Kde nakupovat v USA pro JDM

Vše o úpravách motorů a vyfuků.

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma, Libor12, Tom_

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Libor12 »

Beaver píše:Nechceš doufám Griffin core srovnávat s IC pro Avii :mrgreen: Samozřejme může použít cokoliv, můžeš si to i upravit a nějak to bezesporu fungovat bude. Pokud bych ale měl na výběr vzít TRUST mezichladič pro EVO s jejich normálníma ALU bokama a upravit jen držáky a nebo vzít mezichladič Avia s plastovýma bokama a nechat dělat dodatečně "nějaký" hliníkový boky, tak vezmu ten TRUST a vím, že ten IC bude určitě fungovat dobře. Na čínském IC nebo nějakém dýzl IC z traktorového auta můžu klidně poztrácet deset a více procent efektivity ve srovnání s kvalitním mezichladičem. Schválně to zkus, vem dva IC, jeden od HPI, TRUST, HKS apod. a druhej od Číňana nebo někoho kdo to nějak svařil, změř jakej mají max. průtok vzduchu a o kolik srazí teplotu. Moc bych se divil, kdyby se údaje shodovaly :)
Nechci srovnávat griffin a ic z avie ale mužu srovnávat třeba griffin a bs chladiče. Disponuje samozřejmě sw kde ti spočítá prutoky,učinnost,odpad tlaku. To co ti v ansys navrhne to taky vyrobí a garantuje. Odpady tlaku a prutoky pres ic jsme tu už řešili.objednával jsem písty od CP a ojnice Carillo a víš co,už si je nechávám dělat tady. I u nás jsou totiž lidé co udělají výrobek ne stejné kvality,ale lepší. Někoho tady napadáš z pozérství,ale v podstatě ti jde o ty samolepky také,
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Ojnice na míru dělají aji poláci http://fmic.pl/288-prism-" onclick="window.open(this.href);return false; kámoš je má v Coupečku :-)

Tome jestli bys řešil stavbu toho R5, tak doporučuju se obrátit na http://www.digitun.pl" onclick="window.open(this.href);return false; on ty motory zná naprosto dokonale a umí sehnat všechno na co si vzpomeneš, většinou za celkem sympatické ceny 8)
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Beaver »

Já tu jako pozéry označil lidi, co polepí auto karbonem - což má opačný efekt než karbon jinak poskytuje. Pokud bereš jako pozéra někoho, kdo chce použít na stavbu auta osvědčené díly od výrobců, co to dělají už roky a specializují se na Japonce, pak jsme asi každý na jiné vlně a nemá cenu se o tom dál bavit. Je klidně možné, že tu někdo vyrábí písty a vačky tak skvělé, že lepší na planetě nenajdeš, ale po pravdě jsem zatím neviděl na celé planetě jedinou Supru, co by měla písty od Albrechta a vačky od Kreibicha. Kageki je dle tvé definice úplné hnízdo pozérů - tam o krabice od Japonských firem zakopáváš denně :lol: Proč oni nenechali dělat ty věci tady v ČR ?
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Tom_ »

Liberal : ja s něma v kontaktu jsem....ale moc se jim nechce něco stavet a porad se mi snazil vtlačit jiny motor, který se do auta sice daval v tom modelu....ale nasledne problémy s homologaci bych nechtel resit...Takze ja radsi zatím zustanu u svého origo R5
Audi Coupe Quattro

Uživatelský avatar
Juraj
Příspěvky: 2117
Registrován: 30 črc 2011 21:37

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Juraj »

protože jedna věc je koupit díl o renomované firmy která už udělala vývoj za tebe, a něco jiného levněji nechat přebrousit vačky nebo vyrobit IC a pak celý vývoj a další úpravy hradit sám...

sw ti nespočítá bez předchozího měření vůbec nic. :-)
Jediná správná poloha ženy a pístů je "V" nehledě na to že "Víc hlav, víc ví..."

