Co dat do Oktavie?

Vše o muzice v autě - rady, postupy jak na to, možnost přidávat i fotky instalací.

Moderátoři: Bohuš, Kane13, Dacan

Odpovědět
Kupi
Příspěvky: 8
Registrován: 07 srp 2006 20:00
Kontaktovat uživatele:

Co dat do Oktavie?

Příspěvek od Kupi »

O autohifi nemam ani poneti, uprimne receno sem na techto strankach po 2. v zivote ale tema kvalitniho zvuku v aute me celkem vzalo, nejprve sem si myslel ze bych sve tovarni repro v Oktavii (rok vyroby cca 2000) vylepsil o zesilovac a subwoofer v boxu ( viewtopic.php?p=811109#811109 ) ale kdyz sem se podruhe podival do kufru zjistil sem ze tam tolik mista nemam (narazove prevazim dost veci a kazdy centimetr se mi hodi) tak sem ted zacal uvazovat jestli by se vec nedala zachratit subwooferem umistenym v zadnim platu (rikate tomu tak? proste ta deska co oddeluje kufr od kabiny :-) ) NEBO kompletne vymenit tovarni repro a nahradit ho nejakym lepsim ale bez subwooferu nicmene cenovy limit do jakeho se musim vejit se nesmi zmenit a rozpocet nemam veliky, taky nesmite opomenout instalaci protoza ja nemam poneti kudy vedou kabely a jak se mezi ne pripadne vmestnaj nejaky dalsi, autoradio mam nejaky SONY co ma na panelu napsano 4X50W (snad vam to pomuze). A tak se tada ptam co by znelo lip? Subwoofer a zesilovac NEBO za stejnou cenu kompletne vymenene tovarni repro za stejnou cenu? A konecne cena do jaky bych se mel vejit by nemela prekrocit 10 000,-


Opravdu si moc cenim kazde odpovedi, diky.

Uživatelský avatar
Celica2.0GTI
Příspěvky: 1030
Registrován: 23 čer 2005 21:43

Re: Co dat do Oktavie?

Příspěvek od Celica2.0GTI »

No předpokládám že mluvíš o free airu do plata. Otázka je co od muziky čekáš příjemnej kvalitní poslech nebo chceš basy a dunění?

Uživatelský avatar
fancarhifi
Příspěvky: 243
Registrován: 19 lis 2005 18:59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fancarhifi »

Do Octavie freeair opravdu NE!Místo tam je.Zesilovač upevnit na levou stranu za zadní podběh a woofer v boxu můžeš v případě potřeby demontovat tak aby jsi měl k dispozici celý kufr.
Orig. repro nahradit jinými včetně výměny plastových podložek za podložky z MDF.To samé platí i pro zadní reproduktory.

Kupi
Příspěvky: 8
Registrován: 07 srp 2006 20:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kupi »

fancarhifi píše:Zesilovač upevnit na levou stranu za zadní podběh a woofer v boxu můžeš v případě potřeby demontovat tak aby jsi měl k dispozici celý kufr.
Orig. repro nahradit jinými včetně výměny plastových podložek za podložky z MDF.To samé platí i pro zadní reproduktory.

par dotazu, co je to zadni podběh, podlozka s MDF, plastova podnozka a hlavne nemam na vymenu repra 20 tisic mam jich jen 10 a to s problemama


jo a co posloucham, nemam vyhranenej druh tzn. vsechno od rocku pres funky po techno takze potrebuju neco univerzalniho

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dat do Oktavie?

Příspěvek od All »

