Hertz HX 250D

Vše o muzice v autě - rady, postupy jak na to, možnost přidávat i fotky instalací.

Moderátoři: Bohuš, Kane13, Dacan

Jezo
Příspěvky: 28
Registrován: 21 dub 2006 17:19

Hertz HX 250D

Příspěvek od Jezo »

Aký je váš názor na tento subwoofer
Hertz HX 250D ,predne kompa Hertz ESK 165, a ovaly do zadne plata Hertz ECX 690.1 .A poradte na tuto zostavu nejaky zosik 4 kanal na predok a zadok a nejaky monoblok na Subwoofer spolu od 20000 do 25000 len zosiky.

Uživatelský avatar
choze
Příspěvky: 59
Registrován: 10 led 2006 22:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Hertz HX 250D

Příspěvek od choze »

spíš napiš jaké máš rádio, jaká muzika na tom bude hrát, hertz není špatný ale nehodí se na vše.

Jezo
Příspěvky: 28
Registrován: 21 dub 2006 17:19

Re: Hertz HX 250D

Příspěvek od Jezo »

Plánujem k tejto zostave
Panasonic CQ-D5501N alebo Alpine DVA 9860 R nakolko planujem aj s LCD a počuvam disco ,trance takze čim viac basov tým lepsie . A dal by som si aj poradit kedze som len mierne pokrocily nejaku značku reproduktovov v podobnej cene ako su tieto hertz .Subwoofer planujem dat do basreflexovej laminatovej ozvučnice .

SilverGhost
Příspěvky: 66
Registrován: 10 bře 2006 09:52
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Hertz HX 250D

Příspěvek od SilverGhost »

Já bych to klidně udělal všechno od Rodeku, myslím, že by si byl maximálně spokojený. Je to značka zaměřená především na zvuk, než tlak a podle toho i hraje.
Čtyřkanál a monoblok by přišly na cca 16000 Kč, přední komponenty na 4800 Kč, zadní ovály 3870 Kč a woofer na 3890 Kč.
Tj. dohromady necelých 29000 Kč a bude to hrát velmi luxusně.
Podrobnosti a obrázky najdeš na www.corner.cz nebo pokud budeš chtít něco poslat konkrétního, klidně mi napiš na mail SilverGhost291@seznam.cz
Z tuningu jen Autohifi

Jezo
Příspěvky: 28
Registrován: 21 dub 2006 17:19

Re: Hertz HX 250D

Příspěvek od Jezo »

Dik za radu SilverGhost znacku Rodek moc nepoznam teda pravdu povediac vobec ,len z tohto fora skusenosti mam len s Magnatmy a tie ma dost sklamali ale kazdopadne tuto znacku preklepnem na webe DIk.

Uživatelský avatar
Celica2.0GTI
Příspěvky: 1030
Registrován: 23 čer 2005 21:43

Příspěvek od Celica2.0GTI »

No nebál bych se použít ani axtony či hertz pro předky zadky a sub em phaser jsem nadšenej z toho jak hraje ta jejich S4 v bandpasu

Uživatelský avatar
choze
Příspěvky: 59
Registrován: 10 led 2006 22:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Hertz HX 250D

Příspěvek od choze »

Možná bych se nebál Rainbow, PowerBass či v neposlední řadě vyšší řadu od Carpoweru.
Jde o to jak moc se ti chce experimentovat se zvukem.

ještě dotaz do jakého auta to bude?

Jezo
Příspěvky: 28
Registrován: 21 dub 2006 17:19

Re: Hertz HX 250D

Příspěvek od Jezo »

choze píše:Možná bych se nebál Rainbow, PowerBass či v neposlední řadě vyšší řadu od Carpoweru.
Jde o to jak moc se ti chce experimentovat se zvukem.

ještě dotaz do jakého auta to bude?
Moc experimentovat sa my prave nechce predstavujem si nejaku overenu kvalitku za normalne penieze . Pojde to seatu leon pre ktory si este len pojdem ale mam aj foto jedneho leona ako by to malo vypadat
ale neviem ako sem vlozit foto .Je to podla mna pekne prakticky vyrobena hudba do auta vres. do kufra .

