Kde nakupovat v USA pro JDM

Vše o úpravách motorů a vyfuků.

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma, Libor12, Tom_

Uživatelský avatar
Chaindler
Příspěvky: 895
Registrován: 22 úno 2006 09:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Chaindler »

Chystám se pohnout s mým Eclipsem a chci nakoupit díly za cca 100k, takže už dost rozmýšlím, kde a za kolik koupit. Máte tip, kde nakupujete vy v USA? Jde mi hlavně o bezproblémové dodání do čr, garanci toho, že nedostanu fejky a když bude cena rozumná, budu samozřejmě rád :)

Jde mi primárně o výrobky firem jako D2racing, HKS, MeganRacig a podobné v téhle cenové relaci.

Zatím jsem objednával nějakou drobotinu z DSM graveyard a maperformance.com.
Mitsubishi Eclipse 92 - 2.0 16V - Denso Iridium Power - už jen motor
Mitsubishi Eclipse 93 - bez motoru
Mitsubishi Eclipse 93 - 2.0 16V Turbo - jenom motor

Uvidíme co z toho poskládám :)

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Beaver »

D2racing se kupuje rovnou v Číně, ne ? :D Jinak nevím pro jaký JDM nakupuješ, když žádný JDM nemáš :lol: Každopádně podle toho co potřebuješ je to výhodné buď koupit rovnou v Japonsku (typicky často věci od HKS je rozumnější brát tam, než v US, kam se do Japonska stejně musely dopravit a tím pádem jsou zpravidla o něco málo dražší - vyplatí se to pro Američana, ale ne pro Čecha, co ten díl potřebuje dostat zase do Evropy).
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
wesly.TDI
Příspěvky: 6763
Registrován: 26 kvě 2006 09:26
Bydliště: Karviná, město, které chcíplo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od wesly.TDI »

Oplatí se to dnes ještě vůbec :shock: , koruna v prdeli, poštovné taky podraželo jak prase, pokud bys bral hodně věcí od jedné firmy tak asi ano.

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

jestli chceš od D2 racing podvozek, tak vem tady u nás http://www.xyz-racing.cz" onclick="window.open(this.href);return false; je to to samé 8) a je to z Taiwanu, ne z Číny :-)

jinak osobně bych taky bral přímo z Japonska 8)

http://www.rhdjapan.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.perfectrun.jp/src/" onclick="window.open(this.href);return false;
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Beaver »

wesly.TDI píše:Oplatí se to dnes ještě vůbec :shock: , koruna v prdeli, poštovné taky podraželo jak prase, pokud bys bral hodně věcí od jedné firmy tak asi ano.
Koruna bohužel v prdeli, takže to bude dražší, to je bez debat. Můžeš vzít od víc firem, nechat si to zkompletovat firmou co posílá z US do ČR do jedné zásilky a poslat najednou. Každopádně jestli se to vyplatí není správná otázka - výrobky třeba od HKS nebo Greddy jsou prostě často to nejlepší, co se dá pořídit - ať už kvůli výstupní kontrole, která zaručuje, že člověk vybalí z krabice funkční, spolehlivou součástku (což u Číny platí tak 50:50), tak kvůli kvalitě a R&D, která tomu byla věnovaná (není nezvyklé, že třeba mezichladič stejných rozměrů od Greddy má o 25% vyšší účinnost než čínský produkt z fmic.cz).

Chaindler: napiš co chceš, podle toho se pak dá nějak odpíchnout :)
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
Chaindler
Příspěvky: 895
Registrován: 22 úno 2006 09:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Chaindler »

Díky za tipy. Když říkáte rovnou z JPN, máte konkrétní tipy na shopy?

Když shrnu to hlavní, chci objednat podvozek, turbo, IC, výfuk, svody, blow off a miliardu drobností.

EDIT:
- chladič vody Mishimoto
- greedy blow off
- HKS exhaust
- exhaust manifold, IC, turbo, chladič oleje, spojka (Competition clutch stage 4) podřídím se nabídce konkrétního shopu
- silenbloky
- podvozek D2 nebo cokoli ve stejné cenové hladině

V zásadě ale platí, že se nijak nevážu na konkrétní značku. Spíš beru jako cíl, nakoupit ve stejné cenové a kvalitativní hladině a nakoupit to nejlépe u jednoho shopu.
Naposledy upravil(a) Chaindler dne 26 led 2015 11:52, celkem upraveno 1 x.
Mitsubishi Eclipse 92 - 2.0 16V - Denso Iridium Power - už jen motor
Mitsubishi Eclipse 93 - bez motoru
Mitsubishi Eclipse 93 - 2.0 16V Turbo - jenom motor

