Vnitřní anténa + anténní zesilovač v autě?

Vše o muzice v autě - rady, postupy jak na to, možnost přidávat i fotky instalací.

Moderátoři: Bohuš, Kane13, Dacan

Odpovědět
Uživatelský avatar
KRA
Příspěvky: 215
Registrován: 23 pro 2009 23:01

Vnitřní anténa + anténní zesilovač v autě?

Příspěvek od KRA »

Ahoj, mám dotaz ohledně antény...

Chtěl bych vykutit tuhle anténu http://www.bmshop.eu/antena-elektronick ... ovaci-12v/" onclick="window.open(this.href);return false; (bez zesilovače)

A k ní koupit tenhle zesilovač..
http://www.ahifi.cz/antenni-zesilovac-correct-1-1.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Vyplatí se to?


Má někdo vnitřní anténu ? Zajímal by mě názor.

Pif
Příspěvky: 13
Registrován: 31 bře 2015 20:38

Re: Vnitřní anténa + anténní zesilovač v autě?

Příspěvek od Pif »

Ha, koukam ze resime stejnou vec. Zatim co jsem tak zbezne prolitl forum tak zkusenosti jsou rozporuplny. Ale vetsina se schoduje ze originalni antena v interieru ano, a kupovana ne. Doufam ze da nekdo realny zkusenosti a doporuceni :)

ja mam dotaz zde viewtopic.php?f=86&t=117193" onclick="window.open(this.href);return false; tak pokud na to kouka nejakej admin, muzete to sjednotit popr. to moje smazat?

Uživatelský avatar
ernst
Příspěvky: 376
Registrován: 26 čer 2012 11:30

Re: Vnitřní anténa + anténní zesilovač v autě?

Příspěvek od ernst »

obojí dvojí mám v autě.. a nejradši bych to vytrhal a hodil po psovi...

Antenu mám hned nad zrcátkem a zesilovač je hned za rádiem.

když je zapojená ta antena i s tím zesilovačem před ní. tak to nechytá vůbec nic.. (prostě nic, jen hučení..)
a samotná anténa bez zesilovače(toho externího) to chytá.. no.. téměř nic... (v brně mám problém chytnout kisshady nebo třeba krokodyla...)

Písničky na flashce už znám dokonale nazpaměť..
Takže raději sundám stropnici a natáhnu novej coax a seženu nějakou antenu s integrovaným zesilovačem, tak jako je to originál..
Soob 900NG B204l 136kw (zatím)

Pif
Příspěvky: 13
Registrován: 31 bře 2015 20:38

Re: Vnitřní anténa + anténní zesilovač v autě?

Příspěvek od Pif »

ernst píše:obojí dvojí mám v autě.. a nejradši bych to vytrhal a hodil po psovi...

Antenu mám hned nad zrcátkem a zesilovač je hned za rádiem.

když je zapojená ta antena i s tím zesilovačem před ní. tak to nechytá vůbec nic.. (prostě nic, jen hučení..)
a samotná anténa bez zesilovače(toho externího) to chytá.. no.. téměř nic... (v brně mám problém chytnout kisshady nebo třeba krokodyla...)

Písničky na flashce už znám dokonale nazpaměť..
Takže raději sundám stropnici a natáhnu novej coax a seženu nějakou antenu s integrovaným zesilovačem, tak jako je to originál..
A predtim nez si ji zapojil, zkousels na kterym miste to ma nejlepsi signal? Nemuze jit nejaky ruseni od motoru-svicek-civky?

pamatuju jeste doby kdy jsem mel cinskou moto a na 20metru sem s tim zvladal rusit sousedovu TV :lol:

Uživatelský avatar
KRA
Příspěvky: 215
Registrován: 23 pro 2009 23:01

Re: Vnitřní anténa + anténní zesilovač v autě?

Příspěvek od KRA »

ernst píše:obojí dvojí mám v autě.. a nejradši bych to vytrhal a hodil po psovi...
A nebude problém v tom že máš zesilovač v anténě a ještě externí zesilovač?

Uživatelský avatar
gizmi
Příspěvky: 2068
Registrován: 08 kvě 2005 21:50
Bydliště: Plzeň

Re: Vnitřní anténa + anténní zesilovač v autě?

Příspěvek od gizmi »

Me se u golfa pokazila origo, tak jsem koupil od Blaupunktu jinou a to se zesikem a to delanou na sklo. Za zrcatkem mam maly zesik a od nej vedou na kazdou stranu antena. Vysledek? Nikdy to nebude i se zesikem jako origo.. :(
Lotus Elise (podvozek Nitron, brzdy EBC, unibaly) :evil:
Honda Jazz v org. stavu
Honda NSR, Honda Monkey a cross
Matra Grand Espace Initiale
VW Golf IV TDi 150PS/350Nm v decentní úpravě
VW Golf VI TDi v cabriu
Mercedes Sprinter - odtahovka

Uživatelský avatar
ernst
Příspěvky: 376
Registrován: 26 čer 2012 11:30

Re: Vnitřní anténa + anténní zesilovač v autě?

Příspěvek od ernst »

mám přesně tu antenu co je v prvním odkazu.
Zesilovač mám trošku jinej (v kovové trubičce)

Problém je, že ta antena má tak krátký káblík(a taky docela chatrný), že jsem měl docela problém ji dostat až nad zrcátko.
Takže není zrovna moc možností kam ji nacpat. . je to jen těsně nad palubku což mi přišlo dost ohavný.. a nebo nad zrcátko.

s tím přijmem signálu jsem samozřejmě trošku experimentoval.. zkoušel jsem jen anténu bez napájení... pak s napájením.. pak s přidaným ext. zesilovačem atd.. a asi nejlíp to funguje bez toho zesilovače prostě jen anténa se svým napájením..

Pokud chceš aby to hrálo slušně,. tak je asi nejlepší natáhnout novej coax a dát nějaký lepší prut..
Aspoň tohle mám v plánu dělat na svém..
Soob 900NG B204l 136kw (zatím)

Pif
Příspěvky: 13
Registrován: 31 bře 2015 20:38

Re: Vnitřní anténa + anténní zesilovač v autě?

Příspěvek od Pif »

Ja jsem zaslechl neco o antenach do plastovejch narazniku, muze mi nekdo rict vic???

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnitřní anténa + anténní zesilovač v autě?

Příspěvek od maRkus »

ja mam origo antenu sundanou... zbyl po ni hned pod strechnou vzadu konektor a mam krasny cisty zvuk.... :lol:

dost lidi ma jebkovy radio a divi se ze nema signal... takze bych zacal tim jaky radio mame... :lol:
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Autohifi“