Mitsubishi Cordia 1.8 turbo 1987

Vše o úpravách motorů a vyfuků.

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma, Libor12, Tom_

CORDIA
Příspěvky: 24
Registrován: 24 bře 2017 18:52

Mitsubishi Cordia 1.8 turbo 1987

Příspěvek od CORDIA »

Ahoj chlapi,tak jsem si dovezl tohle auto a chtěl bych mu trochu ulehčit.Příde mě,že jde pomalu do otáček,možná je to tak normální a jsem zhýčkanej 1.8 132kw v Audi.Tohle by mělom mít 100kw,ale dočetl jsem se ,že v roce 87 se začal dávat katalyzátor a výkon klesl na 90 kw.Tak jsem to prolezl a má to dokonce katy dva,jeden je přímo u svodu a druhý pod autem,má to jednu lamdu která je ve svodech,tak jsem uvažoval,že bych ty katy oba vyhodil.Bohužel informací o tomhle autě je pramálo,co je ve světě tak to překládám a píšou odstranit katy a komplet výfuk 3 palce,tak že 75mm.Auto nechci nijak bastlit,na to ho je opravdu škoda,je jich už dost málo,tok jen ty katy,výfuk a asi filtr KN.Co si o tom myslíte,neublížím tomu?Žádnou velkou elektroniku to ještě nemá,má to dva vstřiky,je to takový trošku zvláštní motor.
Dík Honza

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Mitsubishi Cordia 1.8 turbo 1987

Příspěvek od Beaver »

FWD nebo AWD? Jinak je to strašně ošklivé auto :mrgreen: Ty katalyzátory dost možná budou v háji, ucpané, rozlomené, vysypané, takže to dusí motor. 3" potrubí bude asi na tohle auto zbytečný luxus a určitě by stačilo použít menší průměr (2.5").
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

CORDIA
Příspěvky: 24
Registrován: 24 bře 2017 18:52

Re: Mitsubishi Cordia 1.8 turbo 1987

Příspěvek od CORDIA »

Tak je to bohužel FWD ,ale quattro mám v Audině,tak mě to zase tolik nemrzí.Tak to je samozřejmě věc názoru,hezké-ošklivé,ale já jsem se do toho auta zamiloval,ani ne proto jak vypadá,nebo jak jede,ale proto jak vše funguje.Auto má najeto 160 000,za posledních 9 let ujelo 2000 km a poslední 4 roky bylo bez pohybu.Přišel jsem,nalil benal,dal baterku a na potřetí auto nastartovalo a motor jde luxusně.Funguje i všechna výbava a když jsem otočil knoflikem na radiu,tak mě naskočila husina po celem těle,ještě jsem neslyšel v žádném autě hrát takle origo rádio a to se zataženou anténou.Prostě mám rád stará auta a věci co fungují.Za tohle auto jsem ani nelitoval zaplatit 10 000 ekovypalný.O dnešních autech se nebudu vubec vyjadřovat i když je samozřejmě v rodině máme,ale není to nic pro mě.
Tet na tom musím uděla stk a pak zkusím odpojit ty katy,jestli se něco změní,nemyslím si,že by bylo něco špatně,turbo tlačí i tahá,ale někde tomu chce trošku pomoct,aby se mu líp dejchalo.

Kdyby někdo věděl kde na tohle auto sehnat díly,tak budu rád,moc jsem toho už bohužel nenašel.

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Mitsubishi Cordia 1.8 turbo 1987

Příspěvek od LiberaleMiguel »

A mě se to líbí, taková zajímavá old schoolovka :-)

Ale shánění dílů ti nezávidím :-( letmo jsem kouknul k Polákům a NIC a to už je teda co říct, když na Allegro(vrakáčích) není na nějaké auto vůbec nic
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

CORDIA
Příspěvky: 24
Registrován: 24 bře 2017 18:52

Re: Mitsubishi Cordia 1.8 turbo 1987

Příspěvek od CORDIA »

Jo to bylo prvni kam jsem se podival,ani sroubek.Ale na druhou stranu je to dukaz toho,ze to neni zadna tuctovka :-).