Uvidíme co z toho poskládám :)

Uživatelský avatar
Chaindler
Příspěvky: 895
Registrován: 22 úno 2006 09:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Chaindler »

Doplním, že mi jde samozřejmě o díly na 1G DSM turbo, FWD
Mitsubishi Eclipse 92 - 2.0 16V - Denso Iridium Power - už jen motor
Mitsubishi Eclipse 93 - bez motoru
Mitsubishi Eclipse 93 - 2.0 16V Turbo - jenom motor

Uvidíme co z toho poskládám :)

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Hodil jsem ti tu dva odkazy, to ti nestačí ? :D tam mají snad všechno..... Mám ty odkazy od jednoho zdejšího člena
Samozřejmě je jich víc 8)
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Beaver »

SZ
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
Chaindler
Příspěvky: 895
Registrován: 22 úno 2006 09:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Chaindler »

Liberal: Díky moc, bohužel tam na DSM toho moc nemají. Výběr jako takový je super, ale ten první shop má asi jen 50 věcí na DSM a ten druhý už DSM vůbec neeviduje (=možná jsem slepej a neviděl jsem :lol: )
Mitsubishi Eclipse 92 - 2.0 16V - Denso Iridium Power - už jen motor
Mitsubishi Eclipse 93 - bez motoru
Mitsubishi Eclipse 93 - 2.0 16V Turbo - jenom motor

Uvidíme co z toho poskládám :)

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Taboo »

Chaindler píše:Liberal: Díky moc, bohužel tam na DSM toho moc nemají. Výběr jako takový je super, ale ten první shop má asi jen 50 věcí na DSM a ten druhý už DSM vůbec neeviduje (=možná jsem slepej a neviděl jsem :lol: )
To bude tim, ze Eclipse se v Japonsku nevyrabely a nikdy se tam take ani nedovazely (takze davat ti odkazy na Japonske firmy je na stejne urovni logiky jako se snazit nakupovat dily pro Skyline v USA) :lol: . Zkus DSMParts.com a Mach V. :wink:
IQ stylingem nenahradis.

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Libor12 »

Chaindler píše:Díky za tipy. Když říkáte rovnou z JPN, máte konkrétní tipy na shopy?

Když shrnu to hlavní, chci objednat podvozek, turbo, IC, výfuk, svody, blow off a miliardu drobností.

EDIT:
- chladič vody Mishimoto
- greedy blow off
- HKS exhaust
- exhaust manifold, IC, turbo, chladič oleje, spojka (Competition clutch stage 4) podřídím se nabídce konkrétního shopu
- silenbloky
- podvozek D2 nebo cokoli ve stejné cenové hladině

V zásadě ale platí, že se nijak nevážu na konkrétní značku. Spíš beru jako cíl, nakoupit ve stejné cenové a kvalitativní hladině a nakoupit to nejlépe u jednoho shopu.
Nevidím tvém seznamu jediný důvod pro utratu i 1usd pro podporu čínske nebo usa/čínské ekonomiky. Je tu spousta lidí i firem co ti vyrobí vše dle tvého zadání.
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Beaver »

Taboo píše:
Chaindler píše:Liberal: Díky moc, bohužel tam na DSM toho moc nemají. Výběr jako takový je super, ale ten první shop má asi jen 50 věcí na DSM a ten druhý už DSM vůbec neeviduje (=možná jsem slepej a neviděl jsem :lol: )
To bude tim, ze Eclipse se v Japonsku nevyrabely a nikdy se tam take ani nedovazely (takze davat ti odkazy na Japonske firmy je na stejne urovni logiky jako se snazit nakupovat dily pro Skyline v USA) :lol: . Zkus DSMParts.com a Mach V. :wink:
Pravda... přímo vehicle-specific v Japonsku ne, ale motor se dával i do JDM aut, takže úplně bych to nezavrhoval :)
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Taboo »

Beaver píše:Pravda... přímo vehicle-specific v Japonsku ne, ale motor se dával i do JDM aut, takže úplně bych to nezavrhoval :)
Z JDM komponentu motoru nikdo podvozek, silentbloky anebo intercooler nevykouzli. I kdyby potreboval komponenty motoru (o cemz se nikde nzminil), v US jsou k dostani v daleko sirsim vyberu a za nizsi ceny. Kupovat proste cokoliv na DSM z Japonska je financni nesmysl.
IQ stylingem nenahradis.

