Pioneer ->2zesilovače-jdou jenom bassy

Vše o muzice v autě - rady, postupy jak na to, možnost přidávat i fotky instalací.

Moderátoři: Bohuš, Kane13, Dacan

Odpovědět
Uživatelský avatar
tomio007
Příspěvky: 322
Registrován: 27 srp 2007 18:15
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Pioneer ->2zesilovače-jdou jenom bassy

Příspěvek od tomio007 »

Ahoj kluci,koupil jsem JVC radio s 2 výstupy. Zapojil jsem zesilovače přes Ykabely na chinche a když jsem to zapnul,tak hrály všude jenom bassy,jak v reprácich pro výšky tak v bassáku. Neví někdo co s tím? Díky
Naposledy upravil(a) tomio007 dne 17 říj 2012 10:41, celkem upraveno 1 x.
Ford Probe GT 2.5 V6 24V

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: JVC->2zesilovače-jdou jenom bassy

Příspěvek od All »

Pravděpodobně nemáš správně nastavený zesilovač. Poradna u mně na webu - http://www.autoaudio.wsc.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nenapsals nic o rádiu takže jen hádám. Je také možné, že výstup z rádia je implicitně nastavený jako subwooferový a budeš ho muset někde v menu změnit na FULL.
Naposledy upravil(a) All dne 18 říj 2012 11:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
tomio007
Příspěvky: 322
Registrován: 27 srp 2007 18:15
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: JVC->2zesilovače-jdou jenom bassy

Příspěvek od tomio007 »

V návodu je napsáno že výstupy jsou Subwoofer :( takže bych měl nastavit subwoofer na full?
Ford Probe GT 2.5 V6 24V

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: JVC->2zesilovače-jdou jenom bassy

Příspěvek od All »

Subwoofer ne. Ta volba by měla být v menu rádia. Co je to za typ?

Uživatelský avatar
tomio007
Příspěvky: 322
Registrován: 27 srp 2007 18:15
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: JVC->2zesilovače-jdou jenom bassy

Příspěvek od tomio007 »

Omlouvám se,je to Pioneer DEH-1420UB :oops:
Ford Probe GT 2.5 V6 24V

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pioneer ->2zesilovače-jdou jenom bassy

Příspěvek od All »

Myslím, že u tohoto rádia je to tak, že když v menu rádia subwoofer vypneš (OFF) změní se RCA výstup na Full. Pak bys měl všechny parametry pro subwoofer nastavovat na zesilovači a měl bys z ostatních repráků slyšet plné pásmo.
Jestliže jsi propjoval Y kabelem předpokládám, že máš 4ch zesík a na něm zapojené přední repráky (1ch + 2ch) a subwoofer na můstku (3ch + 4ch) ???

Uživatelský avatar
tomio007
Příspěvky: 322
Registrován: 27 srp 2007 18:15
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pioneer ->2zesilovače-jdou jenom bassy

Příspěvek od tomio007 »

No mám 4kanál přemůstkovaný na 2kanály(zadní repra) a 2 kanál na 2 basáky. Takže 2 zesáky.
Ford Probe GT 2.5 V6 24V

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pioneer ->2zesilovače-jdou jenom bassy

Příspěvek od All »

Musí být docela peklo tohle naladit. Tos ale asi zatím nezjistil. Stejně si furt myslím, že je to nastavením výstupu na rádiu. Kdybys měl cestu kolem stav se. Zkusil bych se na to podívat. Zatím se porýpej v rádiu.

Uživatelský avatar
ernst
Příspěvky: 376
Registrován: 26 čer 2012 11:30

Re: Pioneer ->2zesilovače-jdou jenom bassy

Příspěvek od ernst »

142ub má plnohodnotné výstupy, není potřeba nic na rádiu přenastavovat.. prkni na zesilovači, jestli tam není přepínač LO/FULL/HI pokud ano, přepni ho na full (pro oba kanály pokud je tam 2x což asi ano..
Soob 900NG B204l 136kw (zatím)

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pioneer ->2zesilovače-jdou jenom bassy

Příspěvek od All »

Jo, má plnohodnotné (tedy full-range) výstupy a právě proto jsou volitelné stejně jako u téměř všech Pioneerů. Je to přesně tak jak jsem psal výše jen s tou výhradou, že jsem nevěděl jaké je implicitní nastavení výstupu z výroby. V reakci na Ernsta jsem si tedy dal tu práci a vyhledal manuál k rádiu DEH-P 1420UB. RCA výstup toho rádia je volitelný takže jeho nastavenmí musí být v souladu se zamýšleným použitím. Zopakuju to tedy podrobněji. V menu rádia se lze tlačítkem M.C. dostat k volbě typu výstupu kde je nutné zvolit REA (str.7 manuálu). Tím bude zajištěno plné frekvenční pásmo do výstupu. Není tedy pravda, že se v menu rádia nemusí nic přenastavovat. Opět s jednou výhradou. Toto konkrétní rádio má podle manuálu implicitní nastavení z výroby pro RCA výstup Full-range. Pokud tedy není tento výstup v menu rádia přenastavený na SW je výstup plnopásmový. Pokud je Full pak zkontrolovat zesilovače jak píše Ernst. Prvotní dotaz ale byl na rádio. Koneckonců už ve svém prvním příspěvku jsem odkazoval na nastavení zesilovače. Předpokládal jsem, asi mylně, že nastavení zesilovačů bylo provedeno a potíž je jen v rádiu. Koneckonců i proto jsem nabízel, že se na nastavení podívám osobně.

Odpovědět

Zpět na „Autohifi“