motor 1.4 16V

Vše o úpravách motorů a vyfuků.

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma, Libor12, Tom_

Odpovědět
Uživatelský avatar
milde11
Příspěvky: 65
Registrován: 03 kvě 2005 19:52
Bydliště: Uh.Hradiště
Kontaktovat uživatele:

motor 1.4 16V

Příspěvek od milde11 »

čau kluci, tak bych potřeboval radu co by bylo nejlepší udělat s motorem 1.4 16V 66KW abych ho aspoň trošku napumpoval :? chip nejspíš nepomůže, tak prej powebox nebo tak něco.moc se v tom nevyznám.takže dík za radu 8)

Uživatelský avatar
Ivan
Administrátor
Příspěvky: 3794
Registrován: 04 úno 2004 09:41
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Napumpuj ho laděnýma svodama, upraveným výfukem, lepším sáním, ostrou vačkou, všechno odlehči, přečipuj a nakonec vyměň motor za 2.0 l :-)

Uživatelský avatar
Fiesta
Příspěvky: 2576
Registrován: 27 bře 2004 18:16
Bydliště: Olomouc-Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fiesta »

nebo 2.5...hihih..nojono objem nicim nenahradis,hold se smir s tim ze to bude stat akorad hodne penez a vysledek nebude stat za to...teda pokud do toho neplanujes vrazit 500 000,-............
VW PASSAT B5

Uživatelský avatar
milde11
Příspěvky: 65
Registrován: 03 kvě 2005 19:52
Bydliště: Uh.Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milde11 »

jj jak říkáte objem nenahradím ničím.já chtěl jen pár koníků navíc.výfuk už mám, takže teď asi kit sání no a ty svody přidaj taky něco nahoru a kolik tak stojí solidní :? a co ten powebox? psal mi tu boreček že má na 1.4 corse 142 koní přes powerbox a ještě nějaký úpravy,ale ten je asi dost mastný

pocasi(Jarmil)
Příspěvky: 175
Registrován: 31 led 2005 13:16
Bydliště: někde u HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pocasi(Jarmil) »

milde11 píše:jj jak říkáte objem nenahradím ničím.já chtěl jen pár koníků navíc.výfuk už mám, takže teď asi kit sání no a ty svody přidaj taky něco nahoru a kolik tak stojí solidní :? a co ten powebox? psal mi tu boreček že má na 1.4 corse 142 koní přes powerbox a ještě nějaký úpravy,ale ten je asi dost mastný
jo ale to je mantzel powerbox a mantzel enom pro oply. sam newim co je to ten powerbox shanim o tom informace mrte dlouho mam jenom nejaky nemecky plany etc.
Naposledy upravil(a) pocasi(Jarmil) dne 18 čer 2005 10:46, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Fiesta
Příspěvky: 2576
Registrován: 27 bře 2004 18:16
Bydliště: Olomouc-Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fiesta »

Svody pocitej tak 15 000,- --->
VW PASSAT B5

Uživatelský avatar
Ála
Příspěvky: 369
Registrován: 17 kvě 2004 22:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ála »

Todle pomáhá!! 8)
Obrázek

Uživatelský avatar
milde11
Příspěvky: 65
Registrován: 03 kvě 2005 19:52
Bydliště: Uh.Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milde11 »

ALES : co to vlastně přesně je? a kolik to sype a kde se to dá sehnat? měl bych to na opel astra

Pocasi(Jarmil) : no já to mám na opel astra g takže ten powerbox by šel,ale taky o tom mám jen informace ze zahraničí.vůbec nevím jestli je to k dostání u nás :(

H1
Příspěvky: 6
Registrován: 30 pro 2004 00:50

Příspěvek od H1 »

Fiesta píše:nebo 2.5...hihih..nojono objem nicim nenahradis,hold se smir s tim ze to bude stat akorad hodne penez a vysledek nebude stat za to...teda pokud do toho neplanujes vrazit 500 000,-............
... objem lze nahradit vyššími otáčkami nebo přeplňováním :?:

Uživatelský avatar
Fiesta
Příspěvky: 2576
Registrován: 27 bře 2004 18:16
Bydliště: Olomouc-Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fiesta »

H1 píše:
Fiesta píše:nebo 2.5...hihih..nojono objem nicim nenahradis,hold se smir s tim ze to bude stat akorad hodne penez a vysledek nebude stat za to...teda pokud do toho neplanujes vrazit 500 000,-............
... objem lze nahradit vyššími otáčkami nebo přeplňováním :?:
ale za jakou cenu :?: je mi jasny ze z 1.6 se da dostat 250 kobyl ale vetsinou tato uprava 2x prevysuje cenu upravovaneho vozu..... :twisted:
VW PASSAT B5

Uživatelský avatar
Ivan
Administrátor
Příspěvky: 3794
Registrován: 04 úno 2004 09:41
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Z 1.6ky i přes 400 koní, podívej se na naše stránky SAS Svaz Automobilového Sprintu na tento článek:

http://sasbrno.com/modules/news/article.php?storyid=33


A další auta SAS jsou zde (ale to jen pro inspiraci) :)
http://sasbrno.com/modules/news/index.php?storytopic=4
Naposledy upravil(a) Ivan dne 18 čer 2005 19:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Fiesta
Příspěvky: 2576
Registrován: 27 bře 2004 18:16
Bydliště: Olomouc-Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fiesta »

hmmmm pekny
VW PASSAT B5

H1
Příspěvky: 6
Registrován: 30 pro 2004 00:50

Příspěvek od H1 »

Fiesta píše:
H1 píše:
Fiesta píše:nebo 2.5...hihih..nojono objem nicim nenahradis,hold se smir s tim ze to bude stat akorad hodne penez a vysledek nebude stat za to...teda pokud do toho neplanujes vrazit 500 000,-............
... objem lze nahradit vyššími otáčkami nebo přeplňováním :?:
ale za jakou cenu :?: je mi jasny ze z 1.6 se da dostat 250 kobyl ale vetsinou tato uprava 2x prevysuje cenu upravovaneho vozu..... :twisted:
sem myslel že se bavíme o principu zvyšovani výkonu a ne o penězích :wink:

Uživatelský avatar
Fiesta
Příspěvky: 2576
Registrován: 27 bře 2004 18:16
Bydliště: Olomouc-Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fiesta »

ale za jakou cenu :?: je mi jasny ze z 1.6 se da dostat 250 kobyl ale vetsinou tato uprava 2x prevysuje cenu upravovaneho vozu..... :twisted:
sem myslel že se bavíme o principu zvyšovani výkonu a ne o penězích :wink:[/quote]

Citace.....
jj jak říkáte objem nenahradím ničím.já chtěl jen pár koníků navíc.výfuk už mám, takže teď asi kit sání no a ty svody přidaj taky něco nahoru a kolik tak stojí solidní a co ten powebox? psal mi tu boreček že má na 1.4 corse 142 koní přes powerbox a ještě nějaký úpravy,ale ten je asi dost mastný

vse je o penezich...proc se o tom bavit a rikat jaky by to bylo kdyz na to nejsou penize :?:
Jinak IVANE....nektery chlapky z SAS obdivuju......jsou to machri
VW PASSAT B5

JonnY
Příspěvky: 1424
Registrován: 19 led 2005 17:09

Příspěvek od JonnY »

Fiesta píše: Citace.....
jj jak říkáte objem nenahradím ničím.já chtěl jen pár koníků navíc.výfuk už mám, takže teď asi kit sání no a ty svody přidaj taky něco nahoru a kolik tak stojí solidní a co ten powebox? psal mi tu boreček že má na 1.4 corse 142 koní přes powerbox a ještě nějaký úpravy,ale ten je asi dost mastný

vse je o penezich...proc se o tom bavit a rikat jaky by to bylo kdyz na to nejsou penize :?:
Jinak IVANE....nektery chlapky z SAS obdivuju......jsou to machri
142hp z 1.4? hehe lol to uz na tom motore bude originalny len blok :)
zo seriovych cca 70 ;) :D