Uživatelský avatar
choze
Příspěvky: 59
Registrován: 10 led 2006 22:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Hertz HX 250D

Příspěvek od choze »

aha, no zkus nějak sem dostat to foto a zkusíme něco vymyslet, proberem co je reálný a co nemá smysl dělat.

Jezo
Příspěvky: 28
Registrován: 21 dub 2006 17:19

Re: Hertz HX 250D

Příspěvek od Jezo »

choze píše:aha, no zkus nějak sem dostat to foto a zkusíme něco vymyslet, proberem co je reálný a co nemá smysl dělat.
No tak takto najako by som si to predstavoval neviem ci to pojde zobrazit . Tak nieco poredte dakujem

album_pic.php?pic_id=7148 album_pic.php?pic_id=7149

Uživatelský avatar
choze
Příspěvky: 59
Registrován: 10 led 2006 22:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Hertz HX 250D

Příspěvek od choze »

no jelikož ta laminátová ozvučnice není žádná sranda, tak bych se držel spíše nějakého boxu.
co se týče ceny chceš za cca 25000 mít 4kanálový zesilovač+monoblok+sw?

Jezo
Příspěvky: 28
Registrován: 21 dub 2006 17:19

Re: Hertz HX 250D

Příspěvek od Jezo »

choze píše:no jelikož ta laminátová ozvučnice není žádná sranda, tak bych se držel spíše nějakého boxu.
co se týče ceny chceš za cca 25000 mít 4kanálový zesilovač+monoblok+sw?
Ja si na tu ozvučnicu moc netrufam aj ked s laminatom som uz pracoval ale skor by som to zveril nejakej firme ale nemam ani ponatia kolko by ma takato ozvučnica asi stála a kde na slovenkto by to dokazali vyrobit ?Chcem aby to vyzeralo dobre tak preto racej laminat ako MDF box ,aj miesta v kufri bude viacej teda asi.Inak do tych 20-25000SK by som chcel len nejaky 4kanal zosik a Monoblok zosik k Subwooferu Hertz HX 250D ak my ho odporucite na to moje DISCO.Tak Porad nieco kvalitne,vykonne a do tej ceny ?

SilverGhost
Příspěvky: 66
Registrován: 10 bře 2006 09:52
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Hertz HX 250D

Příspěvek od SilverGhost »

Pokud se ti nezdá Rodek, tak třeba Eyebrid :-) čtyřkanál 4 x 80 W RMS (6600 Kč) nebo druhý 2 x 50 + 2 x 100 W RMS (7900 Kč) a k tomu monoblok 1 x 350 W RMS (6600 Kč). Případně EmPhaser 4x92 W RMS @ 4 Ohm, 4x145 W RMS @ 2 Ohm (10000 Kč) a monoblok 1x520W@4Ohm,1x820W@2Ohm,1x1200W@1Ohm RMS
(11000 Kč). Eyebrid najdeš u mě na stránkách www.corner.cz, EmPhaser jsou novinky, které se na webu objeví v nejbližší době. Pokud by si k nim chtěj bližší info nebo obrázky, tak mi pošli mail na info@corner.cz nebo ho napiš sem a můžu ti to poslat.
Z tuningu jen Autohifi

Uživatelský avatar
iwi
Moderátor
Příspěvky: 1054
Registrován: 04 bře 2005 14:37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od iwi »

Pokud bych se do toho mohl vložit, tak co se zesilovačů týče šel bych jak ti radí Silverghost do Rodeku 8)
Renaut Mégane Grandtour II 1,5dCi 74kW

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hertz HX 250D

Příspěvek od All »

