Hifi do VW golf IV

Vše o muzice v autě - rady, postupy jak na to, možnost přidávat i fotky instalací.

Moderátoři: Bohuš, Kane13, Dacan

Odpovědět
Mawerick
Příspěvky: 2
Registrován: 18 bře 2013 18:22

Hifi do VW golf IV

Příspěvek od Mawerick »

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu, jaké bedny (reproduktory) si mám vybrat do golfu IV. Zatím jsem nic nedokupoval, takže všechno originál od výroby :D

Chtěl bych nějaké výkonné reproduktory + subwoofer na kvalitní a hlasitý zvuk včetně basů :D Popřípadě i nějaký zesilovač jestli bude potřeba :)

Cenna cca 5000 +-

Děkuju :)

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Hifi do VW golf IV

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Doporucuju znacku MTX Audio. Za 5tis ale koupis leda prd. Me vysla vymena origo repraku za ty nejlevnejsi MTX asi na 7 tisic(2 basaky, 2 vyskace, 2 stredove ovaly, kabelaz, zesik) a to jsem kupoval zesilovac starsi. Plus k tomu nejake lepsi radio - ja bral Alpine devitkovou radu, taky starsi za 2500Kc(Aladin ma jeste jedno na prodej).
Ale jestli chces hlavne aby to dunelo, tak kup proste zesik + woofer + nejake ty kabliky a do 5k se vlezes :D
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

VWshop.cz
Příspěvky: 143
Registrován: 30 led 2013 10:47

Re: Hifi do VW golf IV

Příspěvek od VWshop.cz »

Většina GIV, pokud nemáš nějakou vyšší výbavovou řadu nemá reproduktory na zadních sedadlech.
Jdou tam strčit, ale musíš odvrtávat tapecíruk.. I tak jsou ty zadní repra utopené, takže před tebou stojí otázka zda zadní repro dát na origo místo a nebo do plata.

Tím to chce rozhodně začít. V úpravě za 5 tis zřejmě tím i skončíš, ale pokud zvolíš záměnu za kvalitní repro, tak i bez zesilovače a subwooferu dosáhneš pro laika velice kvalitního zvuku.
Jezdíš Volkswagenem a neznáš VWshop.cz? Chyba chyba chychaa..

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Hifi do VW golf IV

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Tak zaklad je kvalitni radio. Moji hudbu posunulo jenom kvalitni radio na jiny level. A kdyz uz bude davat nejake lepsi repro tak to chce aji prizivit zesakem, nemusi byt nejaky silene vykonny, ale aspon neco na lepsi prokresleni :-)
A taky poradne radio urcite nebude stihat na napajecich kabelech co tam jsou origo a je mnohem jednodussi tahat tlusty napajeci kabel k zesaku nez k radiu :-)
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

VWshop.cz
Příspěvky: 143
Registrován: 30 led 2013 10:47

Re: Hifi do VW golf IV

Příspěvek od VWshop.cz »

LiberaleMiguel píše:Tak zaklad je kvalitni radio. Moji hudbu posunulo jenom kvalitni radio na jiny level. A kdyz uz bude davat nejake lepsi repro tak to chce aji prizivit zesakem, nemusi byt nejaky silene vykonny, ale aspon neco na lepsi prokresleni :-)
Jestli tam má origo tak to je skok s novým rádiem. Kup radio + zadní repro a šetři :D
Jezdíš Volkswagenem a neznáš VWshop.cz? Chyba chyba chychaa..

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Hifi do VW golf IV

Příspěvek od LiberaleMiguel »

VWshop.cz píše:
LiberaleMiguel píše:Tak zaklad je kvalitni radio. Moji hudbu posunulo jenom kvalitni radio na jiny level. A kdyz uz bude davat nejake lepsi repro tak to chce aji prizivit zesakem, nemusi byt nejaky silene vykonny, ale aspon neco na lepsi prokresleni :-)
Jestli tam má origo tak to je skok s novým rádiem. Kup radio + zadní repro a šetři :D
jn :D Nebo posetri a udelej to rovnou poradne :D Za 5k toho fakt moc nevykouzlis
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
Kane13
Moderátor
Příspěvky: 1737
Registrován: 17 lis 2009 23:33
Bydliště: Ecce Homo

Re: Hifi do VW golf IV

Příspěvek od Kane13 »

VWshop.cz píše:
LiberaleMiguel píše:Tak zaklad je kvalitni radio. Moji hudbu posunulo jenom kvalitni radio na jiny level. A kdyz uz bude davat nejake lepsi repro tak to chce aji prizivit zesakem, nemusi byt nejaky silene vykonny, ale aspon neco na lepsi prokresleni :-)
Jestli tam má origo tak to je skok s novým rádiem. Kup radio + zadní repro a šetři :D
Vykašlal bych se na nějaký zadní repro, v Octě hraju jen předek (kompa od GroundZero s vytlumením) plus woofer v kufru a myslím si, že je to víc než dostatečný. Myšleno oproti originálu, samozřejmě. A pokud jsou dveře u GIV řešený podobně jako u OI, tak bych určitě sehnal podložky pod repra vpředu. To udělá taky hodně.
A jak psal LM, taky bych asi dnes šel cestou MTX... za ty prachy zahrajou parádně
Bad things happen when good people pretend nothing is wrong. - Corey Mother Fuckin´Taylor

