Legendy 2017

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

Odpovědět
Joyride
Příspěvky: 410
Registrován: 22 lis 2008 21:17
Bydliště: Praha

Legendy 2017

Příspěvek od Joyride »

Pokud by někdo chtěl mrknout, jak to vypadalo na Legendách. Pár amatérskejch fotek mobilem :D . Pokud se tam někdo chystá zítra, tak má zákaz otevírat :D

http://joyride.rajce.idnes.cz/Legendy_2017/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: Legendy 2017

Příspěvek od Sova »

Byl jsem tam podruhé a jistojistě můžu říct, že tam už příště nepojedu. Drahé vstupné (i v předprodeji), auta v podstatě totožná jako minulý rok (holt českej rybníček je malej), fašistická nařízení oledně jedné bagety a půlitra pití, ceny klasika-šílený...
Navíc kýče jako Huayra mě vůbec nezajímají. Renaulty tři...nejvíc se mi líbila Miura a Opel Monza 3.0 (která tam byla stejnětak loni)
Cléon & Fonte

Uživatelský avatar
Angličák
Příspěvky: 832
Registrován: 02 pro 2005 18:27
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Legendy 2017

Příspěvek od Angličák »

8) Pane SOva, mi se to tak nezdá, byl sem na dvou ročnícíh (tento mi nevyšel) a na fotkách vidím mnoho aut, co tam nebyla. Jen mi to připadne takové spíš prořídlé, asi by pořadatelé měli líp namotivovat vystavovatele k dojezdu a odložení vozidla. Cena vstupného mi připadne oka, zbytek nemohu soudit. Jako taky jsem měl minuý rok výhrady, ale stále převažuje radost z uskutečnění takovéto akce v tom našem zapšklém, věčně kritickém rybníčku :lol:
www.vh-autoservis.cz
H S2000 AP1 / V 850 SW

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: Legendy 2017

Příspěvek od Sova »

Pro mě je velkou záhadou jakto že se tam sjede tolik aut když majitel dostane za zapůjčeny vůz pouze jednoho volnaska na akci zatímco pořadatel se napakuje na rok dopředu
Cléon & Fonte

Joyride
Příspěvky: 410
Registrován: 22 lis 2008 21:17
Bydliště: Praha

Re: Legendy 2017

Příspěvek od Joyride »

2 volňásky údajně :wink:

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Legendy 2017

Příspěvek od Beaver »

On ten název je dost zavádějící. Legendárních aut je minimum, potom je tam relativně dost řekněme zajímavých aut, doplňují to auta, které jsou celkem obyčejné, ale už jich není moc a zbytek jsou stroje, které by tam asi člověk tak nějak nečekal. Takže asi tak. Ale je jasný, že v našich podmínkách to nejde zaplnit samýma peckama.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Legendy 2017

Příspěvek od m.artty »

Byl jsem na Legendach 3x, loni jsem mel vystavene auto.

Proc jsou stale stejna auta? No protoze vystavuji lidi jen z Prahy a okoli. Odmena v podobe dvou volnych vstupenek a jinak nic je v celku dost malo... ja musim zaplatit cestu do Prahy vystavovano auta, cestu z Prahy, sehnat si ubytovani pri sebe, celej vikend tam byt jako kkt a hlidat si auto, protoze je tam spousta lidi a nevyhovanych deti co maji potrebu na auto sahat... na zachod musim chodit na toitoi, na jidlo musim cekat dlouhe fronty a vubec nemam zadny benefit oproti beznemu navstevnikovi. Chtelo by to nejake zazemi pro vystavovatele. Jedine co je na prijemne, ze se auto lidi abhodne lidi zavzpomina na stejny model, ktery meli.

Ted ze strany navstevnika. Vstup je proste drahy, ale tak co, meli jsme si koupit listek v lednu v predprodeji za 200 Kc. Trosku me prekvapila ta kontrola u vstupu...ale jeli jsme s malou v kocarku a prosli jsme s jidle, pitim a vsim... takze poridte si deti, pak je to ok. Jinak letosni a lonsky rocnik mi prisel dost podobny co se aut tyce. U aut by mohlo byt vice informaci, ten papirek za oknem je o hovne a casto jsou tam chyby. Obcerstveni me taky moc nenadchlo... Mym nazorem je, ze je tam toho az prilis nova auta, stara auta, zavody, motorky, offroady...chybi tam klidecek a pohoda.