Příliš jsem nepochopil smysl instalace druhý Eyebrid + monoblok.
Jezo: pokud chceš tak praktickou instalaci jako je na obrázku hledej woofer do maličké ozvučnice. Neznám parametry toho Hertze ale ať jsou jakékoliv myslím, že bys potřeboval basák do malé uzavřené bedny.
Na laminát bych se asi vykašlal úpplně. Záleží ale i na tom jak se stavíš k váze subwooferu. Mám zákazníky, kteří chtějí v autě muziku ale nechtějí kvůli zvýšení váhy auta a jejímu vlivu na výkon auta těžké bedny. To je největší výhoda laminátu. Druhá výhoda je to, že s ním snadno uděláš individuální design. Podle mého to ale má smysl především u domků pro tweetery, u doorboardů a u velkých zástaveb kufru. Tam je laminát neocenitelný. Pokud jde ale o úsporu místa a pouze o subwoofer troufl bych si udělat individuální design na míru aniž bych na laminát sáhnul. Navíc by to asi bylo dost levnější než holý laminát ... ale nepočítal jsem to.
Rodeku se rozhodně neboj. Jsou to velmi dobré zesilovače americké výroby.
Vzhledem k tomu, že to bude v Leonovi, tedy nepříliš velkém autě řešil bych to jinak. Záleží samozřejmě na tvých nárocích na výkon. Já osobně bych šel po kvalitě. Vzhledem k finančním limitům bych tam hodil šestikanálový zesík Zapco ZAR650.6 a hledal bych dvou ohmový subwooferový reproduktor se zatížitelností 300 W RMS nebo dvoucívku 2x 4Ohmy se stejnou zatížitelností. Nic mně momentálně nenapadá ale můžu na to kouknout. Takhle od pasu aby to bylo v přiměřené kvalitě bych řekl, že něco s těmito parametry by mohlo být od Alpine (nejméně řada R) nebo od RF. Záleží ale i na těch objemech ozvučnic. Zkusím něco pohledat.
Hertz ESK jsou velmi solidní reproduktory. Ten zesík si ovšem zaslouží lepší. Obecně ale nic proti nim.

Uživatelský avatar
choze
Příspěvky: 59
Registrován: 10 led 2006 22:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Hertz HX 250D

Příspěvek od choze »

no kdybys nebyl ze slovenska tak bych ti to udělal.


jinak sou v jednání zesiky od Phase a do tý ceny by ses měl vejít, kvalita je fakt super.
Zítra podám bližší info.

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hertz HX 250D

Příspěvek od All »

Tak jsem trochu hledal a mohl by to být woofer Alpine SWS-1042D, kterému stačí uzavřená bedna 18,5 litru. Na RF jsem se zatím nedíval.

SilverGhost
Příspěvky: 66
Registrován: 10 bře 2006 09:52
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Hertz HX 250D

Příspěvek od SilverGhost »

TO All: Druhý tam je z toho důvodu, že jsou dva, tak jako druhá možnost. Nechci tam dávat dva.
Z tuningu jen Autohifi

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hertz HX 250D

Příspěvek od All »

Jen mi připadne nesmyslné do takto koncipované instalace dávat zesilovač s asymetrickým rozložením výkonu. Snad bych to vstřebal kdyby bylo doporučeno zaměnit zadní signál za přední a používat Fader obráceně. 2x vyšší výkon dozadu mi přijde jako nesmysl. Ten zesík je koncipovaný vyloženě pro zapojení kompa-subwoofer.

Jezo
Příspěvky: 28
Registrován: 21 dub 2006 17:19

Re: Hertz HX 250D

Příspěvek od Jezo »

A super diky za taku ododvu mal som nejaku robotu a nemal som cas na net ale to riasenie z 6 kanal zosikom sa my dost pozdava ale ta bedna z mdf ja neviem co tak skombinovat drevo a laminat. a Inat ten MDF box by sa musel tiez vytlmit ?

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hertz HX 250D

Příspěvek od All »

Uzavřený box by se tlumit měl. Bassreflex není nutné tlumit a když už, tak málo. Jen si nepleťme tlumení s odstraněním vnitřních vibrací materiálu bedny. Pokud budeš chtít laminátový box budeš muset vyrobit relativně velmi tlustou skořepinu. Tu bys pak stejně měl vymazat nějakou antirezonanční pastou (třeba Exvibration - nevím jestli to píšu správně) a teprve potom tlumit. To všechno dohromady dá hromadu práce a bude to stát dost peněz. Jak už jsem napsal. Vyber woofer do malé ozvučnice. Postav ji z MDF desky tak aby zhruba sedla do výduti blatníku i za tu cenu, že nebude dokonale symetrická. Dej ji tam a tvar dotvoř hrubým zeleným BODY tmelem se skelným vláknem. Jestli pak budeš chtít lakovat nebo čalounit je jedno. Ten materiál umožní obojí. Když budeš chtít lakovat budeš muset tmel vyhladit. Nebudu se pitvat v tom jak to udělat. Mám sice hrubou představu ale nejsem lakýrník a tak to nechávám na profesionálech.