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Libor12 »

Beaver píše: Kageki je dle tvé definice úplné hnízdo pozérů - tam o krabice od Japonských firem zakopáváš denně :lol: Proč oni nenechali dělat ty věci tady v ČR ?
Ano je to hnízdo pozérů,ne firmy,ale těch co si u nich nechávají dělat auta. Kageki neděla právě že nic jiného,než že nakoupí díly renomovaných značek a poskládá. Postavili na nalepkách chtivích zákaznících svoji obchodní strategii - budiž jim to přáno. Promin ale vetší respekt ve mne vzbudí člověk co navrhne a vyrobí třeba držák motoru. HKS,TODA a další nálepky na komponentech motoru mne opravdu neuchvátí. Nedávno jsi za nějaké peníze koupil v us sadu těsnění na tvůj motor že? A ptal jsi se tady v toy. :wink: :) Myslíš že až ti Honza udělá výfuk,že bude horší než ten od HKS? Nebude.
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Libor12 »

Juraj píše:protože jedna věc je koupit díl o renomované firmy která už udělala vývoj za tebe, a něco jiného levněji nechat přebrousit vačky nebo vyrobit IC a pak celý vývoj a další úpravy hradit sám...
Na tvůj motor se dělají performance vačky třeba zde http://www.gazzellaracing.com/product.p ... ctid=17909" onclick="window.open(this.href);return false;

Napíš 5 rozdílů mezi těmito a když je udělá Krejbich?
Juraj píše:sw ti nespočítá bez předchozího měření vůbec nic. :-)
Naopak.Dnes se to nejdříve,nakreslí,vymodeluje,nasimuluje a teprve pak začne vyrábět. Spočítat chladič - to jaké bude mít parametry - je pro konstruktéra třeba v SolidWorks práce na 2 hod.
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

Uživatelský avatar
Juraj
Příspěvky: 2117
Registrován: 30 črc 2011 21:37

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Juraj »

ne každá vačka jde přebrousit tak jak by jsi chtěl to víš jistě sám, s přebroušenou vačkou tě čekají i jiná zdvihátka případně vahadla (dle konstrukce daného rozvodu). Koupit vačku hotovou je méně náročná a jistější cesta. (samozdřejmě dražší)


v SW se sice vše modeluje, ale pak se dělá XXX zkoušek kde se vše předělá tak že od prvotního nákresu je vcelku diametrální rozdíl.


k chladičům všeobecně... všichni řešíte jen chladiče samotná, ale on se ten AL i při optimálním proudění skrze něj nedokáze sytit teplem stále a donekonečna... v naprosté většin+ úprava proudění přes chladiče udělá více jak samotná výmena chladičů :-)
Jediná správná poloha ženy a pístů je "V" nehledě na to že "Víc hlav, víc ví..."

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Libor12 píše:Myslíš že až ti Honza udělá výfuk,že bude horší než ten od HKS? Nebude.
Honza už mu udělá leda hovno, když to od něho uraženě odvezl :lol: :lol:
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Libor12 »

Ale jak jistě víš,tak Krejbich je schopen vyrobit i novou vačku,ne jen přebrousit. O tom že než měnít chladiče se máš nejdřív zaměřit na to jak a kudy proudí vzduch píšu neustále. Řekněme že toto je vyřešené a potřebuji větší chladič. Poběžím pro HKS :lol:
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Libor12 »

LiberaleMiguel2 píše:
Libor12 píše:Myslíš že až ti Honza udělá výfuk,že bude horší než ten od HKS? Nebude.
Honza už mu udělá leda hovno, když to od něho uraženě odvezl :lol: :lol:
Něco mi uteklo? On mu nechtěl dát nálepky na dveře že jo? :lol:
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

Uživatelský avatar
Juraj
Příspěvky: 2117
Registrován: 30 črc 2011 21:37

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Juraj »

Jistě umí Kerbich i novou vačku, ale cenově už tam ten rozdíl je minimální... oproti době dodání vačka z ciziny do mesice Kerbich pul roku a jeste mu co tyden volas :D :D :D


jasne chadic vyrobis i sam kvalitni ale zase jme u dodacích lhůt. to samé výfuk. Grabijce znám a čekačka je v řádu měsíců.
Jediná správná poloha ženy a pístů je "V" nehledě na to že "Víc hlav, víc ví..."

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Libor12 »

Já mám zkušenost jinou. OEM vačky 30k a on mi je udělal za 20 a cca měsíc bez volání. Ty jsi přesně ten člověk co udělá z hovna kuličku a obhajuješ tady nákup čínských dílů? Že ty máš nějakou provizi. :lol:
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

Uživatelský avatar
Juraj
Příspěvky: 2117
Registrován: 30 črc 2011 21:37

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Juraj »

:lol: :lol: :lol: sám nakupuju čínské díly protože je to pro mě laciný polotovar spek
Jediná správná poloha ženy a pístů je "V" nehledě na to že "Víc hlav, víc ví..."