Mawerick
Příspěvky: 2
Registrován: 18 bře 2013 18:22

Re: Hifi do VW golf IV

Příspěvek od Mawerick »

Můžu posunout cenovou hranici na 8000 :D Rádio jsem si už koupil nové. V zadních dveřích myslím že mám repráky ale nehrajou :D
Jinak děkuju za rady :P

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Hifi do VW golf IV

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Tak jestli mas repro v zadnich dverich(nebo tam mas aspon na ne pripravu), tak do nich kup odpovidajici repraky, vymen aji predni, prozen to zesakem, kup lepsi radio a pohoda 8)
ja mam vepredu tydle a vzadu tydle a luxus. Aji basy to zahraje hodne slusne. Mam to jeste prizivene zesakem Magnat 4x50W a zalepene diry ve dverich a vzadu v blatnicich(jako ozvucnice)
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
Kane13
Moderátor
Příspěvky: 1737
Registrován: 17 lis 2009 23:33
Bydliště: Ecce Homo

Re: Hifi do VW golf IV

Příspěvek od Kane13 »

Mawerick: Jaký máš to rádio? To je docela rozhodující otázka...

LM: Nemusí mít vzadu ani přípravu, já ji tam taky nemám. Kdybych chtěl zadní repro, tak musím jak dement tahat celou kabeláž
Bad things happen when good people pretend nothing is wrong. - Corey Mother Fuckin´Taylor

Uživatelský avatar
F.I.K
Příspěvky: 193
Registrován: 12 pro 2010 11:52

Re: Hifi do VW golf IV

Příspěvek od F.I.K »

Hlavně jak už tady bylo napsáno. Pokud chceš sub, tak nevidim důvod proč dávat něco do plata, nebo zadních dveří. Ničemu to nepomůže a kvalitnímu zvuku to bude spíš ku škodě. Chceš nový, nebo se spokojíš třeba i s použitým zesilovačem? Uvědom si, že i takový tlumení dveří a kabely k zesilovači nejsou zrovna zadarmo a na to cos psal neni 8000,- zrovna moc. :mrgreen:

LM - kudy ti odtéká voda ze dveří, když si v nich zalepil díry? :mrgreen:

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Hifi do VW golf IV

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Kane: tak natahat kabely mi az takova dupacka neprisla :D Ja tahal vsechny kabenove, bo ty nitěnky co tam byly by to neutahly :-)

F.I.K.: vis moc dobre o kterych dirach mluvim :D
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hifi do VW golf IV

Příspěvek od All »

Ty MTXy mají k luxusu asi tak daleko jako embéčko k ferari. Dostatečně vypovídající je už pouhá konstrukce toho, čemu říkají výhybka. Za tyhle prachy to jde určitě líp.
Souhlasím ovšem s tím, že 5000,- je dost nízký limit a v autohifi určitě neplatí že "za málo peněz hodně muziky". 8000,- je lepší ale taky žádná hitparáda. S tímhle limitem bych se tlumení věnoval jen velmi okrajově a asi bych neřešil ani zesilovač. V tom limitu se spolu s repráky, zesíkem a wooferem v novotě prostě nic seriozního koupit nedá. Buď tedy přitlačit finančně, koupit bazarovky nebo to neřešit až tak komplexně.
Nenapsals nic o rádiu a tak nevím kam zamířit. Obecně bych doporučil instalovat solidní přední reproduktory a malý aktivní subwoofer do kufru. Pokud se to podaři levně, a podařit se to může, zbytek peněz bych strčil do tlumení předních dveří. S nějakou kabeláží je taky třeba počítat.
Co znamená, že rádio nestíhá na origo kabelech?

