Hifi favorit

Vše o muzice v autě - rady, postupy jak na to, možnost přidávat i fotky instalací.

Moderátoři: Bohuš, Kane13, Dacan

Odpovědět
silverrrr
Příspěvky: 2
Registrován: 06 říj 2012 12:14

Hifi favorit

Příspěvek od silverrrr »

Dobrý den chtěl bych do favorita koupit nějaké repro do předních dveří, a také případně nějaký aktivní subwofer do kufru, Mohli by jste mi něco prosím doporučit? Rozpočet by byl cca 3000 Vím že je to málo ale jako student si víc dovolit nemohu. Děkuju moc za rady.
Rádio mám toto : http://www.ahifi.cz/bezmechanikove-auto ... #komentare

adulka11
Příspěvky: 45
Registrován: 17 bře 2011 13:51

Re: Hifi favorit

Příspěvek od adulka11 »

boze boze proc ... proc radsi tyto penize neusetris nebo neinvesujes do technickeho stavu ... vsadim se, ze na 90% bude plorozpadly, zrezly a nevim co vsechno a tyto investice by si radsi vyzadal stav auta ... ale hlavne, ze budu dunět, bude mit kůl repro a velky sabwůfr v kufru a z fáčka bude vychazet kůl muzika, na kterou se preci bali holky :pray:

Uživatelský avatar
Juraj
Příspěvky: 2117
Registrován: 30 črc 2011 21:37

Re: Hifi favorit

Příspěvek od Juraj »

A(n)dulka mi to vytrhla z pusy :-D
Jediná správná poloha ženy a pístů je "V" nehledě na to že "Víc hlav, víc ví..."

Uživatelský avatar
Kane13
Moderátor
Příspěvky: 1737
Registrován: 17 lis 2009 23:33
Bydliště: Ecce Homo

Re: Hifi favorit

Příspěvek od Kane13 »

A nechcete si vy dva hnidopichové otevřít věšteckou agenturu? Jak můžete vědět, v jakým stavu to auto je? :roll:

@silverrrr: Zkus mrknout na autohificlub.cz do inzerce, případně (velice obezřetně) Bazoš a podobný, dají se sehnat poměrně dobrý věci. Za 3k seženeš to co chceš i v novým, ale nebude to nic moc...
Bad things happen when good people pretend nothing is wrong. - Corey Mother Fuckin´Taylor

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hifi favorit

Příspěvek od All »

Mně docešla fascinuje jak ten Andulka11 zná stav Favorita a jak prudce inteligentní kecy vede. Nemáš pocit, chytráku, že je každého věc za co utratí svoje peníze a že tobě to rozhodně nepřísluší hodnotit? Snad jedině pokud bys sežral šalamounovo hovno. To by ti pak smrdělo z huby ještě o poznání víc. No a přizvukovatel Juraj vlastně totéž. Uvědomte si vy dva, že zamýšlené tři litry rozhodně nejsou nemístná investice. V této cenové kategorii se jedná o základní modely a základní audio instalace je dnes i ve většině bazarových ojetin.

Silverrrr
Za 3000,- nekoupíš nic smyluplného v rozsahu, který požaduješ. Zkus se podívat po bazarech kde jedině můžeš narazit na levný aktiv. Pokud se tedy budeš chtít vyhnout zrůdnostem jako jsou různé Sencory a pod. Osobně bych to ale při výšce investice a docela solidním rádiu, které máš viděl jinak. Zapřemýšlej jestli nebude vhodnější koupit slušné přední reproduktory, zpevnit zadní plato a instalovat do něj velké ovály (6"x9", 7"x10") nebo kulaté dvacítky a celé to pohánět rádiem. Řekl bych, že basy z toho určitě nebudou horší. Nepůjdou tak hluboko ale hrát to může slušně. Navíc se pravděpodobně vejdeš do svého cenového limitu.

Kane mně předběhl ale už to nechám jak mi zobák narost.

Uživatelský avatar
Kane13
Moderátor
Příspěvky: 1737
Registrován: 17 lis 2009 23:33
Bydliště: Ecce Homo

Re: Hifi favorit

Příspěvek od Kane13 »

Má pravdu ten chlapec 8)
Bad things happen when good people pretend nothing is wrong. - Corey Mother Fuckin´Taylor

adulka11
Příspěvky: 45
Registrován: 17 bře 2011 13:51

Re: Hifi favorit

Příspěvek od adulka11 »

