Nefunguje kapacitor

Vše o muzice v autě - rady, postupy jak na to, možnost přidávat i fotky instalací.

Moderátoři: Bohuš, Kane13, Dacan

Odpovědět
Stewem3
Příspěvky: 4
Registrován: 07 dub 2013 16:05

Nefunguje kapacitor

Příspěvek od Stewem3 »

Zdravím kúpil som auto. Mám kam kapacitor, zosilovač a subwofer :D Hrá to celkom dobre no dioda na kapacitore svieti na oranžovo a voltmeter nesvieti vobec. Kapacitor sa ani nezohreje. (neviem či sa aj má zohriat) :D :D

VWshop.cz
Příspěvky: 143
Registrován: 30 led 2013 10:47

Re: Nefunguje kapacitor

Příspěvek od VWshop.cz »

Stewem3 píše:Zdravím kúpil som auto. Mám kam kapacitor, zosilovač a subwofer :D Hrá to celkom dobre no dioda na kapacitore svieti na oranžovo a voltmeter nesvieti vobec. Kapacitor sa ani nezohreje. (neviem či sa aj má zohriat) :D :D

Jestli to hraje, tak není co řešit ne? :D
Jediná cesta je to proměřit multimetrem.
Jezdíš Volkswagenem a neznáš VWshop.cz? Chyba chyba chychaa..

Stewem3
Příspěvky: 4
Registrován: 07 dub 2013 16:05

Re: Nefunguje kapacitor

Příspěvek od Stewem3 »

vubec nevím co mám merat :D Neviznám sa v tom ale chcel by som aby to aspon ukazovalo čísla keď už to tam mám :)

VWshop.cz
Příspěvky: 143
Registrován: 30 led 2013 10:47

Re: Nefunguje kapacitor

Příspěvek od VWshop.cz »

Stewem3 píše:vubec nevím co mám merat :D Neviznám sa v tom ale chcel by som aby to aspon ukazovalo čísla keď už to tam mám :)

Řekni někomu kdo tomu rozumí - to není žádná věda. Proměřený to je hned a co se týče voltmetru tak je to buď kontakt a nebo ti odešel.
Jezdíš Volkswagenem a neznáš VWshop.cz? Chyba chyba chychaa..

Uživatelský avatar
miras3000
Příspěvky: 580
Registrován: 02 pro 2011 21:04
Bydliště: kousek od Mostu

Re: Nefunguje kapacitor

Příspěvek od miras3000 »

jestli kapacitor funguje ,poznáš tak,že ho nabiješ přez žárovku (můžeš použít třeba 12V /21W). v momentě kdy začneš nabíjet kapacitor, žárovka se rozsvítí ,postupně bude zhasínat. až zhasne je kapacitor nabitý. viz 1.část obrázku.
potom odpoj nabíjení kapacitoru a zapoj na něj tu žárovku viz 2.část obrázku. pokud bude žárovka svítit aspoň chvilinku ,cca 2 vteřiny(záleží na tom jak je žárovka silná - kolik má W a taky jak silný je kapacitor - kolik má F ) je v pořádku. na voltmetr to nehraje,... :)
Přílohy
0.JPG
Naposledy upravil(a) miras3000 dne 07 dub 2013 18:35, celkem upraveno 1 x.
Opel Astra F C20XE

Uživatelský avatar
ernst
Příspěvky: 376
Registrován: 26 čer 2012 11:30

Re: Nefunguje kapacitor

Příspěvek od ernst »

nepřepóloval jsi ho?

co to je za kapacitor?
Soob 900NG B204l 136kw (zatím)

Stewem3
Příspěvky: 4
Registrován: 07 dub 2013 16:05

Re: Nefunguje kapacitor

Příspěvek od Stewem3 »

ja som ho neprpóloval a čo robil s ním predošlí majtel netuším :D je to 1.0 farad značka sound extrem explosion
http://stewem3.rajce.idnes.cz/Kapacitor#capa.jpg

Uživatelský avatar
Kane13
Moderátor
Příspěvky: 1737
Registrován: 17 lis 2009 23:33
Bydliště: Ecce Homo

Re: Nefunguje kapacitor

Příspěvek od Kane13 »

Jediný rozumný řešení je ho vyhodit...
Bad things happen when good people pretend nothing is wrong. - Corey Mother Fuckin´Taylor

Stewem3
Příspěvky: 4
Registrován: 07 dub 2013 16:05

Re: Nefunguje kapacitor

Příspěvek od Stewem3 »

Prečo by som ho hneď vyhadzoval keď už tam je nech aspon svieti :) 8)

Uživatelský avatar
Kane13
Moderátor
Příspěvky: 1737
Registrován: 17 lis 2009 23:33
Bydliště: Ecce Homo

Re: Nefunguje kapacitor

Příspěvek od Kane13 »

Aha, tak jestli ho tam máš na svícení, tak to je jiná.... (I když je fakt, že na tom jsou kapacitory založený :lol: )
Bad things happen when good people pretend nothing is wrong. - Corey Mother Fuckin´Taylor

luisile
Příspěvky: 4
Registrován: 19 úno 2013 20:39

Re: Nefunguje kapacitor

Příspěvek od luisile »

PO prve kapacitor sa nepriehreva! je to "zasobnik" nema sa prečo prehrievat.
po druhe to že ti nesvieti voltmeter neznači nič niektore kapacitory to maju robene tak že až pri nejakom vačšom odbere sa zapne voltmeter. Mal bi sa zapnut napriklad ihned po naštartovani auta . ak sa vtedy rozsvieti tak je to v pohode.

neviem čo si predstavuješ pod pojmom nefunguje kapacitor. ale tam nič "nehuči", "nebucha".

Odpovědět

Zpět na „Autohifi“