Jaké komponenty do auta???????

Vše o muzice v autě - rady, postupy jak na to, možnost přidávat i fotky instalací.

Moderátoři: Bohuš, Kane13, Dacan

Odpovědět
Bery18
Příspěvky: 29
Registrován: 21 pro 2006 22:42
Bydliště: Kolín

Jaké komponenty do auta???????

Příspěvek od Bery18 »

Nazdárek. Kompletně předělávám auto a zrovna došlo na hifi, ale bohůžel přesto nejsem žádnej expert, v postatě jsem uplnej amatééér :zapomel: Takže bych potřeboval poradit co tam vybrat. Jaký rádio,basák,zesik atd atd atd. :? :? Mám tady pár věcí co jsem si vybral tak jsem zvědavej co mi na to řeknete. :nono: Jinak moje auto je Ford Focus 2,0 1999(je to ztarší model. V autě jsou 4repráky (jeden v každejch dveřích) a nejsou to ováli. Ale dveře předělávám takže je jedno jestli tam ve finále ováli půjdou nebo ne 8) Do kufru bych chtěl 1nebo 2 basáky(né tuby ale udělám tam zástavbu). Jinak nemám žádné specifické podmínky. :lol: A ve finále kolik do toho chci vlatně vrazit??? Mno samozhřejmě co nejmíň 8) Mám představu že to neudělá ostudu když to někde pustím na tuning párty, ale zase nemám zájem se zůčasňovat na hifi soutěžíš!! Takže pěknej poslech bez ostudy :) :) Cca mám představu: 4000kč basák, 7000kč zesik, 3000kč repráky(1 pár) rádio 12000kč. Dofám že mi někdo pomůžete dík.

http://shop.usblaster.cz/katalog/basove ... B_2072.htm

http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=44528
Ford Focus 2.0

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké komponenty do auta???????

Příspěvek od All »

Za 13000,- můžeš mít nové JVC KD-AVX1 - http://www.jvc.cz/product.php?id=KD-AVX1&catid=100034 - jen jestli to není mimo sféru zájmu.
U rádia bych se rozhodoval mezi Clarionem DXZ768RMP, Pioneerem DEH-P55BT nebo některou Alpinkou. U mně by vyhrál Clarion (pokud bych nechtěl telefonovat s BT telefonam).
Dopředu Axton CAC2.6 (2990,-) - test ti úpošlu když tu necháš e-mail.
Dozadu totéž v koaxiálním provedení takže CAX169 (1800,-).
Ve výprodeji mám teď docela dělo zasík Rodek R680A, který ti utáhne celé auto.
Vzhledem k jeho výkonům a zkušenostem, které s ním mám bych na něj dal jen jeden woofer. Jsem spíš na ten zvuk než na nějaké destruktivní basy takže bych na něj pověsil woofer Radical Audio RA10W v uzavřené bedně. Není ale nejlevnější (6870,-). Pokud jsi spíš na tlaky a dance mjůzik tak větší woofer v bassreflexu. Třeba Axton CAW359 (2500,-). Za 3870,- Kč by šel i přes to, že není v nabídce, sehnat woofer Spectron SPC1200GT. V této ceně je to génius.
Možností je stádo. Obecně bych to asi trošku korigoval. Šel bych do trochu levnějšího rádia někam mezi 8 až 10 tisíc a přitlačil bych na zesíku nebo reproduktorech. Je to ale hodně i o muzice, kterou posloucháš.
Přílohy
Ten výprodej.
Ten výprodej.
Vyprodej-R.gif (203.74 KiB) Zobrazeno 3101 x

Bery18
Příspěvky: 29
Registrován: 21 pro 2006 22:42
Bydliště: Kolín

Příspěvek od Bery18 »

Mno to jsem zapomě dodat co poslouchám :P . Nejsou to žádné vymívače mozku :rocker: ale taková klasika, Greenday,wohnout,offspring,Rasmus,Sum41 atd :deejay:
Můj email: Bery.H@seznam.cz 8) 8)
Ford Focus 2.0

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké komponenty do auta???????

