,1.8 hybrid 90kW a 2.0 109kW. Hybrid může dosahovat po upravě až 133kW.
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

tonny.p2
Příspěvky: 61
Registrován: 03 lis 2011 17:51

Re: Toyota (celkové názory na kvalitu atp..) Chci koupit fun

Příspěvek od tonny.p2 »

Silnější C-HR bude s 1.5 nebo 1.6 turbo benzínem, snad už za rok... info:
http://www.motoring.com.au/hot-toyota-c ... ed-104756/

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Toyota (celkové názory na kvalitu atp..) Chci koupit fun

Příspěvek od Beaver »

No 1.5 turbo je bohužel jen čistá spekulace a spolehnout se na to moc nedá. Viz slova konstruktéra, který nikde neřekl, že by se to plánovalo, jen že konstrukce auta je dobrá a vyšší výkon by zvládnula bez negativních vlivů.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

feličita
Příspěvky: 273
Registrován: 28 led 2012 11:32
Bydliště: Kassa

Re: Toyota (celkové názory na kvalitu atp..) Chci koupit fun

Příspěvek od feličita »

pufko píše:To čo som napísal nie sú sračky ale fakty. To auto nemusím vlastniť, nemusím si ho vyskúšať aby som si vedel porovnať cenník, alebo aby som vedel že dlhodobé skúsenosti s novou 1.2T nie sú žiadne
Nikde som nepísal čo by som si kúpil ja, ale čo si kupujú ludia, lebo jednoducho cena
A ked už si spomenul ten Auris Hybrid tak aj ten je o 100tkč lacnejší ako novinka C-HR. Jednoducho v tomto momente je C-HR silno predražené
teba štve že si ju može narozdiel od teba kupiť drahšiu o tych 100 litrov, čo :hlazeni

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: Toyota (celkové názory na kvalitu atp..) Chci koupit fun

Příspěvek od Taboo »

Libor12 píše:V US máte na výběr 1,2 turbo 85kW,1.8 hybrid 90kW a 2.0 109kW. Hybrid může dosahovat po upravě až 133kW.
To neni az tak spatne, ale ja si spis predstavoval nejaky N/A V8 (anebo aspon V6) v oblasti okolo 300HP :lol: , coz by - ve spojeni s AWD - lakalo i mne (ten design je skutecne povedeny).
IQ stylingem nenahradis.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“