[Výzva k jednání o nesouladech v katastru - dotaz

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

Odpovědět
Uživatelský avatar
MSG
Příspěvky: 1078
Registrován: 15 lis 2004 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

[Výzva k jednání o nesouladech v katastru - dotaz

Příspěvek od MSG »

Zdravím,

řeším problém s katastrem. Obeslali snad všechny z obce, kde mám chatu k "jednání o nesouladech v katastru vůči reálnému stavu".

Může jít prý o hranice pozemků, obvody budov, typ staveb atd. Jednani je primo v obci, za ucasti lidi z kat.úřadu, po cely den, kdokoliv muze prijit kdykoliv, čili tam jde asi spousta lidi.

Nevíte, o co může jít? Je to akce obce, ze ji utikaji nejake penize z dani z nem.?

Mám tam poděděných pár staveb bez kolaudace a zápisu v katastru (kůlna, bazén), jestli nebudou to chtít nějak zpětně vypapírovat?

Digitalizace katastru už u nás proběhla.

Předem díky za Vaše info.
MSG

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: [Výzva k jednání o nesouladech v katastru - dotaz

Příspěvek od m.artty »

Podle mě si to chce obec dát do pořádku, opravit rozměry, zjistit černé stavby a dostavby, poté narovnat daně z nemovitosti atd. Určitě bych tam šel a zjistil o co vlastně jde...

Bohužel dneska stále na vesnicích a malých obcích staví každý, jak ho napadne... a ve výsledku stojí domy na orné půdě, původní baráčky o 1 místnosti jsou přestavěné na velké domy a to vše bez povolení, kolaudace,... Stačí se podívat na katastr nějaké vesnice, kterou člověk zná.
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Bordel
Moderátor
Příspěvky: 3887
Registrován: 20 čer 2004 16:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Výzva k jednání o nesouladech v katastru - dotaz

Příspěvek od Bordel »

Take jsem to mel, dostaveni kdykoliv v urcity den. Na stavebni parcele (orna puda) mi rostla trava, tak se ptali, co s tim pozemkem hodlam delat, ze by se to melo prepsat na zahradu. Obeslali snad vsechny majitele pozemku, kteri nezacali stavet nebo nemeli vydane povoleni stavby.
http://www.odtahnito.cz <<< Půjčovna odtahového speciálu, stačí řidičák sk. B. Nejlevnější způsob převozu vozu svépomocí. Praha, ČR i zahraničí.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“