Systémy závodního vozu

Vše o úpravách motorů a vyfuků.

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma, Libor12, Tom_

Odpovědět
Uživatelský avatar
BlackHole
Příspěvky: 198
Registrován: 08 zář 2004 18:05
Bydliště: 49°50'45"N, 16°17'14"E

Systémy závodního vozu

Příspěvek od BlackHole »

Co se skrývá za tímto podivným názvem? Prolézal jsem si jeden speciál pro závody do vrchu a bylo tam hejblátek jak ve stíhačce. Našel jsem odpojovač elektriky a spínače hasícího systému (více okruhů), ale u toho zbytku nemám vůbec ponětí, k čemu by to mohlo být dobré. Docela by mě to ale zajímalo, nevěděl by někdo, co v takovém závodním autě bývá? Škoda, že jsem to nevyfotil :(
Mazda3 2.0i 150PS/6000ot. & 187Nm/4500 ot.

Uživatelský avatar
PJ
Moderátor
Příspěvky: 1822
Registrován: 04 úno 2004 19:21
Bydliště: Královské město Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PJ »

No těch systémů je plno třeba ALS-Anti Lag Systém odstraňuje turbodíru tim že si pohraje s předstihem a množstvim paliva, směs pak shoří před turbem a pomáhá ho roztočit, ale turbu to dává soldní záběr
No nazi, no red, just pure Skinhead. "diesel je víceméně stále neslušné slovo"

Uživatelský avatar
KFJ
Příspěvky: 931
Registrován: 06 bře 2004 23:39
Bydliště: www.tuning-magazine.cz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KFJ »

tak co je tohle za otazku? jako kdyby jsi se zeptal co je dnes mozne videt za vybavu v aute...
co spinac to jakakoli funkce: svetla, sterace, mlhy, pojistky, starter, spinac vrtule, abs atd... zalezi na homologaci auta, na vyuziti auta atd...
Pozvu na oběd každého, kdo rozkope Paroubkovi neúmyslně vejce

Uživatelský avatar
BlackHole
Příspěvky: 198
Registrován: 08 zář 2004 18:05
Bydliště: 49°50'45"N, 16°17'14"E

Příspěvek od BlackHole »

Tak dobře, možná jsem se nevyjádřil úplně přesně, je to vůz pro závody do vrchu, skupina M. Stačí? Jde mi prostě o to, že nevím k čemu ty spínače slouží (spínač stěračů ještě poznám :wink: ) a to mi vadí. Já jsem byl zvyklý, že když tady položím sebepitomější otázku z oboru, že mi na ni někdo odpoví (každý jednou začínal, n´est-ce pas? :lol: ).
Mazda3 2.0i 150PS/6000ot. & 187Nm/4500 ot.

Uživatelský avatar
KFJ
Příspěvky: 931
Registrován: 06 bře 2004 23:39
Bydliště: www.tuning-magazine.cz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KFJ »

BlackHole píše:Tak dobře, možná jsem se nevyjádřil úplně přesně, je to vůz pro závody do vrchu, skupina M. Stačí? Jde mi prostě o to, že nevím k čemu ty spínače slouží (spínač stěračů ještě poznám :wink: ) a to mi vadí. Já jsem byl zvyklý, že když tady položím sebepitomější otázku z oboru, že mi na ni někdo odpoví (každý jednou začínal, n´est-ce pas? :lol: ).
podle ceho poznas spinac steracu? kazdej si hu muze umistit kam chce, muze mit ruznou podobu, muze bejt kovovej, nebo plastovej vicepolohovej atd... je to proste vec kazdeho, kdo to auto postavil, co kam a jak umisti... Takze podle toho lze usoudit, ze popsat ti jen tak na blint co v jakem aute muze byt za spinace je proste nemozne... chapes? :D Neni to nic proti tobe, je to proste blbe polozena otazka... Neco jineho bude, kdyz sem hodis fotku a nekdo kdo to auto dobre zna (jezdec, mechous) sem napise co je co... obecne to popsat nelze... snad jenom u fabrickejch aut, ktera jsou vsechna stejna pro danou skupinu, zavod a danej typ auta...
Pozvu na oběd každého, kdo rozkope Paroubkovi neúmyslně vejce

Uživatelský avatar
hobborg
Příspěvky: 109
Registrován: 31 črc 2004 08:33
Bydliště: B r N o
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hobborg »

obecne je to tak ze se do Mka coz je zavodni special kvuli odlehceni odebira nejaka cast palubni desky...a tudiz se vsechny spinace a prepinace davaji nekam jinam napriklad....mam tady jednu fotku...spatne kvality ze zavodniho GTcka co jely tedka unas v Brne
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
BlackHole
Příspěvky: 198
Registrován: 08 zář 2004 18:05
Bydliště: 49°50'45"N, 16°17'14"E

Příspěvek od BlackHole »

Tak to sorry. Koukám, že bez fotky se dál nehnem. Takže to zkusím blejskout, i když pokud se pamatuju, tak tam bylo maximálně ON a OFF :lol:
Mazda3 2.0i 150PS/6000ot. & 187Nm/4500 ot.

Odpovědět

Zpět na „Tuning motoru + výfuky“