Pristi rok tam asi pojedu znovu, mozna i to auto tam vezmu, ale poradatel by se mel snazit a neusinat na vavrinech. 15 vs. 16 byla velmi pozitivni zmena, 16 vs. 17 zmenu jsem nepozoroval vicemene zadnou, jen ta auta stala trosku jinde.
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
gizmi
Příspěvky: 2068
Registrován: 08 kvě 2005 21:50
Bydliště: Plzeň

Re: Legendy 2017

Příspěvek od gizmi »

Nabízel jsem svou sériovou CRX, ale bylo odepsáno, že CRX již mají přihlášenou. Na CRXklubu jsem pak zjistil, že tam byla otuzenina :D To mi asi pro představu stačilo a fotky od kolegy prima 8)
Lotus Elise (podvozek Nitron, brzdy EBC, unibaly) :evil:
Honda Jazz v org. stavu
Honda NSR, Honda Monkey a cross
Matra Grand Espace Initiale
VW Golf IV TDi 150PS/350Nm v decentní úpravě
VW Golf VI TDi v cabriu
Mercedes Sprinter - odtahovka

Joyride
Příspěvky: 410
Registrován: 22 lis 2008 21:17
Bydliště: Praha

Re: Legendy 2017

Příspěvek od Joyride »

Psal jsem to už jinde, ale napíšu i sem - opravdu chápu, proč tam některý vystavovatelé dřepěj u svýho auta celej den. Jen se člověku potvrdí, jaký jsou lidi idioti a zas se mi vrátily všechny vzpomínky na parkování před činžákem, tzn.:

Když je auto vystavený a má na sobě cedulku "Prosím, nesahat", půlka lidí ho vošmatlává rukou, patlá po něm, opírá se o něj (absolutně nehledě na zipy nebo různý cvočky na voblečení). A pokud je kolem něj provázek, tak ten je tam přece vod toho, aby se přelez a sahalo se na auto i tak. Byl tam i konflikt u tý vystavený Corvetty, že se tam o ní opírala bába a nechávala se fotit a někdo jí napomínal, ona se cejtila strašně dotčená...

A že jsou lidi dementní, se nejlíp projevovalo u stánku AMG, který pouštěli prakticky co všeho. Že haranti v botech skáčou po bílý kůži a okopávaj jí? A tak dále a tak dále....



Kdo vystavuje, musí bejt flegmatik nebo mít asi teleskop :D

Uživatelský avatar
Hondzik
Příspěvky: 561
Registrován: 03 úno 2006 23:30
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Legendy 2017

Příspěvek od Hondzik »

No. Auto je zapatlaný od zmrzliny, to bych přežil. Odemknul jsem a během 20s seděl frajer za volantem s heslem Mamo to jsou ty Alfy, to se nejvíc sere... Tak toho jsem vypakoval dost rychle. Vypadal dotčeně bo zaplatil asi 500,- tak očekával za svý prachy zřejmě i že se ve všem sveze. Bohužel pro něj nejsem AMG a naštěstí pro něj mi bylo zle, tak neproběhla vychova. A nejvíc škodlivá věc jsou dětičky 6-12 s rodičema co maj v pi*i. Jinak to bylo i fajn, potkal jsem spousty znamých, s plno lidma fajn pokec
Alfa Romeo 75 2,0TS
Alfa romeo 155 V6 by Engstler
Espasitel

Rudi
Moderátor
Příspěvky: 11957
Registrován: 22 srp 2004 13:03
Bydliště: OK
Kontaktovat uživatele:

Re: Legendy 2017

Příspěvek od Rudi »

Letos jsem byl prvně a musim říct, že naopak pěkná akce. Auta se točit asi moc nebudou i vzhledem k těm "výhodným" podmínkám, co zde zmiňujete. Cena mi přijdou celkem normální, na fesťákách bejvaj podobný.