Příspěvek od All »

Pak bych volil spíš menší subwoofer v uzavřené bedně a zůstal bych u jediného wooferu. Bassreflex a bandpass jsou spíš na vyšší tlak a hodně hluboké basy. Uzavřená bedna umí dostatečně hluboko a obvykle je přesnější i rychlejší než ostatní dvě konstrukce. Celé to samozřejmě záleží na kvalitách zesíku i wooferu. Dá se to všechno udělat relativně levně ale nemístné šetření se hrubě nevyplácí. Z toho co jsi vypsal je US Blaster bída a RF dobrá volba. Na zesík, který jsem sem hodil ale příliš slabé. Na ty potřebuješ tak 50 W RMS/ch. Důležité podle mně je abys vybral přední i zadní reproduktory od stejného výrobce ze stejné modelové řady. Nevadilo by kdyby zadní repráky byly kvalitativně níž než přední ale stejně bych zachoval výrobce. Celé bys to měl vybírat jako celek. Musí dojít ke shodě ve výkonech a zatížitelnostech reproduktorů a zesilovačů. Je nesmysl mít slabý zesík na silných reproduktorech a naopak.

Bery18
Příspěvky: 29
Registrován: 21 pro 2006 22:42
Bydliště: Kolín

Příspěvek od Bery18 »

All píše:Pak bych volil spíš menší subwoofer v uzavřené bedně a zůstal bych u jediného wooferu. Bassreflex a bandpass jsou spíš na vyšší tlak a hodně hluboké basy. Uzavřená bedna umí dostatečně hluboko a obvykle je přesnější i rychlejší než ostatní dvě konstrukce. Celé to samozřejmě záleží na kvalitách zesíku i wooferu. Dá se to všechno udělat relativně levně ale nemístné šetření se hrubě nevyplácí. Z toho co jsi vypsal je US Blaster bída a RF dobrá volba. Na zesík, který jsem sem hodil ale příliš slabé. Na ty potřebuješ tak 50 W RMS/ch. Důležité podle mně je abys vybral přední i zadní reproduktory od stejného výrobce ze stejné modelové řady. Nevadilo by kdyby zadní repráky byly kvalitativně níž než přední ale stejně bych zachoval výrobce. Celé bys to měl vybírat jako celek. Musí dojít ke shodě ve výkonech a zatížitelnostech reproduktorů a zesilovačů. Je nesmysl mít slabý zesík na silných reproduktorech a naopak.

Reproduktory nechám ty samé co jsem si vybral-- http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=44528 :lol: A jaké byste mi tedy doporučili dozadu??? Jestli o nějakých víte dejte sem odkaz pls. Jinak ten subwoofer, co říkáš na tenhle??? Byl mi doporučen http://www.vltava2000.cz/rapid-autohifi ... _RF_P212S4 :? :?

Mno a tu zástavbu do kufru si představuju takhle:

Obrázek

:banan: :deejay: :kapela:
Ford Focus 2.0

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké komponenty do auta???????

Příspěvek od All »

Poslal jsem ti e-mail na adresu, kterou jsi tu nechal.
RF dělá slušné věci. Začni ale od rádia, zesíku a celkové koncepce systému.

SilverGhost
Příspěvky: 66
Registrován: 10 bře 2006 09:52
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké komponenty do auta???????

Příspěvek od SilverGhost »

Já bych to určitě udělal jinak. Autorádio za peníze, které chceš dát do zbytku sestavy, mi přijde jako nesmysl. Určitě by stačila třeba Alpina CDA-9847R, která ofiko přijde za 7490 a dá se sehnat i levněji. K ní čtyřkanálový a monozesilovač Axton (4600 + 4800 Kč), reproduktory Eyebrid (dopředu 16 cm komponenty za 4200, dozadu ovály 5x7" za 2300) a woofery dle výběru. Určitě špatně nebudou hrát Axtony nebo mám na skladě EmPhasery Impulse 10S4 (4200 Kč/ks). Ty hrají špičkově a i ten monoblok na dva bude bohatě stačit.
www.corner.cz
Z tuningu jen Autohifi

Uživatelský avatar
CTS.CZ
Příspěvky: 254
Registrován: 26 říj 2005 22:05
Bydliště: Liberec / Jablonec n.N.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CTS.CZ »