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Taboo »

Beaver píše:
Taboo píše:v US jsou k dostani v daleko sirsim vyberu a za nizsi ceny. Kupovat proste cokoliv na DSM z Japonska je financni nesmysl.
Bohužel toto je platné jen pro tebe :cry: (což můžu osobně potvrdit s ohledem na fakt, že víc jak rok nakupuju věci na swap motoru všude možně po planetě).
Nejak mne unika souvislost tveho nakupu veci na swap Toyota motoru s nabidkou a cenama 4G63 komponentu v USA a Japonsku na jejiz zakladech chces "osobne potvrzovat" neco, s cim nemas zadne osobni zkusenosti :? . Chaindler zadny swap Toyota motoru nedela, zadne komponenty motoru take nepotrebuje, z JUN pruzin ventilu, Tomei lozisek kliky a HKS vacek zaslanych z Japonska podvozek nepostavi a nejaky univerzalni intercooler anebo BOV muze koupit kdekoliv. Za poslani zaplati jak z Japonska, tak z USA - jak si sam napsal - s tim rozdilem, ze z Japonska mu s vyjimkou nejakeho univerzalniho intercooleru a BOV nemaji poslat nic z toho, co potrebuje (takze nejaky argument o komponentech motoru je zcela bezpredmetny). Protoze Chaindler zadne komponenty 4G63 motoru nepotrebuje a DSM jsou vozy vyrobeny v USA, tak nakupovat pro ne dily v Japonsku, kam se nikdy nedovazely, ma pro nej naprosto tu samou logiku, jako se snazit nakupovat v Japonsku dily pro Camaro anebo Corvette. Ty dily, ktere Chaindler potrebuje tam jednoduse nejsou - a pokud tam jsou, tak jejich vyber je v porovnani s USA naprosto mizivy a jejich ceny nesrovnatelne vyssi. Ja proste nerozumim o cem a tady argumentujes a proc tady pletes nejakou Toyotu... :(
LiberaleMiguel2 píše:ne no, není problém si nechat poslat díly na úpravu co je třeba :-)
:lol: :lol: :lol:
Az ti je poslou, tak dej urcite vedet :smich: . Zatim (jako obvykle) "neni problem" neco, co jsi jeste neudelal.
IQ stylingem nenahradis.

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Okey, dávám vědět. Objednával jsem před vánocemi uchycení tlumič/těhlice, před silvestrem to bylo doma :-)

S Danym z českého XYZ je super domluva a nikdy jsem nenarazil na žádný problém :-) tak tady zase přestaň mlít hovna ve snáze do mě rýpat :hlazeni
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Taboo »

LiberaleMiguel2 píše:Okey, dávám vědět. Objednával jsem před vánocemi uchycení tlumič/těhlice, před silvestrem to bylo doma :-)
Proc tomu z nejakeho neznameho duvodu neverim :lol: ? Mozna proto, ze kazdy z tech svych vymyslu se snazis "prokazat" jen napsanim dalsiho vymyslu, takze nicemu z toho, co napises se neda verit :hlazeni ? Nekdo by mel tomu Danymu zavolat a overit, ze to, co tady tvrdis, je pravda. Kdo se hlasi :potlesk: ?
IQ stylingem nenahradis.

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

wp_ss_20150128_0001.png
Ale jo, klidne ze sebe dělej blbce dal, mě to baví :lol:

Akorát se teď dívám, že mi nesedí ty termíny, objednával jsem to teda začátkem prosince a doma to bylo před vánoci, ale to už je detail :-)
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Taboo »

LiberaleMiguel2 píše:Ale jo, klidne ze sebe dělej blbce dal, mě to baví :lol:
Vzhledem k tem vsem tvym pohadkam a vymyslum o 4G63 v tvem Tiburonu vyvynuteho ve spolupraci s Mitsubishi :smich: , 500HP 4x4 :lol: a imaginarnich "kamosich", kteri si nechavaji slehat plameny z wastegate do motoroveho prostoru bych ze sebe delal blbce jen kdybych ti veril vubec v necem :hlazeni . Jakze se jmenovalo to US forum kde ti udajne doporucili ten Cinsky radiator :lol: ?
IQ stylingem nenahradis.