CORDIA
Příspěvky: 24
Registrován: 24 bře 2017 18:52

Re: Mitsubishi Cordia 1.8 turbo 1987

Příspěvek od CORDIA »

Tak oni mechanické díly budou nekteré určitě stejné třeba s Tredii,Precisem,Miragem ,Galantem i Coltem,dáli se ve stejnou dobu,tak to se asi ještě nák sežene.No a jinak asi sledovat Ebay.

CORDIA
Příspěvky: 24
Registrován: 24 bře 2017 18:52

Re: Mitsubishi Cordia 1.8 turbo 1987

Příspěvek od CORDIA »

Tak přece .
http://allegro.pl/1986-mitsubishi-cordi ... 36888.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/1987-1988-mitsubishi- ... 40946.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Mitsubishi Cordia 1.8 turbo 1987

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Jako jo, nějaké nové díly tam jsou. Ale vesměs jen proto, že jsou shodné s Coltem nebo Lancerem

https://allegro.pl/listing?string=mitsu ... t-1-4-0222" onclick="window.open(this.href);return false;
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Mitsubishi Cordia 1.8 turbo 1987

Příspěvek od Beaver »

CORDIA píše:...poslední 4 roky bylo bez pohybu.Přišel jsem,nalil benal,dal baterku a na potřetí auto nastartovalo a motor jde luxusně.

...někde tomu chce trošku pomoct,aby se mu líp dejchalo.
Tak doufám, že to nejelo na ty 4 roky starej olej :nono:

Jinak pokud to chceš nechat v originálním stavu, tak nějak extra možností co dělat nemáš, motor bude mít svoje technologické limity dané konstrukcí (rozdělovač, slabý alternátor pokud bys chtěl dát výkonné EFI, atd.). Takže bys mohl hlavně odstranit nedostatky z továrny. Vyhodit ty katalyzátory, případně je nahradit jedním novým třeba od Magnaflow, což by mělo i zajistit, že to dá emise bez úplatků a přitom bude systém pořád průchodnější než před tím. Můžeš taky přidat menší intercooler, blow off ventil (ideálně asi recirkulační) a zkusit trochu zvednout plnící tlak - otázka je, jak daleko lze zajít s původní těsněním hlavy a vstřikama, takže v tomhle bodě opatrně a pokud Cordia nemá měřák tlaku turba, tak možná nějaký stylový a decentní nainstalovat. Prostě jen klasické BPU, žádná hardcore přestavba :)
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

ludvik2
Příspěvky: 39
Registrován: 21 zář 2011 18:09
Bydliště: západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Mitsubishi Cordia 1.8 turbo 1987

Příspěvek od ludvik2 »

Tak tohle vidim poprvé :-D ale jako za mě dobrý :-D to se jen tak nevidí :-)

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Mitsubishi Cordia 1.8 turbo 1987

Příspěvek od pufko »

Bud to nechaj v origo stave, alebo sa na to - ved vieš čo

Ako auto je to hnusné, ale v TOP stave by to mohlo byť velmi zaujimavé pre určitých ludí. Ked to doserieš tuningom, tak to nebude mať žiadnu cenu. Na tuning sa dá nájsť určite vhodnejší adept.
Inak ma to neprekvapuje, na tomto webe je podobných projektov kde uniká zmysel dosť

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Mitsubishi Cordia 1.8 turbo 1987

Příspěvek od LiberaleMiguel »

pufko zastřel se konečně :hlazeni

Osobně bych se ale ve vzhledu taky moc nehrabal, spíš bych se věnoval těchnice :-) Jenom škoda, že to není zadokolka, k takovému autu by mi to tak nějak víc sedělo
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

CORDIA
Příspěvky: 24
Registrován: 24 bře 2017 18:52

Re: Mitsubishi Cordia 1.8 turbo 1987

Příspěvek od CORDIA »

Chlapi věc se má tak,je me 45 let a nikdy jsem netíhnul k nákému tuningu vzhledového stavu,auto po téhle stránce zustane v apsolutním originálu.Tak že v první řadě letěli do popelnice tygrované potahy,modré hliníkové koberečky,červené sportovní pedály a náké samolepky na palubce,zaplat panbu,že to posledních 16 let měla ženská a neudále tam zádnou prasečinu co by se nedala jednoduše odstranit.Potřebuju sehnat pár blbostí,aby to bylo komplet,tak se mě to snad podaří.Na férovku s tim tenhle týden zajedu na stk a uvidím co uvidím,nechám to tak jak to je,jsem zvědavej co řeknou na emise po takové době co to nejezdilo.
Po mechanické stránce bych chtěl udělat to co píšete,ale vždycky jen vratné upravy s možnosti jit do originálu.

