zesilovač Renegade

Vše o muzice v autě - rady, postupy jak na to, možnost přidávat i fotky instalací.

Moderátoři: Bohuš, Kane13, Dacan

Odpovědět
reny106
Příspěvky: 7
Registrován: 16 zář 2012 14:50

zesilovač Renegade

Příspěvek od reny106 »

Zdravím, chtěl sem se zeptat jestli tento zesilovač bude stačit na tyto 2 Subwoofery?
http://www.autoradiahifi.cz/zesilovac-r ... -1048.html
http://www.autoradiahifi.cz/subwoofer-k ... p-689.html

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: zesilovač Renegade

Příspěvek od All »

To nebude fungovat. Nebo možná bude ale blbě. Pokud chceš mermomocí oba ty woofery dej je na jeden monoblok s výkonem okolo 400 W RMS/2 Ohmy. Pokud chceš zesík vyber mu jen jeden woofer. Klidně i ten Kenwood.

reny106
Příspěvky: 7
Registrován: 16 zář 2012 14:50

Re: zesilovač Renegade

Příspěvek od reny106 »

Díky za radu takže kdybych chtěl výkon obouch subwoferů tak bych ptřeboval napřiklad tento zesik?
http://www.autoradiahifi.cz/zesilovac-r ... -1255.html

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: zesilovač Renegade

Příspěvek od All »

Noo, já bych volil jinou značku ale obecně se dá říct, že je to použitelné. Woofery zapoj paralelně.
Na tom webu píší, že jsou pro umístění do plata. Tohle se moc nevidí. Ty je tam chceš namontovat?

reny106
Příspěvky: 7
Registrován: 16 zář 2012 14:50

Re: zesilovač Renegade

Příspěvek od reny106 »

To myslíš ten mono a nebo ten dvou kanálový? No do plata je dávat nebudu. Spíše něco jako zástavbu do boku kufru a nebo udělám společnou ozvučnici jelikož mi na pravé straně nevychází objem. Ještě sem přemýšlel o zástavby jen do levé části jen jednoho.
Ještě bych se chtěl zeptat jestli na tento zesik stačí přívodní kabel o průměru 5,5mm, protože se mi to nějak nezdá.

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: zesilovač Renegade

Příspěvek od All »

Ten monoblok. Napájení na něj min. 16 qmm (PRŮŘEZ). Dělají se napájecí sady s kabelem 20 qmm (http://www.autoaudio.wsc.cz/Sady/fr0.html" onclick="window.open(this.href);return false;). To by bylo vhodné. Napájení by bylo lehce předimenzované, tedy s mírnou rezervou.
Nenapsals jestli už ty woofery máš. Pokud ne vykašli se na ně. Jsou určené k otevřené montáži a pokud je dáš do malé ozvučnice (a do bočnic nic jiného nevejde) budou hrát blbě. Vyber reproduktory vhodné do malé ozvučnice.

reny106
Příspěvky: 7
Registrován: 16 zář 2012 14:50

Re: zesilovač Renegade

Příspěvek od reny106 »

No repro už doma mam a rozhodl jsem se že udělám ozvučnici na oba dva která bude mit okolo 90litru, mam dost velký kufr. Jinak jsou stavěný na 42litru. Zesik sem včera vydražil ale neni problem ho zase prodat ale bral sem to podle toho kde maj už od výrobce sadu a ten zesik má dokonce menší výkon než ten dvoukanálový Renegade.
http://www.techronics.com/caraudio_1280 ... undle.html

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: zesilovač Renegade

Příspěvek od All »