Jezo
Příspěvky: 28
Registrován: 21 dub 2006 17:19

Re: Hertz HX 250D

Příspěvek od Jezo »

All píše:Uzavřený box by se tlumit měl. Bassreflex není nutné tlumit a když už, tak málo. Jen si nepleťme tlumení s odstraněním vnitřních vibrací materiálu bedny. Pokud budeš chtít laminátový box budeš muset vyrobit relativně velmi tlustou skořepinu. Tu bys pak stejně měl vymazat nějakou antirezonanční pastou (třeba Exvibration - nevím jestli to píšu správně) a teprve potom tlumit. To všechno dohromady dá hromadu práce a bude to stát dost peněz. Jak už jsem napsal. Vyber woofer do malé ozvučnice. Postav ji z MDF desky tak aby zhruba sedla do výduti blatníku i za tu cenu, že nebude dokonale symetrická. Dej ji tam a tvar dotvoř hrubým zeleným BODY tmelem se skelným vláknem. Jestli pak budeš chtít lakovat nebo čalounit je jedno. Ten materiál umožní obojí. Když budeš chtít lakovat budeš muset tmel vyhladit. Nebudu se pitvat v tom jak to udělat. Mám sice hrubou představu ale nejsem lakýrník a tak to nechávám na profesionálech.
Asi to skusim nejako navrhnut z tej MDF v hlave ako to bude asi vypadat a co povies na woofer Alpine SWR-1022D alebo Alpine SWS-1022D .

Uživatelský avatar
choze
Příspěvky: 59
Registrován: 10 led 2006 22:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Hertz HX 250D

Příspěvek od choze »

Tak píšu jak jsem slíbil mělo by se jednat o zesiky Phase PB four a PB two.
Přesnou cenu ale budu vědět až v pondělí.

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hertz HX 250D

Příspěvek od All »

Slušný woofery ale dej pozo na výběr. To co uvádíš jsou dvoucívky 2x 2 Ohmy. Musí ti sedět zesilovač.

Jezo
Příspěvky: 28
Registrován: 21 dub 2006 17:19

Re: Hertz HX 250D

Příspěvek od Jezo »

All píše:Slušný woofery ale dej pozo na výběr. To co uvádíš jsou dvoucívky 2x 2 Ohmy. Musí ti sedět zesilovač.
Asi teda pojdem do 6 kanal zosiku -2 kanaly pojdu na predne repro,2 na
zadne ovaly a posledne 2 pojdu na subwoofer ale neviem aku znacku toho zosiku rad by som to mal všetko v jednej.Inak nejaku stranku kde su fotky CARHIFI pre inšpiraciu?

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hertz HX 250D

Příspěvek od All »

Axton C609, 5ch, 5990,-
Rodek R680N, 6ch, 9600,-
Eyebrid Y2A6Y600, 6ch, 10900,-
EmPhaser EA450-300, 5ch, 14000,-
Zapco ZAR650.6, 6ch, 24000,-
Zapco ZA-DC650, 6ch, 28000,-
A o tom to je. O penězích, které chceš utratit. Ty zesilovače najdeš na http://autoaudio.wsc.cz.
K Alpine SWS1022 (cívky do série) i k SWS1042D je dobře použitelný Rodek R680N ale Eyebrid je zvládne lépe. Obě Zapca jsou prestižní americké zesilovače a je to vidět i na jejich ceně. Pro ně je vhodný SWS1042D s paralelním zapojením cívek a zvládnou ho excelentně.

