co mi zahraje na tomto zesiku lepé??

Vše o muzice v autě - rady, postupy jak na to, možnost přidávat i fotky instalací.

Moderátoři: Bohuš, Kane13, Dacan

Odpovědět
silvik 08
Příspěvky: 11
Registrován: 03 lis 2010 20:04

co mi zahraje na tomto zesiku lepé??

Příspěvek od silvik 08 »

ahoj mám dotaz mám zesilovač CRUNCH GPX1000.4 je to 4 kanál a mám na něm zapojene dva subwoofery http://www.ahifi.cz/subwoofer-jbl-gt5-12.html" onclick="window.open(this.href);return false;, ale mám problém v tom že u zesiku není výhybka takže mě vlastně basuje jen jeden subwoofer a duhý normálně hraje tak se chci zeptat, jestli to tak mám nechat nebo zapojit jen jeden subwoofer + reproduktory díky za odpověd

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: co mi zahraje na tomto zesiku lepé??

Příspěvek od All »

Řekl bych, že v tom máš maličko hokej. Na připojení subwooferu nepotřebuješ žádnou výhybku. V zesíku jsou vestavěné pásmové propusti, které musíš správně nastavit. O zapojení jsi nic nenapsal ale hádal bych, že máš dva subwooferové reproduktory na dvou výstupech zadních kanálů. I kdyby tam nebyl žádný jiný problém bude tam málo výkonu pro toto zapojení (zesík má 70 W na kanál). To nevysvětluje plné pásmo v jednom z reproduktorů ale tohle zapojení nepovažuju za šťastné. Všechno je to ale více méně plácání minimálně do té doby než napíšeš jak máš zesilovač a reproduktory k němu zapojené a jak máš nastavené propusti, ve kterých bych viděl problém.

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: co mi zahraje na tomto zesiku lepé??

Příspěvek od pufko »

Kopec 4 kanálov nemá možnosť ovládať všetky výstupy ako subwoofer. Na beton to má zmostíkované a preto jeden hrá cez subwooferovú výhybku a ten druhý zvyšok frekvenčného pásma.
Oba basáky by som zapojil na ten pár výstupov, ktoré majú výhybku pre subwoofer, a na zvyšné dva zapojíš dalšie reproduktory na doplnenie stredných a vysokých frekvencií

Uživatelský avatar
Corsica
Příspěvky: 332
Registrován: 01 dub 2012 17:58

Re: co mi zahraje na tomto zesiku lepé??

Příspěvek od Corsica »

tenhle zesik bohužel nemá propust na všechny kanály
Dacia 1300 "75
Opel Corsa B fake GSI
Škoda Octavia 1.8 T 4X4
Škoda Octavia 2.0TDI RS

Odpovědět

Zpět na „Autohifi“