Uživatelský avatar
Chaindler
Příspěvky: 895
Registrován: 22 úno 2006 09:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Chaindler »

Libor12 píše: Nevidím tvém seznamu jediný důvod pro utratu i 1usd pro podporu čínske nebo usa/čínské ekonomiky. Je tu spousta lidí i firem co ti vyrobí vše dle tvého zadání.
Dokážeš to nějak konkretizovat? Upřímně, je mi fuk koho podpořím, moje potřeba je získat díly na auto s co nejmenším odporem, takže jestli tu jsou lepší alternativy, sem s nimi 8)
Mitsubishi Eclipse 92 - 2.0 16V - Denso Iridium Power - už jen motor
Mitsubishi Eclipse 93 - bez motoru
Mitsubishi Eclipse 93 - 2.0 16V Turbo - jenom motor

Uvidíme co z toho poskládám :)

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Beaver »

Taboo píše:v US jsou k dostani v daleko sirsim vyberu a za nizsi ceny. Kupovat proste cokoliv na DSM z Japonska je financni nesmysl.
Bohužel toto je platné jen pro tebe :cry: (což můžu osobně potvrdit s ohledem na fakt, že víc jak rok nakupuju věci na swap motoru všude možně po planetě). Pro nás v obou případech (US/JPN) je potřeba platit over-sea poštu, daň a případně clo u položek přes určitý limit (myslím je to teď 100-150 EUR nebo tak nějak). Co se týká věcí jako je třeba BOV nebo IC tak pokud to nemusí být vysloveně nějaký plug & play díl tak nákup v Japonsku nevidím jako problém pokud se tam vyskytne za zajímavou cenu.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Libor12 »

Chaindler píše: Dokážeš to nějak konkretizovat?
D2 podvozek - Taiwan - do roka nejdéle(10000km) je po nich. Zkus je reklamovat nebo opravit. :x :lol:
Alternativa http://www.protlum.cz/web/cs/1-uvod.html" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.hpsporting.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; full servis od navrhu,přes výrobu po montáž a nastavení. Bezproblémový servis.
Chladič vody,oleje,ic - opět výroba na zakázku firem víc než dost.
Silentbloky - VYSER se na polyurethan a jdi do vulkanizace gumy. Dnes není problém namíchat jakoukoli směs. Guma setře pur v jakémkoli porovnání. Taky jsem byl kdysi unešen z výrobků whiteline,energy susp ...dnes bych ty věci nepoložil ani do kufru,natož namontoval na auto. Pokud chceš hardcore tak jdi do unibalu nebo pevných al pouzder. Manifold jak výfukový tak sací není problém custom včetně výfuku.
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Libor12 píše:
Chaindler píše: Dokážeš to nějak konkretizovat?
D2 podvozek - Taiwan - do roka nejdéle(10000km) je po nich. Zkus je reklamovat nebo opravit. :x :lol:
Mám na XYZ 30 000+ a tři roky
Aleš rok a půl a 20 000km
co děláme špatně ? :?
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
honza 2.0 16v
Příspěvky: 1518
Registrován: 09 říj 2005 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od honza 2.0 16v »

plně souhlasím s Liborem...

podvozek od HP nezničíš dřív než se auto rozpadne :) a i potom ho za mrzkej peníz pánové rádi zrepasujou/upravej dle potřeby a ty o5 použiješ... :wink: ukaž mi podvozek co vydrží 100 000km v provozu a následně nějaký vejkendový tejrání na okruhu, kopci s občasnejma polníma/"autokrosovejma" vložkama na vyhrnutejch polních cestách v zimě...když je přemluvíš udělat ti i patrony do seriovejch obalů jako mam já a pár další lidí s fiaty coupe a podobnejma platformama

chladiče - na to tu taky máme firmy, stačí hledat,mě se zatím vždy osvědčila serie dimenzovaná pro větší motor či naftu v daným modelu auta i tak ale šikovnej svářeč dokáže na IC třebas z avie/lancera/atd navařit al boky s výstupama dle chuti... to samý sací a výfukový potrubí (který jde i levně- 15000,- za komplet fungující potrubí + 2 absorbční tlumiče od hlavy po koncovku na NA 4 válec, sice z černý trubky,ale schnije to stejně rychle jako nerez při celoročním užívání...)

olejový chladiče - Mocal/Setrab.. sám jedu Mocal a hadice ze servisu hydrauliky co mám 500m od baráku..