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Beaver »

Taboo píše:
Beaver píše:
Taboo píše:v US jsou k dostani v daleko sirsim vyberu a za nizsi ceny. Kupovat proste cokoliv na DSM z Japonska je financni nesmysl.
Bohužel toto je platné jen pro tebe :cry: (což můžu osobně potvrdit s ohledem na fakt, že víc jak rok nakupuju věci na swap motoru všude možně po planetě).
Nejak mne unika souvislost tveho nakupu veci na swap Toyota motoru s nabidkou a cenama 4G63 komponentu v USA a Japonsku na jejiz zakladech chces "osobne potvrzovat" neco, s cim nemas zadne osobni zkusenosti :? . Chaindler zadny swap Toyota motoru nedela, zadne komponenty motoru take nepotrebuje, z JUN pruzin ventilu, Tomei lozisek kliky a HKS vacek zaslanych z Japonska podvozek nepostavi a nejaky univerzalni intercooler anebo BOV muze koupit kdekoliv. Za poslani zaplati jak z Japonska, tak z USA - jak si sam napsal - s tim rozdilem, ze z Japonska mu s vyjimkou nejakeho univerzalniho intercooleru a BOV nemaji poslat nic z toho, co potrebuje (takze nejaky argument o komponentech motoru je zcela bezpredmetny). Protoze Chaindler zadne komponenty 4G63 motoru nepotrebuje a DSM jsou vozy vyrobeny v USA, tak nakupovat pro ne dily v Japonsku, kam se nikdy nedovazely, ma pro nej naprosto tu samou logiku, jako se snazit nakupovat v Japonsku dily pro Camaro anebo Corvette. Ty dily, ktere Chaindler potrebuje tam jednoduse nejsou - a pokud tam jsou, tak jejich vyber je v porovnani s USA naprosto mizivy a jejich ceny nesrovnatelne vyssi. Ja proste nerozumim o cem a tady argumentujes a proc tady pletes nejakou Toyotu... :(
Já mu taky nenutím, aby kupoval v Japonsku všechno :D Ale najdou se tam výhodně právě věci jako kvalitní IC, BOV, atd. Ad Toyota swap - asi jsi nepochopil souvislost, princip je v tom, že tady u nás právě člověk sežene prdlajs. Jakmile něco potřebuješ, tak většinou objednáváš za hranicema, protože 2JZ/1JZ/4G63/13B/RB26/apod. motory tu mají tak malé zázemí, že tu skoro nikdo nic neprodává. Druhá možnost je pak případně ta zakázková výroba, ale třeba Idaho by mohl povyprávět jak se tu snažil některé věci nechat udělat a v některých případech bylo výhodnější aby mu to navrhnul, vyrobil a poslal někdo z US, protože buď tu lidi chtějí nesmyslné peníze a nebo to rovnou odmítnou dělat. Takže já zase nechápu proč sem pleteš nějaké skládání podvozku z vaček :D Navíc máš možnost oslovit přímo Chaindlera s tím, že pokud něco specifického na Eclipse potřebuje, tak mu to pošleš, když jsi u zdroje a zkušeností máš nejvíc :wink:
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Taboo »

Beaver píše:Já mu taky nenutím, aby kupoval v Japonsku všechno :D Ale najdou se tam výhodně právě věci jako kvalitní IC, BOV, atd. Ad Toyota swap - asi jsi nepochopil souvislost, princip je v tom, že tady u nás právě člověk sežene prdlajs.
V Japonsku ten prdlajs sezene - s vyjimkou komponentu 4G63 - na DSM kazdy, at uz je odkamkoliv. I co se tyka tech samotnych 4G63 komponentu, jejich nabidka je i v samotnem Japonsku omezena natolik a jsou natolik drahe, ze mnozi Japonci si nechavaji posilat veci na jejich Eva z USA vzhledem k sirsimu vyberu a nizsim cenam.
Samozrejme, nechat si posilat pres ocean kupu trubek s tlumicem je nesmysl, protoze dobry vyfukovy system dokaze postavit nejspis nekolik firem i u vas a za min. Co se tyka vseho ostatniho - vcetne intercooleru a potrubi (s BOV jeho vyberu) anebo radiatoru vyrobeneho specificky pro jeho vuz, to vse muze Chaindler poridit najednou jen od jedne firmy, jako treba Extreme PSI, Buschur Racing, Mach V anebo DSMparts.com. Podvozek je problem, protoze ty vozy jsou uz stare a ty dobre a cenove prijatelne podvozky (jako treba JIC Magic anebo Tein) se uz pro ne nevyrabi. Proto by pro nej bylo lepsi si vzit priklad z Tholise a zbytecne nevyhazovat za ten Taiwansky D2/K-Sport/XYZ/MeganRacing/FortuneAuto/YellowSpeed/Omni/Nex/Stance/etc. vyrabeny tou samou tovarnou (Bor-Chann Enterprise Co.) sice v rozdilnych barevnych kombinacich a prodavany prekupniky pod ruznymi jmeny, ale se stejnou pochybnou kvalitou a zivotnosti.
Co se tyka mne a posilani veci do CR, tak jsem udelal vyjimku jen v nekolika malo pripadech, protoze na neco podobneho nemam cas (a muj cas je drahy). Tak ochotny zase nejsem :lol: , protoze v US je firem, ktere se tim zabyvaji, vic nez dost.
IQ stylingem nenahradis.

