Subwoofer - zapojení, napájení...

Vše o muzice v autě - rady, postupy jak na to, možnost přidávat i fotky instalací.

Moderátoři: Bohuš, Kane13, Dacan

Odpovědět
Uživatelský avatar
šmejký
Příspěvky: 22
Registrován: 01 úno 2014 18:26

Subwoofer - zapojení, napájení...

Příspěvek od šmejký »

Ahoj všem, jsem tu nový takže doufám, že nedělám nic špatně a zbytečně nezakládám nové vlákno, když tak mě někam přesuňtě :D .

K otázce, od Vánoc mi tu leží tento subwoofer: http://www.ascartuning.cz/cz-detail-501 ... redni.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Mám v autě takovou základní audio výbavu, ve předu dva vejškáče, dva normální a v zádu v platu dva magnaty 180w - RMS. K tomu bych rád do kufru přihodil právě tento subwoofer. Chci se zeptat musím k tomu kupovat něco takového? : http://aukro.cz/sada-kabelu-10mm-600w-r ... 56812.html" onclick="window.open(this.href);return false; - stačilo by na menší výkon, ale na rychlo jsem našel jen toto. Nebo co bych měl nejlépe pořídit? Mám v kufru zásuvku 12V a koukal jsem, že to tam na to zezadu má zástrčku, nevíte kde bych na to mohl sehnat napajení z té zásuvky? Nějak nevím co bych měl hledat... Je u toho psáno DC 12V, chci to mít nějak co nejjednodušeji udělaný a přes tu zásuvku mi to přijde nejrychlejší a jak jsem již psal nejjednodušší.

Pak se zeptám má to vůbec cenu? Bude nějaké poznatelné zlepšení? Při nejhorším to vypojím a bude, ale rád bych alespoň něco...

Předem děkuji za odpovědi a doufám, že jsem otázky, tak nějak pochopitelně podal.
Vítek 8)
Seat Ibiza 1.8 T 20V Cupra, 115 kW
8)

Uživatelský avatar
F.I.K
Příspěvky: 193
Registrován: 12 pro 2010 11:52

Re: Subwoofer - zapojení, napájení...

Příspěvek od F.I.K »

Tu tubu tak maximálně našlapat do koše. :mrgreen: Do zástrčky zapalovače bych nic takového nezapojoval, i když si nedělám iluze, že by to šumítko dokázalo překročit proud co ta zásuvka zvládne... Pokud to tam opravdu chceš dávat, tak aspoň + natáhnout od baterie a hned za ní pojistku. Kostra by ti měla stačit kdekoli v kufru a v té sadě co si dal stejně nic delšího nebude. Další věc je co máš za rádio. Pokud má RCA výstupy, tak vzít signál z nich. Jestli ne, tak ze signálů pro zadní repra, ale jen jestli má ten zesilovač převodník. Ale myslím si, že kvůli tomuhle je to škoda práce.

Uživatelský avatar
šmejký
Příspěvky: 22
Registrován: 01 úno 2014 18:26

Re: Subwoofer - zapojení, napájení...

Příspěvek od šmejký »

Díky moc za odpověď. Hodím to tam teda přes baterku. Vím že to není bůh ví co, třeba to něco zvládne, při nejhorším (jak jsem už říkal) to vyhodím. Práce mi nevadí, budu to dělat z dlouhé chvíle, když nejsem s přítulí, tak jsem s autem takže času dost.
Do budoucna plánuji komplet nové audio. Pak to budu řešit víc :lol:

Ještě jednou dík za odpověď, měj se Vítek.
Seat Ibiza 1.8 T 20V Cupra, 115 kW
8)

Pernick
Příspěvky: 1268
Registrován: 17 črc 2007 21:39
Bydliště: Brno

Re: Subwoofer - zapojení, napájení...

Příspěvek od Pernick »

Sorry, ale XLOPD, umírám :smich2:

z těch odkazů co jsi nahodil, tak za cenu těch 1400,- koupíš ovály na plato, co ti zahrajou daleko víc :lol:
Renault Megane Break 1.9DTi 100koní v naftě, jsem spokojený =)

Uživatelský avatar
šmejký
Příspěvky: 22
Registrován: 01 úno 2014 18:26

Re: Subwoofer - zapojení, napájení...