S vypětím všech sil budu slušný. Ten set, na který jsi dal odkaz je podle mého soudu postavený úplně blbě. Na relativně slabý dvoukanálový zesilovač, který neumí v můstku zátěž 2 Ohmy dají dva poměrně výkoné woofery s pouze přijatelnou citlivostí 90 dB. Bohužel jsem nikde nenašel za jakých podmínek je citlivost stanovena. Taky to klidně může být nikoliv 90 ale pouze 87 dB. To by pak už nebylo jen blbé ale přímo tragické. Kombinace z toho odkazu umožňuje pouze můstek se sériovým zapojením wooferů. To obnáší zatěžovací impedanci 8 Ohmů a tedy snížení výkonu o 50%. Nevěřím, že to zahraje něco podobného basům. Není příliš dobré zapojovat 1 woofer na jeden kanál zesíku (takto bys dostal 60 W na každý woofer). Při zapojení 8 Ohmového můstku bys dostal 75 W pro oba woofery tedy jen 37,5 W pro každý a to je hůř než špatně.
Z toho o čem se bavíme použij ten mono Renegate s paralelním zapojením wooferů. Tím získáš 215 W pro každý basák a tohle už by fungovat mělo bez ohledu na kvalitu výrobků Renegate.

reny106
Příspěvky: 7
Registrován: 16 zář 2012 14:50

Re: zesilovač Renegade

Příspěvek od reny106 »

Takže zesilovač sehnat buď mono nebo 4 kanál? Jinak sem se chtěl optat na tu ozvučnici když mam v manuálu napsaný 42 litru na jeden a když mam dva tak to zdvojnásobím ten objem? Renegade je špatná značka?

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: zesilovač Renegade

Příspěvek od All »

Rozhodně patří k tomu horšímu na trhu.
Objem zdvojnásob nebo raději udělej dvě samostatné komory á 42 l. Jestli budou v jedné bedně je jedno. Stačí stabilní přepážka mezi woofery.
Osobně bych dal přednost monobloku. Především proto, že je pro subwoofery stavěný, má víc výkonu, snese větší zatěžovací impedanci a disponuje všemi potřebnými nastaveními.

reny106
Příspěvky: 7
Registrován: 16 zář 2012 14:50

Re: zesilovač Renegade

Příspěvek od reny106 »

Díky to mě nenapadlo rozdělit bednu na půl.
Jaké tedy značky jsou lepší? Co jsem četl tak Renegade nehodnotí špatně a když mam už kondik od této značky tak sem to chtěl s nim sladit.

Uživatelský avatar
janci080
Příspěvky: 11
Registrován: 11 říj 2011 19:53

Re: zesilovač Renegade

Příspěvek od janci080 »

tohle s těma komorami je pravda. na dotaz která značka by byla dobrá to záleží spíš od jejich charakteristiky a ne od značky. Já bych možná volil JL audio 10w3v3

Uživatelský avatar
janci080
Příspěvky: 11
Registrován: 11 říj 2011 19:53

Re: zesilovač Renegade

Příspěvek od janci080 »

trochu jsem hledal a našel jsem celou sestavu na ebay

reny106
Příspěvky: 7
Registrován: 16 zář 2012 14:50

Re: zesilovač Renegade

Příspěvek od reny106 »

No kompletní sem taky viděl ale chci si udělat bednu a čalounit ji na stejnou barvu, kterou bude kufr. Teď sem použil bednu z minulého basáku a napojil na radio jako sem měl a hraje líp než minulý jen ta bedna má menši rozměr takže Kenwood nestíhá. Jinak na to že to je napojený jen na radiu tak docela pěkně brní sedačky i vepředu takže se zesikem co mam prozatímně by to mohlo hrát líp. O extra výkon mi až tak nejde ale pokud to s dvouma moc nezahýbe tak půjdu určitě do toho mono.

Uživatelský avatar
janci080
Příspěvky: 11
Registrován: 11 říj 2011 19:53

Re: zesilovač Renegade

Příspěvek od janci080 »

@reny106

I tak smekám před tvou prací klobouk. Akorát jedno ať to pěkně hraje, jak na malém koncertu :rock:

Odpovědět

Zpět na „Autohifi“