Nicméně, jak tu někdo zmínil, auto bych tam vystavovat teda nechtěl. To, když jsem viděl, jak máma běží za malým harantem a omatlává Lukynovu RS4, to se mi vařila krev v žilách. Ale nejde jenom o jeho auto, ale i o ostatní a jejich doslova dementní rodiče, který je na to nechaj matlat, kor když to auto má někdy i historickou hodnotu. Tam snad jako jediný by se osvědčila ta nafukovací garáž, co tam vystavovali.
VW - Very Wonderful
ALUSADY.CZ - originální alu kola na Váš vůz
Dovoz vozidel, odtahy z celé EU, STK

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Legendy 2017

Příspěvek od m.artty »

Ta nafukovací garáž se mi moc líbila, dával bych si do toho auto i před barákem... ale myslím, že by nevydržela ani 1. noc :( Každopádně by ji měli pořadatelé pujčovat každému vystavovateli, aby si ochránil auto :D
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
Angličák
Příspěvky: 832
Registrován: 02 pro 2005 18:27
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Legendy 2017

Příspěvek od Angličák »

Tyto námitky vůči návštěvníkům chápu. Bohužel křupanství a buranství v nás pěstují i jistí lidé, kteří by nás spíš meli reprezentovat (nechci tu politikařit ,tak záměrně nebudu jmenovat), tudíž je těžké chtít po obyčejné lopatě soudnost. X let zde vládlo navíc něco, co říkalo, že všechno je všech a ten kdo má něco lepšího, by to měl mít ihned zkurvené nebo ukradené. Toto by měli ošetřit pořadatelé nějakým vymahatelným bodem v pokynech pro návštěvníka a nejen vybrat vstupné a naserte si. Třeba kdo sáhne neoprávněně na auto si může posléze vybrat vynucený odchod z areálu, nebo facku od majitele :lol: :lol: To stejné s tím ubytováním, asi by nebylo do věci mít předjednané něco za rozumnou cenu pro lidi, kteří jim vlastně tvoří auty program. Kapely maj taky chlebíčky, koks a děvky :D

Sám o sebe se jim ten Goodwood asi nevytvoří ,ale jinak se těším na příští rok, to tam určitě budu.
www.vh-autoservis.cz
H S2000 AP1 / V 850 SW

Uživatelský avatar
Hondzik
Příspěvky: 561
Registrován: 03 úno 2006 23:30
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Legendy 2017

Příspěvek od Hondzik »

Souhlas Václave.

Na druhou stranu. Potkal jsem desitky lidí co jsem neviděl x let, s plno lidma super pokec. Chce to odladit to stado*
Alfa Romeo 75 2,0TS
Alfa romeo 155 V6 by Engstler
Espasitel

Uživatelský avatar
Goldies
Příspěvky: 2701
Registrován: 04 čer 2004 06:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Legendy 2017

Příspěvek od Goldies »

Z pohledu vystavovatele:

Akce se mi fakt líbila, organizačně překvapivě dobře zvládnuté i na to kolik bylo aut. Jediné co mi tak trochu vadilo bylo horší parkování pod stromy, protože když jsem ráno přišel k autu, tak bylo poměrně dost špinavé i od smůly.

Ubytování jsme sehnali dle mého naprosto v pohodě s cenou kolem 1200 za dva lidi včetně snídaně a to přímo na trase metra C takže i doprava na legendy a zpátky byla v pohodě. Co se návštěvníků týče tak je to složitější byly tam lidi kteří Neměli problém se v rychlých opřít o čem jste naleštěné auto to jsi mi opravdu velmi slušně požádal aby se už neotvírali celkem chápali malé děti jsem bez problému pouštěl sednout si do auta ale museli se zeptat. Na druhou stranu jsem byla spousta lidí kteří si autě pokecali a celkově ta atmosféra byla taková klidná.

Příští rok pokud nás vyberou půjdeme určitě znovu jen se trochu líp připravím ideálně asi nějaké židličky a možná i přístřešek pro auto ale to nevím jestli bylo povolené. Také jako odměna za vystavování jakýsi kus papíru kde bylo napsáno potvrzení o účasti na Legendách není úplně ono.