Příspěvek od šmejký »

V pohodě, je to vánoční dárek a jak se říká: "Darovanému koni na zuby nehleď", takže tak.
Ovály mám kvalitní od magnatu... Hrajou luxusně, vyplázl jsem za ně dva litry a opravdu hrajou krásně. Ve předu mám sériovou klasiku a na kvalitu hudby si nemůžu stěžovat. Peníze sypu spíš do motoru aby to pořádně šlapalo a na to si už vůbec nemůžu stěžovat. Ibizka jezdí vážně ohromně, před tím jsem jezdil s oktávkou 1.8 20V SLX 92kW a to se nedá vůbec srovnávat. Oproti Ibizce to je těžkej lenoch, ale to už se bavím zase o něčem úplně jiném...

Jak říkám, tuhle tubu tam dám a když nepoznám rozdíl k lepšímu, tak to vyhodím. Za zkoušku nic nedám, chce to být v klidu :lol: .
Seat Ibiza 1.8 T 20V Cupra, 115 kW
8)

Uživatelský avatar
Kane13
Moderátor
Příspěvky: 1737
Registrován: 17 lis 2009 23:33
Bydliště: Ecce Homo

Re: Subwoofer - zapojení, napájení...

Příspěvek od Kane13 »

šmejký píše:Ovály mám kvalitní od magnatu... Hrajou luxusně, vyplázl jsem za ně dva litry a opravdu hrajou krásně. :lol: .
Moc tě asi nepotěším, ale zkus si někdy poslechnout třeba MTX nebo Ground Zero, případně Rockford Fosgate... Ale uznávám, že jako základ je to asi OK. Na tu tubu se ale vyprdni. Obecně tuby moc nefrčí a k té "značce" asi nemá cenu moc něco komentovat. Být tebou, poděkuju za dárek, mrsknu to někam na Aukro a za utržený peníz koupím klasickej basák z druhé ruky. Nebo pokud se s tím nechceš drbat, kup aktivní subwoofer, občas se dá sehnat kus, kterej i hraje.
Bad things happen when good people pretend nothing is wrong. - Corey Mother Fuckin´Taylor

Uživatelský avatar
D´ice
Příspěvky: 654
Registrován: 02 črc 2010 20:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Subwoofer - zapojení, napájení...

Příspěvek od D´ice »

jak napsal Kane13, šoupnout to na aukro a pak se kouknout po něčem z druhý ruky. Hlavně koukat po trochu jiných značkách než xlopd nebo jak se to psalo. Kdybys prodal i ty ovály tak bys už měl nějakou tu kačku navíc a koupil bych monoblok a basák + dopředu kompa. Sám to mám stejně, ve předu kompa audio system, vzadu ve dveřích původní repráky a basák. U zadního repra mám o něco sníženou hlasitost, aby to stíhalo předním a hraje to tak jak chci 8) (taky jsem začínal s oválama v platě, ale to časem pochopíš sám :wink: )
Life is too short to drive boring cars

Uživatelský avatar
Dacan
Moderátor
Příspěvky: 1528
Registrován: 08 kvě 2010 12:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Subwoofer - zapojení, napájení...

Příspěvek od Dacan »

ta tuba je naprosté zlo, jen mlátí a nic pořádného nezahraje. Můj zapalovač to utahl i s původní pojistkou, což už něco napoví o výkonu. :lol: Je to hrůza, a tahat kvůli tomu kabely prostě ani nemá cenu. Samozřejmě pokud tam budeš dávat jiný zesík tak ho skusit můžeš, ale mě už by to nestálo ani za to ho vytáhnout z krabice a nosit do kufru 8) nejlepší je fakt ho poslat dál

Uživatelský avatar
šmejký
Příspěvky: 22
Registrován: 01 úno 2014 18:26

Re: Subwoofer - zapojení, napájení...

Příspěvek od šmejký »

Díky moc za odpovědi, tolik reakcí jsem ani nečekal. Na ostatních fórech čekáte na odpověď i týdny, tady to je během několika hodin. Děkuji.
Jde o to že kabeláž tady mám, do půl roku nejdýl plánuji komplet nové audio, takže jak říkáte, ovály a ten subwoofer pošlu dál a pořídim něco lepšího. Teď jsem koukal na ty MTX a líbí se mi, ale jak jsem říkal, až v létě než pojedeme na dovolenou. Každopádně kabely musím natáhnout tak i tak. Do té doby bych ještě rád stihl fólie na skla. Uvidíme podle financí...

Ještě jednou dík moc za odpovědi a zatím zdar.
Přeji mnoho šťasně ujetých kilometrů Vítek.
Seat Ibiza 1.8 T 20V Cupra, 115 kW
8)

Odpovědět

Zpět na „Autohifi“