Já bych to postavil trošku jinak.Focus není velké auto,tak bych vynechal zadní repra.
Rádio Kenwood KDC W 808
Repro přední (ty tam máš ovály 5x7),ale s plastovým adapterem se vejdou 13 nebo 16 cm....Rainbow SLX 230 nebo 265 delux
Zesilovač Audison SRX 3 (2x70 + 1x250) W RMS
SW box Rainbow Hurricane 1.10
Tvoje cenová představa byla 29tkč..moje nabídka vychází na 26tkč za velmi kvalitní komponenty.....tudíž se do tvé ceny vejdeš i např. s kabelážovou sadou a případně i nějakým tím tlumícím materiálem.
Pokud by jsi měl zájem....kontakty na mě jsou pod čarou nebo případně Liberec od Kolína zase není tak daleko....
AUTOHIFICENTRUM Liberec * KAMENNÝ OBCHOD / MONTÁŽNÍ DÍLNA / E-SHOP * autohificentrum@seznam.cz * ICQ:253979645 * www.autohificentrum.com

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké komponenty do auta???????

Příspěvek od All »

SG: nezlob se na mně ale už slyším jak monoblok s výkonem 420 W RMS a DF>250@4 Ohmy tahá dva čtyřset wattové woofery s citlivostí 87,5 dB. Ano, ten monoblok je za tu cenu dobrý. Nikdy bych ho ale nepoužil pro dvě S4-ky. Pokud tedy píšeš o posledním modelu S4+. Dvě staré S4-ky by zvládl i když DF by mně dost varoval.

Uživatelský avatar
Celica2.0GTI
Příspěvky: 1030
Registrován: 23 čer 2005 21:43

Re: Jaké komponenty do auta???????

Příspěvek od Celica2.0GTI »

Kluci neperte se ale all má pravdu a nebyli ty starší náhodou S3?

Uživatelský avatar
Generics
Příspěvky: 1306
Registrován: 10 pro 2006 13:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Generics »

Podle Tvych financnich moznosti a vyberu hudby, bych se klidne drzel trosku niz...zacneme radiem, zvolil bych jakoukoliv Alpinu na mp3ky, novy se dneska daj poridit za 6000Kc a paradu to udela. Od radia bych vedl kvalitni-potazmo znackovy - kabely ke komponentum, volil bych dal vse od Axtonu, zkusenosti s nimam mam vic nez dobry, takze treba CAC2.6 (ted nevim, co stoji,ale snad kolem 3000c), zadni repro bych volil CAX159 (pod 2000Kc), zesik bych volil C109 1x240W RMS a k nemu CAW309 - 12" prumer, 2 bassreflexy. A jsi v tom za +-18tKc i s kabelazi, origo dodavany jsem nikdy nedaval, hodej se mi na neco jinyho:)
japonec a korejec....

Uživatelský avatar
Generics
Příspěvky: 1306
Registrován: 10 pro 2006 13:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Generics »

...
japonec a korejec....

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké komponenty do auta???????

Příspěvek od All »

Celica: Ne. Byly v pořadí s označeními S3, S4, S4+. A nehádám se. Jen se mi opravdu nelíbí kombinace monobloku C109 a dvou EmPhaserů S4+. Důvody jsem napsal. 10S4+ má zatížitelnost 400 W RMS při citlivosti 87,5 dB. Starší 10S4 pak 200 W RMS při citlivosti 87,6 dB. Ten rozdíl v zatížitelnostech se i při podobné citlivosti podepíše stejně jako to, že ačkoliv jsem to nestudoval někde jsem vyčetl, že při zátěži 2 Ohmy klesne DF uváděný jako DF>xxx @4 Ohm zhruba na polovinu. Proto jsem také napsal poznámku o starších S4kách.

SilverGhost
Příspěvky: 66
Registrován: 10 bře 2006 09:52
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké komponenty do auta???????