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Hifi do VW golf IV

Příspěvek od LiberaleMiguel »

All: Proste ho ty kabely nezvladaly zivit, poblikavalo a vypinalo se, kdyz byl motor vypnuty. kdyz jsem do sestavy hodil zesik a vykon zene on, tak je to v pohode :-)
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
Kane13
Moderátor
Příspěvky: 1737
Registrován: 17 lis 2009 23:33
Bydliště: Ecce Homo

Re: Hifi do VW golf IV

Příspěvek od Kane13 »

All píše:Ty MTXy mají k luxusu asi tak daleko jako embéčko k ferari.
Já psal, že vzhledem k ceně je to luxus. Nepasuju MTX do stejné kategorie jako Sinfoni :lol:
Co v ceně MTX dokáže zahrát výrazně líp?
Bad things happen when good people pretend nothing is wrong. - Corey Mother Fuckin´Taylor

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hifi do VW golf IV

Příspěvek od All »

Slovo luxus použil LiberaleMiguel zároveň s odkazem na ty luxusní repráky. Na to jsem taky reagoval. Myslím si prostě, že luxus není v nějaké kategorii ale je to prostě luxus. Tedy kategorie nejvyšší.
Nebudu tvrdit, že repráky MTX jsou obecně špatné ale jsem přesvědčen, že v každé cenové kategorii se najdou jiné značky často s lepším zvukem. Nemám ovšem v úmyslu srovnávat jednotlivé modely jednotlivých značek a jistě je ani nemusím vypisovat. Zrovna třeba GZ jsou dobrá konkurence.
Pokud bych měl být konkrétní a měl za úkol stvořit muziku na poslech s limitem +/- 8000 bez rádia použil bych kompa od Focalu z řady PS a aktivní subwoofer AB20A od Axtonu. To všechno s tou výhradou, že by to nebylo určené speciálně na hiphop apod. V tom případě by to chtělo větší subwoofer.

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Hifi do VW golf IV

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Tak já to upřesním: Za ty prachy luxus :-)

Jinak podle mě je radio ten nejnutnější základ, takže bavit se o nějaké lepší hudbě a nezačít u rádia je naprosto zbytečné
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
Dejv
Příspěvky: 1152
Registrován: 18 úno 2005 14:42
Bydliště: Hradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Hifi do VW golf IV

Příspěvek od Dejv »

bych sel do lety provereny kvality za rozumnou cenu...axton kompa do dveri,v kufru malou aktivni nedynku taktez od axtonu jak zde jiz bylo psano.
jestli sis ale koupil radio semsvorc(rozumej sencor a jemu obdobne atrapy)...tak nic nekupuj...bo je to zbytecny
.....::::Š110R::::......74
ex: uz moc aut mi proslo pazourama..se snad ani neda spocitat
aktuální: VW Passat B5 +mrdinka na skákání a prodej

Nissan Patrol W160 3,3D(SD33)-No turbo, No Brakes
Kdo nespí.....NEZASPÍ !!!

vtuni
Příspěvky: 245
Registrován: 16 úno 2008 15:20
Bydliště: prostějoVW

Re: Hifi do VW golf IV

Příspěvek od vtuni »

Mawerick píše:Můžu posunout cenovou hranici na 8000 :D Rádio jsem si už koupil nové. V zadních dveřích myslím že mám repráky ale nehrajou :D
Jinak děkuju za rady :P
tak jeslti myslíš že nehrajou tak je tam nemáš.. to že je tam mřížka v tapecu ještě neznamená že je tam i reprák.. )ta mřízka je tam vždycky)

obvykle (nedokážu říct jestli vždy proto píšu obvykle) je všechno potřebný dotažený až do "B" sloupku... "das auto :mrgreen: "
tj stačí dodělat jen dveřní kabeláž.. nemusíš tahat celý auto... 8)
vice viz faq u mě v sekci na vw-club.cz

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=33&t=176&start=48" onclick="window.open(this.href);return false;

jinak asi nejlepší - cenově řešení je sehnat přímo origo repra z golfa IV (můžou být i přední - jsou stejný) ... obvykle jsou v lepší kvalitě a hrajou líp než nějaký "tjůning repra" mac audio..atd.. jbl... za čupr prajs :(
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on vimeo http://vimeo.com/34409682

VWshop.cz
Příspěvky: 143
Registrován: 30 led 2013 10:47

Re: Hifi do VW golf IV

Příspěvek od VWshop.cz »

vtuni píše: tak jeslti myslíš že nehrajou tak je tam nemáš.. to že je tam mřížka v tapecu ještě neznamená že je tam i reprák.. )ta mřízka je tam vždycky)
Jednoduše stačí vzít baterku a zasvítit do těch krytů a je vše jasné.
vtuni píše: jinak asi nejlepší - cenově řešení je sehnat přímo origo repra z golfa IV (můžou být i přední - jsou stejný) ... obvykle jsou v lepší kvalitě a hrajou líp než nějaký "tjůning repra" mac audio..atd.. jbl... za čupr prajs :(
Souhlasím. Šel jsem také tímto směrem. Mám luxusní radio a k tomu seriové repro z highline. Tapec i tak nezvládá basy. To nové rádio dokáže z dosti kvalitních sériových repráků ( HIGHLINE ) vymačkat slušné výsledky, takže jakékoliv zvyšování výkonu znamená překopat uchycení a vytlumení dveří.
Jezdíš Volkswagenem a neznáš VWshop.cz? Chyba chyba chychaa..

Odpovědět

Zpět na „Autohifi“