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Beaver »

No takže se v podstatě shodneme :lol: Samozřejmě kdyby se srovnatelná věc dala koupit v US i v Japonsku, je výhodnější brát to najednou z US. Pokud by se ale v Japonsku objevilo něco za výhodnou cenu, tak proč to nevzít... :wink: Výfuk se samozřejmě řešit dá i u nás (i když já osobně radši pro sebe např. použiju HKS tlumič a nechám vyrobit jen potrubí), podvozek od HP špatná volba taky nebude.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
Chaindler
Příspěvky: 895
Registrován: 22 úno 2006 09:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Chaindler »

Možná to nepadlo dost jasně, ale přímo interní díly motoru neřeším, aspoň ne teď. Motor je 4G63T a hloubka kam v této fázi chci max. jít je výměna sériové intake a exhaust manifold, řešit nyní písty nebo vačky nemám v plánu.

Každopádně z názorů co tu padlo, se mi docela zamlouvá si nechat někým udělat komplet výfuk na míru a i silenbloky, asi bych s tím neměl také problém. Podvozek HP se mi také dost zamlouvá. Ve zbytku pořád vidím dost riziko, že místo toho abych to "jenom nasadil a jezdil", tak to budu dlouho ladit a jak víme, čas jsou peníze. Máte někdo zkušenosti s výrobou, třeba tolik zmiňovaného IC na zakázku? Je to opravdu o tom, že výrobce si s tím hraje 2 hodiny v solidworks, pak mi třeba za 2 týdny dá IC, já namontuju a jezdím? Přijde mi to moc hezké na to aby to tak bylo 8)
Mitsubishi Eclipse 92 - 2.0 16V - Denso Iridium Power - už jen motor
Mitsubishi Eclipse 93 - bez motoru
Mitsubishi Eclipse 93 - 2.0 16V Turbo - jenom motor

Uvidíme co z toho poskládám :)

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Libor12 »

Bobře nepoužívá náhodou HKS kvůli váze v tlumičích skelnou vatu? Ona že celkem rychle vypadá. Jestli je ten tvuj HKS použitý aby nepřišel holý plech. Jinak já začal nakupovat vlnu na výfuky tady. http://steelwooldirect.com/muffler-packing/" onclick="window.open(this.href);return false; dá se sehnat i vv cz,ale překupníci si na ní přihazují víc jak 100%.
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Taboo »

Chaindler píše:Máte někdo zkušenosti s výrobou, třeba tolik zmiňovaného IC na zakázku? Je to opravdu o tom, že výrobce si s tím hraje 2 hodiny v solidworks, pak mi třeba za 2 týdny dá IC, já namontuju a jezdím? Přijde mi to moc hezké na to aby to tak bylo 8)
OK, z toho (tech OEM vnitrnich komponentu motoru) jsem vyrozumel, ze neplanujes jit pres 450HP. V tom pripade ti bude stacit 650CFM 7" core (a budes moci take zachovat vyztuhu predniho narazniku) a koupit uz hotovy FMIC bude se vsi pravdepodobnosti levnejsi (neco nad $300), nez si ho nechat u vas vyrabet. Kup ale jen a pouze ten FMIC, ne cely kit s potrubim (ktere ten kit nehorazne prodrazi o dalsich $300-350). To potrubi (na ktere si nechas privarit BOV prirubu), spojky a spony kup u vas. Co se tyka radiatoru, tak kvalitni a osvedceny Fluidyne anebo jednoduse OEM. Na intake manifold zapomen, za tu cenu je jeho prinos pri tak nizkem vykonu velice maly. Exhaust manifold bude zalezet na pouzitem turbu, ale pokud nebudes absolutne muset, tak se vyhni tubular (trubkovym) manifoldum (absolutne zadny prinos a snizena zivotnost). Pokud pouzijes turbo s Mitsu style 7cm housing (16G, 20G, etc.), tak Evo 3 anebo FP manifold. Pokud chces dobrou radu, vyhod z toho bloku vyvazovaci hridele, pouzij kevlarovy rozvodovy remen a Fluidamper (ten OEM balancer se ti rozpadne drive anebo pozdeji).
IQ stylingem nenahradis.