Příspěvek od SilverGhost »

To All: Nevím, proč ze mě děláš idiota, možná si zkus můj příspěvek přečíst ještě jednou. Řeč byla samozřejmě o starých S4 se zatížitelností 200 W RMS. Na ně bude mít výkonu dostatek, DF na 2 Ohmy výrobce bohužel neuvádí, takže se k tomu nebudu vyjadřovat. Nové S4+ bych na tento zesík v žádném případě nedoporučoval, na ně se spíš hodí EmPhaser.
Z tuningu jen Autohifi

Uživatelský avatar
Celica2.0GTI
Příspěvky: 1030
Registrován: 23 čer 2005 21:43

Re: Jaké komponenty do auta???????

Příspěvek od Celica2.0GTI »

generics a zbytek bude živit rádiem to není zrovna dobře sestavený a že nemáš s axton špatný zkušenosti není důvod proč zrovna vše od axtonu je mraky značek s kterýma jsou dobrý zkušenosti ale jako důvod k doporučení to není zrovna nejlepší nemyslíš?

Uživatelský avatar
Generics
Příspěvky: 1306
Registrován: 10 pro 2006 13:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Generics »

Hele, chtel poradit, tak davam svoje stanovisko...hraju 4x axtony jen na Alpinu a staci to. To vis, nektery lidi nechtej zesik za 100 klacku:) jasne, ze je milion znacek, ale ne kazdej preferuje jejich prilisny kombinovani. Sam kombinuju, mam zesik Em-Phaser a woofer Eyebird 750W RMS...muzikanti kolem me se snazi drzet znacku, Axton, Spectron, Eyebird, Boschmann...je toho strasne moc, proste jsem pridal svuj nazor.
japonec a korejec....

All
Příspěvky: 878
Registrován: 24 lis 2005 13:02
Bydliště: Střední Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké komponenty do auta???????

Příspěvek od All »

SG: jestli jsem tě nasral tak promiň. Než jsem to ale napsal díval jsem se a na webu starou S4-ku nemáš. Nebudu se ptát proč.

Uživatelský avatar
Cenda
Příspěvky: 220
Registrován: 02 kvě 2004 19:37
Bydliště: Chocen
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké komponenty do auta???????

Příspěvek od Cenda »

pozn.: DF je poměr impedance zátěže/výstupní impedance zesilovače, čili pokud budem uvažovat měnič, který se bude mít poloviční impedanci, DF je potom taky poloviční, jak říká All.
Většinou se radši podívám na naměřené hodnoty, pokud jsou k dispozici. kolikrát údaj x>y moc nevypoví, výsledky měření na urč. fr. můžou být úplně jinde, viz. např. DLS A6, která velmi mile překvapí. Bo i naopak. Ovšem pokud má mono v rozsahu 20-160Hz (předpoklad rozsahu zesilovače) DF<250 @4Ohm, tak bych se té kontroly do 2Ohm taky silně obával.
Jsem si dovolil jen malou poznámku :D
pouze "hifík"

Uživatelský avatar
Celica2.0GTI
Příspěvky: 1030
Registrován: 23 čer 2005 21:43

Příspěvek od Celica2.0GTI »

Generics píše:Hele, chtel poradit, tak davam svoje stanovisko...hraju 4x axtony jen na Alpinu a staci to. To vis, nektery lidi nechtej zesik za 100 klacku:) jasne, ze je milion znacek, ale ne kazdej preferuje jejich prilisny kombinovani. Sam kombinuju, mam zesik Em-Phaser a woofer Eyebird 750W RMS...muzikanti kolem me se snazi drzet znacku, Axton, Spectron, Eyebird, Boschmann...je toho strasne moc, proste jsem pridal svuj nazor.
Tvůj názor ti neberu jen ta formulace tam nebyla to pravý ořechový a to že lidi neprahnou po zesech za 100000 je mi jasný ale honit vše přes rádio není dobrá volba tot zase můj názor

SilverGhost
Příspěvky: 66
Registrován: 10 bře 2006 09:52
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké komponenty do auta???????

Příspěvek od SilverGhost »

Ne, nenasral si mě, já takovej nejsem. A věci na webu nemám, protože toho zboží, co tu máme je tolik, že jsem to opravdu nestihl tam všechno dát. Ale pracuji na tom, EmPhaser bych chtěl dodělat dnes nebo přes víkend. V pondělí tam již určitě budou.
Z tuningu jen Autohifi

Odpovědět

Zpět na „Autohifi“