ojnice písty, vačky atd: albrecht, fiedler, kreibich, vošvrda a mohl bych jmenovat dál...atd..k Albrechtovi to mám 1km k fiedlerovi o 500m dál, k vošvrdoj 10km..tak chodím tam.. , když chci lepší vačky,tak v evropě máme Catcams a ty asi nemaj konkurenci, když jejich profily jezděj i tovární týmy v rallyecrossu a rallye...

silentbolky jedu serii nebo unibal... kdo někdy viděl nějakej multilink v pohybu na polyurethanu tak už ho tam nikdy nedal.. ty ramena strašně trpěj a přenášej to co měla přenášt guma, nebo kulový ložisko(unibal)

pokud ti jde o samolepku,HKS nakup v jůesej nebo číně :) já už léta rád vozím samolepku žabáka :pifko:

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Libor12 »

LiberaleMiguel2 píše: co děláme špatně ? :?
Vůbec nic. Chystáš se na přestavbu auta. Kdybys měl podvozek od hp nebo protlum.stačilo by je navštívit a jak píše Honza,panové velmi rádi podvozek přizpůsobí doslova za pár korun. Zkus požadat o to samé u xyz. :wink:
Odpověd: :x starý si nabouchej do špic a zaplat nový. :savle:
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od tholis »

Co se tyka HP umim dobre ceny...A rad pomohu s komunikaci. Po narazu do zdi kdy byla vazne fest ohnuta pistnice stal repas prednich tlumicu cca 3500kc s DPH...

Ted jsem mel custom nastaveni tuhosti, jiny zdvih a vinuti za cenu co XYZ nesezenete.
Naposledy upravil(a) tholis dne 27 led 2015 19:07, celkem upraveno 1 x.
" www.autowerks.cz "

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Beaver »

honza 2.0 16v píše:plně souhlasím s Liborem...

podvozek od HP nezničíš dřív než se auto rozpadne :) a i potom ho za mrzkej peníz pánové rádi zrepasujou/upravej dle potřeby a ty o5 použiješ... :wink: ukaž mi podvozek co vydrží 100 000km v provozu a následně nějaký vejkendový tejrání na okruhu, kopci s občasnejma polníma/"autokrosovejma" vložkama na vyhrnutejch polních cestách v zimě...když je přemluvíš udělat ti i patrony do seriovejch obalů jako mam já a pár další lidí s fiaty coupe a podobnejma platformama

chladiče - na to tu taky máme firmy, stačí hledat,mě se zatím vždy osvědčila serie dimenzovaná pro větší motor či naftu v daným modelu auta i tak ale šikovnej svářeč dokáže na IC třebas z avie/lancera/atd navařit al boky s výstupama dle chuti... to samý sací a výfukový potrubí (který jde i levně- 15000,- za komplet fungující potrubí + 2 absorbční tlumiče od hlavy po koncovku na NA 4 válec, sice z černý trubky,ale schnije to stejně rychle jako nerez při celoročním užívání...)

olejový chladiče - Mocal/Setrab.. sám jedu Mocal a hadice ze servisu hydrauliky co mám 500m od baráku..

ojnice písty, vačky atd: albrecht, fiedler, kreibich, vošvrda a mohl bych jmenovat dál...atd..k Albrechtovi to mám 1km k fiedlerovi o 500m dál, k vošvrdoj 10km..tak chodím tam.. , když chci lepší vačky,tak v evropě máme Catcams a ty asi nemaj konkurenci, když jejich profily jezděj i tovární týmy v rallyecrossu a rallye...

silentbolky jedu serii nebo unibal... kdo někdy viděl nějakej multilink v pohybu na polyurethanu tak už ho tam nikdy nedal.. ty ramena strašně trpěj a přenášej to co měla přenášt guma, nebo kulový ložisko(unibal)

pokud ti jde o samolepku,HKS nakup v jůesej nebo číně :) já už léta rád vozím samolepku žabáka :pifko:
Co ti na to říct... vaření IC z Avie a bastlení chladičů z dýzla do Eclipse, to je jistě ta správná cesta. Asi ti uniká, že ty díly nejsou o nálepce, ale o vývoji, který za těma součástkama stojí. IC od renomovaných firem práve němají jen na blind navařené nějaké boky, ale jsou tam vhodné náběhy, IC core se volí podle vhodnosti a využití auta buď bar&plate nebo tube&fin apod. Ano, něco se samozřejmě v ČR může nechat udělat, ale pokud existuje funkční řešení, tak je otázka proč platit zakázkovou výrobu, která taky může vyjít na mnohem vyšší sumu. Souhlasil bych asi jen s tím podvozkem od HP, protože případné opravy a úpravy jsou mnohem jednodušší.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
Chaindler
Příspěvky: 895
Registrován: 22 úno 2006 09:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Chaindler »