Uživatelský avatar
Chaindler
Příspěvky: 895
Registrován: 22 úno 2006 09:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Chaindler »

Díky Taboo. Zatím se mi moc nechce jít do řezání přední výztuhy, proto i volba rozměrů IC.

Vyvažovací hřídele - vyhodit ano a použiju na to Mitsu kit.
http://www.dsmparts.com/customer/produc ... t=0&page=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Fluidampr - myslíš např. takovýto?
http://www.dsmparts.com/customer/produc ... t=0&page=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Mitsubishi Eclipse 92 - 2.0 16V - Denso Iridium Power - už jen motor
Mitsubishi Eclipse 93 - bez motoru
Mitsubishi Eclipse 93 - 2.0 16V Turbo - jenom motor

Uvidíme co z toho poskládám :)

Uživatelský avatar
Idaho
Moderátor
Příspěvky: 4345
Registrován: 24 kvě 2004 13:55
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Idaho »

Libor12 píše:Výroba silentbloku na míru ,renovace. http://silentbloky.cz/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Tak za tohle opravdu palec nahoru :x
Komunikace strašná, když sem chtěl "něco tvrdšího" - proste cokliv co bude tvrdší jak serie - silenty motoru - nabídli "trosku tvrdší směs " ( nespecifikovali dále ). Veskeré silenty co sem u nich nechal delat z te jejich zasr.. "tvrdší smesi" nevydrželi rok normálního provozu a byly popraskané povrchově - pokud použiju jakoukoliv druhovýrobu která je krapánek měkčí "neshnije" tak brzy.
Ja přestal silentbloky.cz doporučovat a brát od nich cca před rokem, když jsem zjistil že 99% jejich silentu do roka stejne v rekalamaci měním za serii :(

V tomto topicu kromBeavera, Ciompy a Libora chybý už jen "čtvrtý jezdec Apokalypsy" a to Jakub krčma :D
Je mezi námi stále více lidí, kteří poskytují konzultace a vědí jak se co má udělat, ale stále méně tech kteří do udělat dokáží.
web : www.dicompracing.cz / www.jdmengines.cz

Uživatelský avatar
Libor12
Moderátor
Příspěvky: 2298
Registrován: 29 čer 2008 15:14
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Libor12 »

Silentbloky motoru i podvozku mám od nich na corolle zhruba rok,mužem auto zvednout a zhodnotit. O všech co vím co jsem je doporučoval,nikdo neměl negativní připomínku,respektive jeden člověk si stěžoval,že ty motorové silentbloky jsou dost tvdé a v nízkých otáčkách mu přenáší vibrace. Co do směsí nabízejí od 40-95 A shore. S komunikací jsem tam problém neměl ,spíš s časem. Firma co dělá věci tak mizerně,že nevydrží ani rok,jsou "dvorním" dodavatelem silentbloků pro škodovku a se drží na trhu už 20let? Divné.
toyota corolla gti 4a-ge 1.6 "V2" 226hp/9500rpm
IMF Master Ignition Forum - http://
imfsoft-forum.eu/


Válcová zkušebna 4X4 až do 1200HP

Uživatelský avatar
honza 2.0 16v
Příspěvky: 1518
Registrován: 09 říj 2005 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od honza 2.0 16v »

padlo tu že tu žádná supra nejezdí s pístama od Albrechta

to je sice možný, ale:

1) vyrobí písty pro turbo i NA aplikaci
- pokaždý, když k němu přijdu má tam "hromadu" motorů subaru impreza na přestavbu a to jak 2l, tak 2,5 ..zbrojí u něj pár lidí z rallye, či autokrosu... a dalších odvětví

"turbopísty" od něj jezdí i Iceman ve svým X1/9.... , že by nedržely..? není mi známo..auto stále jezdí... z 1.4T (8v SOHC), cca 370PS byl poslední výkon co mi je znám...