Tohleto nebude jednoduchý. Trochu mně iritují otázky typu "co od toho čekáš". Je vcelku jisté, že vylepšení zvuku, které je ovšem limitováno částkou a to vždycky bez ohledu na její výšku. Nechci se nikoho dotknout ale fakt jsem ještě nepotkal člověka, který by primárně chtěl bomby v autě a naprosto ho nezajímaly ostatní reproduktory. Vždycky stavím na vyváženosti a jestliže je limit 10.000,- doporučil bych jen výměnu reproduktorů a doplnění basů. Free Air v tomto případě opravdu ne. Ani ne tak kvůli autu. Dobrý Free Air zahraje i v oktávce jenže se nevejdeš do limitu.
Viděl bych dvě řešení. Výměna reproduktorů je jasná. Basy můžeš získat buď doplněním zesilovače a bedny nebo malým aktivním subwooferem. Bedna nude překážet a je jen otázka jak často ji budeš potřebovat vyndavat. Určitě by mně to otravovalo obden nebo ob dva. Demontáž je jednoduchá ale sám si musíš rozhodnout jestli je to snesitelné řešení. Určitě bych nechtěl tahat bednu 3x týdně do pátého patra paneláku.
Druhým řešením je malý aktiv pod sedadlo. Dost dlouho jsem je podceňoval, pravověrné hip hopové nebo techno basy neumí ale na doplnění spektra jsou velmi slušné a hlavně nejsou až tak drahé. Je také třeba si uvědomit, že se zadaný limit sníží o částku na kabely a na úpravu dveří tak, jak píše Fancarhifi. Ta je skutečně u oktávky nutná. Na samotný nákup komponent tak zbude nějakých 8 až 8,5 tisíce. Další věcí je to, že jestliže se vymění repráky za nějaké 3,5 až 4 tisíce zbude na basy cca 4 až 5 tisíc. To není mnoho a znamená to obrovské kompromisy ve výkonu i kvalitě. Pokud nejde o příliš velké nároky na hlasitost a mají být reprodukovány všechny žánry připadne mi řešení s malým aktivem přímo v kabině velmi solidní.
Teď musím jít něco pracovat tak se tomu budu moct věnovat později. Případně mi můžeš poslat mail (autoaudio@seznam.cz) a popitvám se v tom.

Uživatelský avatar
choze
Příspěvky: 59
Registrován: 10 led 2006 22:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dat do Oktavie?

Příspěvek od choze »

no pokud převážíš dost věcí asi ten sw nebude zrovna ideální řešení, tudíž bych se zaměřil na výměnu reproduktorů ve dveřích a pohrál si s instalací, myslím že na běžný poslech dokáží 16cm kompa zahrát slušný zvuk i v této cenové kategorii.

Kupi
Příspěvky: 8
Registrován: 07 srp 2006 20:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kupi »

bavime se tu teda o vymene tovarniho repra ale ja se v tom absolutne nevyznam nemohl by mi pls nekdo dohodit nejaky odkazy co by to konkretne melo bejt?

a co se tyce toho nakladu tak to neni tak akutni jak to mozna vyznelo ale cca 1-2x mesicne mame plny auto veci z koleje...

Uživatelský avatar
Jurry
Příspěvky: 347
Registrován: 31 bře 2005 20:04
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dat do Oktavie?

Příspěvek od Jurry »

tak dopředu třeba tyto:
http://www.ryves.cz/reproduktory/165-mm ... 62-new.php

a dozadu nevim jakej máš rozměr?

do zadu bych dal nějaký koaxy.
a třeba až časem došetříš tak nějakej zesík a subwofer, a myslím že budeš spokojenej.

A samo že na vše dát MDF podložky.
ty vypadají takto: http://forum.skodahome.cz/index.php?act ... &id=183277

a dobře vytlumit, to by pro začátek mohlo stačit a těch 10000,- bude akorát 8)
www.decent-tuning-bys.wz.cz
Citroën Saxo 1,5D, 42kW(58ps) 5D :)

xenony HID H4 8000K, Rádio Panasonic CQ-C7305N,Powerbass BK5, Impulse WU-4600, sub MacAudio 150W RMS, Alessio SanRemo

Uživatelský avatar
Celica2.0GTI
Příspěvky: 1030
Registrován: 23 čer 2005 21:43

Re: Co dat do Oktavie?

Příspěvek od Celica2.0GTI »

All iritovat tě ty otázky můžou ale je to otázka na místě. to co jsi navrhnul ty byla verze kvalitního poslechu pak je ještě verze tlaků což je o tom koupit sub a zes v trochu jiným výkonu než je cena do 4000 tisíc co ti zůstali po nákupu zbylích repro. hodně lidí začíná od subů pak přijde na řadu teprve výměna stávajících komponentů za lepší

Kupi
Příspěvky: 8
Registrován: 07 srp 2006 20:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kupi »

jestli vam to pomuze mam autoradio Sony CDX-R3350C :)

Uživatelský avatar
choze
Příspěvky: 59
Registrován: 10 led 2006 22:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dat do Oktavie?