CORDIA
Příspěvky: 24
Registrován: 24 bře 2017 18:52

Re: Mitsubishi Cordia 1.8 turbo 1987

Příspěvek od CORDIA »

LiberaleMiguel píše:pufko zastřel se konečně :hlazeni

Osobně bych se ale ve vzhledu taky moc nehrabal, spíš bych se věnoval těchnice :-) Jenom škoda, že to není zadokolka, k takovému autu by mi to tak nějak víc sedělo
To by se mi taky líbilo,ale zadokolku nedělali,jen 4x4 ale to bude asi nesehnatelné.Jsem rád,že jsem narazil na tenhle nesprasenej kousek.
Na bazosi jedno někdo prodává,pak vím o 3 zbědovaných na jedné zahradě všechny v turbo verzi,ale hodně sežrané a pán je chce prodat jedině všechny pohromadě a chce za to 90 000 a je nekompromisní,neprodá z toho ani šroubek.Na Mitsubishi klubu jsou asi 3,tam se se mnou,ale nikdo nebaví,tak jsem to zkusil tady a věřím že se mi tu náké pomoci dostane.
Myslím,že tohle auto už nákou cenu má,je to vlastně 87,tak že veterán a rozhodně přibejvat nebudou,podle toho se kněmu budu taky chovat .

Uživatelský avatar
Angličák
Příspěvky: 832
Registrován: 02 pro 2005 18:27
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mitsubishi Cordia 1.8 turbo 1987

Příspěvek od Angličák »

Zajímavé vozidlo, asi bych se tak nějak ideově přidal k pufkovi s prosbou to uvést do co nejoriginálnějšího stavu. Jen tak to auto bude mít jakousi cenu. Vzhledem k raritnosti bych asi nic víc nepodnikal. Držím palce, v zástupech zprofanovanýh aut to bude vždy vyčuhovat (někdy i svou škareosti ale co už). 8) 8) 8) A hlavně by to chtělo fotky toho konkrétního auta.
Jo a na japonce je takové přátelské JDM-meeting.cz forum. Tam tě nikdo nebude prudit s blbostmi.
www.vh-autoservis.cz
H S2000 AP1 / V 850 SW

CORDIA
Příspěvky: 24
Registrován: 24 bře 2017 18:52

Re: Mitsubishi Cordia 1.8 turbo 1987

Příspěvek od CORDIA »

Angličák píše:Zajímavé vozidlo, asi bych se tak nějak ideově přidal k pufkovi s prosbou to uvést do co nejoriginálnějšího stavu. Jen tak to auto bude mít jakousi cenu. Vzhledem k raritnosti bych asi nic víc nepodnikal. Držím palce, v zástupech zprofanovanýh aut to bude vždy vyčuhovat (někdy i svou škareosti ale co už). 8) 8) 8) A hlavně by to chtělo fotky toho konkrétního auta.
Jo a na japonce je takové přátelské JDM-meeting.cz forum. Tam tě nikdo nebude prudit s blbostmi.
Dík za odkaz,hledal jsem kam bych se s timhle autem vetřel a o tomhle jsem neměl ani ponětí.
Fotky udělám a nák to sem hodím.

CORDIA
Příspěvky: 24
Registrován: 24 bře 2017 18:52

Re: Mitsubishi Cordia 1.8 turbo 1987

Příspěvek od CORDIA »

Jenom pár fotek když jsem to přivezl.
Přílohy
IMG_20170326_164125.jpg
IMG_20170326_164135.jpg
IMG_20170326_164143.jpg

CORDIA
Příspěvky: 24
Registrován: 24 bře 2017 18:52

Re: Mitsubishi Cordia 1.8 turbo 1987

Příspěvek od CORDIA »

dalši
Přílohy
IMG_20170326_164155.jpg
IMG_20170326_164205.jpg
IMG_20170326_163950.jpg