Kane13 píše:A nechcete si vy dva hnidopichové otevřít věšteckou agenturu? Jak můžete vědět, v jakým stavu to auto je? :roll:
ja uz o te agenture docela i premyslel, nebyl by to spatnej napad, kouli sezenu za par korun a muzu jit do toho
tak si to zebereme popradku, jsem mlady student, rodice mi prave koupili facko, ano nekoupili neco lepsiho, protoze spravne ocekavaji, ze jako mlady natuneny pubertak to obrati za prvni zatackou hore bruchem nebo s tim "najede" do nedalekeho stromu, ktery spatne nekdy, nekdo vysadil a myslim si, ze technicky stav facka, je uplne tou posledni veci, ktera ho zrovna zajima

All píše:Mně docešla fascinuje jak ten Andulka11 zná stav Favorita a jak prudce inteligentní kecy vede. Nemáš pocit, chytráku, že je každého věc za co utratí svoje peníze a že tobě to rozhodně nepřísluší hodnotit? Snad jedině pokud bys sežral šalamounovo hovno. To by ti pak smrdělo z huby ještě o poznání víc. No a přizvukovatel Juraj vlastně totéž. Uvědomte si vy dva, že zamýšlené tři litry rozhodně nejsou nemístná investice. V této cenové kategorii se jedná o základní modely a základní audio instalace je dnes i ve většině bazarových ojetin.
me taky fascinuje jak muzu byt tak strasne inteligentni, holt se s tim musim smirit :D
ja mu jen daval uzitecnou radu, jelikoz mi prijde, ze je lepsi vyhodit 3000 kc do technickeho stavu auta (a za tyto penize by toho na facko koupil a udelal vic nez dost), nez nakoupit hudbu ... uplne strasne zeru, kdyz kolem me projede facko, nebo auto tomu podobne, duni uz z kilometru, div se nerozpadne, v aute demonskykrutoprisne namachrovanej gangsta s vyrazem "eyah brother" a stazenym okynkem, ale facko nebo jak jiz jsem vyse psal auto tomu podobne ve stavu: katastrofalnim, prez rozpadnutim

ale nez tady dale prilevat benzin do ohne tak s vama souhlasim, kup radsi hudbu, prijedes pred d1sk0t3ku s nejakou aktualni hudebni peckou, kterou lidi uslysi jiz pred tvym prijezdem a budes preci übercool (čti: ýýbrkůl) a o to tu preci jde
Naposledy upravil(a) adulka11 dne 06 říj 2012 16:33, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Juraj
Příspěvky: 2117
Registrován: 30 črc 2011 21:37

Re: Hifi favorit

Příspěvek od Juraj »

Není to dlouho co mi psal jak má vyměnit těsnění pod hlavou a jestli tam může nalít olej pro diesela... taky psal že mu na jaře končí technická a jestli nevím kde ji dobře udělat... pokud se ovšem jedná o jiného uživatele který zde pouze vystupuje pod stejným nickem jako jinde tak se opravdu omlouvám.
Jediná správná poloha ženy a pístů je "V" nehledě na to že "Víc hlav, víc ví..."

silverrrr
Příspěvky: 2
Registrován: 06 říj 2012 12:14

Re: Hifi favorit

Příspěvek od silverrrr »

Omlouvam se že jsem se vůbec ptal, jsem student to ano ale favorit mám přez 5 let, je v létě po technické (legální).Předtím ho měl děda který ho měl jako druhý majtel.Auto je garážované. Takže si nemyslim že je to škatule. Děkuji moc za rady od @KAne13 a @all

@all -- aktiv mi doporučil kamarád, ale rád si nechám poradit takže dopředu dát nějaké 13" případně jaké, a dozadu teda ty ovály. Skusím se po něčem kouknou. Kdybyjstemi doporučil něco ak děkuji moc za odkkaz.

BIGPAPA
Příspěvky: 9161
Registrován: 09 čer 2007 01:50
Bydliště: PIT-STOP
Kontaktovat uživatele:

Re: Hifi favorit

Příspěvek od BIGPAPA »

jo ty 13" repro budou uplně stačit na celý auto 8)
Svět by byl o mnoho bezpečnejší, když by každý před vstupem do letadla musel sníst kousek slaniny....

Uživatelský avatar
Kane13
Moderátor
Příspěvky: 1737
Registrován: 17 lis 2009 23:33
Bydliště: Ecce Homo

Re: Hifi favorit

Příspěvek od Kane13 »

@adulka: Pořád to nechápeš.... Téma se jmenuje "Hifi favorit", jsme v sekci Autohifi... Kdyby se téma jmenovalo "Kam nejlíp vložit peníze při údržbě Favorita", bylo by to OK.
Kluk chce poradit s hudbou, tak nevím proč mu psát, ať se na to vysere a dá tu bečku nejdřív dohromady...