vačky:

Colombo bariani jsou kvalitou zpracování TOP... cenovkou taky.. na můj 2L 16V 28000,- CZK, profilama spíš "stará škola" (to samý od CATCams ale do 20000,- a "moderní profily s velkým zdvihem a kratším časováním), přebrus tady v čechách max. do 10000,- na 16v motoru a s volbou profilu jseš omezenej základní kružnicí, nebo náladou brusiče :hlazeni "silniční" profil většinou není problém nabrousit na cokoliv

jsou vačky kde neuděláš skoro nic (většina fiatích )a jsou vačky kde můžeš přebrušovat cokoliv si zamaneš (VW)...

u přebrusů - pokud neřeším pružiny (bacha na minimální vůli závitů 1,5mm MIN. při plným zdvihu) tak v případě hydroštelů to do cca 1mm, spíš 0,5mm dokáže dohnat hydro (dle konstrukce) u mechaniky dáš na ventil odpovídající čepičku a vůle řešíš seriovým způsobem (penízek,atd..)

u plný kulatiny - mírnější profily maj stejnou základní kružnici jako serie..tudíš nastavíš maximálně vůle jakos e to dělá u seriovýho provedení... vačky s delší dobou otevření (kolem 250° při 1mm) a zdvihem kolem 13mm už maj třeba v případě mýho 2l 16v problém -základní kružnice je o 2mm menší, aby se dala vůle vůbec štelovat...to samý platí pro hřídele který jsou zasunutý do domku-jseš omezenej průměrama ložisek..takže cesty k velkýmu zdvihu jsou 2 - buď oversize ložisko a standartní základní kružnice, nebo malá základní kružnice a seriový průměry ložisek a tak i samozřejmě čepičky ("Top hat shims")na ventily atd.


ad. Grabiec- ano čekačka v řádu měsícu, ale vždy spokojenost

u coupe jsem ho uháněl celou zimu, pak zavolal, že mam přijet a během týdne (někdy v květnu) bylo hotovo
u HGT - tejden po telefonátu jsem měl přistavit auto a o5 do týdne bylo hotovo (o5 květen/červen)..teď se chystám (už asi 2 roky :lol: ) na rámování.. je to závislý na tom, že přes zimu rámuje auta..

když tady padla vata do tlumičů ... mam tady asi 3 pytle vaty vyndaný ze starejch OEM tlumičů (většinou středovejch)... to je poměrně levnej zdroj

Uživatelský avatar
Idaho
Moderátor
Příspěvky: 4345
Registrován: 24 kvě 2004 13:55
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde nakupovat v USA pro JDM

Příspěvek od Idaho »

Libor12 píše:Silentbloky motoru i podvozku mám od nich na corolle zhruba rok,mužem auto zvednout a zhodnotit. O všech co vím co jsem je doporučoval,nikdo neměl negativní připomínku,respektive jeden člověk si stěžoval,že ty motorové silentbloky jsou dost tvdé a v nízkých otáčkách mu přenáší vibrace. Co do směsí nabízejí od 40-95 A shore. S komunikací jsem tam problém neměl ,spíš s časem. Firma co dělá věci tak mizerně,že nevydrží ani rok,jsou "dvorním" dodavatelem silentbloků pro škodovku a se drží na trhu už 20let? Divné.
Libore moje zkusenost, je zajímavé že tobe lruzní dodavatelé nabízejí tolik ruzných vecí a když s ejich človek zeptá řeknou že nedeleaj, ak dyž se ohání tím že tobe nedelali odpoví že o nikom takovém neví nic takového nedelali.
Ja s nimi mám proste zkušenost špatnou a nemám duvod je doporučovat, používat. pokud jiným vyhovují je to jejich věc. Na druhou stranu většina takovýchel firem vyrábí "jiné" věci pro velkodberatele, kde si potřebují udržet zákazníka a jiné pro "normální" lidi, kterým dodají 3-5 kousku ročně. Holt člověk co staví ( při práci ) desítky motorů ročne je pro ne zajímavý zakázaník, ja evidentne ne, jejich problém ne muj..
Je mezi námi stále více lidí, kteří poskytují konzultace a vědí jak se co má udělat, ale stále méně tech kteří do udělat dokáží.
web : www.dicompracing.cz / www.jdmengines.cz

Odpovědět

Zpět na „Tuning motoru + výfuky“