@Libor12, @honza 2.0 16v

Kluci díky za info. Ale pořád to je pro mne dost vágní. Chcic to koupit, objednat, proto jsem sem přišel hledat konkrétní rady. Co třebas nějaké linky, kde se o tomhle můžu dozvědět? Ok, HP podvezek, to si zvládnu vygooglit.
chladiče - na to tu taky máme firmy, stačí hledat,mě se zatím vždy osvědčila serie dimenzovaná pro větší motor či naftu v daným modelu auta i tak ale šikovnej svářeč dokáže na IC třebas z avie/lancera/atd navařit al boky s výstupama dle chuti... to samý sací a výfukový potrubí (který jde i levně- 15000,- za komplet fungující potrubí + 2 absorbční tlumiče od hlavy po koncovku na NA 4 válec, sice z černý trubky,ale schnije to stejně rychle jako nerez při celoročním užívání...)
Ale ke zbytku mi je google k ničemu, chci totiž referenci, pozitivní zkušenost.

Potřebuji vyřešit toto:

- chladič vody - ok, u koho v čr? nějakej šikovnej svářeč, bohužel neznám, proto jsem chtěl kupovat hotovku
- blow off - nehledě na značku u oho v čr?
- výfuk - u koho?
- exhaust manifold, IC, turbo, chladič oleje, spojka - kde?
- silenbloky - když ne PU, kdo mi je udělá?
- podvozek - ok, HP

Zkoušel jsem hledat a:
- Albrecht, kde nic tu nic, víc info?
- Fiedler? to jako tohle http://www.firmy.cz/detail/485953-auto- ... kleny.html" onclick="window.open(this.href);return false; ?
- Kreibich, asi tohle http://www.vackykrejbich.cz" onclick="window.open(this.href);return false;, vypadá dobře 8)
- Vošvrda, kde nic tu nic, víc info?

Budu rád za každou dobrou radu a díky všem co rozjeli prima diskusi 8) Další poznámka, chci toho nakoupit hodně a za dost peněz, ale nebude zakázková výroba, která je tu často zmiňována, mnohem náladnější?
Mitsubishi Eclipse 92 - 2.0 16V - Denso Iridium Power - už jen motor
Mitsubishi Eclipse 93 - bez motoru
Mitsubishi Eclipse 93 - 2.0 16V Turbo - jenom motor

Uvidíme co z toho poskládám :)

Uživatelský avatar
Chaindler
Příspěvky: 895
Registrován: 22 úno 2006 09:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Chaindler »

Nechci žádnou samolepku, ale jak psal @Beaver, vidím to jako poměrně jistou cestu, s nižšími náklady a v tomto ohledu s ním naprosto souhlasím. Možná se mýlím, ale snažím se mít otevřenou hlavu a poslouchám 8)
Mitsubishi Eclipse 92 - 2.0 16V - Denso Iridium Power - už jen motor
Mitsubishi Eclipse 93 - bez motoru
Mitsubishi Eclipse 93 - 2.0 16V Turbo - jenom motor

Uvidíme co z toho poskládám :)

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Libor12 píše:
LiberaleMiguel2 píše: co děláme špatně ? :?
Vůbec nic. Chystáš se na přestavbu auta. Kdybys měl podvozek od hp nebo protlum.stačilo by je navštívit a jak píše Honza,panové velmi rádi podvozek přizpůsobí doslova za pár korun. Zkus požadat o to samé u xyz. :wink:
Odpověd: :x starý si nabouchej do špic a zaplat nový. :savle:
ne no, není problém si nechat poslat díly na úpravu co je třeba :-) navíc budu měnit jenom uchycení tlumič/těhlice vzadu :-)
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
honza 2.0 16v
Příspěvky: 1518
Registrován: 09 říj 2005 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od honza 2.0 16v »