Příspěvek od choze »

no takhle třebas box od Ultimate k tomu zesik Carpower 602 a jsi tam za 6000 no a za cca 700 koupíš kabely a zbytek máš na přední repro, podle mě když koupíš třebas kompa od PowerBass za cca 2300 tak ti to bude stačit a zbyde ti ještě něco. zadní repro bych neřešil, spíš se zaměř na instalaci těch předních.
jinak mrkni tady : www.audio-art.cz

Uživatelský avatar
RACERMAN
Příspěvky: 4
Registrován: 13 bře 2005 16:53

Příspěvek od RACERMAN »

Ak necheces nic origos menit dobre je namontovat nejake SLIM repro pripadne dat podlozky ak bude brat z vacsou montaznov hlbkov.

Prikladom je napriklad Sinus Live....
http://www.copper.sk/index.php?option=c ... &Itemid=45

ale rovnake prevedenia robi vela vyrobcov.
Ak chces vsak krasne hlboke basy subwooferu sa nevyhnes.
Skvela volba pre komponentne repro je znacka PHASSE EVOLUTION

SilverGhost
Příspěvky: 66
Registrován: 10 bře 2006 09:52
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dat do Oktavie?

Příspěvek od SilverGhost »

Já bych se na woofer vykašlal a nejdříve bych vyměnil přední a případně zadní reproduktory. Deset tisíc je na to více než dost, pokud se to správně namontuje a vytlumí, basů bude taky dostatek, i když subwoofer to v žádném případě nenahradí. Ale začal bych touto cestou, než od konce.
Z tuningu jen Autohifi

Uživatelský avatar
Hensel
Příspěvky: 518
Registrován: 11 zář 2004 13:21
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hensel »

zesík jak psal fancar se dá přidělat třeba takto ;) :lol:
Přílohy
zes.jpg
zes.jpg (73.19 KiB) Zobrazeno 2681 x

Kupi
Příspěvky: 8
Registrován: 07 srp 2006 20:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kupi »

to je super mozna necham udelat (ja bych to nedokazal :()ale porat mi tady unika to hlavni a sice

JAKY KONKRETNE repro bych si mel koupit (konkretni typy, byl bych vdecny kdyby i s e-obchodama)

diky

Uživatelský avatar
BALI
Příspěvky: 4386
Registrován: 25 led 2006 18:27
Bydliště: u máci

Re: Co dat do Oktavie?

Příspěvek od BALI »

K tomu nošení bedny do 5. patra-já nosim subwoofer každý večer do druhého patra a ráno zase z5 do autta a nijak mě to neobtěžuje... lepší,než abych o něj v rámci vykradení přišel
VW Touran '08 DSG
BMW E10 '02
Seat Cordoba SDI
NÁHRADNÍ DÍLY, DIAGNOSTIKA, PNEUSERVIS, AUTOSERVIS. STK, DOVOZ AUT - MOST 777525325

Kupi
Příspěvky: 8
Registrován: 07 srp 2006 20:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kupi »

ja si taky rikam ze spis koupim zesik a sub nez kompletne cely repro to mozna za par let ale zatim myslim ze me nejak neomezuje ale subac je subac :)


a co ty typy?

Uživatelský avatar
kada31
Příspěvky: 98
Registrován: 13 kvě 2004 10:46
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kada31 »

Ahoj, já mám sice koktu kombi, ale osobně se chystám na tohle http://www.ryves.cz/subwoofery/osazene- ... single.php a do předu tohle http://www.ryves.cz/reproduktory/165-mm ... 62-new.php
plus nějakej obyč dvojkanál zesik na ten sub, třeba tohle http://www.ryves.cz/zesilovace/2-kanalo ... pb-602.php
k tomu kabely,MDF podložky do předních dveří a nějaký to vytlumení předků a máš to hotový :-)) . Když to spočítáš, tak se do těch deseti skoro vejdeš :D . Asi to není nic mega super,ale na slušnej poslech to stačí :-). Podotýkám, že tohle audio mi bylo doporučeno, sám tomu taky moc nehovím :D
tuner

Uživatelský avatar
Hensel
Příspěvky: 518
Registrován: 11 zář 2004 13:21
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dat do Oktavie?

Příspěvek od Hensel »

BALI píše:K tomu nošení bedny do 5. patra-já nosim subwoofer každý večer do druhého patra a ráno zase z5 do autta a nijak mě to neobtěžuje... lepší,než abych o něj v rámci vykradení přišel

jj v době kdy jsem fotil tu bočnici s phantomem jsem měl sub v platu dnes je to už minulost bo jsme si pořídili prcka a tak potřebuji občas dát plato ven ;) tak se subík přestěhoval do bedny a taky ji odnáším domů tedy někdy :lol: :lol: 8) 8)


Odpovědět

Zpět na „Autohifi“