H1
Příspěvky: 6
Registrován: 30 pro 2004 00:50

Příspěvek od H1 »

To Fiesta: Asi jsi to špatně pochopil, jenom sem reagoval na "..nojono objem nicim nenahradis..." :?:

Uživatelský avatar
Tailer
Příspěvky: 314
Registrován: 07 kvě 2004 15:14
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tailer »

Bud dat kompresor napr z mercedesa nebo corrado vyjdete to na cca 30 000kc- kompletni instalace nezapomen na IC(intercooler)-chladic na vzduch protoze teplej vzduch se rozpina a to neni dobry.
sportovni filtr- dulezitej je privod studeneho vzduchu. ne dat filtr a zamezit privodu vyduchu pak by to bralo teplej vyduch pod kapotou
ladene svody a kompletni vyfuk od predu do zadu ale ne ze koupis napr remus turbo a myslis ze tam mas o 5 koni vic vyfuk musi byt spocitanej a zalezi jestly chces aby auto jelo v hornich ci dolni nebo ve strednich otackach je to dulezite.

Take je moznost dat Turbo stejnej proces jako u kompresoru musi byt IC ale je to levnejsi nez preplnovani kompresor

El. Turbina taky moznost preplnovani minimalni prace ccena do 10 000kc ale nemam s tim zkusenosti.

TZV precipovani- Nahrajou ti do jednotky jinej software upravenej kterej prida motoru cca 10-20% stavajiciho vykonu

PowerBox Je to mala krabicka ktera se pripoji do motoru prace minimalni cena cca 5-6000kc jak kde ja ho mohu sehnat za 6000kc vcetne montaze ale co vim tak na benzinech to nema moc velkej vliv. Kluci to davaj hlavne do naftaku

zapalovací cívky a kabely, všechny senzory EFI

keramicka spojka napr sachs nezvedne vykon ale rychlejs prenese kroutak na poloosu

Olejovej chladic

akceleraci muzes pomoct malej ma kolama a zase maximalni rychlosti velkejma kolama ale jen o cca 5%

akceleraci i max rychlosti pomuzes snizenim auta a upravou vozu kde bude lepsi aerodinamika auto ma pak mensi odor vuci vetru ale vetsinou kdyz to lidi predelavaj akor ten efekt obraci

Pokud budes chtit zasahovat do motoru pomuzou tyhle veci

Ostre vacky

specialni tesneni pod hlavu je tenci tudis je vetsi kompresni pomer
ale pokudches aby ti motor nakou dobu vydryel nekombinoval bych ho s kompresor nebo turbem protze preplnovany motory maji komprtesni pomer mensi prave kuli preplnovani lol
odlehceni strvaku pomaha pri akceleraci cim mensi zatez roztacis tim lip ale neokrouhni ho moc aby se ti nerozpadl ale musis vic slapat na plyn protze nema takovou strvacnost
dale pomohou T pisty

Ale pokud cheš aby motor vydržel doporucuju prechipovat powetr box koplet vyfuk sportovní filtr a olejovej chladic a mohl bys tam mit z puvodnich 90 cca 130 koni

To je asi tak vse :lol:
[/b]
www.btracing.cz autoservis, pneuservis, individuální úprava aut.

Opravy na splátky do 50 000tis pouze s OP

Diagnostika koncern včetně flash, budíků a airbagů
profi diagnostika BMW
Specializace BMW N54 335i

SkejT
Příspěvky: 1823
Registrován: 11 bře 2005 06:36

Příspěvek od SkejT »

Moc bych to neresil,uzenes ten motor.
Potom ti tu bude zrat jen olej a bude to uhnany

Odpovědět

Zpět na „Tuning motoru + výfuky“