Sportovní filtr favorit

Vše o úpravách motorů a vyfuků.

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma, Libor12, Tom_

Odpovědět
kubasitta
Příspěvky: 2
Registrován: 04 bře 2014 21:04

Sportovní filtr favorit

Příspěvek od kubasitta »

Zdravím mám dotaz zapojil jsem si sportovní filtr na favorita oddělal jsem celý ten původní talíř na originál filtr. Použil jsem sportovní filtr kuželový do kterého jsem napojil hadici a svedl ke škrtící klapce. Použil jsem hadici o průměru 95mm nevím jsetli to má na to vliv. A u filtru jsem zredukoval průchod vzduchu na 60 mm, když jsem před tím měl průchod u vzduch. filtru na stejný průměr hadice přišlo mi auto trochu opožděný. Mám favorita jednobodové vstřikování 40kw. A mám problém auto mi přijde celkem živější a má lepší zvuk ale když zařadím 5 rychlostní stupeň tak mi připadne že auto má horší jízdní vlastnosti nejede víc jak 120km/h. a tak jsem se chtěl zeptat jestli mám filtr zapojit jinak nebo v čem je chyba? :cry:

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Sportovní filtr favorit

Příspěvek od Gooder »

Tak to, že to je živější se ti akorát tak maximálně zdá. Nepředpokládám, že jsi to nějak odstínil. Vrať původní airbox, uděláš autu líp a i lépe to pojede.

Uživatelský avatar
Marab
Příspěvky: 423
Registrován: 07 srp 2013 09:20

Re: Sportovní filtr favorit

Příspěvek od Marab »

:shock:
sledujte fb MA-BO

bigmexicanwoman 325i + Lancia Delta II 2L turbo + eRko + dělník audi A4 B6 PD Built_not bought
povko

kubasitta
Příspěvky: 2
Registrován: 04 bře 2014 21:04

Re: Sportovní filtr favorit

Příspěvek od kubasitta »

Filtr sice není odstíněn ale nehřeje se ,takže jsem ho neodstíňoval.

Uživatelský avatar
JOE_Cik
Příspěvky: 4742
Registrován: 17 srp 2008 20:56
Bydliště: Sokolov-Březová
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovní filtr favorit

Příspěvek od JOE_Cik »

Obrázek
Renault Clio 1,2 rv 97-plonkovka...SOLD
Renault Clio 1,8 16V-letadlo..SOLD
Renault Clio Sport 172 Ph2 rv02 - hají v garáži
Renault Megane Grandtour 1,5dCi rv18 - family wagen
Fiat Doblo Maxi 1,6 MTJ 120SX rv18 - služební

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Sportovní filtr favorit

Příspěvek od Gooder »

Odstíněný být musí, aby nasával studený vzduch. Když bude teplý, hovno to pojede. Ono to hovno pojede i s odstíněným, ale to je jedno :D Dej zpět to, co tam bylo. Lépe to za rozumné peníze(v porovnání s cenou auta, kdy kvalitní filtr bude stát asi tolik, jako Favorit) nevymyslíš. Když jsem měl ještě Corsu, vyzkoušel jsem 3 filtry a airbox, nakonec jsem se vrátil k airboxu ;)

Uživatelský avatar
remix
Příspěvky: 9275
Registrován: 05 srp 2004 01:35
Bydliště: Moravian-Silesian region

Re: Sportovní filtr favorit

Příspěvek od remix »

Goodere, ale když vrátí airbox zpátky, tak už to nebude mít sportovní zvuk motoru :hmm:
..:: MB C-Klasse ::..
..:: Škodovka vMPi ::..
..:: Kawa Z750 ::..

Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Re: Sportovní filtr favorit

Příspěvek od tholis »

Ještě za dřevních dob, kdy jsem byl na felicia klubu si pamatuju že někdo změřil origo sání vs. plastové sání a ve finále bylo tuším 1-2kw dole 8) Asi rok zpátky jsem se šel podívat na felicia klub zpátky a kluci ten motor dokázali neskutečně vyladit (blok fabie, kompletní generálka, sesazení ventilů, svodů, odladění výfuku apod. ale zaty prachy budeš mít hooodně zánovní ojetou fabii 8) Takže rozhodnutí je na tobě. Dej tam sérii a naházej na to laminát, nebo to prodej a pořiĎ něco s potenciálem 8) Zde v projektech máš deset a jednu variantu (na pořízení) levných smysluplných aut, nebo dražších...
" www.autowerks.cz "

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Sportovní filtr favorit

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Já na brzdě změřil -6hp rozdíl origo airbox a sportovní sání s filtrem bez přívodu vzduchu umístěným v motoráku :-)
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Odpovědět

Zpět na „Tuning motoru + výfuky“