A cekem jsem se bavil lidima, kteří hlásili, že Oktávka v RSu má teda větší koule a tohle by vypráskalo jako nic :-D
Japonci na konci
Nissan Pathfinder - jen tak na práci
Honda Civic 8g 1.8 V-tec - jen tak pro ženu
Toyota MR2 ZZW30 2ZZ - jen tak pro radost
Yamaha Majesty 250 - jen tak na lítačku

luke.bean
Příspěvky: 1355
Registrován: 11 bře 2006 16:38
Bydliště: Praha venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Legendy 2017

Příspěvek od luke.bean »

Rudi píše:To, když jsem viděl, jak máma běží za malým harantem a omatlává Lukynovu RS4, to se mi vařila krev v žilách.
nojo , nad to se musíš trochu nadnést :D jinak jsem byl na jednom docela hezkým srazu v itálii , bylo tam nějaký nový lamborghini který mělo mnoho karbon doplňků kde jen křídlo stálo asi jako moje celý auto a tam to snad nebyla minuta aby na to někdi nesahal nebo se o to neopřel kvůli foce či dokonce nesedl na blatník :D tak to jen k tomu že to není jen v čechách 8) :lol: :lol:
QUATTRO 309 kW

Uživatelský avatar
Johnik
Příspěvky: 771
Registrován: 16 srp 2006 20:01
Bydliště: Zas a znovu v Práglu

Re: Legendy 2017

Příspěvek od Johnik »

Já byl poprvé a zřejmě naposledy. Byly věci, které mě při vystavování nakrkli a nemůže za to pořadatel. Více mi však vadí, když bych tam měl jít jako běžný divák. To, že je vstupné 500,- ještě dokáži pochopit, ale chci za to adekvátní podívanou a to nejsou nové prodejní automobily ze showroomu doplněné sem tam o nějakou raritu a pak pár vystavovatelů, jejichž auta mě zaujala více než ukázané "novinky". Raději bych viděl více oldtimerů a youngtimerů.

Chutnalo mi jídlo u stánku, ale v sobotu jsme na něj museli 1.5hod čekat frontu. V neděli byla desetina lidí a žádné fronty. Takže pokud mám doporučit návštěvu, tak nedělní.

Záchody tristní. V hlavní budově byl normální, ale placený a nezamikatelný! Když se do nich někdo obořil, tak jako na Novém smíchově jen dobrovolné placení, ale nikam to nenapíšou. ToiToiky snad neměnili za celou dobu. Podle toho taky vypadali.

Velké očekávání, skvělé podívané, které jsem měl byla nenaplněna.

Report z akce bude brzy u mě na PumaTripu...
Přílohy
Ford Puma poprvé na legendách
Ford Puma poprvé na legendách
http://pumatrip.webnode.cz/
http://janhavlat.rajce.idnes.cz - Fotogalerie z motoristických akcí
http://www.youtube.com/user/janhavlat - Videogalerie z motoristických akcí

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Legendy 2017

Příspěvek od bóďa »

viděl jsem naživo Lotus Omega, Citroen SM, dvě CLK DTM a SL Black Series a to mi ke štěstí stačí :D myslel jsem, že bych tam příští rok zajel Biturbem, ale po tom, co jsem viděl návštěvníka, jak se loktem opírá do střechy vystavovanýho auta, jako by mu to řikalo pane, tak nevim...
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
Corsica
Příspěvky: 332
Registrován: 01 dub 2012 17:58

Re: Legendy 2017

Příspěvek od Corsica »

Byl jsem poprvé a hned jako vystavovatel, fajn akce, bylo na co koukat, oželel bych ty novodobé nesmysly jako huayra,které mě nezajímají,ale jsou lidi kteří se příjdou podívat zrovna na tohle, každopádně mě zajímaly spíše opravdové Legendy. Stání bylo docela nešťastně řešené, pořadatelé nevěděli kam mě poslat, ale nakonec jsem vychytal fajn fleka, jel jsem i jízdy,ale při pomyšlení , že bych měl platit ještě vstup,bych se na to vysral...
Dacia 1300 "75
Opel Corsa B fake GSI
Škoda Octavia 1.8 T 4X4
Škoda Octavia 2.0TDI RS

Uživatelský avatar
MiG-21
Příspěvky: 73
Registrován: 20 črc 2007 19:03

Re: Legendy 2017

Příspěvek od MiG-21 »

Letos prvně jen jako návštěvník... Chyběl mi pátek, kdy se při návozu v klídku vše hezky prohlídne. Část aut stejná, ale zas se člověk může zdržet u jiných. Štvalo mi, že jsem měl auto vždy zasr*** od listí, pylu, prachu. A taky když mi loni odmítly jízdy a pak se tam ploužily salónovky od dealerů... Příští rok asi půjdu ale zase. A jako vystavovatel? Možná zas za pár let :-)))

Odpovědět

Zpět na „Pokec“