- Albrecht, kde nic tu nic, víc info? http://www.albrechtmotorsport.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
- Fiedler? to jako tohle h..ne tento: http://www.autokaleidoskop.cz/Ruzne/Na- ... n-Fiedler/" onclick="window.open(this.href);return false;
- Kreibich, asi tohle http://www.vackykrejbich.cz" onclick="window.open(this.href);return false;, vypadá dobře 8)
- Vošvrda, kde nic tu nic, víc info? http://www.renmotor.cz" onclick="window.open(this.href);return false; ..reference najdeš v požárním sportu, kde motory od Tomáše patřej ke špičce v čr (a jeho tým je rekordmanem extraligy v požárním útoku..).. z dob kdy závodily do vrchu na hobby úrovni (cca 10let z5) maj kluci sbírku pohárů i absolutních vítězství s favoritem, kdy s ním poráželi i tehdejší subaru STI a lancery evo

výfuk - dobrý zkušenosti mam s Martinem Grabiecem z MB (http://www.martin-ramy.unas.cz." onclick="window.open(this.href);return false;. (mam od něj výfuk na 2 autech od hlavy po koncovku) ale jsou tu i dobrý reference na p. Doupovce někde na moravě.. pak byl ještě p. hlušička, ale jestli ještě dělá nevím..


chladiče: rychlej google:

http://www.opravychladicu.cz/o-nas/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.bschladice.cz/index.php?file=uvodni-strana" onclick="window.open(this.href);return false;

použití něčeho seriovýho, ale výrazně většího je taky cesta a léty ověřená..pokud to je novej, originální díl (nebo něco jako behr, Valeo) tak se není čeho bát že by nevydržel... běžně v kitkaru jezdíme chladič z 1.9 TD golfa (to je asi to nejdostupnější větší i když je člověk na závodech a musí najednou řešit výměnu) a nebejt kolizí se stromem, nebyl by důvod nikdyměnit.. :wink:

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Libor12 »

Beaver píše:
Co ti na to říct... vaření IC z Avie a bastlení chladičů z dýzla do Eclipse, to je jistě ta správná cesta. Asi ti uniká, že ty díly nejsou o nálepce, ale o vývoji, který za těma součástkama stojí. IC od renomovaných firem práve němají jen na blind navařené nějaké boky, ale jsou tam vhodné náběhy, IC core se volí podle vhodnosti a využití auta buď bar&plate nebo tube&fin apod
Co na to říct tobě? Třeba ti tady Taboo napíše jak je v jejich dílně naprosto běžné (a nejen v té jeho) upravovat chladiče vody,intercoolery z jiných modelů nebo značek. Pro výrobu nových používají "core" Griffin.
mě dělal chladiče tento pán http://www.chladicehabrman.com/opravy-autochladicu" onclick="window.open(this.href);return false; a naprostá spokojenost. BS chladiče perfektní práce,jen trochu delší dodací doba.
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Beaver »

Nechceš doufám Griffin core srovnávat s IC pro Avii :mrgreen: Samozřejme může použít cokoliv, můžeš si to i upravit a nějak to bezesporu fungovat bude. Pokud bych ale měl na výběr vzít TRUST mezichladič pro EVO s jejich normálníma ALU bokama a upravit jen držáky a nebo vzít mezichladič Avia s plastovýma bokama a nechat dělat dodatečně "nějaký" hliníkový boky, tak vezmu ten TRUST a vím, že ten IC bude určitě fungovat dobře. Na čínském IC nebo nějakém dýzl IC z traktorového auta můžu klidně poztrácet deset a více procent efektivity ve srovnání s kvalitním mezichladičem. Schválně to zkus, vem dva IC, jeden od HPI, TRUST, HKS apod. a druhej od Číňana nebo někoho kdo to nějak svařil, změř jakej mají max. průtok vzduchu a o kolik srazí teplotu. Moc bych se divil, kdyby se údaje shodovaly :)
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Libor12 »

Výroba silentbloku na míru ,renovace. http://silentbloky.cz/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Tom_ »

Honzo a jak je to s kvalitou pistu a ojnic?Preci jen na tech strankach si jde vsimnou ze veskere stavby se tykaji N/A aplikaci a vesmes na skodovky,tatry...Moc preplnovanych motoru tam jako reference nebyly at se to tyka pistu,ojnic nebo vyfuku. Myslim ze Chaindler to ma foukany a nebo chce foukat a nevim jestli vyroba pistu/ojnic na zakazku bude levnejsi a kvalitnejsi jak napr Wossner,JE,Wiseco popriklade dily od japonských vyrobcu... Taky me hodne zajima moznost vyroby pistu/ojnic na miru...ale mam pocit ze to bude mnohem drazsi nez aftermarket (subjektivni pocit)
Audi Coupe Quattro

Odpovědět

Zpět na „Tuning motoru + výfuky“