Jezo
Příspěvky: 28
Registrován: 21 dub 2006 17:19

Re: Hertz HX 250D

Příspěvek od Jezo »

All píše:Axton C609, 5ch, 5990,-
Rodek R680N, 6ch, 9600,-
Eyebrid Y2A6Y600, 6ch, 10900,-
EmPhaser EA450-300, 5ch, 14000,-
Zapco ZAR650.6, 6ch, 24000,-
Zapco ZA-DC650, 6ch, 28000,-
A o tom to je. O penězích, které chceš utratit. Ty zesilovače najdeš na http://autoaudio.wsc.cz.
K Alpine SWS1022 (cívky do série) i k SWS1042D je dobře použitelný Rodek R680N ale Eyebrid je zvládne lépe. Obě Zapca jsou prestižní americké zesilovače a je to vidět i na jejich ceně. Pro ně je vhodný SWS1042D s paralelním zapojením cívek a zvládnou ho excelentně.
No tak Zapco je pre mna moc drahy ale Rodek a Eyebrid my dost vyhovuje . Tak aby som to zhrnul ako subwoofer pouzijem Alpine SWS-1022D a vlozim ho do bedne z mdf dosky ktoru neskôr povrchovo upravim aby vyzerala super .Ako zosik pouzijem Eyebrid Y2A6Y600 a zapojim ho 2-predok 2 zadok a subwoofer . A este my teda porad predne 16cm kompa do dveri ale tam len vymenim origo plastove kruzky pod repra za mDF a vytlmim a zadne ovaly a za mormal cenu DAKUJEM za info .

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hertz HX 250D

Příspěvek od All »

Zachoval bych kontinuitu značky a dopředu dal komponentní 16-ky Eyebrid Y2S65Y2X (4200,-). Řekl bych, že ve své cenové kategorii mají lehce nadprůměrný středobas a vynikojící výškáč. Je to dáno jeho hedvábnou kalotou. Pro moje ucho velmi příjemné. Asi za týden budem montovat stejná kompa se čtyřkanálem Y2A4Y450. Je to vlastně stejný zesilovač s tím, že nemá zadní kanály jako ten šestikanál ale stejně asymetrický výkon dozadu. Protože to bude v malém autě bude to bez zadních reproduktorů. Jen předek a subwoofer. O reprodukci se bude strat DVD receiver JVC KD-AVX1. Ta kompa už jsem v rukou měl a když dostanou dobrý signál umí zamuzicírovat. Ten zesilovač toho umí dost. Ty reproduktory víc.
Jen pro doplnění. Eyebrid je americká značka. Žádný Vietnam nebo jiný Asiat.

Jezo
Příspěvky: 28
Registrován: 21 dub 2006 17:19

Re: Hertz HX 250D

Příspěvek od Jezo »

All píše:Zachoval bych kontinuitu značky a dopředu dal komponentní 16-ky Eyebrid Y2S65Y2X (4200,-). Řekl bych, že ve své cenové kategorii mají lehce nadprůměrný středobas a vynikojící výškáč. Je to dáno jeho hedvábnou kalotou. Pro moje ucho velmi příjemné. Asi za týden budem montovat stejná kompa se čtyřkanálem Y2A4Y450. Je to vlastně stejný zesilovač s tím, že nemá zadní kanály jako ten šestikanál ale stejně asymetrický výkon dozadu. Protože to bude v malém autě bude to bez zadních reproduktorů. Jen předek a subwoofer. O reprodukci se bude strat DVD receiver JVC KD-AVX1. Ta kompa už jsem v rukou měl a když dostanou dobrý signál umí zamuzicírovat. Ten zesilovač toho umí dost. Ty reproduktory víc.
Jen pro doplnění. Eyebrid je americká značka. Žádný Vietnam nebo jiný Asiat.
No to vyzera dost dobre a myslis ze k tomu zosiku 60W RMS staci ? Neviem dam si poradit.

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hertz HX 250D

Příspěvek od All »

Ten zesík má 4x 50 + 2x 100 W RMS. Můstek kanálů 5 a 6 dává 300 W RMS. Je to v pořádku. Koneckonců jde o produkty jednoho výrobce a bylo by divné kdyby jejich reproduktory nebyly vhodné pro jejich zesilovače.

Odpovědět

Zpět na „Autohifi“