CORDIA
Příspěvky: 24
Registrován: 24 bře 2017 18:52

Re: Mitsubishi Cordia 1.8 turbo 1987

Příspěvek od CORDIA »

ještě
Přílohy
IMG_20170320_163723.jpg
IMG_20170318_182924.jpg
IMG_20170326_163941.jpg

Uživatelský avatar
honza 2.0 16v
Příspěvky: 1518
Registrován: 09 říj 2005 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Mitsubishi Cordia 1.8 turbo 1987

Příspěvek od honza 2.0 16v »

to auto není ošklivý, je prostě zajímavý, mě se dokonce líbí- hlavně někteýr varianty co na mě vyplivl google..v dnešní době to je prostě EXOT, kterýho stojí za to zachovat tak jak je, maximálně na něj dát lepší , dobový kola...

dle stavu kastle, pokud vyloženě někde neleze rez, bych aplikoval mastnej nerez do dutin...na všech autech co jsme toto provedl (či předchozí, první majitelé) ,tak po 25 letech a více letech je absolutní klid... jen místy trochu co bylo ostříleno kamínky..

píšeš, že chceš jít na STK...
pro lepší emise by stálo za to dát novej benzín, pustit do něj VIF klidně v ostřejším ředění, novej palivovej filtr, chvíli an tu šťávu pojezdit a pak udělat ještě proplach motoru a dát novej olej,.... to by mělo trochu pomoci (i pocitu z jízdy, pokud tam je nějakej neduh..) společně s novými svíčkami..to prospěje i kultuře chodu.. je pravda že u takovýho auta to ještě emise moc neřešej a asi an to budou koukat jak na UFO :)

pokud to chceš trochu oživit, to co jsem nahoře napsal je základní servis, kterej taky udělá divy.. a pak se zaměřit na ten výfuk - s katy jsem teda zažil problém , pouze v podobě nevhodně zvolené velikosti vzhledem k výkonu motoru...ale klubáci psali i potíže s vysypaným katem , jehož zbytky přicpali výfuk..

tohle bude nějaká euro1,? takže stačí nějakej 200CPSI kat, na tento výkon, pokud chceš budovat nový výfuk si myslím stačí něco kolem 55-60mm.. víc bych nedával.. (moje Giulietta se 125kW má trubku 50-55mm..)

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Mitsubishi Cordia 1.8 turbo 1987

Příspěvek od Beaver »

No vida, dokonce to má měřák tlaku turba v sérii. Sice bez hodnot, ale aspoň má trochu člověk představu, že to něco dělá :D Měřák tlaku (?) oleje se taky hodí.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

CORDIA
Příspěvky: 24
Registrován: 24 bře 2017 18:52

Re: Mitsubishi Cordia 1.8 turbo 1987

Příspěvek od CORDIA »

Ten předek je takovej zvláštní,zadek se mě teda líbí hodně.Ale vubec se nezlobím za názor,že je to ošklivé,je to tak v pořdku, nemuže mít každý stejný vkus.Ani já netvrdím,že je krsné,ale je určitě zvláštní a už vubec ne běžné,proto jsem do toho šel a vlastně i proto,že je to oturbené,kdyby to byla ta verze bez turba,tak bych to asi nevzal.
Jak píšeš musí se na tom udělat nejdřív základní servis.I když na nových rozvodech je najeto 2000 km,tak už je to 8 let co se měnili.Na oleji se má najet ještě 5000,ale výměna byla v roce 2007 :D
V TP je EHK OSN 83 B a poznámka auto je vybavené řízeným katalyzátorem,ale bohužel to uředníkoj nestačilo a eko jsem platil 10000.
Nejsem si jistej,ale možná ty kola jsou origo.On tam žádný benzín nebyl,musel jsem tam nalejt z kanystru ,svíčky určitě koupím,jen uplně nevím co tam dát,musím se podívat co tam vlastne patří a co tam je.Olej tam je 10w40,tak ho vyměním dám nový filtr a po 3000 ho vyměním znova,já na ty proplachy moc nejsem.Právě potřebuju udělat stk ,abych s tim mohl jezdit a zjištovat případné neduhy co se objeví.Je mi jedno i když mi to daji na měsíc,za tu dobu zjistim co je potřeba udělat.
Výfuk si určitě udělám komplet nový od parohu ,až dozadu.Myslel jsem,že bych kat nedával vubec,jen rezonátor a koncák.Samozřejmě komplet origo výfuk i s katy bych schoval a jednou za dva roky bych to hold přehodil,to mě už nezabije.