Je to podobný jako kdybych chtěl poradit např. s těhlicema na Opelu Vectra a někdo mi napsal, ať si koupím radši Mini Coopera. Zhruba stejná informační hodnota pro toho, kdo se ptá...
Bad things happen when good people pretend nothing is wrong. - Corey Mother Fuckin´Taylor

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hifi favorit

Příspěvek od All »

Taky se nechci hádat takže nejdřív k bouři ve sklenici vody. Tchán má fávo r.v. tuším 1985 (t.j. 27 let starý). Na tento věk je to auto v excelentním stavu. Jo, je tam trocha koroze a jistě nesplňuje dnešní požadavky na bezpečnost. Je ale důkazem, že i takto stará auta mohou být slušná.
A ještě jeden příklad. Asi před rokem jsem e-mailem diskutoval o automuzice s člověkem, který chtěl dát za instalaci něco mezi 80 a 100 tisíci korunami. Základním požadavkem byla diskrétnost (neviditelnost) komponent. Instalaci jsem mu navrhl a pak i dodal komponenty - Zapco & Radical Audio. Stavěl sám. Pro komponenty si přijel žigulikem snad ještě starším než tchánovo fávo. Neuvěřitelně vymazlené auto, do kterého to všechno nacpal. Nejsem na veterány takže nemám možnost vidět stará auta v perfektním stavu. Jen u kamaráda, který má dva Citroeny. Nevím typ, jezdil s nimi Funes ve Fantomasech. Nemyslím, že by ti lidi byli úchyláci. Prostě mají rádi krásné staré stroje. Poučení je jediné. Prostě si netroufnu soudit auto podle značky a stáří ani podle věku majitele.

Silverrrr
Aktiv je přijatelné kompromisní řešení. Jsou na trhu i vynikající aktivní subwoofery. Jejich ceny jsou daleko mimo tvůj rozpočet ale existují. Z levnějších je výborný třeba Axton AB20 (4200,-), o kterém jsem se tady už několikrát zmiňoval. Konstrukčně se mi líbí Focal Solution 25 A1, který má integrovaný 3 kanálový zesilovač. Cenou je ale taky dost mimo (9990,-). Co koupíš v ceně do 3000,- i s dalšími reproduktory považuju za krámy a to i v případě bazaru. Z těchto důvodů navrhuju raději nové věci tak, jak už jsem psal.
Do dveří favorita vejdou i 16ky reproduktory. Nemyslím, že by byly nutné pokud dáš dozadu velké ovály (dvacítky). Jednak proto, že zezadu dostaneš nějaké ty basy, druhak proto, že čalounění dveří fáva je z poměrně blbého papundeklu a čím těšší reproduktory osdíš tím hůř. Proto bych se i já přikláněl spíš k reprákům 130 mm. Předpokládám, že nechceš vyrábět nové doorboardy. Pokud ne trochu vyztuš současný tapecírung a dej tym 13-ky. Dopředu bych dal v každém případě komponentní reproduktory. Pokud jde o to stlačit cenu co nejníž doporučoval bych hledat výprodeje. Sám mám pár věcí ve výprodeji takže se na ně podívej na http://autoaudio.wsc.cz" onclick="window.open(this.href);return false;. Z těch bych doporučil dopředu třeba Spectron SP-R25C (990,-) a dozadu Spectron SP-O369X (890,-). Jejich kvalita i zvuk odpovídá jejich původní cenové kategorii. Pokud bys chtěl jít výš s kvalitou zvuku doporučil bych tutéž značku a její řadu SP-S, která je znatelně lepší. Všechno je to ale o tvých požadavcích a nabídka je široká jak u mně tak jinde. Já nabízím co slušně znám za posledních asi 12 let kdy se v branži pohybuju.
Tolik k výběru a dál už jen drobnost. Nějakého Favorita jsem pod rukama měl a považuju za nezbytné zpevnit nejen polstrování předních dveří ale i zadní plato. Můžeš to udělat podlepením sololitem nebo překližkou nebo třeba taky přelaminováním. Na plato bych asi použil nějaký hliníkový profil aby se neprohýbalo a zpevnil bych závěsy. Nejsem si jistý ale možná bych naěšel i nějaké fotky z instalací ve fávu. Pokud chceš napiš meil na autoaudio@seznam.cz. Budu ale muset pohledat.

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: Hifi favorit

Příspěvek od Sova »

adulka prophet dost...

shnilých totálkových favoritů si dovolím tvrdit zas až tak moc už nejezdí...rozhodně podstatně méně než dříve...ekodaň udělala své.
takže proč by to nemohl být zachovalý favoritek po duchodci že :wink:
Cléon & Fonte

Odpovědět

Zpět na „Autohifi“