CORDIA
Příspěvky: 24
Registrován: 24 bře 2017 18:52

Re: Mitsubishi Cordia 1.8 turbo 1987

Příspěvek od CORDIA »

Beaver píše:No vida, dokonce to má měřák tlaku turba v sérii. Sice bez hodnot, ale aspoň má trochu člověk představu, že to něco dělá :D Měřák tlaku (?) oleje se taky hodí.
Taky jsem nikdy nic takového neviděl,ale maká to,samozřejmě mě to nedalo a musel jsem zjistit jestli tlačí a tlačí kurva ,až nahoru,ale kolik to je to ví jen pánbu :D

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Mitsubishi Cordia 1.8 turbo 1987

Příspěvek od Beaver »

No Supry Mk3 to mají taky. Ovšem se stupnicema, takže víš i nějaké hodnoty, což mi přijde přece jenom o něco lepší.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

CORDIA
Příspěvky: 24
Registrován: 24 bře 2017 18:52

Re: Mitsubishi Cordia 1.8 turbo 1987

Příspěvek od CORDIA »

Beaver píše:No Supry Mk3 to mají taky. Ovšem se stupnicema, takže víš i nějaké hodnoty, což mi přijde přece jenom o něco lepší.
No to je určitě lepší,tak třeba něco nenásilného tam někde schovám.
Přílohy
DSCN3104.JPG
DSCN3106.JPG
DSCN3107.JPG

CORDIA
Příspěvky: 24
Registrován: 24 bře 2017 18:52

Re: Mitsubishi Cordia 1.8 turbo 1987

Příspěvek od CORDIA »

Trochu rezu tam je ,ale nic zásadního.
Přílohy
DSCN3112.JPG
DSCN3115.JPG
DSCN3135.JPG

CORDIA
Příspěvky: 24
Registrován: 24 bře 2017 18:52

Re: Mitsubishi Cordia 1.8 turbo 1987

Příspěvek od CORDIA »

To červené na sedačkách jsou chlupy z těch krásných potahu,ale zaplat panbu,že tam byli.
Přílohy
DSCN3137.JPG
DSCN3140.JPG
DSCN3124.JPG

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Mitsubishi Cordia 1.8 turbo 1987

Příspěvek od pufko »

Asi ako bolo napísané, nejaké dobové al disky. Čo je treba to zrenovovať, opraviť výfuk a môžeš ho zavesiť na EBAY a ver tomu že nejaký nemčúr za to zaplatí poriadne groše...

Emisná? Ak je KAT vysypaný, tak ho nahradiť novým (UNI vložka) a prípadne omotať po KAT termopáskou aby mal KAT potrebnú pracovnú teplotu (to je dôvod prečo to na emisnej často túrujú - lebo nie je teplota) a musí to cez emisnú prejsť

CORDIA
Příspěvky: 24
Registrován: 24 bře 2017 18:52

Re: Mitsubishi Cordia 1.8 turbo 1987

Příspěvek od CORDIA »

pufko píše:Asi ako bolo napísané, nejaké dobové al disky. Čo je treba to zrenovovať, opraviť výfuk a môžeš ho zavesiť na EBAY a ver tomu že nejaký nemčúr za to zaplatí poriadne groše...

Emisná? Ak je KAT vysypaný, tak ho nahradiť novým (UNI vložka) a prípadne omotať po KAT termopáskou aby mal KAT potrebnú pracovnú teplotu (to je dôvod prečo to na emisnej často túrujú - lebo nie je teplota) a musí to cez emisnú prejsť
Tohle má jen jednu lambdu ve svodech,katy jsou bez .Bude k němu šetrný,jinak mu urazím ruce,rozbit si to mužu sám.

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Mitsubishi Cordia 1.8 turbo 1987

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Buď v klidu, tůruje se hlavně diesely, aby vyzkoušely, jestli nezahulí 8)
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Odpovědět

Zpět na „Tuning motoru + výfuky“